Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=адресат<.>
Загальна кількість знайдених документів : 17
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-17 
1.


    Федута, Олександр.
    Автор-білінгв у пошуках читача (колізія Г. Квітки-Основ’яненка) [Текст] / Олександр Федута // Слово і час. - 2016. - № 9. - С. 97-103. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 19 ст.
   Літературознавство--Мова художнього твору

Кл.слова (ненормовані):
автор -- адресат -- білінгвізм -- жанр -- тема -- стиль
Анотація: У статті на прикладі творчості Г. Квітки-Основ’яненка проаналізовано особливості сприйняття читацької аудиторії письменником-білінгвом. Автор доходить висновку про принципове розрізнення Квіткою російськомовного і україномовного читача та про залежність від мови цільової аудиторії стилістики й тематики його творів.


Дод.точки доступу:
Квітка-Основ’яненко, Григорій Федорович (укр. прозаїк, драматург, новинар, літ. критик і культурно-громад. діяч ; 1778-1843) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Нестеренко-Ланько, Лідія.
    Адресат не проживає [Текст] : [новели] / Лідія Нестеренко-Ланько // Дзвін. - 2018. - № 7. - С. 66-73. - Зміст: Скнара ; На чотирнадцяте
Рубрики: Художня література--Проза--Новели--Україна, 21 ст.


Знайти схожі

3.


    Хандрук, Ліна.
    Вивчаємо звертання у 5-му класі / Ліна Хандрук // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах) : науково-методичний журнал. - 2020. - № 4. - С. 20-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська мова--Методика викладання--Звертання--Проєкт уроку
Кл.слова (ненормовані):
розділові знаки при звертанні -- адресат мовлення -- вправа -- комікс -- пазл
Анотація: Вміщено проєкт уроку української мови для учнів 5-го класу, який охоплює вивчення звертань та розділових знаків при звертаннях. Запропоновано різноманітні навчальні ситуації, основну увагу зосереджено на використанні ігрових форм роботи, що для учнів цієї вікової категорії є дуже результативними.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.
801
П 352


    Куца, Лариса.
    Власнеавторська концепція слова у поезії І. Франка "Якби ти знав, як много важить слово..." [Текст] / Лариса Куца // Питання літературознавства : наук. зб. - Чернівці : ЧНУ, 2011. - Вип. 82. - С. 9-17. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
суб'єктна структура -- суб'єктна сфера -- власне автор -- слово -- адресат


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про твір\
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 534141 (вільний)

Знайти схожі

5.


    Іванців, О.
    Делімітація та типологічні характеристики іміджевого корпоративного дискурсу [Текст] / Орислава Іванців // Мандрівець. - 2016. - № 4. - С. 63-66. - Бібліогр.: 28 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Мовознавство--Дискурс
Кл.слова (ненормовані):
медіа-дискурс -- рекламний дискурс -- адресат -- паблік рілейшнз
Анотація: У статті подано характеристику відомих підходів до аналізу дискурсу, окреслено місце іміджевого корпоративного дискурсу щодо інших видів дискурсу, виявлено його типологічні характеристики та визначено учасників комунікативної ситуації у цьому різновиді дискурсу.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

6.


    Живолуп, Роман.
    Дискурс і текст: термінологічна проблема чи взаємодоповнювальні лінгвістичні категорії? [Текст] / Роман Живолуп // Українська мова і література в школах України. - 2020. - № 1/2. - С. 31-35. - Бібліогр.: 26 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Мовлення
Кл.слова (ненормовані):
дискурс -- текст -- лінгвістика -- комунікація -- когнітивний фрейм -- адресат -- адресант
Анотація: Метою статті є студіювання, аналіз та узагальнення наукових підходів до тлумачення змістових характеристик понять "дискурс" і "текст".

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

7.


    Чамата, Ніна.
    Жанр поетичного послання у творчості Шевченка [Текст] / Ніна Чамата // Слово і час. - 2014. - № 3. - С. 51-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Українська література--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
комунікативна ситуація -- адресат -- адресант -- образ спілкування
Анотація: У статті розглянуті генеза й типологія жанру послання в Шевченка. Виокремлено тематичні різновиди послань та їх центральні мотиви, деякі основні композиційно-стильові характеристики.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

8.


    Назарець, Віталій.
    Жанрово-тематичні різновиди послання в українській адресованій ліриці ХІХ-ХХ століть [Текст] / Віталій Назарець // Слово і час. - 2013. - № 3. - С. 55-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поезія--Послання, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
ліричний жанр -- поетичний діалог -- автор -- адресат
Анотація: На матеріалі творів української поезії ХІХ-ХХ століть досліджено жанрову специфіку послання як різновиду адресованої лірики, виокремлено та класифіковано жанрово-тематичні різновиди послання та їхні художні модифікації.


Знайти схожі

9.


    Житар, І.
    Загальні вимоги до складання та оформлення документів [Текст] / Ірина Житар // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 6. - С. 8-10. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Ділове мовлення
Кл.слова (ненормовані):
управлінська діяльність -- документ -- формуляр -- реквізит -- оформлення реквізитів -- зразки реквізитів -- адресат, резолюція, підпис та ін.
Анотація: У статті розглянуто основні вимоги до оформлення документів, які установлює Національний стандарт України "Державна уніфікована система документації" (чинний від 01.09. 2003). Акцентовано особливу увагу на документі як основному виді ділового мовлення. Читачів ознайомлено зі складом реквізитів документів, вимогами до їх змісту та використання. Надано також зразки деяких реквізитів.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

10.


    Салій, Олександра.
    Загублена "намистина" "Зів’ялого листя" [Текст] / Олександра Салій // Слово і час. - 2021. - № 5. - С. 22-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Поезія, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
символічний образ -- ліричний герой -- адресат -- композиція -- строфа
Анотація: У статті докладно розглянуто не опублікований за життя І. Франка вірш «Душе моя! Душе душі моєї!». З’ясовано його жанр, творчу історію, особливу увагу звернено на психобіографічний контекст. В основі поетичної рефлексії — інтимні почуття поета до польки Целіни Журовської, тому в статті приділено увагу цій жінці, зокрема її впливу на творчість І. Франка. Вірш проаналізовано з погляду його архітектоніки, поетичної композиції та іконосфери. Виокремлено художні образи перлини (мушлі) та душі. Звернено увагу на поетичну мову й версифікацію.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про твір\

Знайти схожі

 1-10    11-17 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)