Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (9)Буковина (6)Бібліотека О.С.Романця (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=висловлювання<.>
Загальна кількість знайдених документів : 56
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-56 
1.


    Єлісеєва, С.
    Про сучасні підходи до організації навчання на уроках української мови й літератури. Частина перша: інтерактивний урок - особливий тип уроку [Текст] / Світлана Єлісеєва // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 11/12. - С. 92-98. - Бібліогр.: 8 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методи навчання
   Українська література--Методи навчання

Кл.слова (ненормовані):
форми організації системи навчання -- тип і структура уроку -- методика інтерактивного уроку -- інноваційне навчання -- висловлювання про освіту
Анотація: Серія статей, яку присвячено сучасним підходам до організації навчання на уроках української мови та літератури. У частині першій охарактеризовано становлення форм організації системи навчання, зокрема в Україні (з ХХ ст.). Визначено методику проведення інтерактивного уроку як особливого типу уроку, розкрито поняття інновації у навчанні, розглянуто шляхи та проблеми впровадження інноваційних технологій в систему освіти.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

2.


    Іванова, О.
    Роль тексту при засвоєнні лексико-граматичних категорій [Текст] / О. Іванова // Українська мова і література в школі. - 2007. - № 1. - С. 44-46. . - Бібліогр.: 5 назв
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика у вузі
Кл.слова (ненормовані):
текст -- власні висловлювання -- модальність
Анотація: Мета статті - показати роль тексту під час вивчення мовних категорій на прикладі категорії ірреальної модальності

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)

Знайти схожі

3.


    Іщенко, О.
    Темп мовлення особи як індикатор її розвитку [Текст] / Олександр Іщенко // Початкова школа. - 2011. - № 9. - С. 56.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Мовознавство--Загальне--Мова і мовлення
   Українська мова--Фонетика

Кл.слова (ненормовані):
темп мовлення -- темп висловлювання -- повільний темп мовлення -- помірний темп мовлення -- швидкий темп мовлення -- мовленнєві навички
Анотація: У статті йдеться про вимірювання темпу мовлення та про фактори від яких він залежить.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

4.


    Авраменко, О.
    Готуймося до ЗНО : Як писати власне висловлювання? [Текст] / Олександр Авраменко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 1/2 . - С. 78-84.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Розвиток мовлення
   Українська мова--Методика--Перевірка і оцінка знань

Кл.слова (ненормовані):
три способи написання власного висловлення -- структура ВВ -- критерії оцінювання тестового завдання із розгорнутою відповіддю -- зміст -- кількість помилок -- 6 прикладів ВВ
Анотація: Метою цієї публікації є надання методичних рекомендацій, настанов щодо написання власного висловлення у рамках підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови. Подано також критерії оцінювання завдання із розгорнутою відповіддю (зміст, орфографічна, пунктуаційна, лексична, стилістична нормативність) та зразки висловлень учнів за різними темами.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

5.
74.268.1Укр
А64


    Анікієнко, В. І.
    Види речень за метою висловлювання та інтонацією: Урок у 8 класі [Текст] / В.І. Анікієнко // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2008. - №13. - С. 12-13
ББК 74.268.1Укр
Рубрики: Українська мова--Методика викладання--8 клас
   Українська мова--Синтаксис--Речення

Анотація: План-конспект уроку.


Знайти схожі

6.


    Бігунова, Н.
    Схвалення, похвала, комплімент та лестощі як тактики реалізації стратегії пом'якшення висловлювання [Текст] / Н. Бігунова // Мандрівець. - 2015. - № 1. - С. 86-89. - Бібліогр.: 16 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Англійська мова--Лексика
Кл.слова (ненормовані):
стратегія -- тактика -- мовленнєвий акт -- оцінка -- схвалення -- похвала -- комплімент -- лестощі -- комунікативна лінгвістика -- культура мови -- англомовний дискурс -- художній дискурс
Анотація: Покласифіковано комунікативні стратегії, що ними послуговуються адресанти позитивно-оцінних мовленнєвих актів схвалення, похвали, компліменту і лестощів. Позитивно-оцінні мовленнєві акти розглянуто на матеріалі сучасного англомовного художнього дискурсу. Описано реалізацію мовленнєвими актами схвалення, похвали, компліменту і лестощів стратегії пом'якшення висловлювання.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

7.


    Бежевець, Т.
    Урок розвитку писемного мовлення, 2 клас [Текст] / Тетяна Бежевець // Початкова школа. - 2015. - № 2. - С. 16-18.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Початкове навчання--Урок
Кл.слова (ненормовані):
складання казки -- зв'язні висловлювання -- молодші школярі
Анотація: Запропоновано план-конспект уроку розвитку писемного мовлення у 2 класі за темою "Складаємо казку", мета якого - формувати вміння будувати зв'язні висловлювання за допомогою малюнків і слів з довідок, розвивати спостережливість, творчу уяву, збагачувати словниковий запас учнів.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

8.


    Блажко, М.
    Чи вміємо ми спілкуватися? : урок-практикум [Текст] / М. Блажко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 2. - С. 31-36.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Синтаксис
   Українська мова--Методика--Культура мовлення

Кл.слова (ненормовані):
звертання як невід'ємна частина спілкування -- форми привітань та побажань в Україні -- форми звертань різних народів світу -- тип висловлювання -- діалог -- звертання в поезіях та епістолярній спадщині Т. Шевченка
Анотація: Надано розробку уроку на тему "Культура мовлення. Звертання як невід'ємна частина спілкування". Урок має на меті ознайомити учнів з багатством та різноманітністю українських форм звертання, з'ясувати їх роль у спілкуванні, розвивати навички використання звертань в усному мовленні, виховувати ввічливість та пошану до співрозмовників.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

9.


    Бойко, Н.
    Головоломка "Висловлювання видатних людей" [Текст] / Н. Бойко // Географія та основи економіки в школі. - 2010. - № 5. - С. 25.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Економіка--Методика--Позакласна робота
Кл.слова (ненормовані):
лінгвіністична головоломка
Анотація: Подано головоломки "Висловлювання видатних людей" на економічну тему.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

10.


    Булгакова, В. М.
    Формування комунікативної компетентності учнів (підготовка до написання власного висловлювання під час проведення ЗНО) [Текст] / В. М. Булгакова // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2010. - № 22-24. - С. 35-44.
Рубрики: Українська література--Методика викладання--Оцінювання
Анотація: Мовленевий розвиток учнів, розвиток їхньої комунікативної компетентності.


Знайти схожі

11.


    Вітюк, Валентина
    Система роботи з орфографії у зв'язку з розвитком мовлення учнів загальноосвітніх навчальних закладів [Текст] / Валентина Вітюк // Українська мова і література в школі. - 2012. - № 5. - С. 21-26. - Бібліогр.: 22 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Орфографія
Кл.слова (ненормовані):
орфографія -- орфографічні вміння й навички -- зв'язні висловлювання -- вправи і завдання (репродуктивні, продуктивні,конструктивні, творчі)
Анотація: У статті визначено вихідні методичні позиції в розробленні теорії навчання орфографії у зв'язку з роботою над зв'язними висловлюванннями; запропоновано систему роботи щодо вдосконалення орфографічної грамотності учнів основної школи. Автор дослідження наголошує на систематичному залученні школярів до активних форм навчальної діяльності шляхом виконання ними репродуктивних, продуктивних, конструктивних, творчих вправ і завдань.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Ващенко, Володимир
    Михайло Грушевський - музи-cant [Текст] / Володимир Ващенко // Київська старовина. - 2006. - № 3. - С. 105 - 114
Рубрики: Історіографія України--Історики--Дослідження текстів - Музичні висловлювання--М. Грушевський
Анотація: У статті досліджуються тести творів видатного українського історика М. Грушевського як суми музичних висловлювань


Знайти схожі

13.


    Головко, Л.
    Сім чудес світу : урок-проект з української мови у 8 класі [Текст] / Людмила Головко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 7/8. - С. 34-43.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Урок
   Українська мова--Синтаксис--Просте речення--Методика

Кл.слова (ненормовані):
просте речення -- типи речень за метою висловлювання -- урок-презентація виконаної роботи -- визначні пам'ятки Криму -- робота в групах -- "Я-концепція" (український характер)
Анотація: Подано конспект уроку за темою: "Сім чудес Криму. Просте речення. Типи речень за метою висловлювання". Урок має на меті за допомою сучасних технологій навчання поглибити знання учнів про речення як синтаксичну одиницю, розвивати їх словниковий запас. Створення власних проектів про визначні пам'ятки Криму, а також визначення рис національного українського характеру - все це сприяє розширенню кругозору учнів, естетичному розвитку та вихованню патріотичних почуттів.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

14.


    Гузь, О.
    Система уроків з вивчення творчості Бертольта Брехта : [3 уроки] [Текст] / О. Гузь // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2013. - № 4. - С. 23-31.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Німецька література--Брехт Бертольт (1898-1956 рр.)
   Зарубіжна література--Урок

Кл.слова (ненормовані):
п'єса "Життя Галілея" -- форми театру -- висловлювання Б. Брехта -- кращі твори Б. Брехта -- моральна відповідальність вчених -- неординарність образу Галілея
Анотація: Надано розробки 3-х уроків, мета яких - ознайомити учнів з основними віхами життєвого і творчого шляху видатного німецького драматурга Бертольта Брехта, розкрити ідейно-тематичний зміст драми "Життя Галілея", а також сенс неординарності та суперечливості образу вченого у творі.


Дод.точки доступу:
Брехт, Бертольт (німецький драматург і поет ; 1898-1956) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

15.


    Гучек, Т.
    Чи потрібен українцям канонізований образ Тараса Шевченка? [Текст] / Тетяна Гучек // Українська мова і література в школах України. - 2017. - № 11. - С. 44-45.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Шевченко Т. Г.
Кл.слова (ненормовані):
тема Шевченка -- висловлювання поета -- місце поета в історії
Анотація: То чи варто канонізувати Шевченка? Вірто. Він - не над нами. Він із нами. І нам, автор статті вважає, необхідно наблизити поета до себе, щоб чути його, розуміти, і навчитися дослухатися до нього.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

16.


    Дешко, Т.
    Пам'ять це міст, що єднає покоління [Текст] / Т. Дешко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2006. - № 1. - С. 22-26.
Рубрики: Українська мова--Методика--Класно-урочна система
   Українська мова--Методика--8 клас

Кл.слова (ненормовані):
усний твір-опис -- зв'язне висловлювання
Дескриптори: ФІЛОЛОГІЧНІ НАУКИ. ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА -- МОВОЗНАВСТВО -- УКРАЇНСЬКА МОВА -- МЕТОДИКА МОВИ -- УРОК МОВИ
Анотація: Урок-екскурсія вулицями Одеси, метою якого є привчити дітей до системи у побудові усного висловлювання

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)

Знайти схожі

17.


    Довгалюк, Н.
    Пізнати самого себе : урок формування практичних умінь та навичок у 9 класі : [складнопідрядні означальні і з'ясувальні речення] [Текст] / Н. Довгалюк // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 4. - С. 29-32.
Рубрики: Українська мова--Методика--Урок
   Українська мова--Методика--Синтаксис

Кл.слова (ненормовані):
тренувальні вправи -- виразне читання текстів -- усне висловлювання -- біблійне вчення -- спадщина Г. С. Сковороди
Анотація: Представлено розробку уроку, який має за триєдину мету наступне: 1) навчати учнів розпізнавати різні види складнопідрядного речення; 2) формувати практичні уміння і навички учнів в усному і писемному мовленні; 3) дати загальну характеристику поглядів "українського Сократа" Г. Сковороди", виховувати повагу до досягнень його філософської думки.


Дод.точки доступу:
Сковорода, Григорій Савич (укр. просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог ; 1722-1794) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

18.


    Дороз, В.
    Прецедентні феномени - базове ядро стереотипних знань учнів національних спільнот [Текст] / В. Дороз // Українська мова і література в школі. - 2010. - № 1. - С. 6-11. - Бібліогр.: 4 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Мовна освіта
   Література українська--Методика літератури

Кл.слова (ненормовані):
Прецедентний текст -- Прецедентне висловлювання -- Прецедентна ситуація -- Слова реакції
Анотація: Актуальність статті вбачається в зосередженні уваги на необхідності оновлення змісту навчання учнів національних спільнот з української мови як державної. Наведено приклади словникових завдань.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

19.


   
    Думки про вчителя [Текст] : [висловлювання відомих письменників, педагогів, філософів про професію вчителя] // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2014. - № 10. - 3 обкладинки.
Рубрики: Педагогіка--Вчитель
Кл.слова (ненормовані):
цитати
Анотація: Подано цитати з творів відомих письменників, педагогів, філософів про вчителя, вихователя.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

20.


   
    З повагою до кожної людини на Землі [Текст] : 2 жовтня - Міжнародний день ненасильства // Шкільна бібліотека. - 2017. - N 9(вересень). - С. 17-18 : ілюстр.
Рубрики: День ненасильства
   Висловлювання--Персоналії, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
День ненасильства
Анотація: Історія свята. Висловлювання Махатми Ганді.


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-56 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)