Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (7)Буковина (1)Бібліотека М.М.Фатова (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Пунктуація<.>
Загальна кількість знайдених документів : 86
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Загнітко, А.
    Терлак З. Пунктуаційний словник-довідник [Текст] : [рецензія] / А. Загнітко // Мовознавство. - 2021. - № 3. - С. 64-68
Рец. на словник : Терлак З. Пунктуаційний словник-довідник / З. Терлак. - Львів : Апріорі, 2019. - 396.

Рубрики: Пунктуація українська--Словники-довідники--Рецензія на словник
Анотація: Рецензований словник присвячений систематизованому викладу основних правил уживання розділових знаків у сучасній українській літературній практиці. Об’єктом розгляду постають елементи множини розділових знаків (кома, тире, крапка з комою і т ін.), а предметом - особливості їх використання у відповідній позиції формально-граматичної та семантико-синтаксичної організації речення. Водночас З. Терлак приділяє увагу інтонаційним закономірностям навантаження розділових знаків, які «виступають своєрідними "нотами” при читанні тексту».


Дод.точки доступу:
Терлак, Зеновій Михайлович (філолог-україніст, лексикограф, канд. філол. наук (1982), проф. (2012) ; 1952-) \про кн.\

Знайти схожі

2.


    Приходько, Н. С.
    Авторська пунктуація як елемент графіки тексту [Текст] / Н. С. Приходько // Мовознавство. - 2021. - № 4. - С. 60-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пунктуація--Графічні засоби--Авторська пунктуація--Нерегламентована пунктуація
Анотація: У статті окреслено поняття графіки тексту, місце розділових знаків у графічній системі тексту, зокрема поетичного; проаналізовано думки різних науковців щодо визначення терміна "авторська пунктуація"; окреслено системно-структурні властивості певних розділових знаків; акцентовано увагу на найважливішій функції пунктуаційних прийомів - експресивній; зазначено групи експресивно-стилістичних прийомів, які використовують, щоб здійснити емоційний вплив на слухача або читача (конструктивні, емотивні, комбіновані, контаміновані).


Знайти схожі

3.


    Ільченко, Олена.
    Розділові знаки в реченнях зі вставними словами (словосполученнями, реченнями) [Текст] / Олена Ільченко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 4. - С. 10-12
Рубрики: Українська мова--8 клас--Розробки уроків
Кл.слова (ненормовані):
вставні слова -- пунктуація -- інтонування -- дослідження
Анотація: У пропонованій статті авторка подає матеріал для ефективного вивчення розділових знаків у реченнях зі вставними словами (словосполученнями, реченнями) у 8-му класі. Використані форми і методи роботи на уроці сприяють виробленню в учнів умінь і навичок правильно інтонувати речення зі вставними компонентами та вживати розділові знаки в них на письмі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Шквиря, Л. В.
    Просте речення. Розділові знаки в простому реченні [Текст] : урок - зоряна мандрівка. 8 клас / Л. В. Шквиря // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2020. - № 25-27. - С. 28-31. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Речення українське--Пунктуація українська--Уроки--Методика викладання
Анотація: Урок з української мови у 8-му класі, мета якого узагальнити та систематизувати знання учнів з теми "Просте речення", удосконалити вміння й навички учнів щодо практичного використання знань із синтаксису і пунктуації.


Знайти схожі

5.


    Мороз, Т. Г.
    Словосполучення. Речення [Текст] : цикл уроків. 8 клас / Т. Г. Мороз // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2019. - № 4/5. - С. 16-23
Рубрики: Загальноосвітні школи--Середні навчальні заклади--Навчальні предмети--Українська мова
   Українська мова--Словосполучення--Речення

Кл.слова (ненормовані):
частини мови -- синтаксис -- пунктуація -- словосполучення -- речення
Анотація: Словосполучення. Будова і види словосполучень за засобами вираження головного слова.


Знайти схожі

6.


    Пудло, Д. С.
    Складне речення. Типи складних речень за способом зв’язку їх частин: сполучникові й безсполучникові [Текст] : 11 клас / Д. С. Пудло // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2019. - № 1-2. - С. 25-34. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Речення українське--Синтаксис український--Пунктуація--Уроки
Анотація: Урок з української мови в 11-му класі, мета якого повторити відомості про складне речення, його будову, узагальнити та систематизувати знання учнів про типи складних речень за способом зв’язку їхніх частин, удосконалювати пунктуаційні вміння учнів.


Знайти схожі

7.


    Добровольська, Алла.
    Дидактичні матеріали з теми "Синтаксис і пунктуація" за творами Василя Сухомлинського, 5 клас [Текст] / Алла Добровольська // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 12. - С. 45-46.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Урок--5 клас
Кл.слова (ненормовані):
диктант -- творче завдання

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

8.


    Щур, Л. З.
    Узагальнювальне слово в реченні з однорідними членами. Двокрапка й тире при узагальнювальних словах у реченнях з однорідними членами [Текст] : 5 клас / Л. З. Щур // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2018. - № 9. - С. 4-6
Рубрики: Речення українське--Члени речення--Пунктуація--Уроки
Анотація: Урок з української мови в 5-му класі, мета якого поглибити знання учнів про однорідні члени речення, удосконалити вміння знаходити речення з однорідними членами, узагальнювальними словами, пояснювати розділові знаки в реченняхз однорідними членами за допомогою пунктуаційних правил.


Знайти схожі

9.


    Шапошнікова, Л. Л.
    Складнопідрядні речення з кількома підрядними. Розділові знаки в них [Текст] : 11 клас / Л. Л. Шапошнікова // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2018. - № 22-24. - С. 49-52. - Бібліогр.: с. 52
Рубрики: Загальноосвітні школи--Навчальні предмети--Українська мова
   Розділові знаки--Графічні знаки--Пунктуація

Кл.слова (ненормовані):
складнопідрядне речення -- складнопідрядні речення з різною підрядністю
Анотація: Мета уроку поглибити знання студентів про складнопідрядне речення та виховувати повагу до історичного минулого українського народу та гордість за мужність і звитягу запорізьких козаків.


Знайти схожі

10.


    Сегін, Любомир.
    Українська пунктуація: здобутки, проблеми, перспективи опису та кодифікації [Текст] / Л. Сегін // Українська мова. - 2018. - № 3. - С. 80-91. - Бібліогр. в кінці глави
Рубрики: Мовознавство--Граматика--Пунктуація
Анотація: У статті окреслено та охарактеризовано основні періоди розвитку української пунктуації як окремої галузі українського мовознавства, становлення її наукового апарату, проаналізовано найважливіші проблеми сучасної пунктуації крізь призму її здобутків, окреслено перспективи розвитку цієї лінгвістичної галузі, узагальнено напрацювання мовознавців.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)