Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (6)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Сепаратизм<.>
Загальна кількість знайдених документів : 38
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-38 
1.


   
    На Тернопільщині скеровано до суду 10 кримінальних проваджень щодо бойовиків "ДНР" та "ЛНР" [Текст] // Вісник прокуратури. - 2017. - № 2. - С. 40-41
Рубрики: Державні злочини--Протидія злочинам--Прокурорський нагляд--Тернопільська область (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
тероризм -- сепаратизм
Анотація: Завдяки спільній роботі правоохоронців за минулий рік майже на 70% зменшилась кількість злочинів проти основ національної безпеки. За виявленими фактами посягань на територіальну цілісність та недоторканність України слідчими Управління СБУ в області з 2014 року зареєстровано 165 кримінальних проваджень. Уже завершено досудове розслідування у 78 кримінальних провадженнях, обвинувальні акти у яких скеровано до суду для розгляду по суті.

Є примірники у відділах:
(вільний)

Знайти схожі

2.


   
    Правоохоронними органами Хмельниччини проводиться активна робота щодо викриття фактів участі громадян України у складі незаконних збройних формувань "ЛНР" та "ДНР" [Текст] // Вісник прокуратури. - 2017. - № 2. - С. 36-37
Рубрики: Державні злочини--Протидія злочинам--Прокурорський нагляд--Хмельницька область (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
тероризм -- сепаратизм
Анотація: За період від початку російської агресії слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Хмельницькій області за процесуального керівництва галузевого відділу прокуратури області здійснювалось досудове розслідування у 15 кримінальних провадженнях за фактами участі громадян України у складі незаконних збройних формувань «ЛНР» та «ДНР», які є терористичними організаціями.

Є примірники у відділах:
(вільний)

Знайти схожі

3.


    Віхров, М.
    Сепаратизм на Донбасі: аберації пам’яті і пошук ідентичності [Текст] / М. Віхров // Народна творчість та етнологія. - 2018. - N 1(січень-лютий). - С. 61-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Колективна пам'ять--Аберації--Донбас
   Сепаратизм--Донбас

Кл.слова (ненормовані):
Сепаратизм -- Колективна пам’ять -- Ідентичність
Анотація: У статті розглянуто аспекти використання ресурсу локальної колективної пам’яті, що мають маніпулятивний характер, та її впливу на процес соціальних трансформацій регіону. Матеріалом для рефлексії стали власні спостереження, зроблені навесні 2014 року в Луганську. Автор припускає, що колективні спогади про минуле Донбасу мали суттєвий вплив на мотивації так званих сепаратистів. Деформація цих спогадів провокувала реваншизм та ворожість до співгромадян, і це стало ресурсом для антиукраїнської політики внутрішніх та зовнішніх суб’єктів.


Знайти схожі

4.


   
    Протидія проявам сепаратизму та тероризму на території Одещини // Вісник прокуратури. - 2018. - № 9. - С. 50-51
Рубрики: Сепаратизм--Тероризм--Протидія--Одеська область (Україна)
Анотація: Протидія сепаратизму та тероризму є одним із першочергових щоденних напрямів роботи правоохоронних органів, координованих прокуратурою Одеської області. Це комплексна робота, спрямована на викриття і притягнення до відповідальності винних осіб, дії яких призводять до дестабілізації ситуації у регіоні та ескалації конфлікту. Так, за 2018 р. за результатами розслідування, що здійснювали слідчі Управління Служби безпеки України в Одеській області, прокуратура Одещини направила до суду обвинувальні акти стосовно 23 фігурантів справ. Серед цих осіб – підозрювані у державній зраді, умисних діях із метою насильницької зміни конституційного ладу, посяганні на територіальну цілісність України. Більшість справ направлено до суду за обвинуваченням у сприянні діяльності терористичних груп та організацій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Грубов, В. М.
    Національно-особливе у практиці протидії сепаратизму у Великобританії [Текст] / В. М. Грубов // Держава і право. - 2019. - Вип. 85. - С. 393-410. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Сепаратизм--Боротьба--Політичне життя--Велика Британія
Анотація: Розглядається проблема сепаратизму в трьох історичних провінціях Великобританії - Північній Ірландії, Шотландії й Уельсу, які мають певну автономію.


Знайти схожі

6.


    Дєдуш, О.
    Соціальний конструктивізм і джерела сепаратистської ідентичності на українському Донбасі [Текст] / О. Дєдуш // Народна творчість та етнологія. - 2016. - N 3(травень-червень). - С. 85-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальний конструктивізм--Донбас
   Сепаратизм--Донбас

   Національна ідентичність--Донбас

   Регіональні ідентичність--Донбас

   Ідеологія--Донбас

   Пропаганда--Донбас

   Інформаційна безпека--Донбас

Анотація: У статті здійсненно спробу проаналізувати причини та передумови виникнення ідейного підгрунтя сепаратизму на Донбасі. По-новому розглянуто специфіку історичного розвитку регіону та формування регіональної ментальності його жителів.


Знайти схожі

7.


    Мушкетик, Л. Г.
    Етнічний чинник в освітньо-культурній політиці України та Угорщини [Текст] / Л. Г. Мушкетик // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 5(вересень-жовтень). - С. 32-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Діаспора угорська--Закарпаття
   Етнополітичні зв'язки--Україна--Угорщина

   Культурні зв'язки--Україна--Угорщина

   Сепаратизм--Закарпаття

Анотація: У статті йдеться про етнополітичні та інші аспекти українсько-угорських контактів, зокрема на Закарпатті, де проживає доволі численна угорська спільнота і де нині констатуємо значні сепаратистські тенденції. Розглянуто становище нацменшин в обох країнах, питання освіти та культури. Для вирішення цих проблем потрібен діалог політиків, культурних діячів і науковців, що показано на прикладі співробітництва міжакадемічних установ двох країн.


Знайти схожі

8.


    Степаненко, Анатолій.
    Соціально-економічний розвиток України у вимірах стратегічних ризиків [Текст] / Анатолій Степаненко, Алла Омельченко // Економіст. - 2014. - № 8. - С. 8-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Ризики--Україна
Кл.слова (ненормовані):
глобальна конкуренція -- людський капітал -- експорт -- енергозалежність -- сепаратизм
Анотація: Розкрито сутність і принципові особливості стратегічних ризиків та їхню роль у соціально-економічному розвитку. Доведено, що українська економіка постала перед довготривалими системними викликами, характер і якість яких визначається поєднанням фундаментальних факторів, що породжують значні стратегічні ризики в соціально-економічному розвитку держави. Здійснено аналіз трьох груп ризиків: геоекономічних, геополітичних і геоекологічних, в кожній з яких виокремлено певні стратегічні ризики. Виділено нові ризики: нанотехнологічні, кіберзлочинні, генетичні, біологічні та ін. На новий рівень вийшли такі традиційні загрози, як тероризм, насильство, пандемії, біотехнології. Підтверджено, що розширення загроз та ризиків, пов’язаних із національною безпекою, управління ризиками призвело до утворення нової стратегічної системи ризик-менеджменту. Нова парадигма комплексно розглядає ризики всіх видів і напрямів, які генеруються як внутрішніми, так і зовнішніми факторами. Обґрунтовано, що застосування методології оцінки й прогнозу ризиків і загроз, кризових явищ і катастроф в Україні дозволить розробити базові принципи, методи й системи визначення, нормування й керування стратегічними ризиками на державному й регіональному рівнях. Показники ризиків можуть бути закладені в програми соціально-економічного розвитку країни та її регіонів. Такий підхід у майбутньому вплине на практику соціально-економічного планування, а з урахуванням існуючих світових тенденцій збільшення кількості катастроф і кризових явищ може стати домінуючим.


Дод.точки доступу:
Омельченко, Алла
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Кресіна, І. О.
    Правові механізми запобігання та протидії сепаратизму в Україні [Текст] / І. О. Кресіна // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 64. - С. 352-359. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сепаратизм--Запобігання--Правові механізми
   Етнополітика--Україна

Кл.слова (ненормовані):
національна безпека -- сепаратизм -- етнополітика
Анотація: Аналізуються правові механізми запобігання та протидії сепаратизму. Автор доходить висновку про обмеженість їх використання в регіоні, охопленому сепаратизмом, через відсутність контролю на окупованій території Криму та Сході країни.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Грубов, В. М.
    Сепаратизм в Україні: соціально-економічні та політичні передумови [Текст] / В. М. Грубов // Держава і право. - 2019. - Вип. 86. - С. 265-284. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Політика і суспільство--Сепаратизм--Україна
Анотація: Розглядаються передумови сепаратизму як складного соціально-політичного явища, що потребує аналізу суміжних питань, пов’язаних соціально-економічною та політичною сферами життєдіяльності суспільства.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-38 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)