Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (39)Буковина (36)Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=ПСИХОЛОГІЧНИЙ<.>
Загальна кількість знайдених документів : 460
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Яценко, Тамара.
    Психологічний факультет: традиція і сьогодення / Т. Яценко, Л. Туз, І. Дударенко // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2016. - № 4. - С. 59-64. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--ВНЗ--Україна
   Наука--Наукова школа

Кл.слова (ненормовані):
психологічний факультет -- історія становлення -- науково-педагогічний склад -- наукова школа Тамари Яценко
Анотація: У статті висвітлена історія становлення психологічного факультету починаючи з 1974 року, основні віхи розвитку, традиції, науково-педагогічний склад різних років на факультеті, особливості підготовки майбутніх фахівців, спеціальності та спеціалізації. Зроблено акцент на науковій діяльності факультету: презентовано наукову школу академіка НАПН України Тамари Яценко, науково-навчальну лабораторію глибинної психокорекції, Центр психолого-соціальної реабілітації, співпрацю факультету з громадськими, освітніми, науковими, медичними закладами України і зарубіжжя.


Дод.точки доступу:
Туз, Лариса; Дударенко, Ірина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Яремчук, Н.
    Спочатку зрозумити... : Психологічні чинники вдосконалення навичок процесу говоріння учнів 5-6 класів [Текст] / Н. Яремчук // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2009. - № 10. - С. 80-90. - Бібліогр.: 23 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Психологічні основи
   Українська мова--Психолінгвістика

Кл.слова (ненормовані):
мовленнєва діяльність -- психологічний зміст говоріння -- мовленнєва ситуація -- висловлювання -- вміння й навички говоріння -- психофізіологічні механізми говоріння
Анотація: В статті розглянуто проблему психологічного підгрунтя мовленнєвої діяльності підлітків. Автор підкреслює найважливішу роль мотивації та формування думки, тобто процесів мислення, у формуванні висловлювання. Аналіз психолінгвістичної літератури стверджує, що для успішного вдосконалення навичок говоріння в учнів 5-6 класів необхідно враховувати індивідуальні і вікові особливості, рівень пізнавальних можливостей, психологічні механізми та етапи породження висловлювання, чинники мовленнєвої діяльності (словниковий запас, пам'ять, мовленнєвий слух, мовне чуття та ін.).

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


    Яновський, М. І.
    Психологічний вплив мистецтва на людину [Текст] / М.І. Яновський // Практична психологія та соціальна робота. - 2005. - № 4. - С. 19-22. - Бібліогр. : 23 назв.
Рубрики: Психологічний вплив--Мистецтва
   Людина --Вплив мистецтва

Анотація: У статті пропонується класифікація основних механізмів психологічного впливу мистецтва на людину. Дається критичний аналіз поняття "катарис". Вводиться нове поняття для позначення естетичного переживання гармонії форми змісту.


Знайти схожі

4.


    Якубовська, Марія
    Дискурс літературного тексту у системі подолання психологічної кризи сучасності [Текст] / Марія Якубовська // Українська мова і література в школі. - 2019. - № 4. - С. 12-15. - Бібліогр.: 11 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Викладання у вищій школі
Кл.слова (ненормовані):
літературний текст -- культурологічна компетентність -- психологічний захист особистості -- мистецтво спілкування
Анотація: У статті розглядається роль тексту у системному формуванні особистості сучасної молодої людини, на конкретних прикладах доводиться важливість викладання предметів гуманітарного циклу, зокрема літератури, у системі закладів вищої освіти.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Ядранський, Дмитро.
    Праця як соціально-психологічний феномен розвитку суспільства [Текст] / Д. Ядранський // Соціальна психологія. - 2009. - № 1. - С. 93-102. - Библиогр.: с. 102 (15 назв)
Рубрики: Праця в Україні


Знайти схожі

6.


    Ядранський, Дмитро.
    Правда як соціально-психологічний феномен розвитку суспільства / Дмитро Ядранський // Соціальна психологія. - 2009. - № 1. - С. 94-102 : табл. - Бібліогр.: 15 назв.
Рубрики: Соціологія праці--Розвиток суспільства
Анотація: У статті йдеться про необхідність розглядати працю як цілісний феномен, який має дві основні складові - роботу і відпочинок, адже в діалектичній протилежності елементів праці полягає її рушійна сила. Автор пропонує модель логічного взаємозв’язку між показниками праці і відпочинку. Наводяться результати здійсненого автором соціологічного дослідження, які порівнюються з даними інших соціологічних досліджень. Пояснюються причини різниці між результатами цих досліджень.


Знайти схожі

7.


    Ядранський, Д. М.
    Аналіз трудових ресурсів: соціально-психологічний аспект [] / Д. М. Ядранський // Економіка та держава. - 2012. - № 4. - С. 54-57. - Бібліогр. с.57 (9 назв)
Рубрики: Трудові ресурси--Соціальний аспект
   Управління персоналом

Анотація: У статті проаналізовано логічні підходи до оцінки персоналу, на основі яких пропонується авторське бачення аналізу та контролю праці з урахуванням суб'єктивної компоненти.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Ющук, Іван.
    Мова – зброя стратегічна [Текст] : політичний і психологічний аспекти мовного питання / Іван Ющук // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2015. - № 6. - С. 2-3. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна політика--Історія--Сучасність
Анотація: Розглядаються політичний і психологічний аспекти мовного питання в державі. Йдеться про те, що завжди завойовники і окупанти, поряд із смертоносною зброєю як інструменту привласнення чужих територій, для упокорення місцевого населення використовували мову.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Щербина, Л. Ф.
    Психологічні прийоми впливу на процеси смислоутворення у роботі із особами, залежними від наркотичних речовин [Текст] / Л.Ф. Щербина // Практична психологія та соціальна робота. - 2004. - № 4. - С. 77-80. - Бібліогр.: 13 назв.
Рубрики: Наркоманія--Психологічний аспект


Знайти схожі

10.


    Щербанюк, Василина.
    Допит підозрюваного у втечі з місць позбавлення волі або з-під варти [Текст] / Василина Щербанюк // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 378-382. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Підозрювані--Допит--Методика проведення--Процесуальний порядок
Кл.слова (ненормовані):
психологічний контакт -- тактичний прийом -- установа виконання покарань -- установа для попереднього ув’язнення
Анотація: У статті розглядаються поняття, процесуальний порядок, а також тактичні прийоми проведення такої слідчої (розшукової) дії, як допит підозрюваного у втечі з місць позбавлення волі або з-під варти. Доведено, що ця слідча (розшукова) дія має свою специфіку і потребує детального дослідження. Значна увага приділена особливостям підготовки до проведення допиту підозрюваного, виокремлено основні етапи такої підготовки. Доведено, що допит підозрюваного у втечі з місць позбавлення волі або з-під варти необхідно проводити в максимально короткі строки з моменту його затримання.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)