Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (4)Буковина (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=дослідницькі<.>
Загальна кількість знайдених документів : 93
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Katarzyna, K.-R.
    Research potential of Center of ethnology and anthropology of the contemporary Polish Academy of Sciences, Warsaw and the prospects of scientific cooperation with folklorists and ethnologists of the National Academy of Sciences of Ukraine [Text] / K.-R. Katarzyna, O. Tangad // Народна творчість та етнологія. - 2019. - N 1(січень-лютий). - С. 17-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етнологія--Дослідницькі проекти--Україна--Польща
   Фольклористика--Дослідницькі проекти--Україна--Польща

   Народна культура--Дослідницькі проекти--Україна--Польща

   Релігієзнавство--Дослідницькі проекти--Україна--Польща

   Пограниччя--Дослідницькі проекти--Україна--Польща

Анотація: Статтю присвячено святкуванню сторіччя Національної академії наук України. Наголошено на важливості дослідження польсько-українського пограниччя та проаналізовано співпрацю ПАН і НАНУ в цьому напрямі. Передусім увагу зосереджено на дослідницькій роботі Центру етнології та антропології сучасності ПАН. Зокрема, охарактеризовано студії релігійності, віросповідання і побутової обрядовості, виконані К. Баранецькою-Ольшевською, етнічні, міграційні, транскультурні дослідження К. Кость-Рижко та питання вивчення Монголії, аналізовані та продовжені О. Танґад.


Дод.точки доступу:
Tangad, O.

Знайти схожі

2.


    Pasieczny, Jacek.
    Review of the monograph "Strategic Management of the Development of Research Universities" by Maksym Sitnicki [Текст] : [рецензія] / Jacek Pasieczny // Фінанси України. - 2019. - № 4. - С. 126-128. - Текст англ. мовою
Рец. на моногр. : Ситницький М. В. Стратегічне управління розвитком дослідницьких університетів : монографія / Максим Ситницький

Рубрики: Дослідницькі університети--Управління розвитком--Рецензія на монографію
Анотація: У статті надруковано огляд монографії М. Ситницького "Стратегічне управління розвитком дослідницьких університетів"


Дод.точки доступу:
Ситницький, Максим Васильович (укр. економіст, доцент ; 1983-) \про моногр.\; Пасєчни, Ясик

Знайти схожі

3.


    Moroz, Petro.
    Substantive nature and the model of research competence of high school students in history subject [Текст] / Petro Moroz, Iryna Moroz // Український педагогічний журнал. - 2020. - № 1. - С. 108-117. - Текст англ. мовою. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Освітній процес з історії--Старшокласники--Дослідницька компетентність--Дослідницькі вміння
Анотація: Авторами статті визначено змістовну сутність та модель дослідницької компетентності старшокласників з історії. Аналіз різних підходів і врахування особливостей шкільного предмета історії в старшій школі дав змогу авторам виокремити навчально-дослідницькі уміння з історії і згрупувати їх відповідно до компонентів дослідницької діяльності з історії. В статті визначено перспективи подальших досліджень, що полягають в розробці рівнів та критеріїв сформованості дослідницької компетентності старшокласників та пов'язані з розробленням, апробацією та впровадженням в освітній процес методики комплексного розвитку дослідницьких вмінь учнів, навчальних програм та шкільних підручників на засадах дослідницького підходу.


Дод.точки доступу:
Moroz, Iryna; Мороз, Ірина; Мороз, Петро

Знайти схожі

4.


    Артемов, Володимир.
    Європейська система підготовки кадрів в Україні: особливості імплементації / В. Артемов // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2018. - № 11. - С. 20-30. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Кадри
Кл.слова (ненормовані):
система підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації -- академічна мобільність -- габілітація -- освітні стандарти -- дослідницькі програми
Анотація: Аналізується стан імплементації європейських норм вищої освіти в Україні, встановлено, що процесу реформації системи підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації в Україні перешкоджає відсутність глибокого системного розуміння сутнісних засад цього процесу на світоглядному рівні. Окремо приділяється увага академічній мобільності та програмам підготовки наукових кадрів; визначено кроки, необхідні для розбудови системи підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації, яка б відповідала сучасним європейським принципам.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


   
    Інакший досвід: збагнути незбагненне [Текст] : круглий стіл "Філософської думки" // Філософська думка. - 2019. - № 3. - С. 6-59. - Бібліогр. в підрядк. прим. - Зміст: Визнання самоцінності інакшого буття як основа для порозуміння між людьми / Анатолій Єрмоленко. Інакшість як міждисциплінарна проблема: актуальні дослідницькі тенденції / Юлія Кисельова. Множинна інакшість у сучасному мистецтві / Ольга Балашова. Література - це радикальна практика проявлення інакшості / Андрій Бондар. Постсекулярність і "Свій" як "Інший" / Олег Кисельов. Практичний зв'язок філософії і освіти: тема інакшого досвіду у практиці шкільної освіти / Ірина Крошко. Страх і небажання мислити - те, що заважає нам сприймати інакшість / Тарас Лютий. Інакше знання / Вадим Скуратівський. Диктатура "ніщо" та піднесення "іншого" / Олег Білий. Три патерни осмислення інакшості / Олексій Панич. Діалогічна філософія Іншого: проблема інакшості та інклюзії / Володимир Волковський.
Рубрики: Інклюзивна освіта
   Люди з обмеженими можливостями--Суспільство--Взаємовідносини

   Соціальна філософія--Особа і суспільство--Інклюзія

Анотація: Круглий стіл об'єднав філософів, філологів, істориків, релігієзнавців, літераторів, громадських діячів, які порушили широке коло непростих питань. Що значить бути інакшим? Чи є інакшість вадою людства й перешкодою на шляху до єдності й миру? Або ж вона іманентна людській природі та є умовою нашої людяності? Як навчитися чути голос Іншого та розбудовувати горизонтальні стосунки з ним, не прагнучи ані домінування, ані підкорення? Як знайти в поліфонії інакшостей те спільне, що вможливить єдність і порозуміння? І навпаки - як збагнути досвід Іншого, не розчиняючись у ньому аж до розмивання власної особливості?


Знайти схожі

6.


    Лободін, О. К.
    Історія та сучасний стан селекційних досліджень по створенню однонасінної форми цукрових буряків на Білоцерківській ДСС [Текст] / О. К. Лободін, В. О. Рибак, М. П. Барахтянський // Цукрові буряки. - 2018. - № 4. - С. 17-20 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Селекція рослин--Буряки цукрові--Гібриди
   Дослідницькі станції--Цукрові буряки--Історія

   Цукрові буряки--Селекція

Кл.слова (ненормовані):
однонасінність -- цитоплазматична чоловіча стерильність -- закріплювач стерильності
Анотація: Йдеться про створення однонасінних з ЦЧС цукрових буряків, які стали базовими в селекційному процесі.


Дод.точки доступу:
Рибак, В. О.; Барахтянський, М. П.
Є примірники у відділах:
(08.12.2018р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

7.


    Смолій, Валерій Андрійович.
    Історична наука в Академії: інституційний розвиток і дослідницькі практики [Текст] : стенограма наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 13 червня 2018 року / Валерій Андрійович Смолій // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 8. - С. 39-47 : рис.
Рубрики: Національна академія наук України--Історична наука--Розвиток
Анотація: У доповіді висвітлено широке коло проблем становлення історичної науки в установах НАН України впродовж столітньої історії Академії. Розглянуто формування в Академії потужних наукових шкіл у галузі історичної науки, основаних на здобутках багатьох поколінь учених-істориків у дослідженні та осмисленні історичного досвіду українського народу, його державницьких та культурних традицій. Відзначено вагомий внесок академічних істориків у розроблення нового концептуального розуміння української історії та її включення у широкий європейський та міжнародний культурно-цивілізаційний контекст. Окрему увагу приділено проблемам і викликам, що постають у процесі підготовки масштабного науково-видавничого проекту багатотомної історії України.


Знайти схожі

8.


    Ніколаєнко, Станіслав.
    Аграрна освіта і наука в Україні в умовах євроінтеграції: проблеми та виклики / С. Ніколаєнко // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2015. - № 11/12. - С. 19-28 : рис. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Аграрна
Кл.слова (ненормовані):
аграрна освіта -- наука -- реформування -- дослідницькі університети -- якість освіти
Анотація: Аналізується сучасний стан та питання реформування вищої аграрної освіти і науки в Україні. Розглядається невідповідність між результатами надання ВНЗ освітніх послуг та потребами аграрного сектору країни. Наводиться характеристика американського дослідницького університету. Надано пропозиції з підвищення якості підготовки фахівців у сфері вищої аграрної освіти.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Сільнова, А.
    Адміністративно-правові аспекти регулювання науково-дослідних робіт в аграрному секторі США [Текст] / А. Сільнова // Підприємництво, господарство і право. - 2009. - № 10. - С. 190-193
Рубрики: Аграрна наука--Правове регулювання--США
   Науково-дослідна діяльність--Державне регулювання--США

Кл.слова (ненормовані):
сільськогосподарські дослідження -- інституційна підтримка -- фінансування -- дослідницькі проекти
Анотація: Проаналізовано систему державного управління науковими дослідженнями в агарній галузі США для подальшого використання іноземного досвіду у формуванні та впровадженні стратегії розвитку дослідної роботи в Україні.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

10.


    Фадєєв, Володимир.
    Відділ філософських проблем етносу та нації: актуальні проблеми крізь призму міждисциплінарного підходу [Текст] / Володимир Фадєєв // Філософська думка. - 2016. - № 6. - С. 45-47
Рубрики: Філософська педагогіка--Освітні установи--Україна
Кл.слова (ненормовані):
науково-дослідницькі роботи -- етнічна проблематика
Анотація: Історія створення, сучасність та напрямки роботи відділу філософських проблем етносу та нації Інституту НАН України.


Дод.точки доступу:
\про нього\

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)