Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Шевченко Т. Г. (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Релігійність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 34
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-34 
1.


    Столяр, Марина.
    Ієрофанії часу в радянському хронотопі [Текст] / Марина Столяр // Філософська думка. - 2009. - № 3. - С. 127-139. - Бібліогр.: с. 138-139.
Рубрики: Філософія радянська--Історія
   Філософія--Філософія релігії

Кл.слова (ненормовані):
Релігійність -- Християнство
Анотація: В статті розглядається радянська ідеологія як цивілізаційний феномен.


Знайти схожі

2.


    Степовик, Дмитро.
    Віра Шевченка: деякі контроверсії [Текст] / Дмитро Степовик // Слово і час. - 2014. - № 6. - С. 6-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
Кл.слова (ненормовані):
шевченкознавство -- літературний псевдонім -- релігійність -- православ'я
Анотація: Стаття становить собою скорочений варіант одного з розділів книжки "Наслідуючи Христа: віруючий у Бога Тарас Шевченко" (2013).


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

3.


    Докаш, Віталій (Викладач ЧНУ).
    Взаємодія церкви та суспільства: моніторинг стану та тенденції змін у сучасному соціологічному дискурсі [Текст] / Віталій Докаш // Релігія та Соціум. - 2018. - № 3/4. - С. 6-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологія релігії--Релігійність населення--Україна
   Релігія і суспільство--Духовність



Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)

Знайти схожі

4.


    Паращевін, Максим.
    Вплив релігійності на поширеність цінності традиціоналізму [Текст] / Максим Паращевін // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 3. - С. 89-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Моральні цінності--Релігійність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
традиція -- традиціоналізм -- релігія
Анотація: Статтю присвячено виявленню зв’язку між релігійністю населення України та орієнтаціями на цінність традиції. Релігія може виступати як чинником збереження традиції, так і чинником реалізації новацій, але історично перша складова переважала. За сучасних умов у релігії також вбачають радше хранителя традицій. Проте відомо, що сучасна релігійність є переважно індивідуалістичною та модерністською. Тому постає питання, наскільки традиціоналістський потенціал релігії відбивається в реальних ціннісних орієнтаціях населення нашої країни. Це питання має значення для з ’ясування, з одного боку, загроз для соціально-політичної та соціально-економінної модернізації України, а з іншого — ролі релігії в сучасному суспільстві. Для визначення зв’яжу релігійності з орієнтацією на традицію використано дані міжнародного порівняльного проекту “Європейське соціальне дослідження” та дані моніторингових опитувань Інституту соціології НАН України. Продемонстровано, що рівень орієнтації на традицію дійсно трохи більший серед релігійних осіб; при цьому виявляються значущими і сам факт релігійної віри, міра релігійності (низька/висока). Водночас такі відмінності не є настільки великими, щоб очікувати, що саме релігія гальмуватиме процеси соціальних змін. При цьому напрям зв ’язку між релігією і орієнтаціями на традицію не є очевидним, і вроджений традиціоналізм сам може впливати на більшу релігійність людей.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Василюк, Р.
    Духовний світ сучасної української молоді / Р. Василюк // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2014. - № 3. - С. 8-10
Рубрики: Виховання--Духовне
Кл.слова (ненормовані):
духовність -- духовний розвиток -- духовна культура -- релігійність
Анотація: В статті порушуються проблеми духовно-маорального становлення сучасної молоді.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Ільницький, Микола.
    Еміграційне шевченкознавство: спектр інтерпретацій [Текст] / Микола Ільницький // Слово і час. - 2012. - № 3. - С. 47-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шевченкознавство--Еміграційне
   Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
національний романтизм -- антропоцентризм -- Шевченкова релігійність -- етнопсихологізм -- типологічні паралелі -- ритмічні структури
Анотація: Автор статті трактує праці про Т. Шевченка, написані поза межами України, як окреме відгалуження шевченкознавства, що розвивалось то як протистояння до материкового, то як зближення з ним. Предметом уваги автора стають два принципи видання творів Шевченка, проблеми історіософії та міфологізму, тлумачення світоглядних засад поета, психології його творчості й особливостей індивідуального стилю.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

7.


    Боруцька, Оксана.
    Ми ходили в церкву, ходимо і будемо ходити [Текст] : українська релігійність на матеріалах Львівщини / О. Боруцька, С. Боруцький // Дзвін. - 2008. - № 7. - С. 93-99. - Бібліогр.: 18 назв.
Рубрики: Релігія і церква в Україні, 60-ті рр. ХХ ст.
   Духовність--Український народ

Анотація: Стаття присвячена монографії "Соціальні перетворення у радянському селі", що стала підсумковим результатом тривалих досліджень науковців Інституту суспільних наук АН УРСР. У даній статті використовуються саме неопубліковані матеріали із с. Верхній Дорожів, Дрогобицького р-ну та с. Стенятин, Сокальського р-ну, що на Львівщині. Атворів найбільше цікавлять дані про ставлення сільських мешканців до релігії, церкви, наявність релігійних переконань у їх свідомості, дотримання людьми релігійної практики, духовних традицій та звичаїв.


Дод.точки доступу:
Боруцький, Степан

Знайти схожі

8.


    Бондаренко, Г. Б.
    Народна релігійність населення Верховинщини в контексті сучасної міжкультурної взаємодії / Г. Б. Бондаренко // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 6. - С. 7-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Духовна культура--Українці--Верховина
   Гуцули--Духовна культура

Кл.слова (ненормовані):
Народна релігійність -- Міжкультурна взаємодія
Анотація: У статті, написаних на пьольових матеріалах автора, досліджуються суачсні форми прояву народної релігійності гуцулів Верховинського району Івано-Франківської області. Аналізуються зміни в системі традиційних вірувань, що відбулися під впливом глобалізаційних чинників, вивчається зв'язок конфесійних уподобань населення з процесами локальної ідентичності.


Знайти схожі

9.


    Рачянайте-Паужуолене, Р.
    Народна релігійність Північної Литви / Р. Рачянайте-Паужуолене ; пер. з лит. Дж. Федіркене // Народна творчість та етнологія. - 2011. - № 3. - С. 64-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Весільні обряди--Литовці
Анотація: Аналіз автром дослідження звичаїв розкрив самобутні форми поклоніння Пречистій Діві Марії в обрядах благословення та зустрічі молодят, у молитві наречених біля олтаря Марії після таїнства шлюбу, в обрядах роздавання подарунків невісткою в домі чоловіка


Дод.точки доступу:
Федіркене, Дж. \пер. з лит.\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Бондаренко, Г. Б.
    Народна релігійність українців в умовах соціальних змін кінця XX - початку XXI століття [Текст] / Г. Б. Бондаренко // Народна творчість та етнологія. - 2014. - № 3(травень-червень). - С. 21-29 : вкл. л. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вірування--Українці, 20-21 ст.
   Звичаї і обряди--Українці

Кл.слова (ненормовані):
Народна релігійність -- Двовір'я -- Святково-обрядова культура
Анотація: У статті, написаній на основі польових матеріалів автора, досліджено зміни релігійних поглядів населення України в пострадянський період, проаналізовано чинники впливу на світоглядні уявлення, морально-ціннісні орієнтації українців, що проявились у трансформації окремих елементів святково-обрядової культури, вивчено нові форми релігійності.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-34 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)