Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Репрезентація<.>
Загальна кількість знайдених документів : 46
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-46 
1.
061
Ч-492


    Агафонова, Алла (Викладач ЧНУ).
    Репрезентація образу автора у художньому тексті: проблеми дослідження [Текст] / Алла Агафонова // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2011. - Вип. 547/548: Слов'янська філологія. - С. 281-285. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Літературознавство--Образ автора
   Когнітивна лінгвістика--Антропоцентризм



Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 Інв.В 72867 (вільний)

Знайти схожі

2.


    Башкирова, Ольга.
    Художня репрезентація жіночості в сучасній українській романістиці [Текст] / Ольга Башкирова // Слово і час. - 2020. - № 6. - С. 72-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза--Роман
Кл.слова (ненормовані):
Гендер -- постмодернізм -- постколоніалізм -- фемінність -- маскулінність
Анотація: Статтю присвячено провідним тенденціям художньої рецепції жіночих образів у сучасній українській романістиці. Принципи моделювання жіночості в літературі розглянуто з позицій гендерних студій, постколоніальної та психоаналітичної теорій. На численних прикладах продемонстровано основні вектори художнього переосмислення типових для національної літературної традиції жіночих образів: матері, хранительки роду, демонічної жінки. Описано альтернативні типи фемінної ідентичності, репрезентовані культурологічним та феміністичним жіночим письмом. На основі масштабних узагальнень художньої практики останніх десятиліть визначено провідні світоглядні інтенції сучасної романістики, передусім прагнення до гендерного паритету, повноцінного діалогу чоловіків і жінок як рівноправних суб’єктів культуротворення.


Знайти схожі

3.


    Бондар-Терещенко, Ігор.
    Василь Єрмілов: критика і репрезентація [Текст] / І. Бондар-Терещенко // Образотворче мистецтво. - 2014. - № 4. - С. 34-37
Рубрики: Художники--Персоналії--Україна
Анотація: Життєвий і творчий шлях українського художника Василя Єрмілова.


Дод.точки доступу:
Єрмілов, Василь \о нем\

Знайти схожі

4.
81.2Укр-3
В29


    Венжинович, Н.
    Концептуальна й семантична репрезентація стійких словосполучень в українській мові [Текст] / Н. Венжинович // Українська мова. - 2008. - №1. - С. 117-124. - Библиогр. в конце ст.: 28 назв.
ББК 81.2Укр-3
Рубрики: Українська мова--Фразеологія
   Мовознавство--Соціальні питання лінгвістики--Мовна картина світу

Анотація: Творення мовної картини світу за допомогою фразеологізмів: огляд наукових здобутків українських та зарубіжних мовознавців.


Знайти схожі

5.


    Деркач, О.
    Технологія особистих вражень аналізу художнього образу [Текст] : українська література : 11 клас / Олена Деркач // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 6. - С. 49-52. - Зміст: "Летіла зозуля через мою хату..." / пісня.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Методи навчання
   Українська література--Урок

   Українська література--Тютюнник Григір Михайлович (1931-1980 рр.)

Кл.слова (ненормовані):
етапи реалізації технології -- характеристика образу -- майстер-клас -- урок за твором Г. Тютюнника "Три зозулі з поклоном" -- екскурс у зміст новели -- художня деталь -- технологія особистих вражень -- репрезентація творчих проектів-роздумів-вражень
Анотація: Визначено методику технології особистих вражень аналізу художнього образу, яка має за мету розвиток творчих здібностей та критичного мислення учнів. Запропоновано розробку майстер-класу з використанням цієї технології за темою: "Вічна загадка любові". Жіночі образи новели "Три зозулі з поклоном" Г. Тютюнника". Мета заняття - охарактеризувати жіночі образи, дати поняття про художню деталь та її інтерпретацію у творі, розвивати в учнів творче та логічне мислення, зв'язне мовлення, уяву, а також виховувати повагу до людей, толерантність, гідність.


Дод.точки доступу:
Тютюнник, Григір Михайлович (український письменник-прозаїк ; 1931-1980) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

6.


    Довгань, О.
    Побутування смислу в соціумі як репрезентація актуалізації особистості на тлі бібліотечної справи [Текст] / О. Довгань // Зовнішні справи. - 2017. - № 10. - С. 50-53. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Бібліотеки--Сучасні
Анотація: У статті розглянуто особливості місця та ролі побутування смислу як виразника актуалізації особистості у контексті бібліотечної справи. Проаналізовано специфіку врахування цього феномену в бібліотечній практиці на тлі актуалізації бібліотек в сучасних умовах.


Знайти схожі

7.


    Жовтянська, В.
    Психологічний механізм функціонування метафори [Текст] / В. Жовтянська // Психологія і суспільство. - 2009. - № 3. - С. 81-90. - Бібліогр.: 18 назв.
Рубрики: Психологія--Теорія
Кл.слова (ненормовані):
значення слова -- смисл -- метафора -- розуміння -- репрезентація -- суб'єктивний досвід
Анотація: Стаття присвячена дослідженню механізмів розуміння і створення метафори. Вихідним положенням теоретичного аналізу є погляд на значення слова як на суб"єктивний процес репрезентації дійсності. З методологічного погляду, це вказує на те, що за значенням перебуває суб"єктивний спосіб виділення предметної сфери, пов"язаної з даним словом - йогг смисл.


Знайти схожі

8.


    Жорнова, Олена.
    Репрезентація сенсу наукового знання: проблеми і перспективи вимірювання якості освіти [Текст] / Олена Жорнова // Вища школа. - 2009. - № 6. - С. 88-96. - Бібліогр.: 6 назв.
Рубрики: Вища школа--Якість освіти
Анотація: У статті обгрунтовується загальний підхід до встановлення якості вищої освіти у світлі входження України до європейського освітнього та наукового простору.


Знайти схожі

9.


    Засєкіна, Л.
    Метакогніція : термінологічне нашарування чи важливий інтелектуальний конструкт [Текст] / Л. Засєкіна // Практична психологія та соціальна робота. - 2006. - № 1. - С. 15-18 : табл. - Бібліогр. : 4 назв.
Рубрики: Інтелект індивідуальний
Кл.слова (ненормовані):
Метакогніція -- Ментальна репрезентація задачі -- Метакогнітивне відчуття -- Метакогнітивні стратегії
Анотація: У статті розглядається поняття метакогніції як рівень організації індивідуального інтелекту. Метакогнітивний рівень містить такі комполненти :ментальну репрезентацію задачі, метакогнітивне відчуття, метакогнітивні стратегії. Аналіз результатів експериментального вивчення метакогнітивних компонентів свідчить про важливу роль метакогніції в інтелектуальній діяльності індивіда.


Знайти схожі

10.


    Касян, Людмила.
    Генеза репрезентацій образу Лесі Українки у кінодокументах 1940-1990-х років [Текст] / Людмила Касян // Архіви України. - 2021. - № 1. - С. 211-225
Рубрики: Кінодокументи--Письменниці українські--Коммеморативна репрезентація


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (укр. письм., громад.-культур. діячка, перекладач ; 1871-1913) \про неї\

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-46 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)