Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (7)Буковина (2)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=гази<.>
Загальна кількість знайдених документів : 128
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Boльчин І.А., Гапонич Л.С.
Назва : Викиди парникових газів на українських теплових електростанціях
Місце публікування : Энерготехнологии и ресурсосбережение . - 2019. - № 4. - С. 3-12 (Шифр Э934259/2019/4)
Примітки : Бібліогр.: с. 10. 12 (16 назв)
Предметні рубрики: Теплові електростанції-- Викиди
Парникові гази-- Викиди
Анотація: Україна у 2014 р. підписала та ратифікувала Угоду про асоціацію з ЄС. Однією з вимог, ідо висуваються в Угоді, є встановлення процедур моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів (ПГ) від енергетичних установок. Основою цієї системи є сукупність методик оцінки викидів ПГ. Парникові гази, що утворюються при спалюванні органічного палива, - це СО2, СН4 та №0. Основним ПГ, що викидається тепловими електростанціями (ТЕС), є СО2. При виконанні роботи створено метод розрахунку викидів СО2, що утворюється при спалюванні вугілля на ТЕС. на основі коефіцієнтів вмісту вуглецю з урахуванням теплоти згоряння вугілля та втрат теплоти через механічний недопал. За розробленим методом отримані значення специфічних коефіцієнтів вмісту вуглецю, коефіцієнтів викиду ССЬ та валових викидів СО2 на ТЕС України в останні роки. Розраховано, що валові викиди ПГ на ТЕС України у 2018 р. становили 45,5 млн т ССЬ-екв, значення питомих викидів ПГ на одиницю відпущеної електроенергії були на рівні 1126 г/кВтгод, причому для вугілля марок А, П цей показник сягав 1186 г/кВттод, для марок Г, ДГ - 1112 г/кВт-год.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Paulsen Georg, Tymoshyk Andriy
Назва : Прогресивна технологія нейтралізації сірки на вугільних електростанціях
Місце публікування : Енергетика та електрифікація. - 2012. - № 12. - С. 9-10 (Шифр Э788823/2012/12)
Предметні рубрики: Теплоенергетика
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): вугільні електростанції--димові гази--сорбент--видалення сірки з димових газів
Анотація: Розглянуто прогресивну технологію нейтралізації сірки на вугільних електростанціях. Суть методу полягає в сучасній технології підготовки сухого сорбенту та його ін'єкції у вихідні гази.
Примірники :ВДЕТН(1)
Вільні : ВДЕТН(1)
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Volchyn I.A., Mezin S.V., Yasinetsky A.O.
Назва : Peculiarities of Absorption of Sulfur Dioxide and Nitrogen Oxide in Suspensions and Solutions of Manganese Compounds
Місце публікування : Енерготехнології та ресурсозбереження . - 2020. - № 4. - С. 49-55 (Шифр Е934259/2020/4)
Примітки : Бібліогр.: с.54 (12 назв)
Предметні рубрики: Димові гази-- Очищення
Анотація: Запропоновано використовувати для зниження викидів оксидів сірки та азоту сполуки манґану, значні поклади якого є в Україні. Представлено результати експериментальних досліджень зв'язування у воді оксидом манґану діоксиду сірки та перманґанатом калію оксиду азоту. В експериментах модельний газ у вигляді дрібних бульбашок пропускався через реактор з рідиною. Тепло- і масообмінні процеси між газоподібною та рідкою фазами відбувалися на поверхні бульбашки. Час контакту "газ - рідина" є часом підйому бульбашки. Реакції абсорбції протікають у рідкій фазі. Повна абсорбція діоксиду сірки оксидом манґану має місце в кислому середовищі при дотриманні мольного відношення МпОг/ЗОг не менш 2. Продуктом реакції буде сульфат манґану, який є корисним продуктом. Максимальне поглинання оксиду азоту перманґанатом калію досягається при мольному відношенні KMn04/N0 не менш 5. В реакції утворюється осад оксиду манґану, який надалі може бути використаний в процесі сіркоочищення.
Знайти схожі

4.

Форма документа :
Шифр видання :
Автор(и) : Євса Л.
Назва : Як найефективніше очистити відхідні гази? : У молочноконсервній галузі
Місце публікування : Харчова і переробна промисловість. - 2003. - № 3. - С. 18-19
Предметні рубрики: Відходи промислові-- Переробка
Очищення газів
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Єгер Д.О. , Лещенко І.Ч.
Назва : Досвід розвитку газовидобувної галузі США
Місце публікування : Проблеми загальної енергетики. - 2018. - № 3. - С. 23-30 (Шифр П969340/2018/3)
Примітки : Бібліогр. с. 30 (13 назв)
Предметні рубрики: Природні гази-- Видобуток --США
Анотація: У статті приведено порівняльний аналіз фактичних з 2000 до 2017 рр. та прогнозних показників енергетичних стратегій 2006 та 2013 років щодо видобутку природного газу в Україні. Досліджено динаміку зміни обсягів видобування та споживання природного газу в світі та у США упродовж 2000–2017 рр. Проаналізовано динаміку змін обсягів видобування у США традиційного і «нетрадиційного» газу. Наведено стан доведених запасів природного газу у покладах різних типів (газових та газоконденсатних родовищ, нафтових родовищ, вугільних басейнів, сланцевих порід та щільних пісковиків) та зв’язок з обсягами його видобування. Досліджено особливості організації видобутку вуглеводнів у США, зокрема присутність малого бізнесу в цій галузі. Доведено, що важливим елементом державної політики США щодо розвитку нафтогазової галузі є запровадження податкових пільг, найдавнішим з яких вже понад 100 років, а найновішим – трохи більше 10. Показано, що існуюча в країні гнучка система податкових пільг дозволяє рентабельно освоювати родовища та проводити видобуток вуглеводнів, у тому числі й природного газу з важковидобувних запасів (покладів сланцевих порід і щільних пісковиків). Розглянуто динаміку зміни цін на природний газ та електроенергії для різних категорій споживачів у США протягом 2000–2017 рр. Проаналізовано взаємний вплив обсягів споживання, видобування природного газу і цін на нього на ціни на електроенергію для основних категорій споживачів. Досвід США, особливо щодо державного стимулювання та підтримки розвитку газовидобувної галузі, необхідно брати до уваги при формуванні прогнозів розвитку цієї галузі в Україні та напрямів їх реалізації.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Єгер Д.О. , Лещенко І.Ч., Гришаненко В.П.
Назва : Проблеми та перспективи стабілізації і нарощування видобутку природного газу в Україні
Місце публікування : Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 1. - С. 4-11 (Шифр П969340/2019/1)
Примітки : Бібліогр. с. 11 (17 назв)
Предметні рубрики: Природні гази-- Видобуток-- Прогнозування --Україна
Анотація: У статті наведено результати аналізу ресурсної бази газовидобування в Україні та структури видобувних запасів, які показали, що структура розвіданих запасів впливає не лише на обсяги, але й на характер динаміки видобування природного газу. Запропоновано розглядати окремо проблеми стабілізації обсягів видобування природного газу та проблеми збільшення його видобування, оскільки вони суттєво відрізняються технічними та технологічними процесами, рівнем ризиків і витрат, термінами отримання продукції. З урахуванням складної структури українських запасів природного газу, які знаходяться у розробці, сформовано першочергові напрями стабілізації обсягів видобування. Встановлено, що за рахунок удосконалення систем розробки покладів можливо забезпечити лише компенсацію природного падіння видобутку і утримати його на сьогоднішньому рівні у 20–21 млрд м3 на рік. Показано, що збільшення обсягів видобування природного газу можливе лише за умови прискореного та ефективного проведення пошуково-розвідувальних робіт з прирощуванням видобувних запасів природного газу в обсягах, щонайменше, 40–50 млрд м3 на рік, що можливо досягти тільки на базі новітніх високоефективних технологічних процесів, методологічних рішень, щонайменше середнього світового рівня. Проаналізовано потенційні ресурси природного газу з різних джерел, у тому числі нетрадиційних, та показано необхідність розроблення на державному рівні окремих програм з освоєння ресурсів для кожного з цих джерел з прискореним освоєнням традиційних, особливо, важковидобувних запасів та ресурсів.??Наведено визначені авторами оцінки вартості та тривалості основних етапів освоєння ресурсів і запасів природного газу в залежності від запасів родовищ та глибин залягання покладів. Оцінено можливість повного забезпечення споживачів України природним газом власного видобутку.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Іваненко В. Ф.
Назва : Моделювання енерговитрат і планування використання газу в тепличному господарстві
Місце публікування : Економіка АПК. - 2012. - № 4. - С. 40-48: рис.
Примітки : Бібліогр. в підрядк. прим.
Предметні рубрики: Сільське господарство-- Енергозбереження
Овочівництво-- Вирощування-- Закритий грунт
Енергетичні палива-- Природні гази
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): енергозберігаючі технології--витрати виробничих ресурсів--енергоносії
Анотація: Проаналізовано основні показники економічної ефективності виробництва овочів закритого ґрунту та витрат енергоносіїв при застосуванні альтернативних технологій. Розроблено методику планування витрат природного газу на опалення теплиць різних конструкцій.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ільницька, Інна
Назва : Пам‘ятка на випадок аварії на хімічно небезпечному об‘єкті
Місце публікування : Охорона праці. - 2020. - № 9. - С. 26
Предметні рубрики: Агропромислові комплекси-- Сільськогосподарські підприємства-- Агрономія-- Мінеральні добрива --Україна
Безпека-- Безпека життєдіяльності
Хімічні речовини-- Пестициди --Україна
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): хлор--аміак--отруйні гази
Анотація: Найпоширенішими небезпечними хімічними речовинами, що застосовуються на виробництві й у сільському господарстві, є хлор та аміак. Ці гази отруйні для людини.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кириченко В. І., Миронов А. М., Осокіна В. К., Рисюк Б. Д., Голубов О. Г.
Назва : Інноваційна мембранна технологія розділення газів у промисловості. Нові перспективні газороздільні мембрани на основі субнанорозмірних матеріалів
Місце публікування : Хімічна промисловість України. - 2013. - № 2. - С. 27-42: табл. (Шифр Х895904/2013/2)
Примітки : Бібліогр.: с. 39-42
Предметні рубрики: Хіміко-технологічні процеси-- Гази
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): мембрани--розділення газів мембранами--керамічні порожнистоволоконні мембрани
Анотація: Представлений критичний аналіз сучасного стану і перспективи індустрії мембранного розділення газів, зростаючої інноваційної ролі мембран у виробництві і споживанні енергії , використанні сировинних ресурсів та охороні навколишнього середовища. Наведений огляд останніх досягнень в розробці мембранних матеріалів і виготовленні мембран різними методами для розділення газів. Аналіз зосереджений на нових матеріалах з регульованою структурою на субнанорівні. Проаналізований ступінь інтегрування інноваційних мембран у виробничу практику. Наведені приклади ефективного застосування мембран у процесах розділення газів, представлені завбачення відносно майбутнього розвитку і можливого впливу наукових досліджень з питань мембранної технології на стале промислове зростання суспільства.
Примірники :ВДЕТН(1)
Вільні : ВДЕТН(1)
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кириченко В. І., Миронов А. М., Осокіна В. К., Рисюк Б. Д., Голубов О. Г.
Назва : Інноваційний потенціал мембранної технології розділення газів у промисловості. Інтенсифікація технологічних процесів із застосуванням мембранної техніки
Місце публікування : Хімічна промисловість України. - 2013. - № 3. - С. 25-40 (Шифр Х895904/2013/3)
Примітки : Бібліогр.: с. 39-40
Предметні рубрики: Хіміко-технологічні процеси-- Гази
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): реакція естерифікації--розділення кисню--виробництво водню--мембранний реактор--синез-газ--окиснення вуглеводнів--мембранна абсорбція газів--біометан--леткі органічні сполуки--відхідні гази--мембрани
Анотація: Представлений критичний аналіз сучасного стану і перспективи розвитку індустрії мембранного розділення газів, зростаючої ролі мембранних процесів у виробництві і споживанні енергії, використанні сировинних ресурсів та вирішенні проблем охорони навколишнього середовища і зміни клімату на Землі. Наведені результати аналізу рівня інтеграції мембранних процесів розділення газів у виробничу практику та інноваційний розробок. Представлені передбаченя майбутнього розвитку і можливого впливу мембранної науки і технології на стале зростання промислового виробництва.
Примірники :ВДЕТН(1)
Вільні : ВДЕТН(1)
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)