Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Юридична відповідальність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 30
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30  
1.


    Огнев'юк, Ганна Зіновіївна.
    Правова визначеність та принцип недопустимості подвійної відповідальності: питання теорії і практики [Текст] / Ганна Зіновіївна Огнев'юк // Вісник Національної академії правових наук України. - 2019. - № 4. - С. 130-143. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правопорушення--Відповідальність--Правове регулювання
   Кримінально-процесуальне право

Кл.слова (ненормовані):
юридична відповідальність -- принципи права -- правопорушення -- передбачуваність -- верховенство права
Анотація: У статті розглянуто принцип недопустимості подвійного притягнення до відповідальності особи за одне і те саме правопорушення. Визначено, що традиційно цей принцип досліджується як принцип кримінального та кримінально-процесуального права, де існує переважна згода у поглядах на необхідність його дотримання. У статті стверджується, що недопустимість повторного притягнення особи до відповідальності має зв’язок з іншими загальнотеоретичними положеннями. Порушення цієї вимоги веде до розширення дискреційних повноважень державних органів. Подвійна відповідальність формує невизначеність для учасників правовідносин, створює загрозу неоднакового застосування законодавства у схожих чи подібних правовідносинах, що негативно впливає на рівень правопорядку.

Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Кузнєцова, Наталія Семенівна.
    Роль правової ініціативи у становленні громадянського суспільства [Текст] / Н. С. Кузнєцова, Наталія Миколаївна Оніщенко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 1. - С. 120-133. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Громадянське суспільство--Правова держава--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
міжнародне право -- громадська вихованість -- юридична відповідальність -- правова держава -- суспільні відносини
Анотація: Стаття присвячена маловивченою проблеми формування та реалізації правової ініціативи. Зростання соціальної активності, участь суб'єктів громадянського суспільства в політичних процесах, а також підвищення ролі правових засобів у регулюванні суспільних відносин значно актуалізують цю проблематику. Основна мета роботи полягає у визначенні ролі правової ініціативи в становленні громадянського суспільства. Спираючись на результати досліджень правових аспектів формування і становлення громадянського суспільства, автори статті акцентують увагу на необхідності глибокого аналізу структури громадянського суспільства, формування механізмів його контролю за державними інститутами, а також реалізацій прав громадян на відповідне управління. Встановлено, що правова ініціатива повинна підтримуватися не тільки на рівні державних органів влади, а й визначати можливість становлення і формування попередньої експертизи запропонованих рішень з урахуванням громадськості. Авторами розглянуто можливість структурування запропонованої ініціативи державних органів влади, а також можливість розвитку ініціативи з боку фізичної особи в міжнародному контексті.


Дод.точки доступу:
Оніщенко, Наталія Миколаївна

Знайти схожі

3.


    Тарасевич, Т. Ю.
    Правове регулювання біометричної ідентифікації особи: національні тенденції та зарубіжний досвід [Текст] / Т. Ю. Тарасевич // Часопис Київського університету права. - 2021. - № 2. - С. 281-286. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ідентифікація людини--Біометрична ідентифікація
   Права людини--Біометрична ідентифікація--Правове регулювання

Кл.слова (ненормовані):
цифровізація -- біометричні технології -- генетична інформація -- юридична відповідальність
Анотація: У статті досліджено питання ідентифікації особи крізь призму її біометричних даних. Наголошено, що однією із застосовуваних технологій біометричної ідентифікації людини, поряд з використанням статистичних параметрів, є ідентифікація на основі її динамічних біометричних характеристик. Головною проблемою біометричної ідентифікації щодо статичних біометричних даних є те, що такими даними нескладно незаконно заволодіти і скористатися, що підтверджує необхідність реалізації принципу конфіденційності для правовідносин у сфері ідентифікації із встановленням режиму таємниці ідентифікації, зокрема для такого виду інформації. З огляду на це фундаментальна проблема, пов’язана з використанням відкритих біометричних даних, полягає в тому, що вони не є секретними. Звести до мінімуму недоліки методів біометричної ідентифікації можливо за допомогою розробки і застосування алгоритмів, заснованих на пред’явленні випадково сформованих ключових ознак з біометричної бази еталонів користувачів.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі

4.


    Корунчак, Л. А.
    Заходи процесуального примусу в цивільному та господарському судочинстві: правова природа [Текст] / Л. А. Корунчак // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 162-165. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Процесуальний примус--Україна
   Господарське судочинство--Процесуальний примус

Кл.слова (ненормовані):
юридична відповідальність -- синергетичний підхід -- синергетика -- самоорганізація
Анотація: Статтю присвячено поняттю та підставам застосування заходів процесуального примусу в цивільному та господарському судочинстві, правовій природі цих заходів із синергетичної точки зору. Застосування заходів процесуального примусу в жодному разі не має за мету покарання порушників процесуальних норм, тому за своєю правовою природою заходи процесуального примусу не є заходами відповідальності.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

5.


    Угрюмова, Г.
    Загальна характеристика дисциплінарної відповідальності і дисциплінарного проступку за українським трудовим правом [Текст] / Г. Угрюмова // Право України. - 2005. - № 5. - С. 78-81. - Бібліогр.: 9 назв
Рубрики: Трудове право України--Дисциплінарна відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
Дисциплінарний проступок -- Юридична відповідальність
Анотація: Мета статті - дати загальну характеристику дисциплінарної відповідальності і дисциплінарного проступку за трудовим правом України.


Знайти схожі

6.


    Вилегжаніна, Т.
    Менеджмент бібліотеки в сучасних умовах: розподілене керівництво і відповідальність / Т. Вилегжаніна // Бібліотечна планета. - 2009. - № 1. - С. 5-7
Рубрики: Бібліотечний менеджмент
Кл.слова (ненормовані):
юридична відповідальність -- професійна етика -- СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ

Є примірники у відділах: всього 1 : НМВ (1)
Вільні: НМВ (1)

Знайти схожі

7.


    Брусакова, Оксана.
    Адміністративна відповідальність за правопорушення на авіаційному транспорті [Текст] / Оксана Брусакова // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 8. - С. 141-147. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авіаційний транспорт--Правопорушення--Адміністративна відповідальність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
юридична відповідальність -- авіаційна безпека -- безпека польотів
Анотація: У статті проаналізовано наукові позиції вчених щодо розуміння адміністративної відповідальності на авіаційному транспорті та запропоновано власне його розуміння, виокремлено та розкрито зміст складу адміністративних правопорушень. Вказано особливості притягнення до адміністративної відповідальності фізичних та юридичних осіб за правопорушення на авіаційному транспорті.


Знайти схожі

8.


   
    Соціальна безпека [Текст] : (розроб. уроку з основ здоров'я у 8-му кл.) // Безпека життєдіяльності. - 2020. - № 6. - С. 7-10. - Бібліогр.: с. 10
Рубрики: Соціальна безпека--Методика навчання
Кл.слова (ненормовані):
законодавство -- правова відповідальність неповнолітніх -- правопорушення -- соціальний захист -- приклади запитань -- юридична відповідальність -- позитивна відповідальність -- кримінальна відповідальність -- примусові заходи виховного характеру -- адміністративні порушення
Анотація: Правомірною поведінкою називають вчинки, які не суперечать приписам правових норм або основним принципам певної держави. Протиправну поведінку називають правопорушенням, тобто діянням, що завдає шкоди суспільству, суспільним відносинам або особі й тягне за собою юридичну віповідальність. Основними видами правопорушень є цивільні проступки, адміністративні проступки, дисциплінарні проступки й кримінальні злочини. Неправомірна поведінка людей завжди тягне за собою юридичну відповідальність.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Романюк, Юлія.
    Фінансова відповідальність як категорія фінансового права [Текст] / Юлія Романюк // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 12. - С. 231-236. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансове право--Правові категорії
Кл.слова (ненормовані):
фінансова відповідальність -- юридична відповідальність -- фінансово-правові санкції -- правопорушення -- підстава відповідальності -- державний примус
Анотація: У статті аналізується поняття фінансової відповідальності, встановлюється сутність фінансової відповідальності як інституту фінансового права, проводиться співвідношення фінансової відповідальності з іншими видами юридичної відповідальності, зокрема з адміністративною.


Знайти схожі

10.


    Поштаренко, Оксана.
    Поняття, сутність та зміст адміністративної відповідальності в умовах нової парадигми адміністративного права [Текст] / Оксана Поштаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 174-179. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративна відповідальність--Парадигма--Оновлення, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
юридична відповідальність -- різновид
Анотація: Наприкінці XX – початку XXI століття розпочався період формування нової, пострадянської парадигми адміністративного права, якісного оновлення і зміни доктрини адміністративного права, орієнтації його на права та інтереси людей. У цей час питання адміністративної відповідальності набули ще більшої актуальності, що зумовлено, головним чином, зміною ролі адміністративного права у функціонуванні суспільства.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30  
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)