Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (5)Буковина (11)Бібліотека М.М.Фатова (1)Бібліотека Т.В.Покотило (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Сербія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 91
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


   
    276-й рік Міжнародного проекту Сербія-Україна стартував у Києві [Текст] // Зовнішні справи. - 2009. - № 2. - С. 61 : кол.іл
Рубрики: Україна--Сербія--Культура
Анотація: У рамках Міжнародного проекту Сербія-Україна відбулося ряд культурних заходів у м. Києві: театральні вистави, відкриття відкриття пам'ятної дошки відомому сербському вченому Й. Раїчу та ін.


Дод.точки доступу:
Раїч, Йован (сербський просвітитель, історик ; 1726-) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Jovanovic, A.
    Allocation problems of institutional support for regional development financing in Serbia [Text] / A. Jovanovic, D. Vukovic, N. Zaklc // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 12. - Р. 370-380 : табл. - Бібліогр.
Рубрики: Фінансова система Республіки Сербія--Місцеві фінанси--Регіональні фінанси--Фінансування регіонального розвитку
   Регіональна економіка

Анотація: У статті проаналізовано різні інституційні заходи і стимули з фінансування рівномірного регіонального розвитку з боку як одержувачів, так і джерел фінансування. Особливу увагу приділено розподілу інституційної підтримки Фонду розвитку Республіки Сербія. Результати аналізу показали, що розподіл інституційної підтримки відбувається не відповідно до пріоритетів регіонального розвитку. Інструменти і заходи інституційної фінансової підтримки не сприяють гармонізації регіонального розвитку.


Дод.точки доступу:
Vukovic, D.; Zaklc, N.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Janosevic, Stevo.
    Analysis of intellectual capital practices in Serbia [Текст] / S. Janosevic, V. Dzenopoljac, S. Dimitrijevic // Актуальні проблеми економіки. - 2013. - № 6. - С. 548-562 : граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка підприємства--Нематеріальні активи--Інтелектуальний капітал--Сербія
Анотація: У статті емпірично оцінено вплив інтелектуального капіталу (ІК) та його ключових компонентів (людський і структурний капітал) на фінансові показники підприємств. З метою вивчення поточної ситуації щодо ІК в Сербії проведено аналіз 100 сербських компаній, які отримали найвищий прибуток в 2010 році. Дані було зібрано з офіційної фінансової звітності, що охоплює 4-річний період. На підставі цих даних перевірено рівень ІК, виміряний як коефіцієнт доданої вартості інтелекту, а також динаміка зміни в розмірах ІК. Розглядається кореляція між ІК і корпоративною ефективністю. Дослідження підкреслює важливість інвестицій в ІК як найважливіший елемент конкурентної переваги в бізнесі.


Дод.точки доступу:
Dzenopoljac, Vladimir; Dimitrijevic, Sladana
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Vuckovic, B.
    Analysis of profitability of selected agricultural enterprises in the autonomous province of Vojvodina, Republic of Serbia [Text] / B. Vuckovic, B. Veselinovic, M. Drobnjakovic // Актуальні проблеми економіки. - 2016. - № 2. - P147-159 : табл. - Бібліогр.: 17 назв
Рубрики: Економіка сільського господарства Республіки Сербія--Фінанси сільськогосподарських підприємств--Фінансовий аналіз--Аналіз прибутковості--Автономна провінція Воєводина (Сербія)
Анотація: У статті проаналізовано прибутковість підприємств сільського господарства. Дослідження може стати моделлю для аналітиків, що займаються даним питанням, воно враховує як прогнозовані, так і фактичні показники. Фінансовий аналіз проведено за даними 2011–2013 років. Виявлено, які індикатори прибутковості є найбільш значущими для різних груп стейкхолдерів, залучених до аналізу: для власників агропідприємств, бізнес-партнерів, комерційних банків та держави (податкової адміністрації).


Дод.точки доступу:
Veselinovic, B.; Drobnjakovic, M.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Raicevic, V.
    Business-ngo partnerships for sustainable development of political and legal environment of Serbia [Текст] / V. Raicevic, R. Glomazic // Актуальні проблеми економіки. - 2014. - № 6. - С. 153-163 : рис.
Рубрики: Бізнес. Підприємництво--Соціальна відповідальність--Сербія
Анотація: У статті показано, як в останнє десятиліття розвивалась концепція корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) у контексті глобалізації бізнесу та революції у сфері інформаційно-комунікаційних технологій. Нове середовище призвело до встановлення нових форм взаємовідносин між державним та приватним секторами, ролі держави, бізнесу та суспільства було суттєво переглянуто. Партнерства стали новим підходом до бізнесу: навички ведення бізнесу у поєднанні з капіталом філантропів та динамічними ринковими змінами призвели до кардинальних системних змін у функціонуванні держави та суспільства. Акцент у дослідженні зроблено на партнерствах, спрямованих на стійкий розвиток, зокрема, на взаємодії неприбуткових організацій та корпорацій у Сербії. Надано рекомендації щодо формування сприятливого середовища для подальшого розвитку такого співробітництва.


Дод.точки доступу:
Glomazic, R.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Labudoviс Stankoviс, Jasmina .
    Collateral for small and medium-sized enterprises in Serbia [Текст] / J. Labudoviс Stankoviс, N. Todoroviс, S. Vladetiс // Актуальні проблеми економіки. - 2013. - № 6. - С. 302-310. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банківська система--Банківські кредити--Сербія
   Малий і середній бізнес--Сербія

Анотація: У статті досліджено переваги кредитного страхування як засобу впорядкованого погашення позик малих і середніх підприємств у сільському господарстві, підкреслено його переваги в порівнянні з традиційними засобами забезпечення кредиту. Дослідження проведено по двох напрямах: визначено, які сербські банки забезпечують регулярні платежі по кредиту і які страхові компанії пропонують цей вид страхування. Зроблено висновок, що в Сербії невелика кількість банків пропонує цей спосіб забезпечення виплати по позовах, а вітчизняне кредитне страхування майже не функціонує.


Дод.точки доступу:
Todoroviс, Nada ; Vladetiс, Srdjan
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Jovanovic, Milenkovic M.
    Communication via the WEB and SMS services in the healthcare system in the Republic of Serbia [Text] / Milenkovic M. Jovanovic, D. Milenkovic, M. Dobrota // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 12. - Р. 364-369 : рис., табл. - Бібліогр.
Рубрики: Організація охорони здоров’я в Республіці Сербія--Інформаційні та комунікаційні технології--Зв’язок через Інтернет і SMS
Анотація: У статті визначено, що однією з основних проблем охорони здоров'я і сучасної медицини в цілому є збір, обробка і використання даних, які збираються щодня у вигляді паперової документації в медичних установах. Впровадження інформаційних і комунікаційних технологій підвищує ефективність, продуктивність і якість роботи організацій охорони здоров'я, а також надає можливість покращити спілкування між пацієнтами і лікарями. Можливими каналами зв'язку є Інтернет і SMS. Досліджуються можливості використання Інтернет і SMS для спілкування між лікарями і пацієнтами в Республіці Сербія.


Дод.точки доступу:
Milenkovic, D.; Dobrota, M.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Obradovic, Sasa.
    Consequences of global financial crisis for tourism industry in Montenegro and Serbia: a comparative analysis [Текст] / S. Obradovic, М. Lekovic, N. Pantic // Актуальні проблеми економіки. - 2013. - № 6. - С. 373-380 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка туризму--Антикризова стратегія--Чорногорія--Сербія
Анотація: У статті проаналізовано вплив світової фінансової кризи на туризм у двох сусідніх країнах – Чорногорії і Сербії. Ситуація в недостатньо розвиненій сфері сербського туризму додатково погіршалася через кризу, тоді як докризове динамічне зростання чорногорського туризму значно сповільнилося в результаті кризи. Обидві країни постраждали від зниження валютних надходжень від туризму в період кризи, але галузь туризму в Чорногорії виявилася набагато стійкішою.


Дод.точки доступу:
Lekovic, Miljan; Pantic, Nemanja
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Grandov, Z.
    Consumer protection in Serbia and Western Balkan countries in relation to the EU [Text] / Z. Grandov, M. Vujicic, V. Senic // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 8. - P382-393 : табл. - Бібліогр.: 16 назв
Рубрики: Правове регулювання торгівлі в країнах Європи--Захист прав споживачів--країни Західних Балкан--Сербія
Анотація: У статті показано, що Європейський Союз має відкритий ринок, який охоплює 27 країн і більше 450 мільйонів споживачів. Права і добробут споживачів глибоко укорінилися в основних цінностях ЄС, що підтверджено чисельними правовими актами, які регулюють цю область. Враховуючи, що стандарти захисту прав споживачів є одним із стовпів європейського ринку, а їх реалізація – одна з вимог для здобуття членства, країни Західних Балкан повинні привести своє законодавство в області захисту прав споживачів у відповідність до законодавства ЄС. Республіка Сербія, в даний час країна-кандидат, вже проводить цей процес. Такі зміни приводять до створення сучасного інституційного середовища ринкової економіки і підвищують привабливість національних ринків для прямих іноземних інвестицій, а також конкурентоспроможність місцевих виробників і постачальників послуг. Надано уявлення про стан і прогрес щодо захисту прав споживачів в Сербії, в порівнянні з деякими країнами ЄС та іншими країнами Західних Балкан.


Дод.точки доступу:
Vujicic, M.; Senic, V.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Antonijevic, D. S.
    Corporate social responsibility and consumer protection in the Republic of Serbia [Text] / D. S. Antonijevic, B. Vojnovic, D. Grujic // Актуальні проблеми економіки. - 2015. - № 6. - Р. 315-325 : форм., рис., табл. - Бібліогр.: 15 назв
Рубрики: Соціологія торгівлі -- Роздрібна торгівля--Соціологічні опитування--Корпоративна соціальна відповідальність--Захист прав споживачів--Республіка Сербія
Анотація: У статті представлено результати деталізованого опитування споживачів у Сербії. Досліджено споживацькі звички в країні, а також проблеми, пов’язані з незадоволеністю споживачів, системою захисту прав споживачів у країні. Надано окремі приклади того, як серби зазвичай реагують на порушення прав споживачів.


Дод.точки доступу:
Vojnovic, B.; Grujic, D.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)