Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (7)Буковина (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=СПІВВІДНОШЕННЯ<.>
Загальна кількість знайдених документів : 567
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Aleksiс, J.
    Cost-benefit analysis of shipping container emergency shelters: the case study of the Republic of Serbia [Text] / J. Aleksiс, V. Mihajlovic, Jovanovic T. // Актуальні проблеми економіки. - 2014. - № 8. - Р. 56-66 : форм., табл. - Бібліогр.: 20 назв
Рубрики: Економіка Сербії--Економічні проблеми надзвичайних ситуацій--Тимчасове укриття при надзвичайних ситуаціях--Виробництво контейнерів -- Співвідношення затрат та вигод
Анотація: У статті показано, як модульні транспортні контейнери, крім традиційного їх використання у морських перевезеннях, також можуть використовуватись як тимчасове місце проживання при надзвичайних ситуаціях. Для подібних ситуацій вони стали оптимальним варіантом рішення проблеми розміщення переселенців через простоту транспортування модулів, легкість їх побудови та комбінування блоків, швидкість зведення. Крім перерахованих технічних переваг, таке рішення питання є ще й фінансово обгрунтованим, що продемонстровано на прикладі Республіки Сербія.


Дод.точки доступу:
Mihajlovic, V.; , Jovanovic T.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Переверзєва, І.Ф.
    Cутність та співвідношення категорій в антикризовому управлінні підприємством [Текст] / І.Ф. Переверзєва // Економіка та держава. - 2016. - № 10. - С. 87-89 : табл. - Бібліогр. с. 89 (10 назв)
Рубрики: Підприємства--Антикризове управління
Анотація: У статті проаналізовано підходи до поняття категорії "антикризове управління" на основі результатів дослідження поглядів різних вчених, розглянуто різні трактування щодо визначення об'єкта антикризового управління, виокремлено основні відмінності між категоріями "антикризовий менеджмент" та "антикризове управління" у широкому та вузькому розумінні, сутність застосування категорій та їх співвідношення в становленні та розвитку соціально-економічної системи. Змістовно розглянуто послідовність дій етапів застосування антикризового управління підприємством. Представлено розроблену автором єдину систему циклічної взаємодії основних категорій антикризового управління. Виділено характерні принципи антикризового управління та визначено його роль у загальному управлінському процесі. Запропоновано використання поняття категорії "антикризове управління" більш ширше ніж антикризовий менеджмент та основні положення, які виражають суть антикризового управління.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Іван - Павло ІІ (Папа Римський).
    Fides et ratio Святішого отця Івана-Павла ІІ до єпископів Католицької церкви про співвідношення віри і розуму [Текст] : енцикліка (Фрагменти) / Іван - Павло ІІ // Всесвіт. - 2001. - № 5-6. - С. 3-14
Рубрики: Католицизм


Знайти схожі

4.


    Horielova, Veronika.
    Problems of the relationship between moral and legal in judgments of the European Court of human rights [Текст] / Veronika Horielova // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - P166-170. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський суд з прав людини--Судові рішення--Теоретико-правовий аналіз
Кл.слова (ненормовані):
справедливість -- суд -- право
Анотація: Стаття присвячена дослідженню питань, які стосуються проблем співвідношення права і моралі, зокрема особливостей у підходах до розуміння моралі в рішеннях Європейського Суду з прав людини. Вбачається, що теоретико-правове осмислення проблеми поєднання морального та правового можливе лише шляхом дослідження практики Європейського суду з прав людини, в якій досі не вироблено єдиного методу встановлення компенсації моральної шкоди особі. Втім, у кожному рішенні можна виділити певні підходи Європейського суду з прав людини до розуміння моральної шкоди, а отже, і до самої категорії «мораль».


Знайти схожі

5.


    Ханик-Посполітак, Роксолана.
    «Досудове», «альтернативне», «позасудове» врегулювання/вирішення приватноправових спорів: співвідношення понять [Текст] / Роксолана Ханик-Посполітак, Володимир Посполітак // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 1. - С. 38-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судові спори--Альтернативне врегулювання
Кл.слова (ненормовані):
«досудове» врегулювання спору -- «альтернативне» вирішення спору -- «позасудове» вирішення спору
Анотація: Стаття присвячена вирішенню питання співвідношення понять «досудове», «альтернативне» та «позасудове» врегулювання/вирішення приватноправових спорів, оскільки змінами до Конституції України 2016 р. в частині правосуддя закріплено обов’язкове «досудове» врегулювання спорів у випадках, передбачених законом. Зазначається, що в юридичній літературі, законодавстві та на практиці не проводиться чіткого розмежування даних понять, хоче це має значення для визначення процедури та наслідків, що можуть настати в результаті їх застосування. На підставі вивчення вітчизняної та зарубіжної літератури й законодавства робиться висновок, що за своєю сутністю поняття «альтернативне» та «позасудове» вирішення спорів є тотожними. А от ототожнювати поняття «досудове» врегулювання спорів та «альтернативне» («позасудове») вирішення приватноправових спорів не можна.


Дод.точки доступу:
Посполітак, Володимир
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Замрига, Артур.
    «Економіка країни» та «господарство країни»: адміністративно-правові аспекти співвідношення понять [Текст] / Артур Замрига // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 69-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Дефініції--Адміністративно-правові аспекти
Кл.слова (ненормовані):
категорії -- терміни -- зміст -- національне господарство -- світове господарство
Анотація: У статті розкрито співвідношення категорій «економіка країни» та «господарство країни» з адміністративної точки зору. Визначено, що національна економіка має розглядатись із застосуванням соціально-економічного підходу як сукупність відповідних правовідносин, що підлягають врегулюванню, регламентуванню та захисту, а національне господарство, як його частина, позначати сукупність галузей та окремих видів виробництв, тобто відображати технологічний підхід до розуміння змістового наповнення попереднього терміна. Наголошено, що згідно з технологічним підходом національна економіка є сукупністю галузей, видів виробництв та характеризується обсягом виробленої продукції, виконаних робіт і наданих послуг, їхньою якістю, рівнем використання ресурсів тощо. Соціально-економічний підхід розглядає національну економіку як сукупність виробничих відносин, яким властиві певний рівень розвитку продуктивних сил, тип економічної системи, характер суспільного відтворення, специфічний господарський механізм, рівень життя населення, зовнішньоекономічні зв’язки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Марунич, Ганна.
    «Затягування цивільного процесу» та «зловживання цивільними процесуальними правами»: співвідношення понять [Текст] / Ганна Марунич // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 9. - С. 13-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Порушення строків
Кл.слова (ненормовані):
розумні строки -- суд -- учасники цивільного процесу -- особи, які беруть участь у справі
Анотація: Стаття присвячена встановленню співвідношення понять «затягування цивільного процесу» та «зловживання цивільними процесуальними правами». Автор аналізує наявні наукові підходи до поняття «зловживання цивільними процесуальними правами» та узагальнює його ознаки. На підставі проведеного дослідження формулюється авторська дефініція затягування цивільного процесу, встановлюється коло суб’єктів затягування цивільного процесу, визначається його мета та форми здійснення, виявляються спільні й відмінні риси затягування цивільного процесу та зловживання цивільними процесуальними правами.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Толстенко, Володимир.
    «Правова» і «політична» форма: діалектика співвідношення в правовій теорії держави [Текст] / Володимир Толстенко // Юридична Україна. - 2014. - № 3. - С. 9-16. - Бібліогр. в примітках: с. 15-16
Рубрики: Держава і право--Форми держави
Кл.слова (ненормовані):
публічна влада -- система законодавства -- правове регулювання -- політика
Анотація: У статті досліджено діалектику співвідношення в правовій теорії держави «правової» і «політичної» форми держави. Автор розкриває специфіку та сутність цих двох форм держави, визначає об'єктивні кореляції між ними, вказує на їх роль при вивченні проце­сів трансформації форми держави у сучасних умовах. Розкрито роль політичної влади при визначенні цих двох аспектів форми держави. Обґрунтовано значення нормативно­го конституційного закріплення форми держави для її функціонування і розвитку, роз­крито причини виникнення розбіжностей між нормативно-правовою формою держави та реальною формою організації публічної влади.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Бондар, М.
    Європейський конституціоналізм в аспекті співвідношення національної конституційної і конвенційної юрисдикції [Текст] / М. Бондар // Вісник Конституційного Суду України. - 2011. - № 4-5. - С. 114-121
Рубрики: Конституціоналізм--Європейський


Знайти схожі

10.


    Максакова, Руслана.
    Ідея установчої влади народу в Декларації про державний суверенітет та Конституції України: проблеми співвідношення [Текст] / Руслана Максакова // Віче. - 2010. - № 18. - С. 4-6. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституція України--Народна влада
   Державний суверенітет--Декларація--Україна

Анотація: Автор наголошує, що перед юридичною наукою постає нагальне питання все-таки розібратися з межами й природою представництва українського народу, яке здійснює Верховна Рада. Чи може вона виступати від імені всьго народу, чи має діяти в інтересах народу?

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)