Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=відмінювання<.>
Загальна кількість знайдених документів : 20
Показані документи с 1 за 20
1.


    Кравець, М.
    Відмінювання, правопис, вживання займенників у мовленні [Текст] : урок з практикуму української мови у 9 класі / М. Кравець // Дивослово. - 2005. - № 3. - С. 24-25
Рубрики: Методика викладання української мови
Анотація: Мета уроку поглибити й узагальнити основні відомості про займенник, удосконалити вміння знаходити вивчені орфограми, пояснювати їх за допомогою правил, доречно й правильно використовувати їх у мовленні

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

2.
CUKK-VDPU
Д81


    Дудко, І.
    Особливості вивчення займенника як частини мови [Текст] / І. Дудко // Українська мова і література в школі. - 2006. - № 4. - С. 16-21 . - Бібліогр.: 9 назв
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова
Кл.слова (ненормовані):
Займенник як частина мови -- прономіналізація -- завдання і вправи -- відмінювання -- написання
Дескриптори: ФІЛОЛОГІЧНІ НАУКИ. ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА,МОВОЗНАВСТВО,УКРАЇНСЬКА МОВА
Анотація: Мета статті полягаєу з'ясуванні своєрідності семантики їх морфологічних і синтаксичних ознак, функціонально-стилістичних особливостей реалізації в мові та мовленні.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)

Знайти схожі

3.


    Забіяка, В.
    Правопис та відмінювання іменників III відміни (урок української мови із застосуванням інтерактивних технологій, 6 клас) [Текст] / В. Забіяка // Українська мова і література в школі. - 2010. - № 5. - С. 25-26.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Іменники
Кл.слова (ненормовані):
відмінювання іменників -- відмінкові закінчення
Анотація: У статті подана розробка уроку української мови із застосуванням інтерактивних технологій для 6 класу.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

4.


    Биконь, Т.
    "Море - це вічний рух і любов, вічне життя"відмінювання числівників. Правильне використання числівників у мовленні : урок української мови в 6 класі [Текст] / Тетяна Биконь // Українська мова і література в школі. - 2011. - № 6. - С. 43-45. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Урок
Кл.слова (ненормовані):
числівник -- відмінювання -- кількісні -- порядкові
Анотація: У статті представлено завдання, спрямовані на формування в шестикласників умінь правильно використовувати числівники в мовленні.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

5.


    Топіха, В. А.
    Числівник в українській мові [Текст] / В. А. Топіха // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 5. - С. 54-64. - Бібліогр.: 7 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Морфологія--Числівник
Кл.слова (ненормовані):
числівник як частина мови -- розряди числівників -- морфологічні ознаки -- синтаксичні функції -- групи числівників за будовою -- відмінювання
Анотація: У статті докладно розглянуто числівник як частину мови, зокрема надано теоретичний матеріал про його граматичні і морфологічні ознаки, синтаксичні функції, а також особливості відмінювання числівників різних розрядів. У "Примітці" подано орфографічні й орфоепічні норми використання числівників у мовленні.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

6.


    Чабайовська, М.
    Зауваги до нормативного вживання прикметників у мовленні [Текст] / Марія Чабайовська // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 7/8. - С. 28-33. - Бібліогр.: 14 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Морфологія--Прикметник
   Українська мова--Культура мови

Кл.слова (ненормовані):
прикметник як частина мови -- семантика прикметника -- морфологічні ознаки -- лексико-граматичні розряди -- ступені порівняння -- повні та короткі форми -- відмінювання -- культура мовлення
Анотація: У статті зосереджено увагу на проблемі культури мовлення учнів, дотриманню орфоепічних, лексичних, морфологічних та інших норм і мовленнєвого етикету. Зокрема, під час вивчення прикметника учитель має приділити увагу нормативному вживанню прикметників з переносним значенням, у різних формах і ступенях порівняння та при відмінюванні. Надано багатий теоретичний матеріал з теми "Прикметник".

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

7.


    Фесенко, В. П.
    Присвійні, вказівні, означальні займенники, їх відмінювання. 6 клас [Текст] / В. П. Фесенко // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2012. - № 10. - С. 14-16.
Рубрики: Займенники--Українська мова--Методика викладання
Анотація: План-конспект уроку з української мови, мета якого розвивати навички розпізнавання, правильного відмінювання та вживання займенників, розвивати зв’язне мовлення, творчість.


Знайти схожі

8.


    Городенська, Катерина.
    Тонкощі відмінювання / Катерина Городенська // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах) : науково-методичний журнал. - 2013. - № 2. - С. 38-41
Рубрики: Прізвища--Відмінювання
   Географічні назви--Відмінювання

   Назви загальні--Відмінювання

   Абревіатури--Відмінювання

   Прикметники--Присвійні--Відмінювання

   Числівники--Відмінювання


Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Степанченко, Олена.
    Відмінювання іменників I відміни. Урок української мови. 6-й клас [Текст] / О. Степанченко // Українська мова та література. - 2015. - черв. (№ 11-12). - С. 20-24
Рубрики: Українська мова--Іменники


Знайти схожі

10.


    Задорожний, В.
    Мова навмання [Текст] : [проблема кличного відмінку в українській мові] / Василь Задорожний // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 4. - С. 18-22. - Бібліогр. наприкінці ст.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Морфологія--Іменник
Кл.слова (ненормовані):
кличний відмінок -- іменникова словозміна -- форми "Ігорю-Ігоре" -- м'яка і тверда групи іменників чоловічого роду -- суперечки щодо словозміни -- парадигма за схемою відмінювання -- сучасні погляди мовознавців
Анотація: У статті зосереджено увагу на одному з проблемних питань щодо норм української літературної мови - формі кличного відмінку в іменниковій словозміні. Автор, використовуючи дані різноманітніх словників, довідників та міркувань мовознавців, гостро засуджує різнобій та відсутність твердої думки з приводу питання закінчення словоформ власних імен (за типом "Ігор-Ігорю" та ін.), аргументовано доказує правильність єдиного варіанту норми.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

11.


    Лабінська, Марія.
    Відмінювання порядкових числівників [Текст] / М. Лабінська // Українська мова та література. - 2015. - лют. (№ 4). - С. 13-16
Рубрики: Українська мова--Методика викладання--Числівники


Знайти схожі

12.


    Городенська, К.
    Українське слово у вимірах сьогодення [Текст] : рекомендації з найскладніших уживань та проблемного правопису слів / Катерина Городенська // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 4. - С. 23-25. ; Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 5. - С. 17-18. ; Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 6. - С. 18-22.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Орфографія--Правопис
   Українська мова--Ономастика

Кл.слова (ненормовані):
Святвечір -- велика й мала літера в назвах вулиць -- назви станцій метрополітену -- Гостиний двір -- УЄФА -- відабревіатурні назви осіб -- дев'яностники -- апостроф після НАПІВ- -- правопис власних назв -- відмінювання прізвищ та особових імен -- відмінювання власних географічних назв
Анотація: Запропоновано найновіші рекомендації з найскладніших уживань та проблемного правопису слів і словосполучень у сучасній українській літературній мові. Рекомендації ґрунтуються на мовних нормах та виважених теоретичних засадах академічної мовознавчої науки.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

13.


    Харченко, Н. П.
    Відмінювання прикметників твердої і м’якої груп [Текст] : 6 клас / Н. П. Харченко // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2017. - № 28-29. - С. 19-21. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Прикметники--Українська мова--Уроки--Методика викладання
Анотація: Урок з української мови в 6-му класі, мета якого поглибити знання з поділу прикметників на тверду та м’яку групи, формувати вміння правильно відмінювати прикметники.


Знайти схожі

14.


    Овчинник, А. М.
    Відмінювання іменників. Поділ іменників на відміни [Текст] : 6 клас / А. М. Овчинник // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2017. - № 9. - С. 10-12.
Рубрики: Іменники--Українська мова--Уроки --Методика викладання
Анотація: Урок з української мови в 6-му класі, мета якого повторити й поглибити знання учнів про іменник як частину мови, сприяти зміцненню навичок визначення роду та відмін іменників.


Знайти схожі

15.


    Сокур, А. Л.
    Бінарний урок на тему "Географічне положення, дослідження та освоєння Південної Америки. Творення й відмінювання пасивних дієприкметників", 7 клас [Текст] / А. Л. Сокур, Л. Ф. Циганенко // Географія та економіка в рідній школі. - 2017. - № 4. - С. 5-6, 48.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Географія--Урок
Кл.слова (ненормовані):
бінарний урок географії -- географія і українська мова -- материк Південна Америка -- пасивні дієприкметники
Анотація: Подано план-конспект уроку географії, мета якого - формувати в учнів уявлення про географічне положення, розміри та форму материка Південна Америка, поглибити знання учнів про історію відкриття та дослідження материка; розширити знання про дієслово, зокрема про його особливу форму - дієприкметник, ознайомити з правилами творення пасивних дієприкметників, виробляти навички правильного відмінювання дієприкметників.


Дод.точки доступу:
Циганенко, Л. Ф.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

16.


    Гук-Сатайкіна, Наталія.
    Використання методу ейдетики на уроках української мови : [урок], 6 клас [Текст] / Наталія Гук-Сатайкіна // Українська мова і література в школах України. - 2018. - № 6. - С. 21-23.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Урок--6 клас
Кл.слова (ненормовані):
відміна іменника -- відмінювання іменників -- словниковий запас -- орфограма -- метод ейдетики
Анотація: Подано розробку уроку, мета якого - поглибити знання учнів про особливості функціонування іменників ІІ відміни; виробити навички відмінювання іменників ІІ відміни; вдосконалювати орфографічні навички учнів; розвивати вміння аналізувати мовний матеріал; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне та писемне мовлення учнів; виховувати любов до ближнього.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

17.


    Харченко, Н. П.
    Відмінювання прикметників твердої і м’якої груп [Текст] : 6 клас / Н. П. Харченко // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2018. - № 15. - С. 19-21. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Прикметники--Українська мова--Уроки--Методика викладання
Анотація: Урок з української мови в 6-му класі, мета якого поглибити знання з поділу прикметників на тверду та м’яку групи, формувати вміння правильно відмінювати прикметники.


Знайти схожі

18.


    Городенська, Катерина.
    Культура мовлення [Текст] / Катерина Городенська // Українська мова і література в школі. - 2019. - № 3. - С. 62-64.
Рубрики: Українська мова--Культура мови
Кл.слова (ненормовані):
відмінювання назв -- відмінювання абревіатур

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

19.


    Амброзяк, Т. В.
    Відмінювання та узгодження числівників під час розв’язування математичних задач [Текст] : бінарний урок. 10 клас / Т. В. Амброзяк, А. С. Левіна // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2020. - № 19-21. - С. 33-37
Рубрики: Числівники--Українська мова--Уроки--Методика викладання
Анотація: Конспект бінарного уроку з української мови в 10 класі за темою: "Відмінювання та узгодження числівників під час розв’язування математичних задач".


Дод.точки доступу:
Левіна, А. С.

Знайти схожі

20.


    Видайчук, Тетяна
    Чому в сучасній українській мові існують паралельні відмінкові форми іменників? [Текст] / Тетяна Видайчук // Українська мова і література в школі. - 2020. - № 3. - С. 39-40. - Бібліогр.: 1 назва.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Морфологія--Іменник
Кл.слова (ненормовані):
історична граматика -- відмінювання іменників

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)