Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (38)Каталог журналів (1)Буковина (453)Бібліотека О.С.Романця (2)Хотинська бібліотека (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=демографія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 516
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Sharilova E. E.
Назва : A Comprehensive Assessment of the Demographic Security of the Repablic of Belarus
Місце публікування : Статистика України. - 2021. - № 1. - С. 85-92: табл.; граф.; рис. (Шифр С401901/2021/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Демографія Білорусі-- Народонаселення-- Демографічна політика
Анотація: У статті представлена методика комплексної статистичної оцінки демографічної безпеки Республіки Білорусь за 2000-2019 рр. у рамках пропонованого автором дуалістичного підходу до трактування цього поняття, а саме, як реальної і потенційної демографічної безпеки.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Kulak A. G.
Назва : A Statistical Assessment of Health Life Expectancy in the Regions of the Republic of Belarus
Місце публікування : Статистика України. - 2020. - № 4. - С. 72-80: табл.; граф. (Шифр С401901/2020/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Демографія Білорусі-- Народонаселення-- Тривалість життя
Анотація: Стаття присвячена дослідженню здоров’я в регіонах Білорусі з використанням індикатора очікування тривалості здорового життя (ОТЗЖ), який відображає середне число років, що проживає особа з урахуванням стану здоров’я. Проведено статистичне оцінювання й аналіз динаміки ОТЗЖ населення Білорусі при народженні та для окремих віових груп за 2005-2018 роки.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Zagorodniev I.A.
Назва : Analysis оf Social Infrastructure Expenditure аnd its Effect оn Social Function оf the State
Місце публікування : Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 3. - С. 186-195 (Шифр Д279231/2017/3)
Примітки : Бібліогр.: с. 194-195 (9 назв)
Предметні рубрики: Соціальна держава
Доходи населення
Соціально-економічний розвиток-- Державне управління
Анотація: Оцінена чинна система державного управління соціально-економічним розвитком країни, яка базується на наявній інституційній основі. Здійснено оцінювання основних показників соціально-економічного розвитку держави та їхнього впливу на потенціал соціалізації. Окреслено теперішній стан, коли адміністрування соціальної сфери виключає всілякі стимули економічного розвитку та відповідного зростання доходів державного та місцевих бюджетів. Відтворено реалії виконання бізнесовими структурами базових принципів соціальної відповідальності. Описано ситуацію з бюджетною децентралізацією, яка засвідчила лише незначне покращення доходів місцевих бюджетів. Відмічено, що дія двох бюджетних кодексів та постійні зміни формули розрахунку вирівнювання місцевих бюджетів позбавляють їх можливості перспективного розвитку. Проаналізовано фактичну зміну структури грошових доходів населення. Оцінено структуру виконання видатків Зведеного бюджету України та їх порівняння з основними податками: на доходи фізичних осіб, на прибуток підприємств, на додану вартість, на цій основі показано зменшення реальних власних доходів населення, особливо найманих працівників. Приділено увагу необґрунтованому зростанню видатків зведеного бюджету України на економічну діяльність та порівняння їх з іншими видатками зведеного бюджету України, зокрема на охорону здоров'я, а також дослідженню тиску на бюджет усе більших видатків на обслуговування зовнішнього боргу і зменшенню у зв'язку з цим соціалізаційного потенціалу країни.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ilorah R., Ngwakwe C.C.
Назва : Analysis оf the Failure оf Hunger аnd Poverty Eradication іn Sub-Saharan Africa аnd Suggested Solutions
Місце публікування : Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 1. - С. 95-110 (Шифр Д279231/2020/1)
Примітки : Бібліогр. с. 107-109 (48 назв)
Предметні рубрики: Бідність --Африка
Анотація: Розглянуто причини невдалого проєкту ООН з ліквідації бідності та голоду в Африці на півдні від Сахари, що залишається величезною соціальною та економічною проблемою, яка стоїть перед регіоном. У роботі застосовано якісний підхід і критично розглянуто вторинні джерела, тобто комплекс концептуальної та літературної методик огляду. Новизною статті є висвітлення причин неуспішності проєкту з ліквідації голоду та фактичної безрезультатності зусиль, спрямованих на зменшення бідності у досліджуваному регіоні, а також розроблення пропозицій щодо використання цих причин як стимулу для перегляду, оновлення та поліпшення політики зі зменшення бідності в епоху сталого розвитку. Організовано відповідні консультації, виконано ретельний аналіз наявної літератури щодо реалізації Цілей Розвитку Тисячоліття у країнах, розташованих південніше від Сахари. Результати огляду показали, що проєкт не виконано через низький рівень розвитку структури регіону і відсутність механізмів упровадження. Недоліки, властиві державним системам країн, розташованих південніше від Сахари, ще погіршили ситуацію. Задля успішного провадження таких проєктів регіон повинен здійснити переконливу радикальну економічну трансформацію, яка дасть можливість вирішити проблеми низької продуктивності. Зокрема рекомендовано вимагати підвищення ефективності діяльності урядів шляхом залучення органів місцевого самоврядування до надання послуг, спрямованих на вирішення проблем бідності. Довгострокова стратегія передбачає переконливу структурну трансформацію аграрної політики регіону, орієнтовану на покращення продуктивності сільського господарства, нарощування можливостей соціального захисту, інклюзивності та недискримінаційного розширення прав і можливостей населення регіону. У результаті подальших досліджень варто буде оцінити, наскільки постановка питань боротьби з бідністю та ліквідації голоду є різними у чинних Цілях Розвитку Тисячоліття та колишніх Цілях Стабільного Розвитку.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Uddin J., Uddin H., Rahman M.
Назва : Association of Women’s Occupation With Actual and Ideal Number оf Children іn Bangladesh: а Case оf Role Incompatibility
Місце публікування : Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 2. - С. 139-154 (Шифр Д279231/2020/2)
Примітки : Бібліогр. с. 150-153 (53 назви)
Предметні рубрики: Жінки-- Зайнятість --Бангладеш
Анотація: Обернений зв’язок між працевлаштуванням жінок і народжуваністю є предметом постійної уваги фахівців у розвинених країнах. Водночас існування подібного зв’язку у країнах із низьким рівнем доходу і пронаталістичних країнах, де вартість догляду за дітьми нижча, практично не досліджено. Мета цього дослідження — вивчити зв’язок жіночої зайнятості з двома моделями поведінки, пов’язаної із народжуваністю, а саме з фактичною та ідеальною кількістю дітей у родині у Бангладеш. Ураховуючи вказаний розрив у відомих на сьогодні опублікованих результатах спеціалізованих досліджень, ми зосередили зусилля на вивченні залежності між фертильністю і зайнятістю, спира- ючись на встановлення розбіжностей між реальною і бажаною кількістю дітей за різ- них моделей жіночої поведінки, спираючись на результати демографічного опитуван- ня та обстеження стану здоров’я (Demographic and Health Survey, DHS) Бангладеш 2014 року. Під час цього обстеження було опитано 14 318 одружених жінок віком від 18 років. Для оцінювання зв’язку зайнятості жінок із фактичною та бажаною кількістю дітей у них ми використали логістичні регресійні моделі. У результаті з’ясовано, що загалом у Бангладеш, як і у розвинених країнах, зв’язок жіночої зайнятості із реаль- ною кількістю дітей є оберненим. На відміну від жінок, які не працюють, професійно зайняті на кваліфікованій роботі жінки частіше мають двох або менше живих дітей (показник нерівномірності (Odd Ratio) OR = 1,35; 95 % довірчий інтервал (Confidence Interval) CI — 1,16—1,58) і двох або менше від бажаної кількості дітей (OR = 1,51; 95 % CI — 1,21—1,88) у повністю відрегульованій моделі. Однак зв’язок цей суттєво змінюється залежно від показника масмедіа (частоти перегляду газет, радіо та теле- бачення за типовий тиждень): жінки, професійно зайняті у кваліфікованому секторі, мають більшу ймовірність мати двох або менше живих дітей за вищого показника масмедіа. Отримані результати можуть бути застосовані для розвитку соціальної полі тики Бангладеш. Політики можуть сприяти діяльності, що приносить дохід, і за- охочувати жінок до участі в економічних сферах, вплинувши таким чином на зни- ження народжуваності та контролюючи зростання населення на національному рівні.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Dawid L. , Deska K.
Назва : Chosen elements of quantitative and qualitative analysis of division processes in a commune located nearby a one hundred thousand city
Місце публікування : Актуальні проблеми економіки. - 2014. - № 5. - Р.309-320: табл., рис. (Шифр А669736/2014/5)
Примітки : Бібліогр.: 20 назв
Предметні рубрики: Демографія-- Поділові процеси на території гміни, розташованої поблизу стотисячного міста-- Кількісний та якісний аналіз поділових процесів --Польща
Соціальна економіка і політика --Польща
Анотація: В статті представлено результати досліджень, одержаних на основі кількісного і якісного аналізу поділових процесів та їх наслідків. За джерело даних для аналізу було взято реєстри і технічну документацію, пов'язані з поділами. Метою дослідження є визначення показників прогнозування напрямів і динаміки, в основному, односімейного житла на території гміни. У цьому випадку важливим є вплив прилеглого стотисячного міста на досліджуваний об'єкт. Дослідження охоплює період 2007–2012 рр. і стосується гміни Свєшино, розташованої в північно-західній Польщі.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Wang C., Jing С.
Назва : Contribution to economic growth from rural-urban migrant workers and the income share in the process of urbanization: evidence from 1995—2009 in China
Місце публікування : Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 9. - С. 245-254: табл., форм. (Шифр А669736/2012/9)
Примітки : Бібліогр.: 20 назв
Предметні рубрики: Економіка праці КНР-- Трудова міграція-- Робітники-мігранти-- Міські робітники
Демографія-- Внутрішня міграція -- Урбанізація --Китай, 1995-2009 рр.
Анотація: У статті застосовано функцію Кобба-Дугласа для аналізу частки внеску мігрантів із сіл у міста у ВВП Китаю і їх рівня доходів. Результати показали, що середній вклад мігрантів із сіл у міста у ВВП Китаю - 14-17%. Частка міських жителів вища всього в 1,143 раза. При цьому заробітна плата місцевого міського жителя в 1,66 раза вище зарплати мігранта. Виводи дослідження можуть бути корисними при розробці нової політики підвищення внутрішнього попиту.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття зі збірника (том многотомника)
Шифр видання : 9/І-902
Автор(и) : Lupul, Taras (Викладач ЧНУ)
Назва : Francophone Immigrants outside Quebec and Anglophone Immigration in Quebec: A Comparatative Statistical Data Analysis
Місце публікування : Історико-політичні проблеми сучасного світу : зб. наук. ст. - Чернівці: ЧНУ, 2019. - Т. 40. - С. 119-124
Примітки : англ. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК : 9
Предметні рубрики: Демографія-- Міграційні процеси --Канада
Примірники :1(1)
Вільні : 1(1)
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Brown J. J.
Назва : Future Models for Population Census : Can We an Administrative Based Census Without a Population Register?
Місце публікування : Статистика України. - 2015. - № 3. - С. 45-50 (Шифр С401901/2015/3)
Предметні рубрики: Демографія-- Народонаселення-- Облік
Анотація: Спостерігається зростаючий інтерес до методів обліку характеристик населення без використання повного традиційного перепису. В статті зроблено огляд деяких моделей, які використовувалися в серії переписів, проведених у Європі (і в англомовних країнах ОЕСР) у 2010-2011 рр., а також обговорюється можливість альтернативних джерел, заснованих на адміністративних даних в тих країнах, де на сьогодні відсутній повний регістр населення.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ngwak W.E., Collins C.
Назва : Gender equality and extreme poverty alleviation in sub-Saharan Africa
Місце публікування : Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 4. - С. 56-70 (Шифр Д279231/2020/4)
Примітки : Бібліогр.: с. 68-69 (28 назв)
Предметні рубрики: Гендерна рівність --Африка
Анотація: У цій статті оцінюється зв'язок між чотирма складовими гендерної рівності та крайньою бідністю в країнах Південної Сахари. Відповідно, мета цього документа полягає в емпіричному дослідженні того, чи сприяють зменшенню крайньої бідності в країнах Африки, що розміщені на південь від Сахари, чотири складові гендерної рівності, а сам е - здоров'я жінки, освіта жінок, політична участь жінок та економічна участь. У дослідженні використано дані бази показників розвитку Світового банку та Індексу глобального гендерного розриву Світового економічного форуму для 25 країн Африки, що розміщені на південь від Сахари; в часи ЦСР, дані обох індексів доступні упродовж трьох років. У статті застосовувався кількісний підхід із вторинними даними щодо індексу розриву бідності, узятих із Світового економічного форуму Індексу бідності для країн Африки на південь від Сахари.
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)