Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (38)Каталог журналів (1)Буковина (453)Бібліотека О.С.Романця (2)Хотинська бібліотека (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=демографія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 516
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Argawu, A. S.
    Multilevel Modelling of Under-Five to Death, and Risk Factors [Текст] / A. S. Argawu // Статистика України. - 2021. - № 1. - С. 34-46 : табл.; граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Демографія Ефіопії--Народонаселення--Смертність населення
Анотація: У статті досліджено багаторівневе моделювання ефектів тривалості життя дітей віком до 5 років, визначено фактори ризику дитячої смерті на базі даних звіту "Демографічне та медичне обстеження Ефіопії" за 2016 рік.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Brown, J. J.
    Future Models for Population Census : Can We an Administrative Based Census Without a Population Register? [Текст] / J. J. Brown // Статистика України. - 2015. - № 3. - С. 45-50
Рубрики: Демографія--Народонаселення--Облік
Анотація: Спостерігається зростаючий інтерес до методів обліку характеристик населення без використання повного традиційного перепису. В статті зроблено огляд деяких моделей, які використовувалися в серії переписів, проведених у Європі (і в англомовних країнах ОЕСР) у 2010-2011 рр., а також обговорюється можливість альтернативних джерел, заснованих на адміністративних даних в тих країнах, де на сьогодні відсутній повний регістр населення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Chani, M. I.
    Some socio-economic determinants of fertility in Pakistan: an empirical analysis [Текст] / M. I. Chani, M. Shahid, Hassan M. Ul // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 5. - С. 477-484
Рубрики: Економіка Пакистану--Урбанізація--Соціально-економічні чинники рівня народжуваності--Пакистан
   Демографія--Рівень народжуваності--Пакистан

Анотація: У статті досліджено роль різних соціально-економічних факторів (освіта серед жінок, рівень урбанізації та участь жінок на ринку праці) при визначенні рівня народжуваності у Пакистані. Метод граничних значень використано для аналізу довготермінової залежності між змінними за даними з 1980 по 2009 рік. Результати аналізу виявили існування як довго-, так і короткотермінової залежності між народжуваністю та урбанізацією, а також між участю жінок у розподілі праці та рівнем їхньої освіти. Аналіз даних показав наявність негативного впливу усіх трьох чинників на рівень народжуваності. Жіноча освіта та ступінь урбанізації суттєво знижують рівень народжуваності у Пакистані, вплив участі жінок на ринку праці є незначним.


Дод.точки доступу:
Shahid, M.; Ul, Hassan M.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Dawid, L.
    Chosen elements of quantitative and qualitative analysis of division processes in a commune located nearby a one hundred thousand city [Text] / L. Dawid, K. Deska // Актуальні проблеми економіки. - 2014. - № 5. - Р. 309-320 : табл., рис. - Бібліогр.: 20 назв
Рубрики: Демографія--Поділові процеси на території гміни, розташованої поблизу стотисячного міста--Кількісний та якісний аналіз поділових процесів--Польща
   Соціальна економіка і політика--Польща

Анотація: В статті представлено результати досліджень, одержаних на основі кількісного і якісного аналізу поділових процесів та їх наслідків. За джерело даних для аналізу було взято реєстри і технічну документацію, пов'язані з поділами. Метою дослідження є визначення показників прогнозування напрямів і динаміки, в основному, односімейного житла на території гміни. У цьому випадку важливим є вплив прилеглого стотисячного міста на досліджуваний об'єкт. Дослідження охоплює період 2007–2012 рр. і стосується гміни Свєшино, розташованої в північно-західній Польщі.


Дод.точки доступу:
Deska, K.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Gerasymenko, G. V.
    Institutional Response to Domestic Violence in Ukraine: Novelties in the Legislation and Access to Services [Текст] / G. V. Gerasymenko // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 2. - С. 11-22 . - Текст англ. мовою
Рубрики: Сімейні насильства--Україна
Анотація: Висвітлено питання розбудови інституційного середовища протидії домашньому насильству в Україні. Завдання дослідження полягають у визначенні прогалин, які обмежують ефективність сучасної системи реагування на випадки домашнього насильства, та обґрунтуванні рекомендацій щодо можливих шляхів вирішення цих проблем. З цією метою автором детально розглянуто останні новели вітчизняного законодавства, покликані посилити механізми захисту постраждалих від насильства та притягнення кривдників до відповідальності. Зокрема, новим Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" інституціоналізовано поняття психологічного та економічного насильства, запроваджено систему спеціальних заходів по відношенню до кривдників, у тому числі терміновий заборонний припис, передбачено надання спеціалізованих послуг особам, які постраждали від домашнього насильства. Важливо, що законом визначено чіткий порядок взаємодії всіх суб'єктів, залучених до запобігання та протидії домашньому насильству, з метою надання оперативної допомоги тим, хто її потребує. Представлено огляд важливих підзаконних актів, ухвалених на виконання вимог закону та покликаних сприяти ефективній боротьбі з домашнім насильством. Розглянуто особливості сучасної системи протидії домашньому насильству, зокрема діяльність різних суб'єктів - правоохоронних органів, центрів надання соціальних послуг, притулків, національної гарячої лінії для постраждалих від насильства та ін. Представлено результати реалізації інноваційних проектів із протидії домашньому насильству, що реалізуються в країні, а саме діяльності мобільних бригад соціально-психологічної допомоги та пілотної поліцейської мережі з протидії домашньому насильству "Поліна". За підсумками аналізу сформовано загальні висновки щодо прогалин, які зберігаються в координації діяльності різних суб'єктів, та представлено рекомендації щодо вдосконалення інституційних механізмів боротьби з домашнім насильством. Результати дослідження можуть бути використані для розробки заходів державної політики, формування інформаційних кампаній та обґрунтування адвокаційних зусиль із метою вдосконалення всієї системи послуг, що надаються постраждалим від насильства та їхнім сім'ям.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Gerasymenko, G. V.
    Gender-Responsive Adolescent Health аnd Well-being іn Ukraine [Текст] / G. V. Gerasymenko // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 3. - С. 11-23. - Бібліогр.: с. 21-23 (18 назв)
Рубрики: Підлітки--Здоров'я
   Здоров'я дітей

Анотація: Узагальнено ключові результати гендерної оцінки сучасних тенденцій у сфері здоров'я та добробуту підлітків в Україні. Розглянуті проблемні питання охоплюють високий рівень захворюваності підлітків, включаючи ВІЛ-інфекцію та хвороби, що передаються статевим шляхом, брак обізнаності щодо шляхів передачі ВІЛ, поширення ризикованої поведінки та шкідливих звичок.Більшість із цих проблем є гендерно чутливими та можуть призводити до підвищеної вразливості хлопців або дівчат підліткового віку. Зокрема, ризиковані моделі поведінки та шкідливі звички більше поширені серед хлопців, включаючи ранній початок тютюнопаління та споживання алкоголю. Разом із тим, проблеми в сфері репродуктивного здоров'я більш актуальні для дівчат, оскільки саме вони переважають серед підлітків, хворих на інфекції, що передаються статевим шляхом. У контексті репродуктивного здоров'я особливу увагу приділено високій підлітковій народжуваності, оскільки за цим показником Україна значно випереджає країни Європи. Незадоволена потреба в контрацепції та брак знань щодо особливостей планування сім'ї також спричиняють поширення небажаних вагітностей та абортів серед дівчат-підлітків. Окреслено актуальну проблему насильства щодо дітей, що має чіткий гендерний вимір, включаючи вразливість до буллінгу, домашнього насильства, торгівлі людьми та залучення неповнолітніх дівчат до секс-роботи. На думку автора, особливі виклики в цьому контексті пов'язані зі становищем вразливих категорій підлітків та дітей, що мешкають в інтернатних закладах. Вирішення означених проблем потребує запровадження гендерно відповідального підходу до планування заходів політики, включаючи цільові інформаційні кампанії щодо популяризації здорового способу життя серед підлітків. Автор наголошує, що найбільш ефективним комунікаційним каналом у цьому випадку можуть стати мережа Інтернет та соціальні медіа. Стаття підготовлена в рамках Гендерного програмного огляду та Планування програми дій представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Goliuk, V.
    The effect of population dynamics on gdp growth in India [Text] / V. Goliuk // Економіка та держава. - 2020. - № 4. - P109-112 : граф.; табл. - Бібліогр. с. 112 (14 назв)
Рубрики: Економічний розвиток--Демографія--Індія
Анотація: The aim of the paper is to study the impact of population dynamics on gross domestic product GDP growth in India. During last two decades India has been showing phenomenal economic development. One of its main reasons is economic and social policy has been provided by government. Since 1990-s India has deregulated several industries, has privatized many state-owned enterprises, and contributed to foreign direct investment. The Indian middle class, that is almost a quarter of its total population amount, has been driving economic growth in India. High level of education and English-speaking population in urban areas attract foreign investments and provide fertile ground for an intensive development of the country's high-technology sector.??Economic views on the relationship of population and economic growth are divided into two areas: one that argues that population growth contributes to the nation's economy by stimulating economic growth and development, and the other argues that population growth may be detrimental to the nation's economy. Results of this research are consistent with the first theory. ??The study revealed that in 1961—2018 population dynamics (ages 15—64) was associated with GDP growth (per capita) in India positively, and strength of the relationship was moderate that means there are many factors push economic growth in India and population dynamics is only one of them. The Augmented Dickey-Fuller test has been used to check population and GDP growth series to identify if they are stationary and can be used for Granger causality test. It has shown that population and GDP growth series are stationary and Granger causality test can be performed to identify the direction of causality for these series. Granger causality test has shown that population dynamics Granger causes GDP growth in India. Correlation coefficient R=0,54 demonstrates that population dynamics has been playing important but not a single role in stimulating economic development in India. Therefore population dynamics can be effective driver of economic development of the state being combined with other policy measures.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Grencikova, A.
    Recent trends in international migration of young people in Slovakia [Text] / A. Grencikova, Ja. Spankova // Актуальні проблеми економіки. - 2016. - № 8. - P229-236 : рис. - Бібліогр.: 18 назв
Рубрики: Демографія--Міграція населення--Міжнародна міграція молоді--Трудова міграція--Словаччина


Дод.точки доступу:
Spankova, Ja.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Gress, M.
    Population dynamics in central and Eastern Europe in the first decade of the 21st century [Text] / M. Gress, M. Kunychka, L. Raneta // Актуальні проблеми економіки. - 2015. - № 6. - Р. 268-283 : рис., табл. - Бібліогр.: 18 назв
Рубрики: Демографія--Населення Центральної та Східної Європи--Народжуваність--Тривалість життя -- Смертність--країни Центральної та Східної Європи, перша декада ХХІ ст.
Анотація: У статті досліджено динамічні тренди населення Центральної та Східної Європи. Дані для аналізу взято з бази даних Світового Банку «Здорове харчування та статистика населення» та проаналізовано шляхом кластерного аналізу. Негативні тренди розвитку для декількох демографічних змінних протягом першої декади XXI ст. свідчать про необхідність вжиття заходів з одночасного покращення демографічної та загальноекономічної ситуації в регіоні. Також відмічено схожість динаміки розвитку деяких демографічних змінних за країнами регіону, зокрема, рівня смертності немовлят та дітей до 5 років, тривалість життя як для жінок, так і для чоловіків.


Дод.точки доступу:
Kunychka, M.; Raneta, L.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Grigoras, E. A.
    Particularities of fertility transition in the republic of moldova and selected former-soviet countries [Текст] / E. A. Grigoras // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 1. - С. 53-68. - Бібліогр. с. 67-68 (27 назв)
Рубрики: Демографічні процеси
   Народжуваність--Молдова

Анотація: Розглянуто особливості переходу народжуваності в Республіці Молдова і країнах європейського регіону, які утворились після розпаду Радянського Союзу (Росія, Білорусь, Україна і країни Балтії). Проаналізовано відкладання дітонароджень у молодих жінок і тенденції відновлення відтермінованих народжень у старшому віці, а також зміна підсумкової народжуваності когорт. Мета дослідження – розмежування основних особливостей переходу народжуваності в Республіці Молдова та названих країнах у 1971–2014 рр. Основними завданнями є окреслення розбіжностей та конвергенцій між ними, виділення стадій переходу народжуваності, оцінювання рівня відтермінування народжуваності та кількісного визначення рівня відновлення народжуваності у когортах, репродуктивний період яких минув. Основним методом аналізу обрано модель відтермінування і відновлення дітонароджень, яку запропонував Т. Фрейка. Дослідження засноване на даних Human Fertility Database (HFD) і статистиці природного руху населення Республіки Молдова. Період аналізу 1971–2014 рр. Кількісну оцінку відтермінування і відновлення народжуваності здійснено за допомогою порівняльного аналізу кумулятивної вікової народжуваності когорти 1960 року народження (контрольна когорта) і кумулятивної вікової народжуваності когорт 1975 і 1980 років народження. Отримані результати показують, що після 1990 року індекс відтермінування підвищується у всіх країнах, найбільше його значення властиве країнам Балтії, найменше – Республіці Молдова. Росія, Білорусь і Україна реєструють середній показник відтермінування дітонароджень. У Республіці Молдова перехід народжуваності відбувається повільніше, ніж в інших країнах. Профіль народжуваності має проміжний характер переходу від ранньої до пізньої моделі, перша і друга фази переходу вже минули. Країни Балтії характеризуються швидшим переходом народжуваності і найбільше наблизилися до західноєвропейської моделі народжуваності, особливо Естонія, яка досягла останньої фази переходу народжуваності. У Росії, Білорусі та Україні фінансове стимулювання народжуваності істотно вплинуло на її перехід, що відбилось у особливостях перебудови народжуваності і проходженні різних етапів переходу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)