Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=біополітика<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Степаненко, Віктор
Назва : COVID-19 як нова соціальна реальність
Місце публікування : Соціологія: теорія, методи, маркетинг/ Ін-т соціології НАН України. - К., 2020. - № 4. - С. 5-22: табл. (Шифр С091953/2020/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Пандемії-- COVID-19 -- Соціальні наслідки
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): біополітика--карантинні обмеження--коронавірусна криза--суспільна трансформація
Анотація: Під кутом зору соціологічних підходів у статті розглянуто певні аспекти соціальної проблематики та наслідків пандемії COVID-19, зокрема проблеми інституційної спроможності та ефективності урядів у протистоянні пандемії, питання актуалізації біополітики та проблем соціальної нерівності, соціально-психологічні виклики пандемії. Зазначено, що ґлобальні наслідки пандемії позначають зсуви конфіґурацій базових суспільних цінностей та нормативних реґуляцій, таких як свобода, відповідальність, безпека, цивільність, рівність, довіра та солідарність.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Степаненко, Віктор Петрович
Назва : Соціальні наслідки пандемії COVID-19 у контексті суспільної трансформації в Україні: соціологічний підхід : За матеріалами наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 14 квітня 2021 року
Місце публікування : Вісник Національної академії наук України. - 2021. - № 5. - С. 33-46: табл.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Пандемії-- COVID-19 -- Соціальні наслідки
Анотація: У статті представлено соціологічні підходи до соціальної проблематики COVID-19 на основі огляду та узагальнення проміжних результатів дослідницького проєкту Інституту соціології НАН України. Обґрунтовано необхідність формування вітчизняної соціології пандемії як актуального напряму в корпусі сучасних епідеміологічних досліджень. Окреслено виклики та можливості нового соціального досвіду в Україні в чотирьох соціальних вимірах: соціально-структурному, суспільно-політичному, соціально-психологічному та соціокультурному. Досліджено актуальні аспекти біополітики, проблематику соціальних та суспільно-психологічних ризиків пандемії. Розглянуто особливості коронавірусної кризи в Україні, зумовлені її поєднанням зі складними викликами суспільної трансформації, а також з гуманітарними наслідками окупації АР Крим і поточного військового конфлікту на Донбасі.
Знайти схожі

3.

Форма документа :
Шифр видання :
Автор(и) : Стегній, Олександр
Назва : Біополітика в період пандемії COVID-19: дилеми суспільної безпеки та свободи
Місце публікування : Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2021. - № 2. - С. 181-196 (Шифр С091953/2021/2)
Предметні рубрики: Пандемії-- COVID-19-- Біополітика
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): біовлада--суспільна безпека--епідеміологічна небезпека--обмеження громадянських свобод
Анотація: У статті розглянуто проблему дотримання балансу між необхідністю суспільної безпеки та потребою в захисті громадянських свобод за умов пандемії коронавірусу. Проаналізовано теоретичні напрацювання Мішеля Фуко щодо біовлади і біополітики, доцільність використання біологічної моделі управління для організації сучасних державних заходів протидії поширенню пандемії. Ґлобальний масштаб поширення коронавірусу виводить біовладу на принципово вищий рівень підпорядкування. Новітню біополітику слід розуміти як політичну раціональність, яка набуває суб’єктності та як така бере на себе управління життям і населенням. Сучасна біополітика має розглядатися як стратегічна координація національних урядів та ґлобальної спільноти, визначати потенційну здатність владних структур нормувати і реґулювати біологічні небезпеки, зокрема поширення інфекційних захворювань. апровадження жорстких обмежень пересування, карантинних заходів обґрунтовується владою необхідністю розірвати ланцюг епідеміологічного зараження. Беззастережна важливість біобезпеки як складової суспільної безпеки зумовлює згоду громадян на обмеження своїх свобод, на яке раніше вони не погоджувалися. З огляду на це існує принципова можливість впровадження демократичної біополітики в умовах пандемії. Небезпека пандемії COVID-19 для сучасного українського суспільства полягає не тільки у масштабній епідеміологічній кризі, а й у небезпеці провокування незважених управлінських рішень влади.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)