Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=біоетика<.>
Загальна кількість знайдених документів : 38
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-38 
1.


    Коломієць, О.
    Філософсько-гуманістичні проблеми медичної біоетики: стаття перша [Текст] / О. Коломієць // Філософська думка. - 2002. - № 6. - С. 105-120
Рубрики: Біоетика
Кл.слова (ненормовані):
Патерналістська -- МОДЕЛЬ -- Прентальна


Знайти схожі

2.


    Федів, Володимир.
    Соціальні мережі як засіб підвищення мотивації до вивчення природничих дисциплін у вищому медичному навчальному закладі [Текст] / В. Федів, А. Єгоренков, Л. Шинкура // Вища освіта України. - 2018. - № 1. - С. 72-76.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Соціальні мережі
   Вища освіта--Гуманізація освіти

Кл.слова (ненормовані):
соціальні мережі -- медична і біологічна фізика -- біоетика -- медичний ЗВО -- гуманізація освіти -- мотивація навчальної діяльності
Анотація: У статті визначено роль соціальних мереж у підвищенні мотивації вивчення природничих дисциплін у медичному вищому навчальному закладі шляхом їх інтеграції з етичними сторонами медичної освіти на прикладі медичної і біологічної фізики та біоетики.


Дод.точки доступу:
Єгоренков, Анатолій; Шинкура, Лариса

Знайти схожі

3.


    Триньова, Я. О.
    Роль кримінального права у вирішенні екологічних проблем [Текст] / Я. О. Триньова // Юридична Україна. - 2018. - № 5/6. - С. 53-63. - Бібліогр. 15 назв
Рубрики: Екологічні злочини--Кримінальна відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
глобальна біоетика -- екологічна етика -- екологічний імператив -- Особлива частина Кримінального кодексу -- злочини проти миру -- безпека людства -- міжнародний правопорядок
Анотація: У статті звертається увага на нагальні екологічні проблеми, пов’язані з глобальними змінами клімату, викликані життєдіяльністю людства, такі як затоплення суходолу океанами, повіні та посухи, кліматична міграція, кліматичні війни тощо. Запобігти поглибленню вказаних проблем та сприяти їх вирішенню може перехід людства до біоетичного мислення, сповідування ексцентричного світогляду та коеволюційного шляху існування. Сприятиме цьому й переосмислення кримінально-правового забезпечення сталого розвитку людства на засадах екоцентричної концепції. Розпочинати доцільно з переформатування структури Особливої частини Кримінального кодексу України. Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку слід розмістити в її розділі І, а злочини проти довкілля — у розділі II. Доцільне й посилення відповідальності за вказані злочини як за посягання на фундаментальні цивілізаційні цінності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Фіглевський, Віталій.
    Релігійна культура і біоетика [Текст] / Віталій Фіглевський // Людина і політика. - 2004. - № 3. - С. 108-114. - Бібліогр.: 15 назв.
Рубрики: Біоетика--Проблеми
   Релігія і культура



Знайти схожі

5.


    Жорницький, Владислав.
    Регіональний інституційний аспект міжнародно-правового регулювання біомедичних досліджень [Текст] / Владислав Жорницький // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 394-399. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медична біологія--Міжнародно-правове регулювання--Африка
Кл.слова (ненормовані):
генетичні дані -- біоетика -- права людини -- регіональна міжнародна організація -- медичне дослідження
Анотація: У статті аналізуються повноваження, завдання та діяльність регіональних міжнародних організацій та їхніх органів з питання розробки, прийняття та подальшого здійснення міжнародно-правового регулювання біомедичних досліджень з метою подальшого доведення наявності міжнародно-правового регулювання поводження з генетичними даними людини загалом, визначення його ефективності та порівняння з універсальним рівнем міжнародно-правового регулювання цього питання. Визначено, що міжнародно-правове регулювання захисту прав людини в галузі біомедичних досліджень на африканському континенті потребує подальшого вдосконалення, а наявні міжнародні стандарти можуть служити і вже служать орієнтиром для деяких країн цього регіону.


Знайти схожі

6.


    Шюкюров, Гулам Хейбат оглы.
    Рассмотрение моральности биоэтики через призму международно-правового и национального законодательства (на примере Азербайджанской Республики) [Текст] / Гулам Хейбат оглы Шюкюров, Ильхам Малик оглы Алиев // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 1. - С. 146-149. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біоетика--Правове регулювання--Азербайджан
Кл.слова (ненормовані):
людська гідність -- права людини -- декларація -- інформована згода -- міжнародні документи -- моральні норми
Анотація: У статті стверджується, що біоетика виступає як нова позиція в усуненні глобальних проблем, що загрожують людству. Багатий світовий досвід, накопичений в галузі охорони здоров'я людини та громадян, створить сприятливі умови і основу для успішної реалізації моделі спеціалізованих державних установ і неурядових організацій в Азербайджані щодо захисту прав пацієнтів країни.


Дод.точки доступу:
Алиев, Ильхам Малик оглы

Знайти схожі

7.


    Красюк, Сергій.
    Пустивши сльозу за піддослідних звірів, чи не пора вже подумати про пересічних людей? [Текст] / С. Красюк // Науковий світ. - 2009. - № 6. - С. 13.
Рубрики: Біоетика
   Соціальна психологія

Анотація: Розмова з почесним президентом Всеукраїнського лікарського товариства, академіком АМН України Любомиром Пиріг про впровадження до навчальних вузівських програм предмета біоетики.


Знайти схожі

8.


    Третьякова, Вікторія.
    Психонасильство та психотерор як міжнародно-правові глобальні біоетичні проблеми: їх профілактика в сучасному суспільстві [Текст] / Вікторія Третьякова // Віче. - 2013. - № 4. - С. 27-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біоетика--Правовий аспект
   Насильство--Психологічні проблеми--Аналіз

   Тероризм--Психологічний аспект

Анотація: Автор вважає, що оптимальному розв’язанню проблеми запобіганню й профілактики психонасильства та психотерору в суспільстві в контексті забезпечення психічного здоров’я населення сприяло б створення модельних міжнародного та європейського Біоетичних кодексів відповідно на рівні ООН, ЄС, Ради Європи, відповідні розділи яких були б присвячені правовому врегулюванню питань.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

9.


    Гордієнко, Олена.
    Простір для відновлення віри в життя [Текст] / О. Гордієнко // Науковий світ. - 2009. - № 6. - С. 15.
Рубрики: Біоетика
   Здоров'я населення

Анотація: Найважливішим з усіх прав людини є, безумовно, право на життя та право бути здоровою. Особливої уваги заслуговують так звані транзисторні стани – періоди найбільшої вразливості організму та дезорієнтації, коли організм переходить до нової своєї якості і ще тільки напрацьовує нові схеми взаємозв’язку своїх органів. Як допомогти кожному побачити свій власний Шлях Здоров’я?


Знайти схожі

10.


    Наумовець, А.
    Проблеми сучасності і мораль науковця [Текст] / А. Наумовець, М. Находкін // Вісник Національної академії наук України. - 2006. - № 5. - С. 3-10. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Біоетика--Методика викладання
   Етика наукова--Науковці

Анотація: Обговорюються питання наукової етики як на тлі актуальних світових проблем, так і в контексті сучасного розвитку вітчизняної науки. Автори обгрунтовують необхідність розробки і прийняття в Україні етичного кодексу науковця.


Дод.точки доступу:
Находкін, М.

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-38 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)