Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)Буковина (65)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=басейн<.>
Загальна кількість знайдених документів : 35
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-35 
1.


    Акімов, Анатолій.
    Незатребуваний басейн [Текст] : Навіщо везти вугілля з Донбасу в західний регіон країни, де є власне чорне золото / Анатолій Акімов // Віче. - 2014. - № 24. - С. 38-39 : фото
Рубрики: Вугільна промисловість України--Львівсько-Волинський вугільний басейн

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Александров, Борис Георгійович.
    Сучасні уявлення про контурну структуру водного середовища та нові підходи для його моніторингу [Текст] : за матеріалами наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 25 жовтня 2017 року / Борис Георгійович Александров // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 12. - С. 42-49 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біологічні ресурси--Морський басейн--Екологічний моніторинг
   Океанологія--Дослідження--Правове регулювання--Міжнародне право

Кл.слова (ненормовані):
крайовий ефект -- контурні біотопи -- потамоконтур -- літоконтур -- псаммоконтур -- моніторинг
Анотація: Протягом більш як 60 років Державна установа «Інститут морської біології Національної академії наук України» (IMБ) займається вивченням біології та екологічного стану Чорного і Азовського морів. Після відкриття невідомої до того життєвої форми водних організмів - морського нейстону в IMБ було започатковано новий напрям досліджень - вивчення ефекту згущення життя в крайових біотопах моря. У доповіді висвітлено основні досягнення IMБ у вивченні потамо-, літо- і псаммоконтурів. Вивчення крайового ефекту взаємодії хімічних, фізичних і біологічних факторів, крім свого фундаментального значення при аналізі особливостей просторового розподілу життя, має і суто практичне використання при оцінюванні стану водних екосистем, діагностуванні і прогнозуванні їх подальших перетворень. Інакше кажучи, цей напрям становить основу екологічного моніторингу. Після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС особлива увага в галузі океанологічних досліджень приділяється вдосконаленню методів екологічного моніторингу Чорного моря. Саме таку назву має міжнародний грант ООН/ЄС, який діє і зараз. Наведено приклади розробок IMБ, які покладено в основу моніторингу Чорного моря нового типу.


Знайти схожі

3.


    Барщевська, Н. М.
    Четвертинний покрив та палеогеографічні умови формування відкладів території басейну річки Інгул [Текст] / Н. М. Барщевська, М. Є. Барщевський // Український географічний журнал. - 2015. - № 1. - С. 20-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Палеогеографія--Пліоцен-четвертинні відклади --Басейн р. Інгул
Анотація: У статті за допомогою палеопедологічного методу вивчено будову пліоцен-четвертинних відкладів басейну р. Інгул та проаналізовано палеогеографічні умови їх формування.


Дод.точки доступу:
Барщевський, М. Є.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Вербич, С. О.
    Кельтська гідронімія в басейні Дністра [Текст] / С. О. Вербич // Мовознавство. - 2018. - № 5. - С. 32-42. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Гідроніми--Етимологія кельтська--Етимологія слов'янська--Басейн Дністра
Анотація: У пропонованій статті схарактеризовано гідроніми Бакота, Бібрка, Сукіль, Щирець у басейнах Верхнього й Середнього Дністра, які свого часу етимологізували як кельтські за походженням. На підставі докладного етимологічного аналізу спростовано кельтську версію походження цих гідронімів, обгрунтовано їхню слов'янську природу.


Знайти схожі

5.


    Власюк, М.
    Плавання в басейні [Текст] / М. Власюк // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2008. - № 10. - С. 90.
Рубрики: Медицина--Здоров'я людини
Кл.слова (ненормовані):
плавання -- басейн
Анотація: Стаття містить корисну інформацію про заняття плаванням та рекомендації щодо правильного вибору басейну.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі

6.


    Гайдуцький, А.
    Особливості руху міграційного капіталу в країнах Латинської Америки і Карибського басейну [Текст] / А. Гайдуцький // Економіст. - 2006. - № 5. - С. 58-61. - Бібліогр.: 7 назв
Рубрики: Міграційний капітал--ЛАТИНСЬКА АМЕРИКА--КАРИБСЬКИЙ БАСЕЙН
Кл.слова (ненормовані):
ГРОШОВІ ПЕРЕКАЗИ -- СТРУКТУРА МІГРАНТІВ -- ОТРИМУВАЧ
Анотація: У статті проаналізовано динаміку і структуру міграційних потоків капіталу в країнах Латинської Америки і Карибського басейну, з'ясовано причини його неадекватного розподілення між окремими країнами, а також узагальнено географічні, демографічні і економічні особливості руху грошових переказів трудових мігрантів в цьому регіоні.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

7.


    Гарбар, М.
    Вивчення теми "Води суходолу : Річки. Елементи Річкової долини. Річкова система, річковий басейн, вододіл" [Текст] / М. Гарбар, Г. Гарбар // Географія та основи економіки в школі. - 2008. - № 5. - С. 16-17.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Географія--Методика--Урок
   Географія--Гідрологія--Україна

   Україна --Річкова система
Кл.слова (ненормовані):
Річки -- озера -- болота -- канали (гідр.) -- льодовики
Дескриптори: озера
Анотація: В статті розглянуті основні розділи гідрології суходолу України.


Дод.точки доступу:
Гарбар, Г.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

8.


    Гожик, Петро Феодосійович.
    Комплексний моніторинг, оцінка та прогнозування динаміки стану морського середовища та ресурсної бази Азово-Чорноморського басейну в умовах зростаючого антропогенного навантаження та кліматичних змін [Текст] : за матеріалами наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 7 липня 2016 року / Петро Феодосійович Гожик // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 8. - С. 26-38 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Окенологія--Морське середовище--Комплексний моніторинг
   Біологічні ресурси--Морський басейн--Екологічний моніторинг

Кл.слова (ненормовані):
Азово-Чорноморський басейн -- комплексний моніторинг -- морське середовище -- цільова комплексна програма
Анотація: У доповіді підбито підсумки виконання у 2013-2015 рр. цільової комплексної програми фундаментальних досліджень НАН України «Комплексний моніторинг, оцінка та прогнозування динаміки стану морського середовища та ресурсної бази Азово-Чорноморського басейну в умовах зростаючого антропогенного навантаження та кліматичних змін». У рамках цієї програми зроблено значний внесок у пізнання глибинної будови Азовського і Чорного морів, виявлення закономірностей розподілу корисних копалин та удосконалення методів їх прогнозу, пошуку і раціонального освоєння.


Знайти схожі

9.


    Дернов, В.
    Строматоліти із башкирських відкладів Донецького басейну [Текст] / В. Дернов // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. - 2017. - № 1 (76): Геологія. - С. 6-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Строматоліти--Кам'яновугільні відклади--Донецький басейн


Знайти схожі

10.


    Кармазиненко, С. П.
    Особливості зональних змін верхньоплейстоценових грунтів басейну Дніпра на території України / С. П. Кармазиненко // Український географічний журнал. - 2010. - N 3. - С. 16 - 24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історична геологія--Верхньоплейстоценові грунти--Басейн Дніпра--Мікроморфологія
Анотація: Визначені основні діагностичні макро- і мікроморфологічні признаки грунтів на основі результатів досліджень відкладень 24 розрізів пізднього плейстоцена для встановлення особливостей їх зональних змін на території досліджень в межах сучасних фізико-географічних зон мішаних лісів, лісостепової і степової.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-35 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)