Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=блокчейн<.>
Загальна кількість знайдених документів : 26
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-26 
1.


    Абдуліна, Ірина.
    Нові технології забезпечать захист авторських прав [Текст] / підгот. Ірина Абдуліна // Інтелектуальна власність в Україні. - 2022. - № 1. - С. 20-24
Рубрики: Авторські права--Захист інформації--Нові технології--Блокчейн


Знайти схожі

2.


    Артамонова, Неоніла.
    Технологія блокчейн як об'єкт промислової власності: характеристика патентної активності [Текст] / Неоніла Артамонова, Еліна Лерантович // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2018. - № 4. - С. 60-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Блокчейн--Технологія--Промислова власність--Патентний аналіз
Анотація: У статті розглянуто деякі аспекти конкурентоспроможності та сучасного стану технології блокчейн. Проаналізовано патентний ландшафт блокчейну, виявлено провідні країни та компанії, показано динаміку патентування, тематичну структуру патентів, цитування патентів. Зроблено висновки про високу патентоспроможність технології блокчейн її перспективність і необхідність подальшого висвітлення специфічних аспектів у правовому та технологічному полі блокчейну.


Дод.точки доступу:
Лерантович, Еліна

Знайти схожі

3.


    Бакалінська, Ольга.
    Суспільний договір як основа для виникнення та розвитку криптовалют [Текст] / Ольга Бакалінська, Сергій Чаплян // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 6. - С. 71-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Криптовалюта--Виникнення і розвиток
Кл.слова (ненормовані):
блокчейн
Анотація: Стаття присвячена аналізу виникнення та розвитку інституту криптовалют у контексті положень теорії суспільного договору. Дослідження основних положень теорії суспільного договору, а також механізму появи криптовалют внаслідок узгоджених дій учасників цивільно-правового та господарського обороту дозволяють дійти висновку, що суспільний договір є основою для виникнення криптовалют як засобу платежу.


Дод.точки доступу:
Чаплян, Сергій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Бойко, О. Г.
    Концепція приватних грошей Фрідріха Хаєка в умовах експансії електронних технологій в систему міжнародних розрахунків [Текст] / О. Г. Бойко // Економічна теорія. - 2019. - № 2. - С. 57-74. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Валютна система--Трансформації--Дослідження
   Макроекономіка--Міжнародні фінанси

   Інформаційні технології--Фінанси--Розвиток

Кл.слова (ненормовані):
приватні гроші -- криптографічна валюта -- Хаєк Фрідріх -- платіжна система -- Блокчейн -- міжнародні розрахунки -- віртуальні валюти
Анотація: Сучасні фактори еволюції системи міжнародних розрахунків підсилюють тенденцію до паралельного існування багатьох валют. Описано концепцію «приватних грошей» Ф.Хаєка і розкрито широке коло проблем, пов’язаних з платіжними засобами. Вказано на джерело вартості приватних грошей, яке походить від наміру емітента підтримувати постійність ціни релевантного продуктового кошика та конкуренції приватних установ за випуск приватних грошей. Здобутком даного дослідження є оцінка економічної теорії в сучасних умовах, в яких перебуває міжнародна платіжна система під впливом технологічних інновацій. Розглянуто криптовалюти як можливість для побудови приватних грошей і наведено переваги застосування технології Блокчейн.


Знайти схожі

5.


    Вішар, Ю. Ю.
    Правовий Блокчейн квалітативного патентування об’єктів інтелектуальної власності на лікарські засоби [Текст] / Ю. Ю. Вішар // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 253-258. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Лікарські засоби--Охорона прав
Кл.слова (ненормовані):
законодавчий дефолт -- імплементація, патен -- патентування -- комерціалізація -- правова диференціація -- фармацевтичний ринок
Анотація: Стаття присвячена неупередженому розгляду впливу упущення чіткості чинного законодавства щодо інтелектуальної власності у фармацевтиці на утворення неповноцінних у юридичному сенсі, із охоронною та захисною безпорадністю, об’єктів інтелектуальної власності на лікарські засоби, що є проявом правової некомпетентності національних законодавців.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

6.


    Верес, Ірина.
    Правова природа смарт-договору [Текст] / Ірина Верес // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 15-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Договори і угоди--Смарт-договори--Правова природа
Кл.слова (ненормовані):
блокчейн -- електронна форма договору -- електронний документ -- криптографія -- криптовалюта -- виконання зобов’язання
Анотація: Стаття присвячена дослідженню правової природи смарт-договору. Ідея смарт-договору ґрунтується на технології блокчейну. Визначено, що смарт-договір є договором, який укладається в електронній формі. Електронною формою смарт-договору слід вважати електронний документ, в якому сторони закріплюють істотні умови договору і який може бути візуально сприйнятий. Особливістю смарт-договору є те, що він набирає чинності з моменту компіляції програмного коду і розміщення в Ethereum або іншій системі.


Знайти схожі

7.


    Гончаренко, Олена.
    Саморегулівні організації у сфері цифрової економіки [Текст] / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 93-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цифрова економіка--Саморегулівні організації--Україна
Кл.слова (ненормовані):
стандарти діяльності -- етичний кодекс -- криптовалюта -- блокчейн
Анотація: У статті визначені особливості та перспективи правового забезпечення діяльності СРО у сфері цифрової економіки в Україні. Враховуючи особливість цифрової економіки, саморегулювання у формі створення СРО є найбільш оптимальним варіантом її розвитку в Україні. Водночас потрібно враховувати можливі недоліки саморегулювання та ризики діяльності СРО у формуванні моделі взаємодії з органами державної влади, споживачами товарів та послуг тощо.


Знайти схожі

8.


    Грибинюк, О. М.
    Перспективи використання технології "блокчейн" у сільському господарстві [Текст] / О. М. Грибинюк, Б. В. Духницький, О. О. Шеремет // Економіка АПК. - 2018. - № 3. - С. 75-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрна економіка--Інноваційні технології--Україна
   Сільськогосподарське виробництво--Інтернет-технології--Перспективи використання

Кл.слова (ненормовані):
аграрна економіка -- Інтернет-технології -- продовольство -- сільське господарство -- прогноз -- ринок -- розвиток
Анотація: Мета статті - дослідити ключові характеристики сучасних інформаційних технологій з метою їх практичного використання у вітчизняному сільськогосподарському виробництві та торгівлі. Запропоновано механізм використання технології «блокчейн» у сільському господарстві України, який змінить існуючу практику торговельно-розрахункових операцій між контрагентами аграрного ринку.


Дод.точки доступу:
Духницький, Б. В.; Шеремет, О. О.

Знайти схожі

9.


    Гурова, Анна.
    Правові засади застосування Блокчейн у космічній діяльності: ключові елементи та моделі організації технології [Текст] / Анна Гурова, Марія Кірпачова // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 24-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційно-комунікаційні технології--Блокчейн--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
технологія розподілених реєстрів -- однорангові транзакції -- вузол -- токен -- валідація -- хеш-значення -- приватний ключ -- публічний ключ
Анотація: Стаття покликана закласти основу для подальшого предметного висвітлення результатів дослідження, пов’язаних із застосуванням технології розподілених реєстрів саме у космічній діяльності та адекватним відображенням вказаних процесів у законодавстві України. У статті подається тлумачення основних елементів технології Блокчейн з юридичної точки зору, аналізуються проблеми, які можуть виникнути у процесі введення цієї технології до правового поля різних галузей господарювання, зокрема, космічній діяльності.


Дод.точки доступу:
Кірпачова, Марія

Знайти схожі

10.


    Гурова, Анна.
    Правові засади застосування блокчейну в космічній діяльності: особливості регулювання технології на національному, регіональному та міжнародному рівнях [Текст] / Анна Гурова, Марія Кірпачова // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 265-275. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Космічна галузь--Інформаційно-комунікаційні технології--Блокчейн--Правові засади застосування
Кл.слова (ненормовані):
технології розподілених реєстрів -- валютні відносини -- електронна та цифрова валюта -- електронний цифровий підпис -- хмарні послуги -- регіональні технічні стандарти
Анотація: Досліджуються законодавчі новації щодо регулювання використання У ході дослідження відбулося ретельне й багатовекторне вивчення нормативно-правової бази, якою регламентується функціонування технологій розподілених реєстрів як у космічному праві, так й інших галузях права США, країн Європи, Азії, Близького Сходу, а також міжнародних технічних стандартів Блокчейн, актуальних способів застосування технології у світі й тенденцій у напрямі регулювання Блокчейн на законодавчому рівні в Україні включно з проектами законів, які внесені до Верховної Ради України й перебувають на розгляді, а також тих, що відкликані.


Дод.точки доступу:
Кірпачова, Марія

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-26 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)