Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=дефініція<.>
Загальна кількість знайдених документів : 30
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30  
1.


    Крепон, Марк.
    Європейські іншості [Текст] / Марк Крепон ; перекл. Сергій Йосипенко // Філософська думка. - 2010. - № 1: Французька філософія сьогодні. - С. 89-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія--Філософська антропологія
   Філософія політики--Європейські країни, 20-21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Дефініція -- Ідентифікація -- Мондіалізація -- Глобалізація
Анотація: В статті, французький філософ Марк Крепон, визначає ідентичність Європи. Що таке функція Європи? Європа, так само як будь-яка інша "ідентичність", утворилась не шляхом розвитку та культивування якоїсь власної "сутності", "фудаменту" чи "субстанції". Вона стала тим, чим вона є, завдяки подвійному рухові: з одного боку, завдяки обмінами та циркуляції між своїми складниками, а з іншого - завдяки виходові за власні межі.


Дод.точки доступу:
Йосипенко, Сергій \перекл. з фр.\; Валері, П. \о нем\

Знайти схожі

2.


    Алимов, Олександр.
    Інваріантні виміри теорії політичної економії та практики управління в контексті реалізації технології цілеорієнтованого формування потенціалу сталого розвитку України [Текст] / Олександр Алимов, Вікторія Микитенко // Економіст. - 2014. - № 4. - С. 6-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сталий розвиток--Управління--Теорія і практика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
дефініція -- світогосподарска система -- транснаціональні вектори -- економічний простір -- політичне протистояння
Анотація: У статті систематизовано напрацювания теорії політекономії, які розкриті з урахуванням сучасної траєкторії розвитку світогосподарськаї системи та нарощення в її межах загроз і ризиків національній безпеці. Визначено особливості впливу глобального економічного простору та сучасної військової політики окремих наддержавних утворень на кількісно-якісні і структурно-функціональні зміни в межах національної економічної системи. З'ясовано, що сталий розвиток України у 2014 році залишається як цілеспрямованою діяльністю суб’єктів державного управління, яка обумовлює потребу щодо унеможливлення варіанту власного самознищення і втрати державності, так і рівнодіючою компонентою елімінування локальних протистоянь та міжрегіональних конфліктів, які майже не піддаються регулятивним впливам з боку світового співтовариства і сучасної системи державного управління української економіки.


Дод.точки доступу:
Микитенко, Вікторія
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Шевчук, О. М.
    Відповідальність за порушення порядку переміщення лікарських засобів через митний кордон України [Текст] / О. М. Шевчук // Митна справа. - 2012. - № 3. - С. 65-71. - Библиогр.: с. 70 (22 назв.)
Рубрики: Державна служба України--Контроль за наркотиками
   Митна територія України--Пункти пропуску--Наркотичні засоби

   Митний кодекс України--порушення митних праил--Адміністративне правопорушення

Кл.слова (ненормовані):
Дефініція -- Контрафактні лікарськи засоби
Анотація: Статтю присвячено особливостям відповідальності за порушення порядку переміщення лікарських засобів через митний кордон України. Наведені поняття "митні правила", "порушення митних правил". Охарактеризовано підстави, ознаки, предмет правопорушення порядку переміщення лікарських засобів через митний кордон. Наведено приклади порушення митних правил фізичними особами та посадовими особами підприємств при переміщенні лікарських засобів через митний кордон України та проаналізовано відповідальність за такі порушення.


Знайти схожі

4.


    Згурська, О. М.
    Визначення суті та значення дефініції "диверсифікація" [Текст] / О. М. Згурська // Економіка та держава. - 2019. - № 12. - С. 77-82 : табл. - Бібліогр. с. 82 (10 назв)
Рубрики: Підприємства--Маркетингова стратегія
Кл.слова (ненормовані):
ДИВЕРСИФІКАЦІЯ -- ДЕФІНІЦІЯ
Анотація: У статті проаналізовано, згруповано та узагальнено основні визначення суті поняття "диверсифікація". Виділено найбільш суттєві ознаки поняття "диверсифікації" з позиції різних науковців. Відображено діпазон визначення та порівняння суттєвих ознак дефініції "диверсифікація". Відмічено найбільш суттєві ознаки сутності терміну "диверсифікація". Наголошено на важливості визначеної системи параметрів, що відноситься до категорії "диверсифікація". Виділено чіткі та зрозумілі концептуальні умови готовності підприємства до впровадження процесу диверсифікації в діяльність підприємства.Визначено поняття "диверсифікація діяльності підприємства", що означає оновлення (диференціацію) і товару, і ринку одночасно, вихід за межі основного господарювання, проникнення в нові галузі та сфери економіки. Виділено економічні вигоди для підприємства, роль диверсифікації в яких є забезпечення розширення масштабів діяльності підприємства і зміцнення його стабільності. Відображено основні концептуальні мотиви здійснення диверсифікації діяльності підприємств.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Яриш, Олександр.
    Дефініція інформації як окремого об’єкта цивільних прав [Текст] / Олександр Яриш // Юридична Україна. - 2014. - № 9. - С. 59-63. - Бібліогр. в примітках: с. 63
Рубрики: Інформаційне право--Дефініції
Кл.слова (ненормовані):
право власності -- наукова проблематика -- розробки -- найсуттєвіші ознаки
Анотація: У статті представлено дослідження щодо встановлення визначення інформації як об'єкта цивільних прав. Здійснено критичний аналіз дефініцій інформації, представлених вченими-правниками, та на основі юридична вагомих властивостей інформації надана авторська дефініція інформації як об'єкта цивільних прав.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Болдує, М. В.
    Дефініція аудиторських доказів у контексті забезпечення юридичної вірогідності [Текст] / М.В. Болдує, О.В. Болдуєва, О.Г. Лищенко // Економіка та держава. - 2022. - № 1. - С. 23-27. - Бібліогр.: 16 назв
Рубрики: Аудит--Міжнародні стандарти
Анотація: Теоретико-методологічною основою дослідження слугували міжнародні стандарти аудиту, нормативно-правова база України, напрацювання вітчизняних і зарубіжних учених у сфері теорії аудиту, матеріали наукових видань з досліджуваної проблематики. У статті за допомогою використання загальнотеоретичних методів пізнання (аналіз, синтез) досліджено зміст поняття "аудиторські докази", розкрито підходи щодо розуміння його сутності та сформульовано уточнене визначення. Відповідно цільового підходу визначення сутності аудиторських доказів досліджено сукупність аудиторських процедур щодо забезпечення їх якості. При використанні методу абстрагування здійснено логічну інтерпретацію думки аудитора в розрізі послідовного аналізу інформаційних потоків як бази формування аудиторських доказів. Значимість авторського дослідження полягає в підвищенні рівня наукових знань про специфіку аудиторської діяльності в сфері застосування методичних підходів до процесу обгрунтування думки аудитора за допомогою аналізу його інформаційної основи - аудиторських доказів. Запропонований підхід юридичного забезпечення аудиторської впевненості щодо встановлених мети та завдань аудиту передбачає його здійснення виходячи з розуміння бухгалтерського обліку як складової більш широкої інформаційної системи. Теоретичні та методичні розробки дають можливість уточнити процес формування думки аудитора в аудиторському висновку з метою підвищення інформаційного забезпечення внутрішніх і зовнішніх користувачів.


Дод.точки доступу:
Болдуєва, О.В.; Лищенко, О.Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Олександрук, І. В.
    Дефініція в логіко-лінгвістичній системі тлумачного словника [Текст] / І. В. Олександрук // Мовознавство. - 2018. - № 1. - С. 59-65. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Тлумачні словники--Дефініції--Лексичне значення
Анотація: У статті розглянуто поняття "дефініція", "тлумачення", "лексичне значення", а також підходи до трактування лексичного значення. Подано схему лексикографічного представлення лексичного значення у тлумачному словнику, розглянуто структуру та типи дефініцій, описано родо-видовий тип зв'язку в дефініції, а також здійснено спробу побудувати структуру тлумачень на рівні логічних відношень.


Знайти схожі

8.


    Вавженчук, Сергій.
    Дефініція договірних відносин міни в контексті кодифікації цивільного права [Текст] / С. Вавженчук // Підприємництво, господарство і право. - 2011. - № 6. - С. 41-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Договір--Міна--Зобов'язання
Кл.слова (ненормовані):
цивільне право
Анотація: У статті аналізуються певні аспекти правового регулювання на сутність договору міни.

Є примірники у відділах:
ЕП (вільний)

Знайти схожі

9.


    Тернавська, І. Б.
    Дефініція категорії продовольча безпека та її еволюція [] / І. Б. Тернавська // Економіка та держава. - 2015. - № 7. - С. 44-48. - Бібліогр. с.47-48 (20 назв)
Рубрики: Продовольча безпека--Україна
Анотація: Метою дослідження є узагальнення та уточнення теоретичних підходів щодо визначення поняття продовольчої безпеки та наведення власного трактування даної категорії.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Терещенко, Юрій Іванович.
    Дефініція "педагогічна наука": смислове завантаження новим [Текст] / Ю. І. Терещенко // Вища освіта України. - 2009. - № 2. - С. 60-64. - Библиогр.: с.64 (9 назв.)
Рубрики: Соціокультурна рухомість
   Виховання та навчання

   Евристичність "педагогічної науки"

Анотація: Подається аналіз зробленого в літературі визначення поняття "педагогічна наука". Автор пропонує власне виззначення і наводить аргументи щодо його евристичності.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30  
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)