Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (7)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=біосфера<.>
Загальна кількість знайдених документів : 46
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-46 
1.


   
    Мова йде про життя! [Текст] : до 50-річчя програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» / Анатолій Глібович Загородній, Володимир Григорович Радченко, Павло Миколайович Черінько, Віктор Юрійович Ремінний // Вісник Національної академії наук України. - 2022. - № 1. - С. 52-62 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біосфера--Біорізноманіття--Зміна клімату
Кл.слова (ненормовані):
Біосферні резервати -- Біорізноманіття -- сталий розвиток -- новколишнє середовище -- зміна клімату -- програма ЮНЕСКО "Людина і біосфера"
Анотація: У статті наведено стислий огляд передумов започаткування Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера», простежено 50-річну історію її діяльності, виокремлено найвагоміші досягнення в роботі Національного комітету України з програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» за період з 1973 по 2021 р. Наголошено на важливій ролі біосферних резерватів у формуванні нового уявлення про взаємозв’язок між вирішенням проблем навколишнього середовища, сталого розвитку, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття. Розглянуто особливості окремих резерватів ЮНЕСКО в Україні, історію їх створення та функції, які вони виконують. Окреслено основні завдання та перспективи подальшої діяльності національної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО в Україні.


Дод.точки доступу:
Загородній, Анатолій Глібович; Радченко, Володимир Григорович; Черінько, Павло Миколайович; Ремінний, Віктор Юрійович

Знайти схожі

2.


    Бровкова, Олена Георгіївна.
    Формування екологічної стратегії українських підприємств у координатах сталого розвитку [Текст] / Олена Георгіївна Бровкова // Економіка. Фінанси. Право. - 2020. - № 2. - С. 18-21. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Екологія--Біосфера--Екологічне право--Охорона природи--Україна
   Підприємства--Виробництва--Господарське право--Україна

Кл.слова (ненормовані):
екологічна політика -- екологічна стратегія -- навколишнє природне середовище -- природні ресурси -- природоохоронні заходи -- екологічний аудит -- екологічна безпека
Анотація: Статтю присвячено проблемі формування екологічної стратегії України та українських підприємств. Розглядаються засади державної екологічної стратегії, аналізуються інструменти реалізації екологічної стратегії держави, які впливають на формування екологічної стратегії українських підприємств, пропонуються засади щодо ефективного впровадження екологічної стратегії держави та українських підприємств.


Знайти схожі

3.


    Стойко, Степан Михайлович.
    Біосфера як глобальна екосистема та вплив техносфери на її баланс [Текст] / Степан Михайлович Стойко // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 9. - С. 41-65 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біосфера--Техногенний розвиток природи
Кл.слова (ненормовані):
біосфера -- техносфера -- техногенний вік -- біорізноманіття -- антропоген
Анотація: У статті проаналізовано наукові праці В.І. Вернадського та інших вчених стосовно біосфери як самовпорядкованої, саморегульованої, самовідновної глобальної системи. Зазначено, що біосферна оболонка простягається від глибини 11 033 м у Тихому океані до озонового екрану в атмосфері на висоті 10 000 м. Показано функціональну єдність біосфери з її компонентами (блоками) - літосферою, гідросферою, педосферою, атмосферою, біотосферою. Визначено незворотні екологічні процеси - потепління клімату, руйнування озоносфери, збіднення біологічного, екосистемного різноманіття, які дестабілізують біосферу. Підкреслено поліфункціональне значення лісів та обгрунтовано потребу збільшення лісистості у малозалісненій Україні. Наголошено, що глобальне потепління клімату впливатиме на сільськогосподарську, лісогосподарську, водогосподарську інфраструктуру. Рекомендовано запровадити на теренах України моніторинг наслідків кліматичних змін та започаткувати відповідну державну програму ведення господарства в зазначених галузях.


Знайти схожі

4.


    Руденко, Леонід Григорович.
    Світоглядна орієнтація розвитку людства і її сприйняття в Україні [Текст] / Леонід Григорович Руденко // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 9. - С. 57-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Розвиток людства--Проблеми
   Розвиток людства--Прогнози--21 ст.

   Біосфера--Вплив людини

Кл.слова (ненормовані):
сталий розвиток -- Цілі сталого розвитку -- Стратегія сталого розвитку України -- Порядок денний на ХХІ ст. -- світоглядна парадигма
Анотація: У статті простежено складні зміни, що відбулися в біосфері в процесі використання її ресурсів, та етапи формування нової світоглядної парадигми розвитку людства у ХХІ ст. Усвідомлення небезпеки для існування усього живого на планеті на глобальному і регіональному рівнях привело до затвердження на саміті ООН у 2015 р. Цілей сталого розвитку до 2030 р. та до розроблення відповідних стратегій розвитку окремих держав світу. В Україні підготовлено проект Закону про Стратегію сталого розвитку України до 2030 року, який уже пройшов обговорення в міністерствах, на регіональних і національних консультаціях, проте ані Стратегію, ані Національний план дій з її реалізації поки що не прийнято.


Знайти схожі

5.


    Ратнер, В. М.
    Воздействие биосферы на величину генерируемой мощности солнечной электростанции [Текст] / В. М. Ратнер, А. Н. Кириенко // Енергетика та електрифікація. - 2019. - № 3. - С. 26-30 : рис., табл. - Библиогр.: с. 30
УДК
Рубрики: Відновлювана енергетика--Сонячна енергія
   Геліоенергетика--Вплив--Біосфера

Кл.слова (ненормовані):
фотоелементи СЕС -- сонячна інсоляція -- метеорологічні фактори
Анотація: Про вплив різних зовнішніх астрономічних факторів Сонця, космосу і метеорологічних факторів (МФ) на величину генерованої потужності сонячної електростанції.


Дод.точки доступу:
Кириенко, А. Н.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Кириленко, Іван Григорович.
    Глобалізація ноосфери: проблеми, виклики, перспективи [Текст] / Іван Григорович Кириленко // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 6. - С. 86-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ноосфера та біосфера
   Ноосферна цивілізація--Цивілізаційна суб'єктивність

Анотація: У статті автор розмірковує над гострою проблемою дисбалансу сучасного розвитку людської цивілізації, пов’язаного передусім з непомірним зростанням споживання матеріальних благ за рахунок виснажливої експлуатації природних ресурсів, зокрема первинних невідновних енергоресурсів, для задоволення своїх постійно зростаючих потреб. На його думку, вже найближчим часом неминуча радикальна енергетична і світоглядна трансформація світу, спрямована на змінення ресурсної бази, запровадження розумного споживання, раціонального використання і збереження природних ресурсів для майбутніх поколінь. З огляду на це сьогодні, як ніколи раніше, актуальним стає вчення академіка В.І. Вернадського про ноосферу як наступний щабель розвитку людства.


Знайти схожі

7.


    Стеценко, Є. І.
    Концепція геосфер і земних оболонок у науковій спадщині академіка В. І. Вернадського [Текст] / Є. І. Стеценко, П. Г. Шищенко // Український географічний журнал. - 2018. - № 4. - С. 3-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Географічні науки--Біосфера-оболонка Земли
Анотація: Викладено основні етапи здобуття освіти та наукової діяльності академіка В. І. Вернадського. Показано його зв'язки з Україною, визначальну роль у становленні Української академії наук. Розкрито основні положення концепції геосфер і земних оболонок. Розглянуто поняття біосфери як основної земної оболонки та ноосфери як етапу еволюції біосфери.


Дод.точки доступу:
Шищенко, П.Г.; Вернадський, Володимир Іванович (укр. філософ, природознавець, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, космізму ; 1863-1945) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Дерекіт, М. Л.
    Вплив екологічних факторів на зміни в біогеоценозах агроценози. Біосфера та її межі. Кругообіг р-н і потік ? енергії у біосфері. роль живих організмів у перетворенні оболонки Землі [Текст] / М. Л. Дерекіт, Л. М. Демська // Шкільна бібліотека. - 2018. - N 12(грудень). - С. 89-91
Рубрики: Уроки--Біологія
   Біологія--Методика викладання

Анотація: План-конспект уроків. Мета: ознайомити з сукцесією з причинами змін біогеоценозів. Дати поняття про біосферу та її межі. Роль живих організмів у перетворенні оболонки Землі.


Дод.точки доступу:
Демська, Л. М.

Знайти схожі

9.


    Коршевнюк, Тетяна.
    Завдання до теми "Популяція. Екосистема. Біосфера" [Текст] / Тетяна Коршевнюк // Біологія і хімія в рідній школі. - 2017. - № 3. - С. 17-24
Рубрики: Зовнішнє незалежне оцінювання
Анотація: У статті представлена Концепція тесту для виявлення здібностей вступників до вищих навчальних закладів України, яка пропонує у перспективі доповнити предметні тести, які зараз складають основу ЗНО, оцінюванням академічних здібностей абітурієнтів за допомогою спеціального тесту загальної навчальної комтентності, обв'язкового лише для тих, хто має наміри вступати до ВНЗ.


Знайти схожі

10.


    Пізняк, Тетяна Іванівна.
    Впровадження системи стандартів і міжнародних рекомендацій в галузі екологічного аудиту в Україні [Текст] / Т. І. Пізняк // Економіка. Фінанси. Право. - 2017. - № 4. - С. 19-25. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Екологія--Біосфера--Відходи--Екологічне право--Україна
   Аудит--Аудитори--Бухгалтерська звітність--Фінанси

Кл.слова (ненормовані):
екологічний аудит, екологічні стандарти, екологічні рекомендації


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-46 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)