Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Русифікація<.>
Загальна кількість знайдених документів : 40
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40  
1.


    Лащенко, Сергій.
    Ангели мовного спротиву [Текст] : про патріотичних вчителів, які гальмували русифікацію у школах / Сергій Лащенко // Слово Просвіти. - 2023. - 31 серп. - 6 верес. (№ 35). - С. 6
Рубрики: Русифікація--Школи--Вчителі--Патріотичність--Україна


Знайти схожі

2.


    Січкаренко, Галина Геннадіївна.
    Особливості мовної політики в Радянській Україні: соціокомунікаційний аспект (1960-1980-ті рр.) [Текст] / Галина Геннадіївна Січкаренко // Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія. - 2023. - № 1. - С. 35-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна політика--Українська мова--Русифікація--Радянський уряд--Україна, 20 ст.


Знайти схожі

3.


    Філіпчук, Георгій.
    "Третьоримське" руzькомірство [Текст] / Георгій Філіпчук // Слово Просвіти. - 2022. - 22-28 верес. (№ 33). - С. 2
Рубрики: Українське суспільство--Русифікація--Культурно-освітня сфера--Україна


Знайти схожі

4.


    Гриценко, Павло.
    Звернення до Президента України Володимира Зеленського від доктора філологічних наук, професора, директора Інституту української мови НАН України, дійсного члена НТШ, члена Політичної ради Народного Руху України Павла Гриценка [Текст] / Павло Гриценко // Слово Просвіти. - 2022. - 22-28 верес. (№ 33). - С. 1
Рубрики: Мовна політика--Українська мова--Русифікація--Національна гідність--Україна, 21 ст.
Анотація: У Зверненні йдеться про прохання до Президента України докласти всіх зусиль, аби зупинити повзучу русифікацію, зупинити політичні ігри навколо багатомовності в Україні та підтримки інших мов.


Дод.точки доступу:
Зеленський, Володимир Олександрович (шоумен, сценарист, актор, шостий Президент України (з травня 2019 р.) ; р.н. 1978) \про нього\

Знайти схожі

5.


    Фаріон, Ірина.
    Мова - зброя, а не пісня солов'я [Текст] / Ірина Фаріон // Слово Просвіти. - 2022. - 10-16 листоп. (№ 40). - С. 1, 4, 5
Рубрики: Українська мова--Державна політика--Русифікація--Російська агресія--Україна, 21 ст.


Знайти схожі

6.


    Гриценко, Павло.
    Нова провокація та примітивний піар Росії [Текст] / Павло Гриценко // Слово Просвіти. - 2022. - 29 верес. - 5 жовт. (№ 34). - С. 3
Рубрики: Мовна політика--Українська мова--Русифікація--Національна гідність--Україна, 21 ст.


Знайти схожі

7.


    Рендюк, Т. Г.
    Стародубщина - зрусифікована історично українська порубіжна земля [Текст] / Т. Г. Рендюк // Народна творчість та етнологія. - 2021. - N 1(січень-березень). - С. 5-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Русифікація--Стародубщина
Кл.слова (ненормовані):
український порубіжний етнографічний регіон -- русифікація
Анотація: У статті вперше досліджується тривалий і негативний для національних інтересів України процес цілеспрямованої експансіоністської політики (спочатку Московського князівства (XVI-XVII ст.), а пізніше Російської імперії (XVIIIXX ст.) та радянської Росії (1918-1920)) щодо Стародубщини як споконвіку української етнографічної території.
Особливо наголошується на виявленні ролі багаторазового російського військового чинника в насильницькому захопленні регіону, а також кадрової, релігійної, освітньої, мовної та культурної експансії з боку Москви. З'ясовано, що в кінцевому підсумку русифікаторська й окупаційна політика, яка послідовно проводилася Москвою та Санкт-Петербургом упродовж половини тисячоліття стосовно споконвіку української території Стародубщини, призвела не лише до втрати Україною значної території, але й до фактичного зникнення українства в цьому етнографічному регіоні.
Акцентовано увагу на тому, що сьогодні територія колишньої української Стародубщини входить до складу Брянської області РФ, а це - Гордіївський, Злинківський, климівський, клинцівський, красногорський, Мглинський, Но-возибківський, Погарський, Почепський, Стародубський, Суразький та Унецький райони. Загальна площа цієї несправедливо відібраної більшовицькою Росією в 1919 році частини української території, яка межує з чернігівською областю нашої держави, становить близько 15 тис. кв. км.
Зроблено висновок про те, що, екстраполюючи досліджений у статті процес на нинішню анексію Російською Федерацію Автономної Республіки крим, гібридну російсько-українську війну в східних районах донецької та луганської областей і експансію «руского міра» на культурне, освітнє, мовне, релігійне та ідеологічне життя незалежної України, можна здогадатися, що в основу сучасної окупаційної політики Москви покладено давні відпрацьовані сценарії, один з яких повною мірою стосується історичної долі споконвічної української території Стародубщини.


Знайти схожі

8.


    Пахолок, Павло.
    Українство, куди ми йдемо? [Текст] / Павло Пахолок // Українське слово. - 2020. - 23 трав.-10 черв. (№ 21-22). - С. 11, 15
Рубрики: Українська мова--Державна політика--Русифікація--Україна, 21 ст.


Знайти схожі

9.


    Ренчка, І. Є.
    Мовна поведінка та мовна стійкість українців в умовах російсько-української війни (за романом Тамари Горіха Зерня "Доця" [Текст] / І. Є. Ренчка // Українська мова. - 2020. - № 3. - С. 75-91. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Літературознавство --Письменники українські
Кл.слова (ненормовані):
мовна поведінка, мовна стійкість, Донбас, русифікація, мовна та національна ідентифікація, інформаційна агресія.
Анотація: У статті проаналізовано поняття "мовна поведінка" і "мовна стійкість", простежено їхній зв'язок з такими поняттями як "мовна ситуація". Матеріалом дослідження став роман Тамари Горіха Зерня "Доця" про події 2014 року на Донбасі. Охарактеризовано комунікативну поведінку та вияви мовної стійкісті українців у Донецьку на початку війни та окупації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Ренчка, І. Є.
    Мовне питання в мемуарній та художній творчості М. Руденка [Текст] / І. Є. Ренчка // Українська мова. - 2019. - № 3. - С. 94-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Правозахисники
Кл.слова (ненормовані):
українська мова, русифікація, мовна політика СРСР, мовне питання. правозахисний рух, Микола Руденко, Українська Гельсінська група
Анотація: У статті розглянуто мемуарну та художню творчість українського письменника, поета, філософа та безпосереднього учасника й організатора правозахисного руху в Україні М. Руденка.


Дод.точки доступу:
Руденко, Микола Данилович (укр. письм., філософ, громад. діяч, засновник Укр. Гельсін. Групи. Герой України ; 1920-2004) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40  
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)