Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (5)Буковина (2)Шевченко Т. Г. (1)Бібліотека Я.Д.Кіршенблата (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=гіпотеза<.>
Загальна кількість знайдених документів : 49
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-49 
1.


    Томіцький, Ришард.
    Гіпотеза про походження індіанців з Курляндії. новоіспанський полонікум початку XVII ст. в науатлянській версії історії [] / Р. Томіцький // Народна творчість та етнографія. - 2007. - № 1. - С. 72-79
Рубрики: Етнічні групи--Америка
Анотація: XVI і XVII століття вважаються періодом небувалого зацікавлення європейців іншими суспільствами і культурами. Відкриття в західній півкулі незнаних раніше, але заселених земель викликало в Європі величезне інтелектуальне сум'яття. Вже після перших експедицій за океан перед християнським світом постали два різні, але тісно пов'язані між собою питання: чи новопізнані землі становлять частину orbis terrarum чи, можливо, якийсь інший світ, і ким є мешканці цих земель


Знайти схожі

2.


    Яременко, О. Л.
    Глобальні дисбаланси та новий протекціонізм: інституційна гіпотеза [Текст] / О. Л. Яременко // Економіка України. - 2017. - № 5/6. - С. 106–122
Рубрики: Транснаціональні корпорації--Глобальні трансформації
Анотація: Доведено закономірний характер змін у зовнішньоекономічному позиціонуванні США під впливом глобальних дисбалансів. Показано, що частина причин загострення торговельних, фінансових та геоекономічних дисбалансів і конфліктів лежить у ціннісно-інституційній площині. "Новий протекціонізм" трактується як спроба США відновити потенціал суб'єктності, що виглядає проявом історичного інстинкту самозбереження. Обгрунтовано висновок, що нова модель глобалізації продовжить процеси поглиблення позитивної взаємозалежності, але на основі суверенної ідентичності та соціальної відповідальності національних держав.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Боронь, Олександр.
    Портрет Абази пензля Шевченка [Текст] : ще раз про ідентифікацію зображеної / Олександр Боронь // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 3. - С. 37-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Художники українські--Шевченко Т. Г.--Творчість, 1837 р.
Кл.слова (ненормовані):
портрет -- історія побутування -- ідентифікація -- гіпотеза -- спростування -- аргументи
Анотація: Спростовано наявні на сьогодні версії ідентифікації дівчини чи молодої жінки, зображеної на Шевченковій акварелі 1837 р. з традиційною умовною назвою «Портрет Катерини Абази» (зі знаком запитання). Зроблено висновок, що напису І. Айзенштока на звороті портрета найбільш повною мірою відповідає Анастасія Якимівна Абаза, у дівоцтві Нахімова (1814–1843), дочка харківського поета-сатирика. Відповідно назву акварелі варто змінити за її іменем (зі знаком запитання).


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Пластун, Олексій.
    Гіпотеза надреакцій: теорія та практика фінансових ринків [Текст] / О. Пластун // Вісник Національного банку України. - 2015. - № 1. - С. 50-55 : табл. - Бібліогр.: с. 55 (20 назв)
Рубрики: Фінансовий ринок
Анотація: У статті досліджено короткострокові цінові реакції після одноденних аномальних коливань цін на різних фінансових ринках, у тому числі фондовому ринку України. Запропоновано авторський підхід до розрахунку та ідентифікації аномальних цінових змін. На основі аналізу щоденних даних за період 2008-2012 рр. підтверджено гіпотезу про те, що після аномальної динаміки цін їхні протилежні зміни наступного дня, як правило, більші, ніж наступного дня після звичайного (типового) коливання. Це створює передумови для отримання надприбутків від біржової торгівлі на основі реверсійної стратегії. На підставі результатів дослідження запропоновано базові правила торгівлі на основі короткострокових ринкових надреакцій.


Знайти схожі

5.


    Роговський, Сергій.
    Fibonacci Cycles Hipothesic [Текст] = Гіпотеза про економічні цикли Фібоначчі / Сергій Роговський // Економіст. - 2015. - № 1. - С. 40-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна теорія--Економічні цикли
Анотація: У статті окреслено підходи різних науковців щодо виділення довготривалих та короткотривалих економічних циклів. Проаналізовано причини, які зумовлюють циклічність економіки. Виділено взаємозалежність технологічних укладів та економічних циклів. Сформульовано гіпотезу про існування циклів розвитку суспільства відповідно до зворотної послідовності Фібоначчі. Запропоновано застосування новоствореної моделі за послідовністю Фібоначчі для прогнозування майбутніх процесів в економіці.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Багрій, Ігор Дмитрович.
    Сучасні наукові підходи до розроблення екологічно орієнтованих технологій пошуків родовищ вуглеводнів та підземних вод [Текст] : за матеріалами наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 14 вересня 2016 року / Ігор Дмитрович Багрій // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 10. - С. 18-26 : карти. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Геологія--Дослідження--Корисні копалини
   Тектоніка--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
кругообіг -- гідро-геосинергетична біогено-мантійна гіпотеза -- вуглеводні -- тектоніка
Анотація: У доповіді наведено опис розроблених доповідачем методик та відповідного інструментального забезпечення для експресного прогнозування родовищ корисних копалин, визначення геоекологічного стану середовища, ділянок питних водозаборів і шляхів міграції забруднювачів підземних вод. Згідно з концепцією кругообігу речовини в природі розроблено гідро-геосинергетичну біогенно-мантійну гіпотезу утворення вуглеводнів і на її основі створено прямопошукову структурно-термо-атмо-гідролого-геохімічну технологію (СТАГГТ).


Знайти схожі

7.


   
    Моделювання нелінійного деформування ортотропних циліндричних оболонок з отвором при врахуванні ексцентриситету його підкріплення [Текст] / І. С. Чернишенко, С. М. Комарчук, В. А. Максимюк, Є. А. Сторожук // Доповіді Національної академії наук України. - 2016. - № 1. - С. 34-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Математика--Математична кібернетика--Моделі
   Математика--Математичний аналіз--Диференціальні та інші функціональні рівняння--Спеціальні диференціальні рівняння та динамічні системи

   Фізика--Фізична природа матерії--Пружність і деформація

Кл.слова (ненормовані):
Нелінійність геометрична -- Навантаження статичне -- Метод сітковий -- Гіпотеза Кірхгофа-Лява
Анотація: Запропонована методика базується на використанні одних і тих же співвідношень при моделюванні деформування як оболонки, так і підкріплення. Для оболонки, навантаженої рівномірним внутрішнім тиском, досліджено вплив ексцентриситету підкріплення на розподіл напружень, деформацій і переміщень в зоні їх концентрації.


Дод.точки доступу:
Чернишенко, І. С.; Комарчук, С. М.; Максимюк, В. А.; Сторожук, Є. А.

Знайти схожі

8.


    Чаленко, О. Ю.
    Методика визначення економічного потенціалу [Текст] / О. Ю. Чаленко // Економіка України. - 2013. - № 8. - С. 40-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічний потенціал--Методика визначення
Кл.слова (ненормовані):
процесний підхід -- елементи процесу -- модель -- гіпотеза -- інституційні сектори -- потенціали процесу
Анотація: Розглянуто сучасні положення про потенціал в економіці. Визначено та проаналізовано невідповідності теорії і практики розрахунків потенціалів в економіці. Запропоновано нову гіпотезу про потенціал в економіці, що заснована на процесному підході. Виконано її теоретичне обґрунтування та практичне підтвердження. Показано переваги застосування процесного підходу до теорії потенціалів в економіці.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.
519.85
М 691


    Михайлюк, В. О.
    Поліноміальна порогова реоптимізація задач про узагальнену виконуваність з предикатами обмеженої розмірності [Текст] / В. О. Михайлюк // Доповіді Національної академії наук України. - 2013. - № 1. - С. 37-41. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Математика--Дослідження операцій--Математичне програмування--Методи оптимізації
Кл.слова (ненормовані):
Оптимум глобальний -- Задача Max-Cut -- Гіпотеза ігрова -- Результат Рагхавендри -- Математичне сподівання -- Алгоритм наближений
Анотація: При виконанні унікальної ігрової гіпотези для розв'язання задачі Ins-Max-EkCSP-P (реоптимізація при додаванні довільного обмеження) при k=const існує поліноміальний оптимальний наближений алгоритм.


Знайти схожі

10.
061
Ч-492


    Гасяк, Орест (Викладач ЧНУ).
    Епістемний потенціал парадигмального знання в науковому дослідженні [Текст] / Орест Гасяк // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2012. - Вип. 602/603: Філософія. - С. 46-52. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Логіка--Ціннісність
Кл.слова (ненормовані):
парадигма -- факт -- проблема -- гіпотеза -- теорія


Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 (11.02.2013р. Інв.В 73604 - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-49 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)