Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (5)Буковина (7)Шевченко Т. Г. (7)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Рецепція<.>
Загальна кількість знайдених документів : 140
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Будний, Василь.
    Василь Стефаник у Чехії: прижиттєва критична й перекладна рецепція [Текст] / В. Будний // Слово і час. - 2022. - № 2. - С. 55-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Проза

Кл.слова (ненормовані):
стефаникіана -- літературна критика -- переклад
Анотація: У статті досліджено тематичні й жанрові виміри процесу сприймання творчості прозаїка. З’ясовано, що відкривавчі статті І. Франка в місячнику «Slovanskэ prehled», перші переклади Стефаникових новел і полемічне зіткнення навколо них Ф. Кс. Шальди та Ст. К. Неймана поклали початок зацікавленому та плідному освоєнню новелістики українського митця. Окреслено жанровий спектр чеської стефаникіани (переклад, журнальна критика, наукові, освітні й довідкові видання) і коло письменників, перекладачів, літературознавців, які її розбудовували, оприлюднюючи результати своєї творчої праці в періодиці та книжкових публікаціях.


Дод.точки доступу:
Стефаник, Василь Семенович (укр. письм., поет, майстер експресіон. новели, громад. діяч, політик ; 1871-1936) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Федорак, Назар.
    Нереалізований проєкт альтернативної України [Текст] / Назар Федорак // Слово і час. - 2021. - № 2. - С. 110-112
Рец. на кн. Смотрицький Мелетій, архієпископ. Апологія паломництва до східних країв / Мелетій, архієпископ Смотрицький Мелетій. - Харків : Акта, 2020. - 608 с.

Рубрики: Церковні діячі--Україна, 16-17 ст.
Кл.слова (ненормовані):
богослов -- політичний мислитель -- бароко -- рецепція -- мовна руська спільнота
Анотація: Стаття є рецензією на перший переклад сучасною українською мовою "Апології паломництва до східних країв" Мелетія Смотрицького.


Дод.точки доступу:
Смотрицький, Мелетій (письменник, церковний і освітній діяч ; 1577-1633) \про твір\

Знайти схожі

3.


    Ясь, Олексій Васильович.
    Василь Стефаник у світлі історіографічної та культурної рецепції [Текст] : до 150-річчя від дня народження / Олексій Васильович Ясь // Вісник Національної академії наук України. - 2021. - № 5. - С. 3-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українські письменники--Персоналії, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
модернізм -- імпресіонізм -- експресіонізм -- "масова" людина -- рецепція
Анотація: У статті висвітлюються стильові та жанрові риси творчості Василя Стефаника, які потрапили в епіцентр історіографічної й культурної рецепції. Розглянуто основі тенденції та метаморфози, що спричинили кардинальні зміни його сприйняття в українській думці. Проаналізовано причини використання творів В. Стефаника у політичних концетуалізаціях та ідеологічних компаніях. Обстоюється теза, що кардинальна зміна рецепції пов'язана із загальнолюдськими вимірами творчості В. Стефаника.


Дод.точки доступу:
Стефаник, Василь Семенович (укр. письм., поет, майстер експресіон. новели, громад. діяч, політик ; 1871-1936) \про нього\

Знайти схожі

4.


    Пилипчук, Святослав.
    Із "секретів" художньої прози Івана Франка [Текст] / Святослав Пилипчук // Слово і час. - 2021. - № 3. - С. 108-111
Рец. на кн. Легкий М. Проза Івана Франка: поетика, естетика, рецепція в критиці / М. Легкий. - Л., 2021. - 608 с.

Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Проза

Кл.слова (ненормовані):
белетристика -- романтизм -- модернізм -- жанр -- національна література
Анотація: Стаття є рецензією на монографію Миколи Легкого "Проза Івана Франка: поетика, естетика, рецепція в критиці". М. Легкий здійснює якісний стереометричний аналіз Франкової багатовимірної (і за тематикою, і за проблематикою, і за стилістикою та жанрами) прози і крізь призму довершених мікростудій кожного окремого мистецького зразка пропонує узагальнені характеристики розвою белетристичного таланту письменника.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович ( український письменник, учений, громадський діяч ; 1856-1916) \про нього\

Знайти схожі

5.


    Верлос, Наталя.
    Рецепція у муніципальному праві [Текст] / Наталя Верлос // Право України. - 2020. - № 10. - С. 110-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Муніципальне право--Рецепція--Місцеве самоврядування--Євроінтеграція
Анотація: Надається дослідження сутності та змісту рецепції як загальнотеретичного та муніципально-правового феномену, визначення доктринальної дефініції рецепції у муніципальному праві крізь призму виділення характерних ознак з урахуванням галузевої специфіки та прогностичних тенденцій розвитку муніципального права.


Знайти схожі

6.


    Ковалишин, Олександр.
    Правові запозичення: pro et contra [Текст] / Олександр Ковалишин // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 1. - С. 42-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корпоративне право--Правові запозичення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правовий трансплантат -- рецепція -- уніфікація -- корпоративне право -- порівняльне правознавство
Анотація: Запозичення в корпоративному праві відіграють вагому роль, зважаючи на глобалізаційні процеси, які відбуваються у світі. Аналіз правових запозичень важливий не лише в аспекті з'ясування співвідношення з процесом гармонізації, зближення та уніфікації права, можливості застосування стандартизованих правових норм, правових конструкцій, вирішення проблем, які виникають у зв'язку з цим. Проблематика правових запозичень значно ширша та має глибше теоретико-методологічне значення. У статті автор аналізує точки зору як прихильників концепції правових запозичень, так і скептиків.


Знайти схожі

7.


    Харчук, Роксана.
    Шевченківська тема у щоденниках Олександра Лотоцького і Сергія Єфремова / Роксана Харчук // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 3. - С. 44-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шевченкознавство--Рецепція у 19 ст.--Щоденники--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
статистика -- видання "Кобзаря"
Анотація: Розглянуто проблему рецепції Шевченка у ХІХ ст. на підставі щоденників двох найвпливовіших представників покоління «семидесятників» із середовища української інтелігенції Наддніпрянщини. Показано, що поезія Шевченка була важливою лектурою, яку не сприймали уповні підлітки й діти, доходячи до розуміння більшості цих творів, особливо нелегальних і на історичні теми лише у дорослому віці. Цей факт свідчить, що селяни розуміли не всю поезію Шевченка. Попри свою складність вона була одним із основних чинників формування української свідомості у ХІХ ст.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\; Лотоцький, Олександр Гнатович (український громадсько-політичний діяч, письменник, публіцист, науковець ; 1870-1939) \про нього\; Єфремов, Сергій Олександрович (укр. громад.-політ. і держ. діяч, літ. критик, історик літератури, акад. Укр. Акад. Наук (з 1919), дійсний член Наук. Т-ва ім. Т. Шевченка у Львові ; 1876-1939) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Супронюк, Оксана.
    Рецепція творчого спадку М. Гоголя у працях славістів і дослідників українського зарубіжжя (за матеріалами фонду відділу зарубіжної україніки Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського) [Текст] / О. Супронюк // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2020. - N 4. - С. 45-55. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Літературознавство
Кл.слова (ненормовані):
Микола Гоголь -- гоголезнавство -- гоголіана фонду відділу зарубіжної україніки НБУВ -- гоголіана фонду відділу зарубіжної україніки НБУВ -- дослідники українського зарубіжжя -- українська ідентичність
Анотація: Стаття присвячена рецепції творчості М. Гоголя у дослідженнях славістів, представників української діаспори. Аналізуються наукові праці з колекції відділу зарубіжної україніки НБУВ таких дослідників, як Г. Грабович (США), Е. Бояновська, М. Найдан (США), О. Ільницький (Канада), О. Семенченко (Велика Британія), П. Савчак (Австралія) та ін. Головну увагу приділено ідеї української ідентичності, її розвитку у зв'язку з історією прочитання й осмислення творчого спадку М. Гоголя в різні історичні епохи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Перга, Т.
    Рецепція наслідків аварії на ЧАЕС українськими емігрантами Німеччини [Текст] / Т. Перга // Народна творчість та етнологія. - 2020. - N 2(березень-квітень). - С. 94-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Діаспора українська--Чорнобильська катастрофа--Німеччина
Кл.слова (ненормовані):
Аварія на ЧАЕС -- Українська діаспора Нимеччини
Анотація: У статті проаналізовано реагування української діаспори в Німеччині на аварію на Чорнобильській АЕС. Виявлено, що особливістю наукових студій з життя української еміграції в Німеччині є фокусування на періодах 1920-1930-х та 1950-х років; проте 1980-ті роки залишаються поза увагою науковців. Встановлено, що низька активність української діаспори, зокрема, щодо Чорнобильської катастрофи, була зумовлена її малочисельністю, відсутністю політичного впливу в німецькому суспільстві та достатніх матеріальних і фінансових ресурсів. Ми дійшли висновку, що хоча вона долучилась до всіх заходів, здійснених зарубіжним українством, станом на 1990 рік її діяльність зосередилась на участі в мовчазних ходах, акціях протесту, колективних молебнях, підготовці гуманітарної допомоги, благодійних та наукових заходів і роз'яснювальній роботі з приводу ситуації, що склалася в Українській РСР. Організатором цієї діяльності стало Центральне представництво української еміграції в Німеччині (ЦПУЕН). Також деякі сім'ї представників діаспори взяли участь у програмі оздоровлення українських дітей з постраждалих регіонів. Доведено, що на відміну від Канади і США українська діаспора в Німеччині не ініціювала масштабних допомогових акцій, не створювала благодійних організацій і фондів допомоги постраждалому в УРСР населенню. У статті розкрито причини цієї політики. Водночас Чорнобильська аварія досить широко висвітлювалась у діаспорній пресі, зокремав газеті "Шлях перемоги", особливо протягом 1986-1987 років. Починаючи з 1988 року, інтерес до аварії помітно зменшився, що зумовлено активізацією процесів перебудови в СРСР і появою низки нових тем, які цікавили українську діаспору в Німеччині: гласність, демократизація, перші неформальні об'єднання, діяльність РУХу, відродження української культури тощо. У процесі дослідження автором введено в науковий обіг низку нових джерел з історії української діаспори в Німеччині, зокрема "Бюлетені ЦПУЕН" другої половини 1980-х років.


Знайти схожі

10.


    Верлос, Н. В.
    Рецепція в конституційному праві: проблеми визначення доктринальної дефініції [Текст] / Н. В. Верлос // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 88-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційне право--Рецепція
Кл.слова (ненормовані):
євроінтеграція
Анотація: Стаття присвячена проблемам визначення та формулювання доктринальної дефініції «рецепція» у конституційному праві на підставі виокремлення характерних ознак з урахуванням специфіки конституційного права як провідної галузі національної системи права.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)