Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=державна політика<.>
Загальна кількість знайдених документів : 43
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-43 
1.


    Безпалова, Ольга.
    Сутність та значення координаційних органів як суб’єктів реалізації державної політики [Текст] / Ольга Безпалова // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 6. - С. 105-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Органи державної влади--Координаційна діяльність
Кл.слова (ненормовані):
функція управління -- координаційні заходи -- державна політика -- суб’єкти
Анотація: У статті встановлено, що основним призначенням діяльності координаційних органів є упорядкування діяльності органів виконавчої влади щодо реалізації державної політики у відповідних сферах суспільного життя. Наведено приклади таких координаційних органів та сфери, для забезпечення належного функціонування яких вони мають право реалізовувати координаційні заходи. У результаті аналізу нормативно-правових актів, в яких окреслено коло повноважень координаційних органів, визначено коло заходів, які вказані органи уповноважені вживати під час реалізації державної політики.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Брусакова, Оксана.
    Правове забезпечення державного регулювання в галузі авіаційного транспорту [Текст] / Оксана Брусакова // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 114-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авіаційний транспорт--Державне регулювання--Правове забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
адміністративне законодавство -- державна політика
Анотація: Обґрунтовано, що ефективність державного регулювання в галузі авіаційного транспорту безпосередньо залежить від стану правового забезпечення такого регулювання. Розкрито зміст правового забезпечення державного регулювання в галузі авіаційного транспорту. Встановлено, що особливе місце норм адміністративного законодавства в системі правового забезпечення державного регулювання в галузі авіаційного транспорту зумовлено тим, що таке регулювання здійснюється у ході формування та реалізації державної політики у сфері авіаційного транспорту, яка одночасно виступає складником економічної, соціальної та екологічної політики.


Знайти схожі

3.


    Волинець, Віталій Валентинович.
    Ліберально-правова теорія держави Б. Чичеріна (до методології дослідження) [Текст] / В. В. Волинець // Держава і право. - 2012. - Вип. 56. - С. 23-29. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Державна політика--Правова система--Теорія--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правопорядок -- функції держави -- державна політика -- права і свободи людини
Анотація: Характеризується теорія функцій держави Бориса Чичеріна в аспекті його ліберального вчення про сутність держави і права.


Знайти схожі

4.


    Додін, Є. В.
    Систематизація митного законодавства сучасної України [Текст] / Є. В. Додін // Митна справа. - 2012. - № 3. - С. 11-21. - Библиогр.: с. 21 (13 назв.)
Рубрики: Історіографія України--Торговельні угоди Русі
   Митна система--Російська імперія--Наповнення фінансових надходжень

   Департамент митних зборів--Міністерство фінансів--Гетьман

   Митний кодекс України--Кодифікація

Кл.слова (ненормовані):
Державна політика -- Митна справа
Анотація: Досліджуються питання історії розвитку митного законодавства України, необхідності його систематизації у сучасній період та особливе місце кодифікації в цій правотворчій діяльності, а також дається характеристика МКУ 1991 р., 2002 та 2012 років. Висловлюється думка про те, що глобалізація митних процедур та стандартів, а також проведення необхідних економічних, соціальних та інших реформ в Україні потребують подальшого розвитку митного законодавства, що обумовлює підвищення ролі митно-правової науки та визнання ії у якості самостійної галузі правової науки.


Знайти схожі

5.


    Захаренко, Костянтин.
    Проблеми формування ефективної державної інформаційної політики і освіта [Текст] / Костянтин Захаренко // Вища освіта України. - 2018. - № 4. - С. 44-49. - Бібліогр.: 6 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Національна безпека--Інформаційна безпека
   Освіта--Управління

Кл.слова (ненормовані):
людина -- політика -- інформація -- культура -- державна політика -- державні структури -- законодавча база -- інформаційна безпека
Анотація: "Діяльність усіх задіяних у сфері інформаційної безпеки державних структур має бути чітко скоординованою в межах загальних програм і планів, а також визначених функцій. Для ефективної реалізації програм у галузі інформаційної безпеки держава повинна надавати необхідні матеріальні ресурсии, готувати фахівців, розвивати законодавчу базу. Пріоритетні напрями розвитку національної інформаційнорї політики та інформаційної безпеки нашої держави сформульовані в національній Доктрині інформаційної безпеки України і закріплені в різних законах. Але законодавча база з важливих питань інформаційної безпеки є ще безсистемною... Розбалансованою є й проблема інформаційної безпеки та освіти. Функції і повноваження державних структур стосовно реалізації інформаційної безпеки мають бути виокремлені достатньо чітко й виразно".

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

6.


    Кізюн, Людмила.
    Особливості суб’єктного складу відносин комунальної власності на землю / Людмила Кізюн // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 75-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельне право--Комунальна власність
Кл.слова (ненормовані):
державна політика -- європейська інтеграція -- механізм -- сутність -- структура
Анотація: У статті розкрито систему принципів адміністративно-правового забезпечення господарської діяльності в Україні. З’ясовано, що основними організаційними принципами діяльності публічної адміністрації в аналізованій сфері є: незалежності, що полягає у наявності автономії у конкретного суб’єкта щодо прийняття рішення, а також відсутності будь-якого суб’єктивного зацікавлення у ході його діяльності, яка забезпечується достатнім матеріально-фінансовим забезпеченням з боку держави; взаємодії з іншими органами влади з метою координування спільної діяльності, а також структурованості та узгодженості нормативно-правового забезпечення господарської діяльності; наявності вичерпного кола повноважень та сфери відання щодо визначених об’єктів владного впливу, який полягає у конкретизації прав та обов’язків конкретного представника публічної адміністрації актами законодавства; належного забезпечення матеріальними, технічними, фінансовими та інформаційними ресурсами для виконання повноважень, у тому числі безперебійного та своєчасного доступу до них; невідворотності покарання за порушення встановлених законодавчих вимог щодо діяльності публічної адміністрації, а також права звернення до органів влади у разі необхідності здійснення захисту її представників; публічного виконання своїх обов’язків, окрім випадків, коли така діяльність становить державну таємницю. Наголошено, що основна місія принципів адміністративно-правового забезпечення господарської діяльності в Україні полягає у керівництві структурою нормативно-правових актів в аспекті визначення їх спрямування та формулювання меж впливу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Казміришин, Ернест.
    Адміністративно-правовий механізм забезпечення реалізації державної політики у сфері європейської інтеграції України / Ернест Казміришин // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 84-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейська інтеграція--Адміністративно-правове забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
державна політика -- механізм -- європейська інтеграція -- сутність -- структура
Анотація: Стаття присвячена дослідженню сутності та структури адміністративно-правового механізму державної політики у сфері європейської інтеграції України. У статті проаналізовані наукові дослідження українських та німецьких вчених, які присвячені аналізу сутності та будови механізму реалізації державної політики. Констатовано те, що вітчизняне вчення про механізм реалізації державної політики поступається німецькому. Перевагами останнього є те, що німецькі вчені пропонують чіткий, логічно побудований механізм реалізації будь-якого напряму державної політики. Такий механізм включає послідовне проходження таких стадій реалізації державної політики: розробка та схвалення стратегії державної політики; розробка та схвалення плану реалізації стратегії державної політики; реалізація плану; звітування про наслідки реалізації плану. Кожен із названих елементів механізму реалізації державної політики перебуває у причинно-наслідковому зв’язку з іншими елементами названого механізму. Крім того, єдність елементів механізму державної політики забезпечується єдиною метою та завданнями державної політики, які є орієнтирами у реалізації як стратегії державної політики, так і плану. Запропоновано застосувати такий механізм для реалізації державної політики у сфері європейської інтеграції України. Оскільки реалізація названого напряму зовнішньої політики України не може здійснюватися у позаправових формах, то запропоновано низку змін і доповнень до законодавства України з метою впорядкування нормативного забезпечення механізму державної політики у сфері європейської інтеграції України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Калатур, Максим.
    Особливості діяльності та розвитку Державної фіскальної служби України [Текст] / Максим Калатур // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 127-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна фіскальна служба України--Діяльність--Проблеми і перспективи розвитку
Кл.слова (ненормовані):
юридична особа -- службова особа -- адміністративні послуги -- державна політика
Анотація: Сформульовані основні завданнями Державної фіскальної служби України. З’ясовано, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» технічно виключено розділ Податкового кодексу про податкову міліцію, що позбавило останню повноважень, яка, незважаючи на це, продовжувала функціонувати. Аргументовано доцільність прийняття Закону України «Про Національне бюро фінансової безпеки України» із чітким унормуванням правового статусу, основ співпраці такого суб’єкта з державними органами, підприємствами, установами та організаціями, компетентними органами інших держав і міжнародними організаціями, юридичними та фізичними особами.


Знайти схожі

9.


    Клименко, І. М..
    Моделі державного регулювання корпоративної соціальної відповідальності [Текст] / І. М. Клименко // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2019. - N 4. - С. 105-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна політика--Соціальний розвиток--Соціальна відповідальність бізнесу
Кл.слова (ненормовані):
Державна політика -- Соціальний розвиток -- Соціальна відповідальність бізнесу
Анотація: У статті досліджуються моделі державного регулювання корпоративної соціальної відповідальності у світі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Козаченко, О. А.
    Державне регулювання розвитку комбікормових підприємств [Текст] / О. А. Козаченко // Економіка АПК. - 2009. - № 9. - С. 55-58. - Бібліогр. в підряд. прим.
Рубрики: Тваринництво--Споживчий ринок--Україна
   Комбікормова промисловість--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Квазіінтегровані об'єднання -- Вертикальний контроль -- Державна політика -- Споживчий кошик
Анотація: Розглянуто проблеми розвитку комбікормових підприємств, запропоновано інструменти державного управління, спрямовані на створення сприятливих ринкових умов для їх функціонування.


Знайти схожі

11.


    Козоріз, М. А.
    Напрями модернізації механізмів реалізації державної політики регіонального розвитку в Україні [Текст] / М. А. Козоріз // Регіональна економіка. - 2013. - № 2. - С. 52-61 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Державне управління
   Регіональна економіка--Соціально-економічний розвиток--Україна

Кл.слова (ненормовані):
державна політика -- ресурси регіону -- механізми реалізації державної політики регіонального розвитку
Анотація: На основі дослідження причин, що гальмують впровадження державної політики регіонального розвитку в Україні, визначені напрями модернізації механізмів, призначення яких полягає у забезпеченні її реалізації в практиці господарювання.


Знайти схожі

12.


    Колінько, Олена Олександрівна.
    Віктимологічна профілактика доведення до самогубства [Текст] / О. О. Колінько // Держава і право. - 2012. - Вип. 57. - С. 444-450. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Злочинці--Кримінологія--Україна
Кл.слова (ненормовані):
доведення до самогубства -- віктимологічна профілактика -- потерпілий -- державна політика
Анотація: Розкриваається обсяг заходів віктимологічної профілактики доведення до самогубства з урахуванням особистісних якостей потерпілого.


Знайти схожі

13.


    Комар, Е. Г.
    Особливості розвитку вітчизняної господарсько-правової системи регулювання будівельної діяльності у радянський період [Текст] / Е. Г. Комар // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 63. - С. 47-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Будівництво--Нормативно-правове регулювання--Історія--Україна, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
будівельне законодавство -- капітальне будівництво -- державна політика -- відомчі документи -- СНиП
Анотація: Аналізуються основні тенденції розвитку господарсько-правової системи регулювання здійснення капітального будівництва в Україні у радянські часи, виокремлюється і характеризується декілька специфічних підетапів у рамках вказаного періоду. Окреслюється робота основних тогочасних органів державної влади, уповноважених здійснювати управління капітальним будівництвом.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

14.


    Купрійчук, В. М..
    Культурні чинники консолідації українського суспільства [Текст] / В. М. Купрійчук // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2019. - N 1. - С. 67-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна політика--Культурна сфера--Децентралізація
Кл.слова (ненормовані):
Державна політика -- Культурна сфера -- Децентралізація
Анотація: У статті проаналізовано проблематику та стан розвитку культурної сфери, її чинники, що сприяють консолідації українського суспільства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

15.


    Лопушанський, Артур Андрійович.
    Роль законотворчості у підвищенні ефективності правової політики [Текст] / А. А. Лопушанський // Держава і право. - 2012. - Вип. 56. - С. 89-94. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Законотворчість
Кл.слова (ненормовані):
державна політика -- правова політика -- законотворчість
Анотація: Визначено основні шляхи підвищення ефективності правової політики як особливого напряму державної політики.


Знайти схожі

16.


    Лялька, А. Б.
    Фіскальна функція митних органів України [Текст] / А. Б. Лялька // Митна справа. - 2012. - № 5. - С. 56-60. - Библиогр.: с. 60 (12 назв.)
Рубрики: Митний кодекс України--Стягнення митних платежів--Новий рівень регулювання
   Держмитслужба України--Концепція реформування

   Податковий кодекс України

   Державний бюджет УКраїни

Кл.слова (ненормовані):
Державна політика -- Митний кордон
Анотація: Стаття присвячена висвітленню питань, пов`язаних з окресленням пріоритетних напрямків діяльності митної служби на етапі ії реформування, встановленням та визначенням основних елементів правового статусу митних органів, виявленням взаємозв`язку.


Знайти схожі

17.


    Махортов, О. Ю.
    Особливості приватизації майна підприємств АПК [Текст] / О. Ю. Махортов // Економіка АПК. - 2005. - №6. - С. 57-61. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Приватизація в Україні--Підприємства--Державні
   Майно АПК

Кл.слова (ненормовані):
Державна політика -- Власність -- Приватизовані підприємства
Анотація: Розглядається процес приватизації майна об'єктів АПК та нормативно-правова база. Зазначаються головні пріоритети в реалізації державної політики у сфері приватизації.


Знайти схожі

18.


    Мосьондз, Сергій Олександрович.
    Правові основи цілепокладання державної політики у сфері науки в Україні [Текст] / С. О. Мосьондз // Держава і право. - 2012. - Вип. 55. - С. 260-266. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Наукові дослідження --Державне управління--Україна
Кл.слова (ненормовані):
державна політика -- прогнозування -- стратегічне планування
Анотація: Визначаються та пропонуються шляхи вдосконалення правових основ цілепокладання державної політики у сфері науки в Україні на сучасному етапі розвитку українського суспільства.


Знайти схожі

19.


    Мульска, О. П.
    Державна політика забезпечення інноваційних форм зайнятості в умовах цифровізації економіки [Текст] / О. П. Мульска, О. О. Левицька, В. І. Куцик // Регіональна економіка. - 2020. - № 3. - С. 81-90 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна політика--Зайнятість населення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
зайнятість -- інноваційні форми -- цифровізація економіки -- державна політика
Анотація: Обгрунтовано актуальність формування та реалізації державної політики забезпечення зайнятості населення в умовах сучасних тенденцій і процесів цифровізації економіки. Визначено найбільш суттєві характеристики сфери зайнятості в умовах цифровізації економіки, зокрема кількісну гнучкість, функціональну гнучкість, просторово-часову гнучкість. Ідентифіковано сфери економіки, в яких найбільш затребувані нові професії в Україні в умовах розвитку процесів цифровізації національної економіки, зокрема інформаційно-комунікаційні технології, біотехнології, медицина, енергетична сфера, енергомережі та управління енергоспоживанням, транспорт, особливо водний та авіація, освіта та екологія. Визначено напрями, сфери, галузі та конкретні підгалузі, де утворюються нові професії, затребувані в умовах цифровізації економіки. Вказано на провідну роль сектору інформаційно-комунікаційних технологій, розвиток якого значною мірою визначає появу нових професій. Доведено, що глобальні та українські ринки праці реформуються під впливом стрімкого розвитку сфери ІКТ, що призводить до зміни концепцій праці та формування нових трудових відносин. Показано, що розвиток процесів цифровізації дисбалансує попит і пропозицію на ринках праці багатьох країн, включно з Україною, призводить до проблеми неефективної політики зайнятості, яка не відповідає викликам, новим правилам і принципам швидкого зростання ринків праці. Зроблено висновки, що за такої ситуації нові форми зайнятості охоплюють великий інноваційний потенціал, а також тіньові аспекти (неформальні домовленості), котрі загострюють проблему недостатнього наповнення соціальних фондів і скорочення податкових надходжень до державного бюджету. Визначено пріоритети ефективної політики зайнятості в Україні за глобальної цифровізації економічних відносин, які грунтуються на принципах флексік’юріті, передовому досвіді та впровадженні інноваційних рішень за умови побудови взаємовигідних і соціально відповідальних відносин роботодавця з працівником.


Дод.точки доступу:
Левицька, О. О.; Куцик, В. І.

Знайти схожі

20.


    Муравйов, Костянтин.
    Удосконалення системи управління органами й установами виконання покарань / Костянтин Муравйов // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 12. - С. 244-248. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Виконавче судочинство--Система управління--Удосконалення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
нормативно-правовий акт -- державна політика -- кримінальні покарання
Анотація: На основі аналізу наукових поглядів вчених і норм чинного законодавства України визначено можливі шляхи вдосконалення системи управління органами й установами виконання покарань. Наголошено, що сьогодні органи й установи виконання покарань перебувають у стані значного реформування, що відбивається на системі управління ними. Надано авторське бачення щодо тлумачення поняття «система управління органами й установами виконання покарань».

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-20    21-40   41-43 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)