Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (6)Буковина (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Притула<.>
Загальна кількість знайдених документів : 42
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-42 
1.


    Гайова, Є. В.
    Характерні риси обладнання житлових приміщень та господарських будівель Верховинського району Івано-Франківської області / Є. В. Гайова // Народна творчість та етнологія. - 2014. - № 1(січень-лютий). - С. 108-116 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Гуцули--Житло
   Матеріальна культура--Гуцули

   Житло--Гуцули

   Печі--Гуцули

Кл.слова (ненормовані):
Хата-правачка -- Хата-лівачка -- Курна глинобитна піч -- Курненка -- Греди -- Мисник -- Полиці -- Хороми -- Притула
Анотація: Перевезена в Національний музей народної архітектури та побуту України й установлена в експозиції "Карпати" хата із с. Бережниця Верховинського району Івано-Франківської області (початок XVIII - середина XIX ст.) має традиційне для Гуцульщини планування - дві житлові кімнати, розділені "хоромами" (сіньми), та комору, яка прилягає з правого боку. Обов'язковим елементом хати заможного селянина в другій половині XIX ст. були "притули" з трьох боків ("притулами" в досліджених селах називають задній і бокові хліви). У гірських селах Верховинського району ще збереглися хати з таким плануванням, збудовані на рівному місці. Характерною рисою планування житлового приміщення в гуцульських хатах було те, що кожна його частина призначалася для певних потреб.


Знайти схожі

2.


    Притула, Х. М.
    Особливості ідентифікації сільських територій України в умовах чинної адміністративно-територіальної системи [Текст] / Х. М. Притула // Регіональна економіка. - 2014. - № 3. - С. 162-170 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Землекористування--Україна
   Територіальна економіка--Сільські території--Розвиток--Україна

   Місцеве самоврядування--Адміністративно-територіальні одиниці--Принципи самоврядування

Кл.слова (ненормовані):
сільська територія -- територіальна громада -- сільське поселення -- землі комунальної власності
Анотація: Констатовано, що в Україні досі не визначено і законодавчо не закріплено статус сільських територій, не окреслено територію юрисдикції кожної сільської територіальної громади, не сформовано економічну базу та загалом інституційне середовище розвитку сільських територій. Обґрунтовано нагальність здійснення реформи інститутів державної влади, реформи місцевого самоуправління (максимальна децентралізація) та територіальної реформи, що стане передумовою забезпечення самодостатнього розвитку сільських територій та забезпечить успішне проведення адміністративно-територіальнох реформи.


Знайти схожі

3.


    Залуцький, Іван.
    Перспективи застосування державного земельного кадастру для оцінювання виробничого потенціалу сільських територій [Текст] / Іван Залуцький, Христина Притула // Економіст. - 2015. - № 6. - С. 35-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Виробничий потенціал--Оцінка
   Державний земельний кадастр--Автоматизована система--Функції--Україна

Кл.слова (ненормовані):
соціально-економічний стан -- ресурсний підхід -- структура земельних угідь -- економічний ефект -- грошова оцінка земель -- офіційна інформаційна база
Анотація: Сформовано теоретичні засади виокремлення, ідентифікації та структуризації виробничого потенціалу сільської території на основі багатофункціональності земель за їх цільовим призначенням. Розкрито особливості становлення на європейських засадах сучасної системи Державного земельного кадастру як офіційної інформаційної бази, в якій багатофункціональність конкретної сільської території відображається структурою категорій земель та угідь відповідно до локалізованої в меж ах адміністративно-територіального утворення економічної діяльності. На основі застосування відомостей Державного земельного кадастру розроблено та апробовано алгоритм оцінювання виробничого потенціалу сільської території у сфері сільськогосподарської діяльності та порівняльної оцінки ефективності його використання в розрізі регіонів держави. Виявлено, що явними лідерами за рівнем використання виробничого потенціалу у сфері сільськогосподарської діяльності є області, які мають найнижчі його обсяги: Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Чернівецька та Тернопільська.


Дод.точки доступу:
Притула, Христина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


   
    Дослідження будови та властивостей тетракіс-комплексів лантаноїдів з N-(біс-(бензиламіно)фосфорил)тозиламідом [Текст] / А. Ю. Притула, В. О. Труш, Т. Ю. Слива [та ін.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2015. - № 2. - С. 117-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хімія--Окремі види сполук--Солі та аналогічні сполуки--Подвійні солі та комплексні сполуки
   Фізична хімія--Хімічні субстанції та системи

Кл.слова (ненормовані):
Сполука координаційна -- Ліганд хелатуючий -- Бетта-дикетон
Анотація: Синтезовано новий ліганд та середню сіль на його основі. иділено в індивідуальному стані координаційні сполуки лантаноїдів. Досліджено їх склад та будову за допомогою методів ІЧ, ЯМР та електронної спектроскопії.


Дод.точки доступу:
Притула, А. Ю.; Труш, В. О.; Слива, Т. Ю.; Ліціс, О. О.; Неділько, С. Г.; Амірханов, В. М.

Знайти схожі

5.


    Бекиш, Л. Б.
    Українське весілля : 9-11 кл. / Л. Б. Бекиш, Н. А. Притула // Виховна робота в школі : наук.-метод. журн. - 2014. - № 3(березень). - С. 18-23
Рубрики: Народознавство--Позакласні заходи
Кл.слова (ненормовані):
українські звичаї -- українські традиції -- весілля -- весільний обряд -- наречена -- наречений -- вінчання
Анотація: Захід розроблений з метою ознайомити учнів із традиціями свого краю, мистецтвом українського народу під час весільного дійства; розвивати акторські здібності, виховувати всебічно розвинену особистість, громадянина незалежної України.


Дод.точки доступу:
Притула, Н. А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Притула, Х. М.
    Класифікація сільських територій у контексті формування пріоритетів їх розвитку: регіональні акценти [Текст] / Х. М. Притула // Економіка АПК. - 2013. - № 9. - С. 71-78 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Людські ресурси--Україна
   Регіональна економіка--Львівська область

Кл.слова (ненормовані):
людські ресурси -- демографічний критерій -- прикордонні райони
Анотація: Окреслено пріоритетні напрями розвитку сільських територій на основі здійснення їх класифікації (на прикладі Львівської області).


Знайти схожі

7.


    Притула, Я. В.
    Структурні реформи і регіональна конвергенція в Україні [Текст] / Я. В. Притула, Н. В. Кузенко // Регіональна економіка. - 2013. - № 1. - С. 7-16 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна теорія--Регіональні фінанси
   Регіональна економіка--Економічний розвиток регіону--Оцінювання економічного розвитку регіону

Кл.слова (ненормовані):
структурні зміни -- індекс Тейла -- валовий регіональний продукт на душу населення
Анотація: Досліджується проблеми регіональної конвергенції в Україні. Для визначення нерівності між регіонами України обчислено індекс Тейла, а також індекс структурних змін. За допомогою економетричних методів обґрунтовано необхідність здійснення структурних реформ та ідентифіковано ті реформи, що посилюють регіональну конвергенцію.


Дод.точки доступу:
Кузенко, Н. В.

Знайти схожі

8.


    Галатюк, О. Є.
    Організація продуктивної пасіки [Текст] : школа молодого пасічника / О. Є. Галатюк, Ф. І. Притула // Пасіка. - 2013. - № 12. - С. 21-22 : ілюстр. - Зміст: Як і коли купувати бджіл
Рубрики: Бджільництво--Бджоли--Догляд
   Медоносні культури

Кл.слова (ненормовані):
пасіка -- бджолорозплідник -- мед -- харчові продукти -- медпродуктивність навколишньої території -- перевезення бджіл -- придбання роїв у пакетах
Анотація: Авторами статті описаний досвід купівлі бджіл та утримання пасіки.


Дод.точки доступу:
Притула, Ф. І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Притула, Ф. І.
    Допоможемо бджолам взимку [Текст] / Ф. І. Притула // Пасіка. - 2013. - № 11. - С. 17
Рубрики: Бджільництво
   Бджоли

Кл.слова (ненормовані):
період спокою -- передвесняний період -- вологість повітря -- захист від вітрів
Анотація: Своєчасна допомога бджолиним сім'ям, які зимують неблагополучно, поліпшує їх стан. Але які б способи допомоги взимку не застосовувались, такі сім'ї стають слабкими і багато бджіл гине. Тільки своєчасна і хороша підготовка бджіл з осені допоможе їм благополучно перезимувати.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Притула, Ф. І.
    Дикі бджоли потребують охорони [Текст] / Ф. І. Притула // Пасіка. - 2018. - № 5. - С. 4-6 : іл. . - ISSN 1814-4764
Рубрики: Бджоли--Захист
Кл.слова (ненормовані):
збереження бджіл -- дикі бджоли -- запилювачі -- кормова база
Анотація: В Україні диких бджіл більше ніж 700 видів. Але значення саме цих бджіл у природі надзвичайно велике. Врожай багатьох ентомофільних рослин, в основному, залежить від диких запилювачів.Заходи з охорони і збереження корисної ентомофауни мають бути справою не тільки спеціалістів-ентомологів, а й справжнього господаря своєї землі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-42 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)