Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (2)Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Розпізнавання<.>
Загальна кількість знайдених документів : 37
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-37 
1.


    Андрощук, Геннадій.
    Технологія розпізнавання обличчя: проблеми регулювання в Україні [Текст] / Геннадій Андрощук, Людмила Работягова // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2022. - № 1. - С. 66-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біометрична ідентифікація--Технологія розпізнавання--Персональні дані--Відеоспостереження--Україна
Анотація: У статті надано аналіз сутності технології розпізнавання обличчя та її методів, роботи алгоритму FRT, сфери застосування, тенденцій розвитку та регулювання FRT в Україні, реформи національної системи захисту персональних даних, яка, зокрема забезпечує регулювання FRT.


Дод.точки доступу:
Работягова, Людмила

Знайти схожі

2.


    Ткаченко, Тетяна Миколаївна.
    Розпізнавання акустичних образів риб при моніторингу прісноводних екосистем [Текст] / Т. М. Ткаченко, Ю. Г. Пількевич, Г. М. Розорінов // Екологічна безпека та природокористування : зб. наук. праць. - 2021. - Вип. 1(37). - С. 20-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екосистема--Прісні водойми--Риби
Анотація: Надається класифікація і порівняння методів розпізнання акустичних образів риб прісних водойм, визначення їх достоїнств і недоліків.


Дод.точки доступу:
Пількевич, Юлія Георгіївна; Розорінов, Георгій Миколайович

Знайти схожі

3.


    Лихошерстов, Д. О.
    Аналіз сучасних систем розпізнавання дактильної-жестової мови для систем сурдоперекладу [Текст] / Д. О. Лихошерстов, Д. Ю. Лебедєв // Вчені записки Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. - 2021. - Т. 32 (71), № 6. - С. 44-48. - (Серія: Технічні науки). - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сурдопереклад--Розпізнавання жестів--Абетка жестів--Передача даних
Анотація: У роботі проаналізовані сучасні рішення для визначення жестів при сурдоперекладі жестових мов, котрі базуються на основі розпізнавання жестів за допомогою різноманітних методів і підходів. Проаналізовані рішення, котрі використовують електронні системи на верхніх кінцівках людини. На противагу електронним системам, які носятся на кінцівках, досліджувалися рішення з окремими відеомодулями, котрі передавали відеоряд у програмні додатки обробки даних. Досліджувалася система сурдоперекладу із залученням людей в якості перекладача в реальному часі. Також розглядалися системи сурдоперекладу, що працюють на основі комп'ютерного зору.


Дод.точки доступу:
Лебедєв, Д. Ю.

Знайти схожі

4.


    Подскребко, О. С.
    Технології машинного навчання в промисловості з використанням методів розпізнавання образів [Текст] / О. С. Подскребко, Д. М. Квашук, А. К. Берідзе-Стаховський // Економіка та держава. - 2019. - № 6. - С. 46-49. - Бібліогр. с. 49 (10 назв)
Рубрики: Промисловість--Модернізація--Штучний інтелект
Анотація: Метою статті є розгляд теоретичних та практичних аспектів з питань розвитку та вдосконалення технологій машинного навчання в промисловості. Зокрема досліджено сутність машинного навчання та його можливості в умовах сучасності.Розглянуто нагальні потреби в підвищенні конкурентоспроможності промислових підприємств, які поступово схиляють вектор розвитку людства у бік застосування штучного інтелекту. Встановлено, що найбільш актуальною сферою постає промисловість, оскільки значну частину завдань, які мають бути вирішені для людства, потрібно виконувати в автоматизованому режимі. Досліджено економічний ефект від застосування машинного зору, який в десятки разів перевищує ефективність людської праці, що обумовлено витратами на оплату праці. Визначено ряд невирішених питань, які обумовлені специфікою застосування технологій машинного навчання.Основну увагу в статті приділено можливостям застосування машинного зору в промисловій сфері. Розглянуто наукові підходи до розуміння технологій розпізнавання образів та використання систем штучного інтелекту в промисловості. Проаналізовано сфери практичного застосування методів розпізнавання образів на виробничих підприємствах та їх роль в економічній сфері. Проведено аналіз засобів реалізації машинного навчання в промисловості та визначено найбільш ефективні серед них. Досліджено можливості застосування алгоритмічних мов програмування об'єктно-орієнтованого типу в технологічних процесах на виробництві. Представлено алгоритм розпізнавання іржі на рухомих поверхнях виробничого обладнання з використанням програмної бібліотеки "OpenCv". Подальшого розвитку набули алгоритми застосування технологій машинного зору та їх програмна реалізація на промислових підприємствах.

Перейти к внешнему ресурсу: О.С. Поскребко та ін.

Дод.точки доступу:
Квашук, Д.М.; Берідзе-Стаховський, А.К.

Знайти схожі

5.


    Гамій, Ірина.
    Основні способи словотворення : 6 клас / Ірина Гамій // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2019. - № 10. - С. 14-16
Рубрики: Українська мова--Словотворення--Основні способи--Розробка уроку
Кл.слова (ненормовані):
урок-дослідження -- дослідження-аналіз -- дослідження-спостереження -- дослідження-конструктор -- дослідження-трансформація -- дослідження-розпізнавання
Анотація: Урок-дослідження присвячений вивченню основних способів словотворення в 6 класі. Звертається увага на вміння учнів змінювати й утворювати нові слова різними способами. За допомогою різних видів досліджень формується мовна та індивідуально-комунікативна компетентності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Власов, Віталій.
    Завдання для перевірки умінь розпізнавати факти (події, явища, процеси) за візуальними історичними джерелами [Текст] / Віталій Власов // Історія і суспільствознавство в школах України: теорія та методика навчання. - 2018. - № 5. - С. 85-96 : іл.
Рубрики: Підготовка до ЗНО--Історія України
   Методика навчання історії в школі--Підготовка до ЗНО--Розпізнавання фактів



Знайти схожі

7.


    Власов, Віталій.
    Персоналії для візуального розпізнавання: автентичні портрети та стислі характеристики історичних діячів [Текст] / Віталій Власов // Історія і суспільствознавство в школах України: теорія та методика навчання. - 2018. - № 5. - С. 65-74 : іл.
Рубрики: Методика навчання історії в школі--Персоналії--Автентичні портрети
   Підготовка до ЗНО--Історія України



Знайти схожі

8.


    Горбулін, Володимир Павлович.
    Сучасні тенденції на вістрі викликів часу у військовій сфері [Текст] / Володимир Павлович Горбулін, Олександр Миколайович Трофимчук, Леонід Дмитрович Греков // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 7. - С. 48-54 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Військова справа--Розвідки--Геоінформаційні системи
   Військова техніка--Історія--Безпілотні літальні апарати

Кл.слова (ненормовані):
безпілотні літальні апарати -- космічні знімки -- інформаційно-розвідувальне забезпечення -- геоінформаційні системи -- дешифрування військової техніки -- автоматизоване розпізнавання
Анотація: У статті проаналізовано способи і засоби отримання своєчасної та достовірної розвідувальної інформації. Показано ефективність використання космічних знімків для підвищення кількості розкритих військових об'єктів та суттєвого поліпшення точності цілевказів. Наголошено на необхідності дотримання рекомендацій NCOIC для досягнення взаємодії та відповідності українських перспективних систем і комплексів стандартам НАТО. Докладно розглянуто створене вітчизняне автоматизоване робоче місце військового дешифрувальника, його структуру і можливості. Окреслено шляхи подальшого розвитку цієї розробки з її інтеграцією до сучасних і перспективних структур органів управління, обробки та аналізу інформації в Україні.


Дод.точки доступу:
Трофимчук, Олександр Миколайович; Греков, Леонід Дмитрович

Знайти схожі

9.


    Шантир, А.
    Розпізнавання джерел за їхніми регулярними складовими в змішаному потоці імпульсних сигналів [Текст] / А. Шантир, С. Шантир // Техніка і технології АПК. - 2017. - № 12. - С. 24-27
Рубрики: Сільськогосподарська техніка--Діагностика несправностей машин
Анотація: Запропоновано спосіб розпізнавання джерел за їхніми регулярними складовими в змішаному потоці імпульсних сигналів, який дозволяє визначити амплітуду, частоту повторення та відносне положення кожної з послідовностей імпульсів на інтервалі накопичення без безпосереднього виділення цих послідовностей.


Дод.точки доступу:
Шантир, С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Палинський, Віктор.
    "Розпізнавання голосів" Василем Куйбідою (...і винятково мої візії) [Текст] : рецензия / Віктор Палинський // Слово і час. - 2016. - № 2. - С. 94-97
Рец. на кн. : Куйбіда Василь. Розпізнавання голосів / Василь Куйбіда. - К. : Юніверс, 2015. - 215 с.

Рубрики: Українська література--Поезія, 21 ст.
Анотація: Автор аналізує поезію Василя Куйбіди, зокрема його збірку "Розпізнавання голосів".


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-37 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)