Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (22)Буковина (3)Бібліотека П.В.Рихла (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=бароко<.>
Загальна кількість знайдених документів : 156
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Ільницький, Микола.
    "... З бароко, із ампіром, із модерном" [Текст] : про нові поетичні книги Юрія Буряка / М. Ільницький // Кур`єр Кривбасу. - 2012. - № 276-277. - С. 320-328.
Рубрики: Українське літературознавство--Літературний огляд
Анотація: Літературний огляд творчості поета Юрія Григоровича Буряка, лауреата премії ім. Павла Усенка.


Дод.точки доступу:
Буряк, Ю. (укр. поет ; р.н. 1951) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Назаров, Назарій.
    Emblems of more, або Емблематизм у поезії Джона Донна / Назарій Назаров // Зарубіжна література в школах України. - 2008. - № 7-8. - С. 44-46. - Бібліогр. в кінці ст. (7 назв.)
Рубрики: Письменники англійські, 17 СТ.
   Бароко--Зарубіжна література

   Напрямки і стилі в зарубіжній літературі--Англійська література--Емблематизм

Анотація: В статті розглядається принцип емблематичності, який зазнав у поезії Джона Донна складної еволюції від суто формального принципу до світоглядної настанови, до способу світосприйняття.


Дод.точки доступу:
Донн Джон, англійський поет \про нього\

Знайти схожі

3.


    Назаров, Н.
    Emblems of more, або Емблематизм у поезії Джона Донна [Текст] / Н. Назаров // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2010. - № 6. - С. 27-29. - Бібліогр.: 7 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література англійська--Персоналії
Кл.слова (ненормовані):
бароко -- емблематичність
Анотація: Дане есе досліджує емблематичність, як одну з визначних рис барокового мистецтва, особливості функціонування цього способу побудови тексту в поезії англійського поета XVII cтоліття Джона Донна.


Дод.точки доступу:
Донн Джон, англійський поет
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

4.


    Бетко, Ірина
    "Nagrobki" Лазаря Барановича - пам'ятка літературного бароко [Текст] / Ірина Бетко // Слово і час. - 2003. - № 12. - С. 35-49
Рубрики: Давня українська література--Поетичні жанри--Епітафія
   Давня українська література--Баранович Лазар --Поезія

Анотація: Епітафії як високопоетичний жанр в давньоукраїнській літературі. Лазарь Баранович - видатний представник українського поетичного бароко, який створив понад три десятки віршованих епітафій,


Дод.точки доступу:
Баранович, Лазар \про нього\

Знайти схожі

5.


    Руснак, Ірина.
    Videre majus quiddam [Текст] : [рецензія] / Ірина Руснак // Слово і час. - 2017. - № 6. - С. 122-124
Рец. на кн. : Соболь В. Українське бароко. Тексти і контексти / В. Соболь. - Warszawa: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, 2015. - 382 c.

Рубрики: Українська література--Історія--Епоха бароко, 17-18 ст.
Кл.слова (ненормовані):
медієвістика -- українське бароко -- перекладна література
Анотація: Рецензент відзначає складність та вдало скомпоновану структуру книги. Зауважує на смисловій точності, об’єктивності і строгості наукового стилю авторки. Підкреслює широке коло читачів, які можуть зацікавитись проблемою медієвістики, розглянутої в творі.


Знайти схожі

6.


    Ісіченко, Ігор (Архієпископ).
    «Гібридна війна» на сцені Києво-Могилянської Академії (1736-1737 pр.) [Текст] / Ігор Ісіченко // Слово і час. - 2020. - № 1. - С. 86-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Драматургія--Інтермедія, 18 ст.
Кл.слова (ненормовані):
бароко -- шкільна драма
Анотація: Серед десяти інтермедій, поставлених між діями драм Митрофана Довгалевського на сцені Києво-Могилянської академії на Різдво Христове та Великдень упродовж 1736-1737 навчального року, є дві, де центральним персонажем постає Козак. Він виступає героєм, захисником поневолених селян від гнобителів - Шляхтича й Жида. У політичній кон’юнктурі свого часу обидві інтермедії відігравали пропагандистську роль, пов’язуючи у свідомості глядачів перспективу експансії Російської імперії на захід із визвольною місією Запорозького козацтва - Нової Січі, утвореної під юрисдикцією Росії.


Знайти схожі

7.


    Ісіченко, Ігор (архієпископ).
    Іван Вишенський і Львівське братство: літературні аспекти діалогу [Текст] / Ігор Ісіченко // Слово і час. - 2011. - № 12. - С. 35-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 16-17 ст.
   Українська література--Давня література--Полемічна література

   Літературознавство--Літературні стилі--Бароко

Кл.слова (ненормовані):
Львівське братство -- стиль -- літературний діалог
Анотація: Конфлікт українського письменника-полеміста Івана Вишенського з і Львівським Успенським братством розглядається в контексті діалогу епох Ренесансу й Бароко. Творчість Івана Вишенського тяжіє до стилю бароко. Про це свідчать риси містицизму в його релігійних поглядах, узалежнення ним освіти від релігійного виховання, поетика із широким використанням метафор, контрасту, повчальних прикладів.


Дод.точки доступу:
Вишенський, Іван (український письменник-полеміст, чернець-аскет Афонського монастиря ; між 1545-1550 - 1621) \про нього\

Знайти схожі

8.


    Пономаренко, О.
    Іван Котляревський, Тарас Шевченко і козацька родина Боровиковських [Текст] : літературно-мистецькі перехрестя / Олеся Пономаренко // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 5. - С. 19-23. - Бібліогр.: 11 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Котляревський Іван Петрович (1769-1838 рр.)
   Українська література--Шевченко Тарас Григорович (1814-1861 рр.)

Кл.слова (ненормовані):
біографія і творчість І. Котляревського -- літературна обробка -- народна балада -- сюжет -- літературний портрет -- оцінка літературної спадщини -- бароко -- романтизм -- біографія і творчість Л. Боровиковського -- Т. Шевченко -- образ письменника
Анотація: У статті розповідається про козацьку родину Боровиковських - рідних братів Івана Івановича, автора прижиттєвого портрета І. П. Котляревського з колекції НМТШ, та поета-романтика Левка Івановича, небожів визначного українського художника В. Л. Боровиковського. Розглянуто літературні обробки популярних сюжетів народних балад про Гриця та про Сербина у поезії видатних українських романтиків. Проаналізовано образ І. П. Котляревського та оцінку його літературної спадщини у поетичній та прозовій творчості Л. І. Боровиковського і Т. Шевченка.


Дод.точки доступу:
Котляревський, Іван Петрович (укр. письм., поет, драматург, засновник нов. укр. літ. ; 1769-1838) \про нього\; Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\; Боровиковський, Левко Іванович (український поет, фольклорист, етнограф ; 1806-1889) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

9.


    Гайдай, Михайло.
    Ідеї Відродження і бароко в слов'янському фольклорі [Текст] / М. Гайдай // Народна творчість та етнографія. - 2006. - №1. - С. 79-89
Рубрики: Фольклор слов'янський
   Відродження (епоха)--Фольклор слов'янський

   Бароко--Фольклор слов'янський

Анотація: Ця стаття є спробою розвинути певною мірою ті проблеми, що їх автор торкнувся у своїх працях 70-80-х рр., розглядаючи гуманістичні ідеї у слов'янському фольклорі, та вкотре наголосити на важливій особливості фольклору - бути незмінним інформаційним джерелом для вивчення народного світогляду, психології та національної ментальності


Знайти схожі

10.


    Петрук, Наталія.
    Ідея духовної спільноти у творчості Лазаря Барановича і західноєвропейські утопії [Текст] / Наталія Петрук, Олена Гапченко // Вісник Львівського університету. - 2021. - Вип. 38: Філософсько-політологічні студії. - С. 83-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бароко українське--Духовна спільнота--Церковне мислення--Культура
Анотація: Надано аналіз та оцінка міркувань видатного мислителя, богослова і церковного діяча XVII ст.Лазаря Барановича про духовну спільноту, що постає ідеалом людського життя, своєрідною моделлю оновленого суспільства і нової людини. Враховується також соціокультурний контекст формування поглядів, уявлень та ідей Л. Барановича, оскільки вони були породжені і художнім вираженням суперечливої, різко контрасної і нестабільної доби в українському житті.


Дод.точки доступу:
Гапченко, Олена; Баранович, Лазар (укр. церк., політ. та літ. діяч, архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський. Автор проповідей, віршів, полемічно-богослов. трактатів. Писав пол. і рус. мовами ; 1616-1693) \про нього\

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)