Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (17)Буковина (46)Бібліотека О.С.Романця (1)Шевченко Т. Г. (3)Хотинська бібліотека (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Традиція<.>
Загальна кількість знайдених документів : 218
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


   
    Європейська правнича традиція та сучасна правова культура [Текст] // Юридична Україна. - 2018. - № 3/4. - С. 109-110
Рубрики: Правознавство--Науково-практичні конференції
Анотація: Важлива, неодмінна умова реалізації євроінтеграційного курсу України полягає в необхідності приведення вітчизняного законодавства у відповідність до вимог європейського права. Саме з цією метою Інститут законодавства Верховної Ради України в рамках Програми «Підтримка демократії в Україні» вже понад десять років здійснює плідну співпрацю з Мюнхенським інститутом східноєвропейського права, до якої згодом охоче приєдналися і польські правознавці.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Іванишин, Петро.
    Поезія Петра Скунця як перегук із традицією Шевченка [Текст] / Петро Іванишин // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2015. - № 5. - С. 38-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Скунць П. М.--Творчість
Кл.слова (ненормовані):
націоцентрична традиція -- художня свідомість -- антиколоніальна течія -- національна ідея -- національний імператив -- історіософське бачення -- ліричний герой
Анотація: Досліджено художню свідомість поета П. Скунця як певний тип історичної свідомості, в якій актуалізується національна, зокрема шевченківська, традиція. У центрі уваги дослідника – перегук на рівні змістових елементів та концептів: мотив України-покритки, образ матері, мотив України як "нашої – не своєї землі", втрати національних ціннісних орієнтирів й утвердження християнства.


Дод.точки доступу:
Скунць, Петро Миколайович (укр. поет, фольклорист, краєзнавець, член Нац. спілки письменників України з 1962 р. Лауреат Нац. премії ім. Т. Шевченка (1997) ; 1942-2007) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Іванишин, Петро.
    Трактування характеру карпатського верховинця в поезії Петра Скунця : герменевтично-компаративні аспекти [Текст] / Петро Іванишин // Слово і час. - 2017. - № 12. - С. 21-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
закарпаття, верховинець, характер, трактування, ліричний протагоніст, субетнічна традиція, національна традиція, національні речі, буття
Анотація: У статті розглядаються окремі герменевтичні та компаративні аспекти трактування характеру карпатського верховинця в поезії П. Скунца. Автор указує на дві потужні традиції в художньому мисленні поета - фольклорно-бойківську та загальнонаціональну (шевченківську).


Дод.точки доступу:
Скунць, Петро Миколайович (укр. поет, фольклорист, краєзнавець, член Нац. спілки письменників України з 1962 р. Лауреат Нац. премії ім. Т. Шевченка (1997) ; 1942-2007) \про твір\

Знайти схожі

4.


    Іваннікова, Л. В.
    Старовинний український звичай "ралець": традиція і трансформація [Текст] / Л. В. Іваннікова // Народна творчість та етнологія. - 2016. - N 4(липень-серпень). - С. 7-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Різдвяні свята--Звичаї і обряди
   Великдень--Звичаї і обряди

Кл.слова (ненормовані):
Ралець, звичай
Анотація: У статті здійсненно спробу дослідити вже зниклий давній український звичай "ралець". Автор намагається з'ясувати суть і еволюцію в традиційній культурі цього забутого явища, прослідковує особливості його побутування в різних соціальних верствах, а також виявляє причини, що призвели до його занепаду і повного зникнення.


Знайти схожі

5.


   
    Інтелектуальна традиція: проблеми становлення [Текст] : круглий стіл "Філософської думки" / Євген Головаха [и др.] // Філософська думка. - 2011. - № 2. - С. 23-39. - Зміст: Філософ у суспільстві: інтелектуальна традиція і сучасність / Євген Головаха. Міф про традицію для катакомбної філософії / Олексій Шевченко. / Оксана Забужко. Ми не мислимо, і значить не існуємо / Сергій Тримбач. Передання духовного досвіду: "жива вода" життя чи манівці ілюзій" / Ігор Сюндюков. Духовний опір суцільному негативу - це справжня місія справжніх філософів / Олександр Моця. Про традицію втрачену і "винайдену" / Андрій Портнов. Наша не-традиційність / Вадим Скуратівський.
Рубрики: Філософія України--Історія і сучасність
Анотація: В статті обговорюються запитання круглого столу про ставлення до української філософської традиції та до нещодавно заснованих премій із філософії.


Дод.точки доступу:
Головаха, Євген; Шевченко, Олексій; Забужко, Оксана; Тримбач, Сергій; Сюндюков, Ігор; Моця, Олександр; Портнов, Андрій; Скуратівський, Вадим

Знайти схожі

6.


    Аксьонов, В. С.
    Складні луки у похованнях ранньосередньовічного катакомбного могильника біля с. Верхній Салтів [Текст] / В. С. Аксьонов // Археологія : науковий журнал з проблем археології та давньої історії. - 2016. - № 2. - С. 88-97 : рис. - Бібліогр.: с. 95-96 . - ISSN 0235-3490
Рубрики: Археологія--Давні слов’яни та їхні сусіди--Ранньосередньовічні пам’ятки півдня України
Кл.слова (ненормовані):
салтово-маяцька культура -- катакомба -- Верхньо-Салтівський могильник -- складний лук -- хозарська технологічна традиція
Анотація: Публікуються рештки складних луків, котрі було виявлено в катакомбі 127 Верхньо-Салтівського ІУ могильника та 65 Верхньо-Салтівського І некрополя.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Анастасова, Катерина.
    Міф про "літаючі" ікони [Текст] / К. Анастасова // Народна творчість та етнографія. - 2008. - N 2(березень-квітень). - С. 35. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: Чорна/Божевільна Богородиця і грецька традиція ; Божевілля й переходи . - ISSN 0130-6936
Анотація: Сюжет про "літаючі ікони" відомий на широкому православному просторі (на Балканах, у Європі та Азії). Автор зупиняється на "літаючій" іконі з несебрської церкви Пречистої Св. Богородиці і на легендах, пов'язаних з її появою, чудотворними проявами та її роллю в кризових для суспільства моментах


Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

8.


    Андрійцьо, Василь.
    Микола Аркасі український театр Закарпаття [Текст] / В. Андрійцьо // Пам'ять століть. - 2009. - № 3-4. - С. 115-128. - Бібліогр.: 21 назв.
Рубрики: Мистецтво--Театральне--Персоналії--Аркас, М.
   Україна--Театр
Кл.слова (ненормовані):
театр -- проблеми -- традиція -- культорологічна діяльність -- зустріч -- прем'єра -- сезон -- подія -- відкриття -- становище
Анотація: Стаття присвячена осмисленю проблем, які стосуються розвитку українського театру Закарпаття, творчої долі Миколи Аркаса.


Дод.точки доступу:
Аркас, М. \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

9.


    Антофійчук, Володимир (Викладач ЧНУ).
    Християнська традиція в поемі Бориса Олійника "Таємна вечеря" [Текст] / Володимир Антофійчук // Біблія і культура. - 2010. - Вип. 12. - С. 41-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 21 ст.


Дод.точки доступу:
Олійник, Борис Ілліч (укр. поет, пер., дійсний член НАНУ, у 1987-2017 роках голова Укр. фонду культури. Герой України (2005). Почесний академік Акад. мистецтв України ; 1935-2017) \про твір\; чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)

Знайти схожі

10.


    Артюх, Н.
    Творчість В. Шевчука як приклад елітарної літератури : Традиція бароко в ХХ ст. : [урок] [Текст] / Наталія Артюх // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 10. - С. 40-44.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Шевчук Валерій Олександрович (р.н. 1939)
Кл.слова (ненормовані):
інтерв'ю з письменником -- ознаки бароко -- новела "Панна сотниківна" -- фольклорно-міфологічна основа -- притча -- аналіз твору
Анотація: Запропоновано конспект уроку за темою: "В. Шевчук. "Дім на горі". Фольклорно-міфологічна основа, притчовий підтекст новели "Панна сотниківна". Проблема пошуку душевної гармонії. Поняття інтертекстуальності". Урок має на меті познайомити учнів із творчістю представника інтелектуально-філософської, психологічної прози в українській літературіі Валерія Шевчука.


Дод.точки доступу:
Шевчук, Валерій Олександрович (укр. прозаїк, перекладач, драматург, видавець ; 1939-) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)