Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (6)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Сепаратизм<.>
Загальна кількість знайдених документів : 38
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-38 
1.


    Савченко, Тетяна.
    Війна без фронту, гібридний терор, повзуча диверсія. Нові виклики для силових структур держави [Текст] / Тетяна Савченко // Віче. - 2014. - № 9. - С. 29-31. - Зміст: Ситуація ; Дещо з історії питання ; Нормативно-правова база та практика її застосування ; Перспективи
Рубрики: Внутрішня політика України--Сепаратизм--Тероризм--Східний регіон
   Національна безпека України--Силові структури

Анотація: Події в південно-східному регіоні держави вкотре привернули увагу суспільства до готовності Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів забезпечувати національну безпеку держави в умовах загрози зовнішньої збройної агресії, а також активізації сепаратистської та терористичної діяльності.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Білодід, Володимир Дмитрович.
    Володимир Антонович: недержавність українців [Текст] / В. Д. Білодід // Філософська думка. - 2008. - № 2. - С. 61-77. - Бібліогр. в підряд. прим.
Рубрики: Історія філософії--Філософська думка--Україна, ХІХ-ХХ ст.
   Національна свідомість--Український народ

Кл.слова (ненормовані):
етноцентризм -- етнонаціоналізм -- народницький сепаратизм -- менталітет -- національне відродження
Анотація: В. Б. Антонович (1834-1908) є одним із трьох (М. Костомаров і М. Грушевський) найвизначніших українських істориків і один із двох (М. Драгоманов) найголовніших творців українофільсько-народницької ідеології національного відродження.


Дод.точки доступу:
Анетонович, Володимир Боніфатійович \про нього\

Знайти схожі

3.
9
І-906


    Нечаєва-Юрійчук, Наталія (Викладач ЧНУ).
    До питання про причини виникнення та розвиток Придністровського конфлікту [Текст] / Наталія Нечаєва-Юрійчук // Історична панорама : зб. наук. ст. ЧНУ. Спеціальність "Історія". - Чернівці : ЧНУ, 2010. - Вип. 11. - С. 42-53. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Міжнародні конфлікти--Придністров'я, Кінець ХХ ст.
   Внутрішня політика Молдови--Сепаратизм--20-21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
бессарабське питання -- Придністров'я -- "заморожений конфлікт" -- історичний чинник -- ескалація -- фази конфлікту


Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 532664 (вільний)

Знайти схожі

4.


    Резнікова, Н. В.
    До питання теорії сепаратизму та її економічного підгрунтя: відсутність єдності поглядів як показник різноспрямованості базових інтересів [Текст] / Н. В. Резнікова // Економіка та держава. - 2020. - № 8. - С. 4-9. - Бібліогр. с. 8-9 (28 назв)
Рубрики: Сепаратизм--Економічна безпека
Анотація: В статті робиться висновок про відсутність єдності поглядів на природу сепаратизму. Зазначено, що у теоріях сепаратизму, як правило, визначаються умови, які або породжують бажання субнаціональних груп покинути країну, або полегшують здійснення такого рішення; тому припускається, що рішення приймаються з точки зору витрат і вигод, коли групи та їхні лідери зважують витрати і вигоди внаслідок виходу з держави з витратами і вигодами за умови продовження перебування в її кордонах. Ці гіпотези підпадають під чотири широкі категорії: економічні детермінанти сепаратизму (наявність у регіоні природних ресурсів; абсолютний рівень доходу); культурні детермінанти сепаратизму (рівень освіти (чоловіків); навички субнаціональних груп); політичні детермінанти сепаратизму (політичні трансформації; дилеми безпеки; розпад держави і схильність до політичного насильства несепаратистського характеру); альтернативні детермінанти сепаратизму (вік країни; наявність неприлеглих одна до одної частини, розділеної іншими країнами або водними басейнами; населення, величина і ландшафт країни).

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Рябінін, Є.
    Екзогенні чинники посилення процесів сепаратизму [Текст] / Є. Рябінін // Зовнішні справи. - 2017. - № 3. - С. 6-9. - Бібліогр.: 6 назв.
Рубрики: Сепаратизм--Екзогенні чинники
Анотація: У статті проаналізовано вплив зовнішніх факторів на посилення сепаратиських конфліктів. Класифіковано екзогенні чинники впливу. Доведено, що сепаратиські конфлікти мають не лише внутрішні причини для ескалації, а, частіше й зовнішній вплив, який проявляють головні актори міжнародних відносин, вирішуючи свої геополітичні завдання. Підкреслено, що транскордонне співробітництво та діаспори можуть мати як позитивний вплив на співробітництво між державами. так і негативний, стимулюючи сепаратиські процеси.


Знайти схожі

6.


    Мушкетик, Л. Г.
    Етнічний чинник в освітньо-культурній політиці України та Угорщини [Текст] / Л. Г. Мушкетик // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 5(вересень-жовтень). - С. 32-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Діаспора угорська--Закарпаття
   Етнополітичні зв'язки--Україна--Угорщина

   Культурні зв'язки--Україна--Угорщина

   Сепаратизм--Закарпаття

Анотація: У статті йдеться про етнополітичні та інші аспекти українсько-угорських контактів, зокрема на Закарпатті, де проживає доволі численна угорська спільнота і де нині констатуємо значні сепаратистські тенденції. Розглянуто становище нацменшин в обох країнах, питання освіти та культури. Для вирішення цих проблем потрібен діалог політиків, культурних діячів і науковців, що показано на прикладі співробітництва міжакадемічних установ двох країн.


Знайти схожі

7.


    Коваль, Надія.
    Зведений хор голосів Донеччини [Текст] / Надія Коваль // Віче. - 2014. - № 9. - С. 10-12 : фото.кол.
Рубрики: Внутрішня політика України--Сепаратизм--Донецька область
Кл.слова (ненормовані):
Донецька народна республіка -- ЕКСТРЕМІЗМ
Анотація: Хроніка подій, що відбувалися на Донеччині в квітні 2014 року.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

8.


    Павленко, Ганна.
    Здалися без бою [Текст] / Ганна Павленко // Віче. - 2014. - № 9. - С. 6-8 : фото.кол.
Рубрики: Внутрішня політика України--Сепаратизм--Луганська область
Анотація: Хроніка подій, що відбувались на Луганщині з 6 по 30 квітня.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

9.


    Єсаулов, С.
    Зовнішня політика "по-бельгійськи", або сепаратизм як наступна стадія федералізму [Текст] / С. Єсаулов // Політика і час. - 2007. - № 1. - С. 37-39
Рубрики: Країни Європи--Бельгія--Федералізм
Анотація: Розділ бельгії - це не політична вигадка. а реальний виклик для федерального уряду. Бельгія створила унікальну систему управління зовнішніми відносинами. ЇЇ унікальність полягає в тому, що регіонам і спільнотам Бельгії, на відміну від інших країн, належать важливі позиції.


Знайти схожі

10.


    Беркій, Тетяна.
    Кримінологічна характеристика засобів попередження сепаратизму [Текст] / Тетяна Беркій // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 300-304. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сепаратизм--Засоби попередження--Кримінологічна характеристика
Кл.слова (ненормовані):
гуманітарна політика -- десепаратизація -- транскордонне співробітництво -- інформаційна безпека
Анотація: У статті вивчено стан наукової розробки проблеми сепаратизму як правового та соціального явища. Дається кримінологічна характеристика засобів попередження сепаратизму в Україні. Зокрема, проаналізовано положення проекту Закону України «Про протидію і запобігання сепаратизму та подолання наслідків сепаратистської діяльності на території України (десепаратизацію)». Окремо виділено принцип транскордонного співробітництва як засіб запобігання сепаратистським настроям.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-38 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)