Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (40)Буковина (83)Бібліотека О.С.Романця (2)Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Покоління<.>
Загальна кількість знайдених документів : 249
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мельників, Ростислав
Назва : Раз ковбой, два ковбой... (Пазли для мого покоління)
Місце публікування : Сучасність. - 2009. - № 11. - С.221-222.
Предметні рубрики: Художня література-- Українське-- Оповідання, 21 ст.
Анотація: «Ели воду з-під крану» - літературний дебют Фоззі (Олександра Сидоренко), музиканта гурту «Танок на майдані Конго (ТНМК)». Книга - збірка з семи оповідань, посященним 90-х років, на які припала юність ровесників автора - тих, кому сьогодні за 30.
Знайти схожі

2.

Форма документа :
Шифр видання :
Автор(и) : Довгань, Богдана, Міхайліна, Тетяна
Назва : Цифрові права людини четвертого покоління крізь призму трансгуманізму
Місце публікування : Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 171-175
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Штучний інтелект-- Правосуб'єктнфість-- Теоретико-методологічний аналіз
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): робот--правовий статус--цифрова юстиція--іт-право
Анотація: У статті досліджено сутність та особливості еволюції цифрових прав як складників четвертого покоління прав людини, їхній зв’язок з концепцією штучного інтелекту, роботизацією суспільства, трансгуманістичним вченням, яке передбачає появу постлюдини (надрозуму), та проаналізовано наслідки появи та розвитку такого явища для права загалом. Охарактеризовано природу трансгуманізму, в основі якого лежить ідея злиття людського та штучного інтелекту, що може зумовити появу нового виду правових відносин, що виникають між людиною і постлюдиною та між постлюдьми. Визначено витоки, поняття штучного інтелекту, а також його когнітивні функції, еквівалентні людським (сприйняття, розпізнавання та класифікація будь-яких сигналів навколишнього світу, наявність пам’яті без прогалин; обробка значних обсягів інформації тощо).
Знайти схожі

3.

Форма документа :
Шифр видання :
Автор(и) : Роздольська, Ірина
Назва : «Тим, що впали»: у світі поезії Українських Січових Стрільців
Місце публікування : Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - К., 2021. - № 3. - С. 58-62 (Шифр Д441653/2021/3)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Українські Січові Стрільці-- Літературна творчість, 1917 р.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): покоління--образ світу--межова ситуація--життя – смерть--військове покоління--трагічний оптимізм
Анотація: У статті представлено образ світу Українських Січових Стрільців на матеріалі літературно-меморіального збірника «Тим, що впали», підготованого в середовищі січового стрілецтва 1917 р. Стверджується, що образ світу є творчою проєкцією генераційного екзистенційного автопортрета, відповідною соціально-історичному часові Визвольної війни.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Брикайло Р. В.
Назва : Впровадження батарейних емульгаторів II- го покоління на котлах Добротвірської ТЕС : конференція "Екологічні аспекти роботи енергетики. Шляхи зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище"
Місце публікування : Енергетика та електрифікація. - 2012. - № 4. - С. 30-31: рис (Шифр Э788823/2012/4)
Предметні рубрики: Теплоенергетика-- Обладнання
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): забруднення атмосферного повітря--котлоагрегати--охорона атмосфери--очистка димових газів
Анотація: Основне забруднення атмосферного повітря в районі розташування Добротвірської ТЕС (ДТЕС) здійснюється сірчистим ангідридом, оксидом азоту, оксидом вуглецю, сажею, які утворюються в процесі виробництва електроенергії під час спалювання енергетичного палива в котлоагрегатах. У зв'язку з цим було прийнято рішення про заміну існуючих золовловлювачів на батарейні емульгатори II-го покоління розробки фірми ООО "Свердловэнергоремонт", які забезпечують високу надійність роботи і досягнення необхідного ступеня очистки димових газів від золи.
Примірники :ВДЕТН(1)
Вільні : ВДЕТН(1)
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття з газети
Шифр видання :
Автор(и) : Ловягін А. В.
Назва : Мужність і відвага крізь покоління
Місце публікування : Позакласний час. - 2018. - N 9(вересень). - С. 50-51
Предметні рубрики: День захисника Вітчизни
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): день захисника україни
Анотація: 14 жовтня у нас в Україні відзначають свято Покрови, День захисника Вітчизни. Матеріали до проведення свята, форми роботи, на що треба звернути увагу при проведенні свята.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ткаченко, Наталія
Назва : Проблеми гуманізації вищої освіти
Місце публікування : Вища школа: наук.-практ. вид. - К.: Знання, 2012. - № 6. - С. 51-56. - ISSN 1682-2366 (Шифр В100/2012/6). - ISSN 1682-2366
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Вища освіта-- Глобалізація освіти
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): виховання молодого покоління--духовність
Анотація: Розглядається проблема гуманізації та гуманітаризації освіти в Україні. Визначаються шляхи формування навчальними закладами духовності молодого покоління: розкриття особистості у різноманітті її інтересів і можливостей, формування здатності до культурного мислення і творчості, протистояння негативним соціально-політичним явищам.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Курило І.О.
Назва : Народження других та третіх дітей в Україні: реальні та умовні покоління жінок
Місце публікування : Демографія та соціальна економіка. - 2018. - № 2. - С. 38-52 (Шифр Д279231/2018/2)
Примітки : Бібліогр.: с. 51-52 (16 назв)
Предметні рубрики: Народжуваність в Україні
Анотація: Мета роботи - виявлення закономірностей народжуваності других та третіх дітей в Україні у ретроспективі та сучасних її тенденцій на основі аналізу когортної й календарної народжуваності, в тому числі - у порівнянні з розвинутими європейськими країнами. За даними диференційованих когортних таблиць народжуваності (для поколінь жінок, які народилися з середини до останньої чверті ХХ сторіччя) досліджено зміни імовірностей народження других і третіх дітей, інтергенетичних інтервалів, накопичених чисел народжень за даними черговостями тощо. На цій основі визначено хронологічні рамки початку трансформації моделі народжуваності за черговістю народження в Україні, особливості динаміки когортної народжуваності за другою й третьою черговостями та її відмінності від такої у різних європейських країнах. Установлено, що частка жінок в Україні, які народили по двоє дітей, стала різко знижуватися починаючи з когорт 1960-х р. н., а тих, які народили трьох дітей - з поколінь жінок, які народились у 1950-х. Когорти українських жінок вирізняються високою імовірністю народження першої дитини та різким зниженням імовірності збільшення сім'ї при переході до наступних (других, третіх) народжень. В Україні у когорт жінок, народжених у 1955- 1973 рр., вичерпана плідність за другою черговістю впала, в той час як в досліджених європейських країнах вона лишилась незмінною в умовах зміщення, у молодших когортах, частини других народжень у вікові групи після 35 років. Вичерпана плідність за третьою черговістю у когорт європейських жінок хоч і знизилась, однак наразі також є істотно вищою, ніж в Україні, і це перевищення формується за рахунок більш пізніх народжень третіх дітей. Здійснений аналіз динаміки народження других та третіх дітей у когортах в поєднанні з індикаторами для умовних поколінь за період з початку 1970-х до початку 2000-х рр. дав змогу виявити особливості кон'юнктурних коливань календарних показників народжуваності в Україні й детермінації їх відмінностей від когортних під впливом заходів сімейної й пронаталістської політики 1980-х років та кризових явищ у 1990-х. Охарактеризовано також зміни календарної народжуваності за другою й третьою черговостями за останні десятиріччя та окреслено деякі сучасні пріоритети сімейної політики в Україні.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Аббас Н. О.
Назва : Роль та місце громадянської освіти в демократичному вихованні підростаючого покоління
Місце публікування : Виховна робота в школі. - 2012. - № 2. - С. 37-38
Примітки : Бібліогр.: 3 назви
Предметні рубрики: Виховання-- Колектив-- Учнівське самоврядування
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): дитяче самоврядування--шкільний парламент--шкільний учнівський актив
Анотація: Автор розкриває ділиться досвідом впровадження проекту учнівського самоврядування - конституція Країни Майбутнього - в школі.
Примірники :Ч/З№1(Універсальний)(1)
Вільні : Ч/З№1(Універсальний)(1)
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Тарнашинська, Людмила
Назва : Українське шістдесятництво в "духовній ситуації" своєї доби: синергетичний вимір
Місце публікування : Слово і час. - 2012. - № 3. - С. 19-37: фот.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Українська література-- Шістдесятництво, 20 ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): біфуркація--самоорганізація--літературне покоління--генерація
Анотація: У статті використано синергетичний підхід до вияснення природи українського шістдесятництва, обґрунтовано його появу з погляду сучасних методологічних засад "наук про складність" або Nonlinear science. Проаналізовано поняття "ситуація" та "духовна ситуація часу", у їхніх межах простежено механізм самоорганізації такої відкритої системи, якою є література.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Нінічук, Зоряна
Назва : Вивчення історії рідного краю як одна з форм національно-патріотичного виховання підростаючого покоління
Місце публікування : Історія в рідній школі: наук.-метод. журн. - К.: Педагогічна преса, 2018. - № 6. - С. 5-7 (Шифр І060/2018/6)
Предметні рубрики: Історична освіта в школі-- Методика викладання
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): краєзнавча робота
Анотація: Автор зазначає, що здійснення краєзнавчої роботи є актуальним напрямком сучасної освіти, так як головною його функцією є виховання патріотичних почуттів у молодого покоління.
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)