Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (15)Буковина (89)Бібліотека О.М.Масана (1)Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Реальність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 333
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Дмитренко, Г. А.
    Дійсна модернізація України на основі нового управлінського курсу: міф чи реальність [] / Г. А. Дмитренко, В. Г. Федоренко // Економіка та держава. - 2012. - № 2. - С. 14-18. - Бібліогр. с.18 (9 назв)
Рубрики: Національна ідеологія
Анотація: У статті розкрито сутність, умови формування та гіпотетичні сценарії здійснення Нового управлінського курсу для України як імперативну модернізацію українського суспільства в контексті побудови громадянського суспільства шляхом кардинальної демократизації державного управління.


Дод.точки доступу:
Федоренко, В.Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Ожелевська, Т. С.
    Економічна теорія та економічна реальність України: інституційна пастка [Электронный ресурс] / Т. С. Ожелевська. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2021. - № 8. - С. 98-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна теорія
Анотація: У статті постулюється, що українська економіка не може стати процвітаючою без розвитку відповідної економічної теорії (ЕТ). У той час, як уряди та бізнес інших країн вже успішно використовують доробки гетеродоксальної ЕТ та визнають її прикладну цінність, відзначаючи їх представників Нобелівською премією, в Україні науковці лише обмежуються констатацією певних парадигмальних зрушень в економічній теорії ХХІ ст. Автор називає сучасну українську ЕТ "мертвою", оскільки вона базується на неокласичній економічній теорії, а відповідно на хибній методології — моделях людини "homo economicus" та загальної рівноваги, які абсолютно відірвані від реальної економіки.Дається авторське визначення гетеродоксальної ЕТ, як сукупності наукових шкіл ЕТ, що застосовують методологію, яка є протилежною ортодоксальній, тобто є несумісною з принципами оптимізації та моделлю раціональної поведінки індивіда, і особливістю якої є міждисциплінарність та доведений прикладний характер. На відміну від світових тенденцій швидкого розвитку гетеродоксальної ЕТ, українська наукова спільнота блокує її розвиток, впровадження у навчальний процес, а це в свою чергу створює умови для вульгаризації її ідей науковцями, які не вивчали її основ у вищій школі. Таким чином, українська ЕТ та економіка України потрапили в інституційну пастку, яка блокує їх розвиток. Автор погоджується, що гетеродоксальна ЕТ ще немає чіткої структури та методологічної бази, тому поки що вона не може стати мейнстримом ЕТ. Але вона також не може входити до складу ортодоксальної ЕТ, яка сьогодні залишається мейнстримом, оскільки спирається на протилежні до мейнстриму методологічні засади. Наголошується, що сучасна ЕТ повинна бути плюралістичною, де ортодоксальна та гетеродоксальна економічні теорії повинні стати як "різні боки однієї медалі", тобто мати однаковий рівень значущості та можливості для розвитку як на теренах наукових дискурсів, так і у викладанні дисциплін ЕТ у вищій школі.??Автор закликає живити українську ЕТ не тільки "мертвою водою" неокласичного мейнстриму, але й "живою водою" гетеродоксу, а для популяризації та захисту гетеродоксальної ЕТ в Україні пропонує її захисників об'єднуватися в наукові та науково-дослідні спільноти.

Перейти к внешнему ресурсу: Ожелевська Т.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Вовк, Вікторія.
    Римське право через призму культурно-правової антропології [Текст] : (до постановки проблеми) / В. Вовк // Підприємництво, господарство і право. - 2011. - № 1. - С. 60-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Юридична антропологія--Римська правова реальність--Олюдненість права--Культурологія
Кл.слова (ненормовані):
філософія права -- правова антропологія
Анотація: Пропонується розгляд римського права через призму культурно-правової антропології. Поставлене завдання вирішується в контексті означення культурно-правової антропології як одного із архітектонічних елементів правової антропології.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

4.


    Корольова, Юлія.
    Кореляція принципів верховенства права та верховенства закону в системі джерел права [Текст] / Юлія Корольова // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 4. - С. 183-186. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Теорія держави і права--Принципи права--Доктринальний підхід
Кл.слова (ненормовані):
принцип законності -- правова реальність
Анотація: Стаття присвячена аналізу основних аспектів кореляції принципу права та принципу верховенства закону в системі джерел права. Проаналізовано доктринальний підхід до тлумачення принципу права та верховенства закону, визначено проблематику їх застосування в Україні. Обґрунтовано позицію щодо визначення змісту принципів верховенства права та верховенства закону в системі джерел права.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Чернега, Андрій.
    Принципи правової держави: наміри і реальність [] / А. Чернега // Юридична Україна. - 2010. - № 12. - С. 38-45. - Бібліогр. в примітках с. 44-45
Рубрики: Теорія держави--Правова держава
Анотація: Стаття присвячена основним принципам правової держави, автор розкриває їх сутність та різні правові підходи до визначення. Розглядається проблема реального втілення принципів правової держави у життя суспільства та кожної окремої людини в Україні.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

6.


    Колот, Анатолій Михайлович.
    Соціально-трудова реальність – XXI: філософія становлення, можливостей та викликів [Текст] / Анатолій Михайлович Колот // Економіка України. - 2021. - № 2. - С. 3-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зайнятість--Соціально-трудові відносини--Стан і проблеми--Україна, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
нова економіка -- соціоекономічна реальність -- концепт “Праця 4.0” -- глобальні виклики
Анотація: Квінтесенція статті – наукове пояснення філософії становлення соціально-трудової реальності – ХХІ, ядром якої є інститут “Праця 4.0” як відповідь на виклики технологічного укладу «Індустрія 4.0». Досліджено нові грані праці та зайнятості перших десятиліть ХХІ ст., розкрито прирощення знань у цій сфері шляхом з’ясування сутності породжених коронакризою змін та їх наслідків для соціально-трудової платформи “Праця 4.0”. Виявлено й обґрунтовано детермінанти становлення соціально-трудової реальності – ХХІ. Доведено необхідність переосмислення перспектив соціально-трудового розвитку в контексті демографічних зрушень, аргументовано зиски і втрати за настання “кінця праці” в класичному її розумінні, виокремлено зміни в соціально-трудовій сфері за становлення нового феномену – постглобальної економіки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Чурюмов, Клим.
    Проблема кометно-астероїдної загрози для людства: реальність та міфи / В. Кручиненко, Т. Чурюмова // Фізика та астрономія в школі. - 2012. - № 3. - С. 17-24 : фото
Рубрики: Вивчення астрономії--Кометно-астероїдна проблема
Кл.слова (ненормовані):
астрономія, комети, астероїди
Анотація: Дана стаття висвітлює проблему кометно-астероїдної загрози для людства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Коробко, М.
    "Лісова пісня": міф чи реальність? / М. Коробко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2012. - № 4. - С. 35-38 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Методика викладання, 19 ст.
   П'єси--Українська література--Методика викладання, 19 ст.

   Драми (літ.)--Українська література--Методика викладання, 19 ст.

   Трагедії українські--Методика викладання, 19 ст.

   Письменники українські--Персоналії, 19 ст.

   Уроки--Українська література, 19 ст.

   Міфічні теми і образи--Українська література

Анотація: У статті запропоновано фрагмент вивчення драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня" для учнів 10-х класів


Дод.точки доступу:
Леся Українка (укр. письм., пер., культур. діяч ; 1871-1913) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Тихоненко, С. О.
    Билина "Ілля Муромець і Соловей-Розбійник" [Текст] : [2 уроки] / С. О. Тихоненко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2015. - № 6. - С. 11-15.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Фольклор--Билини
   Зарубіжна література--Урок

Кл.слова (ненормовані):
реальність і художня вигадка в билині -- ідеал воїна-захисника -- людські чесноти -- етапи дослідження тексту
Анотація: Запропоновано розробку двох спарених уроків, мета яких полягає в наступному: здійснити цілісний аналіз билини "Ілля Муромець і Соловей-Розбійник", з'ясувати провідну ідею твору; розкрити особливості художнього світу твору та образу билинного героя; знаходити фольклорні та фантастичні елементи билинного тексту; розвивати аналітичні здібності учнів, сприяти формуванню уважного читача.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

10.


   
    Жінки в історії України. Амазонки: вигадка чи реальність? // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2017. - № 5. - С. 36-42
Рубрики: Всесвітня історія--Стародавній світ
   Історія України--Стародавність (-300 по Р. Христове)

Кл.слова (ненормовані):
амазонки -- сармати -- скіфи
Анотація: Йдеться про войовничих жінок - амозонок, їх розповсюдження по всьому світу, та зв’язок з Україною.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)