Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (5)Буковина (2)Шевченко Т. Г. (1)Бібліотека Я.Д.Кіршенблата (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=гіпотеза<.>
Загальна кількість знайдених документів : 49
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-49 
1.


    Боронь, Олександр.
    Портрет Абази пензля Шевченка [Текст] : ще раз про ідентифікацію зображеної / Олександр Боронь // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 3. - С. 37-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Художники українські--Шевченко Т. Г.--Творчість, 1837 р.
Кл.слова (ненормовані):
портрет -- історія побутування -- ідентифікація -- гіпотеза -- спростування -- аргументи
Анотація: Спростовано наявні на сьогодні версії ідентифікації дівчини чи молодої жінки, зображеної на Шевченковій акварелі 1837 р. з традиційною умовною назвою «Портрет Катерини Абази» (зі знаком запитання). Зроблено висновок, що напису І. Айзенштока на звороті портрета найбільш повною мірою відповідає Анастасія Якимівна Абаза, у дівоцтві Нахімова (1814–1843), дочка харківського поета-сатирика. Відповідно назву акварелі варто змінити за її іменем (зі знаком запитання).


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


   
    Наукова гіпотеза трактування землевпорядкування як соціально-економічної інституції [Текст] / А. М. Третяк [та ін.] // Економіка та держава. - 2021. - № 5. - С. 8-14 : табл. - Бібліогр. с. 14 (13 назв)
Рубрики: Землеустрій--Соціально- економічний розвиток
Анотація: Встановлено, що основними функціями землеустрою та землевпорядкування щодо забезпечення відповідних видів земельних відносин є: розвиток (територіальне та внутрішньогосподарське планування) землекористування; формування меж земельних ділянок та землекористування як сукупності земельних ділянок та прав на них; оцінювання потенціалу земельних ресурсів, вартості землекористування та його екологічного стану; просторова та інституціональна організація використання та охорони землі і інших природних ресурсів. Всі чотири функції землевпорядкування взаємопов'язані. Але базовою функцією є розвиток (територіальне та внутрішньогосподарське планування) землекористування, яка реалізовується в процесі землевпорядкування (територіального планування шляхом зонування земель за типами (підтипами) землекористування). З'ясовано викривлене уявлення про сутність землевпорядкування у вітчизняному соціально-економічному середовищі. Так, спостерігається однобокий вплив формалізації правил землеустрою та землевпорядкування, втілених у нормативних приписах, на всі сфери "землевпорядного життя" — на практику його діяльності, на діяльність регулюючих та контролюючих організацій.


Дод.точки доступу:
Третяк, А.М.; Третяк, В.М.; Прядка, Т.М.; Капінос, Н.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


   
    Напружено-деформований стан циліндричних оболонок з еліптичним перерізом зі скісними зрізами [Текст] / Я. М. Григоренко, О. Я. Григоренко, М. М. Крюков, С. М. Яремченко // Доповіді Національної академії наук України. - 2020. - № 6. - С. 21-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізика--Фізична природа матерії--Пружність і деформація
Кл.слова (ненормовані):
Зріз скісний -- Теорія оболонок -- Ортогоналізація -- Гіпотеза лінії
Анотація: Проаналізовано вплив змінних геометричних параметрів на поля переміщень оболонок кругового і еліптичного поперечного перерізу зі скісними зрізами.


Дод.точки доступу:
Григоренко, Я. М.; Григоренко, О. Я.; Крюков, М. М.; Яремченко, С. М.

Знайти схожі

4.


    Орленко, С. П.
    Чисельне моделювання коливань тришарової конічної оболонки з дискретно-симетричним неоднорідним заповнювачем [Текст] / С. П. Орленко // Доповіді Національної академії наук України. - 2020. - № 8. - С. 35-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізика--Фізична природа матерії--Пружність і деформація
Кл.слова (ненормовані):
Стаціонарність -- Гіпотеза статична -- Навантаження нестаціонарне
Анотація: Чисельне моделювання динаміки тришарової конічної оболонки з дискретно-симетричним легким заповнювачем проведено скінчено-елементним методом.


Знайти схожі

5.


    Калюжна, Наталія.
    Механізм урегулювання суперечок СОТ [Текст] / Наталія Калюжна, Вікторія Лежепьокова // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2019. - № 4. - С. 5-16 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 14-16
УДК
Рубрики: Міжнародна торгівля--Конфлікти--СОТ
Кл.слова (ненормовані):
торговельна війна -- торговельний конфлікт -- торговельна суперечка -- коефіцієнт результативності -- критерій -- гіпотеза існування тенденції
Анотація: Оґрунтовано визначальну роль механізму врегулювання суперечок СОТ у запобіганні міждержавних торговельних конфліктів та упередженні їх розгортання до стадії торговельних воєн. Запропоновано статичний та динамічний критерії результативності механізму врегулювання торговельних суперечок СОТ.


Дод.точки доступу:
Лежепьокова, Вікторія
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Семенюк, М. П.
    Деформування тришарових циліндричних оболонок з трасверсально пружним заповнювачем в околі критичного тиску [Текст] / М. П. Семенюк, В. М. Трач, Н. Б. Жукова // Доповіді Національної академії наук України. - 2019. - № 5. - С. 44-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізика--Фізична природа матерії--Пружність і деформація
Кл.слова (ненормовані):
Метод Койтера-Будянського -- Принцип Лагранжа -- Гіпотеза Тимошенка
Анотація: Розв'язувальна система нелінійних рівнянь виведена з урахуванням дискретності структури, що дозволяє розглядати загальні та локальні варіанти форм втрати стійкості.


Дод.точки доступу:
Трач, В. М.; Жукова, Н. Б.

Знайти схожі

7.


    Хомин, Петро.
    Гіпотеза облікової парадигми [Текст] / П. Хомин // Бухгалтерський облік і аудит. - 2018. - № 4. - С. 29-41. - Бібліогр. с. 41 (18 назв)
Рубрики: Бухгалтерський облік
Анотація: На основі узагальнення точок зору на парадигму бухгалтерського обліку підкреслюється, що в його теорії донині фігурує переконання, нібито нею є подвійний запис господарських операцій. Доводиться помилковість такого тлумачення, яка витікає зі спрощеного розуміння діаграфізму як відображення тієї самої суми двічі: один раз - на одному рахунку, а другий - на іншому, в той час, коли насправді це запис різних явищ, що виникають у результаті здійснення господарських операцій. Наводиться як гіпотеза обґрунтування авторського розуміння парадигми діаграфізму в бухгалтерському обліку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Папакін, Георгій.
    Київська "Академія Ярослава Мудрого" ХІ ст. Наукова гіпотеза М. С. Грушевського та її джерела [Текст] / Георгій Папакін // Ucrainica mediaevalia. - 2018. - № 1. - С. 23-30. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Історики--Персоналії--Україна, 19-20 ст.
   Історія освіти--Київська академія--Україна



Дод.точки доступу:
Грушевський, Михайло Сергійович (укр. iсторик, полiт. i держ. дiяч ; 1866-1934) \про твір\

Знайти схожі

9.


    Яременко, О. Л.
    Глобальні дисбаланси та новий протекціонізм: інституційна гіпотеза [Текст] / О. Л. Яременко // Економіка України. - 2017. - № 5/6. - С. 106–122
Рубрики: Транснаціональні корпорації--Глобальні трансформації
Анотація: Доведено закономірний характер змін у зовнішньоекономічному позиціонуванні США під впливом глобальних дисбалансів. Показано, що частина причин загострення торговельних, фінансових та геоекономічних дисбалансів і конфліктів лежить у ціннісно-інституційній площині. "Новий протекціонізм" трактується як спроба США відновити потенціал суб'єктності, що виглядає проявом історичного інстинкту самозбереження. Обгрунтовано висновок, що нова модель глобалізації продовжить процеси поглиблення позитивної взаємозалежності, але на основі суверенної ідентичності та соціальної відповідальності національних держав.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Ляшенко, Лариса.
    Нова спроба пояснення появи та еволюції протоіндоєвропейської мови на основі нооісторії України [Текст] / Л. Ляшенко // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2017. - № 2. - С. 43-53. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Науково-дослідницька діяльність
Кл.слова (ненормовані):
нооісторія -- походження протоіндоєвропеиськоі мови (ПІЄМ) -- анатоліиська гіпотеза -- степова (курганна) гіпотеза -- Велике Трипілля -- металургія міді -- двоядерність ПІЄМ -- високі технології -- поширення ПІЄМ
Анотація: Розглядається актуальне для вищої освіти, культури й мовної політики України питання походження протоіндоєвропеиськоі' мови (ПІЄМ) і внеску наших пращурів у першу тоффлерівську хвилю цивілізаційного розвитку. Аналіз ґрунтується на досягненнях нооісторії — нового сектору знань, що включає точні датування й генетичне дешифрування різноманітних артефактів. Доведено, що дві головні сучасні версії формування ПІЄМ — анатоліиська і степова — не виключають одна одну, оскільки ПІЄМ остаточно сформувалась у Великому Трипіллі, де відбулися одомашнення коней, винахід ажурного колеса і прогрес у металургії. Наведено докази того, що ПІЄМ поєднує нові слова і терміни, які народилися у вказаних двох зонах. Нова мова (ПІЄМ) набувала впливу й поширення через свою інтелектуальну привабливість, подібно до того, як у XIX—XX ст. німецька мова стала провідною мовою для сфери наукових досліджень світового рівня.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-49 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)