Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (2)Буковина (17)Бібліотека Т.В.Покотило (1)Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=ПЕРЕСЕЛЕННЯ<.>
Загальна кількість знайдених документів : 60
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60 
1.
9(3)
П-352


    Яновський, Ярослав (Викладач ЧНУ).
    Гуно-римська війна 451-455 рр.: концептуально-методологічні аспекти в контексті філософсько-історичного осмислення [Текст] / Ярослав Яновський // Питання стародавньої та середньовічної історії, археології й етнології : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2018. - Т. 2. - С. 34-49. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Історія стародавнього світу--Велике переселення народів
   Історія Стародавнього Риму--Гуно-римські війни



Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
0 (03.02.2021р. Інв.Б 571439 - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.
9(3)
П-352


    Яновський, Ярослав (Викладач ЧНУ).
    Витоки й причини конфлікту Аттіли з Равенським двором у другій половині 40-х рр. V ст. [Текст] / Ярослав Яновський // Питання стародавньої та середньовічної історії, археології й етнології : зб. наук. пр. - Вижниця : Черемош, 2016. - Т. 2. - С. 55-82 ; Питання стародавньої та середньовічної історії, археології й етнології : зб. наук. пр. - Вижниця : Черемош, 2017. - Т. 1. - С. 68-89 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Історія гунської імперії--Гуно-римське протистояння
   Історія стародавнього світу--Велике переселення народів



Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 (28.08.2020р. Інв.А 425640 - Б.ц.) (вільний)
0 (31.08.2020р. Інв.А 425960 - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

3.


    Чорний, С.
    Українці в Сибіру [Текст] : [Переселення] / С.Чорний // Визвольний шлях. - 2000. - N5. - С. 15-24
Рубрики: Українці--Переселення--Історія України


Знайти схожі

4.


    Чорний, А. М.
    Скляний посуд Черняхівської культури [Текст] : (історіографічний аспект) / А. М. Чорний // Археологія : науковий журнал з проблем археології та давньої історії. - 2015. - № 1. - С. 125-144 : рис. - Бібліогр.: с. 142-144 . - ISSN 0235-3490
Рубрики: Археологія--Давні слов’яни та їхні сусіди--Пізньоримський період і початок доби переселення народів, ІІІ-V ст. н.е.
Кл.слова (ненормовані):
історіографія -- пізньоримський час -- черняхівська культура -- скляний посуд -- склоробна майстерня
Анотація: В статті подано основні погляди дослідників щодо проблем вивчення скляного посуду. Висвітлено питання типології та датування, ймовірні шляхи потрапляння на місцеву територію. Розглянуто динаміку розвитку накопичення джерел, вдосконалення методики вивчення виробів із скла та можливостей історичних реконструкцій на підставі вивчення скляного посуду як археологічного джерела.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Чирчик, Сергій.
    До питання становлення та розвитку поняття "інтер’єр" / С. Чирчик // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2018. - № 2. - С. 87-100 : табл. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Дизайн-освіта
   Всесвітня історія--Культура

   Історія України--історія культури

   Мистецтво--Архітектура

Кл.слова (ненормовані):
інтер’єр -- стиль -- декор -- мистецтво -- обладнання -- кельтська кераміка -- скіфський декор -- Велике переселення народів -- сарматське мистецтво -- стародавня епоха -- середні віки -- епоха Відродження -- стиль модерн -- стиль постмодерну
Анотація: Досліджено історичні періоди становлення та розвитку поняття "інтер’єр" на основі об’єктивного вивчення у розвитку і взаємозв’язку з конкретно-історичними умовами на основі єдності логічного та історичного, загального й особливого. Використано методики аналітичного та історіографічного аналізу. Визначено актуальність та методичну доцільність вивчення історичного контексту основних періодів розвитку поняття "інтер’єр", що визначається розвитком художніх стилів й оснащенням будинку. З’ясовано, що мистецтво декорування житла з’явилося одночасно із зародженням кульутри стародавніх людей і пройшло ті самі щаблі розвитку, що і світова кульутра людства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Цапко, О.
    Нова хвиля примусового переселення українців-"остарбайтерів" у післявоєнний період [Текст] / О. Цапко // Народна творчість та етнологія. - 2020. - N 1(січень-лютий). - С. 76-81
Рубрики: Остарбайтери--Історія--Україна
   Репресії--Тоталітарний режим--Українці

Кл.слова (ненормовані):
карально-репресивна політика
Анотація: Пам'ять про Другу світову війну протягом усього часу існування радянської тоталітарної системи постійно перебувала під контролем влади, оскільки була важливим засобом легітимізації комуністичного режиму в СРСР. Тому багато проблемних моментів, які суперечили витвореному радянською офіційною ідеологією міфу про "Велику Вітчизняну війну" або замовчувалися, або ж ім давалася тенденційна і часто упереджена оцінка, яка загалом базувалася на відвертій фальсифікації історичних фактів. Одним із таких проблемних питань є вивчення історії українських остарбайтерів.
"Остарбайтери" - це радянські громадяни, серед яких значний відсоток займала молодь, що навіть не досягла повнолітнього віку, була направлена німецько-фашистською окупаційною владою до Третього Рейху на примусову працю. Ця проблема у радянській історіографії майже не досліджувалася. З погляду тогочасної сталінської ідеології, такі люди були "зрадниками Батьківщини", а їх досвід праці на ворога не вписувався в офіційну героїко-патріотичну версію війни.
Особливому замовчуванню також підлягало і дослідження подальшої долі колишніх остарбайтерів після їхнього звільнення з німецького полону. Значний відсоток стали полоненими сумнозвісного ГУЛАГУ, а над більшістю на все життя закріпилося тавро "неблагонадійних". Слід звернути увагу і на те, що чимало документів, які стосувалися остарбайтерів, з ідеологічних міркувань зберігалися в архівах КДБ і не були доступні для наукового опрацювання.
У пропонованій статті автор намагається дослідити механізм карально-репресивної політики сталінського керівництва по відношенню до українських остарбайтерів, розкрити основні форми та методи її реалізації. До таких форм, зокрема, ми відносимо створення радянською владою мережі перевірочно-фільтраційних таборів або пунктів; "трудових армій", які за режимом утримання нагадували концентраційні табори; цілої мережі "інформаторів".


Знайти схожі

7.


    Халюк, Л. М.
    Фольклорні особливості усних оповідань про переселення 1947 року / Л. М. Халюк // Народна творчість та етнологія. - 2011. - № 1. - С. 94-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народні оповідання--Літературна критика
   Теми і образи в фольклорі--Депортація--Українці, 1947 р.

   Депортація--Українці--Теми і образи в фольклорі--Польща, 1947 р.

Анотація: У статті на прикладі усних оповідань-спогадів про переселення 1947 року розглянуто їхні художні риси та сюжетно-композиційні особливості

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Халюк, Л. М.
    Усні наративи про переселення 1947 року українців у Польщі: тематична специфіка / Л. М. Халюк // Народна творчість та етнологія. - 2012. - № 3. - С. 98-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Операція "Вісла" (1947)--Теми і образи в фольклорі
   Теми і образи в фольклорі--Операція "Вісла" (1947)

   Спогади (іст.)--Операція "Вісла" (1947)

Кл.слова (ненормовані):
Операція Вісла
Анотація: У статті подано тематичний аналіз усних оповідань-спогадів українців, яких унаслідок операції "Вісла" в 1947 році було переселено на північно-західні землі Польщі.


Знайти схожі

9.


    Халюк, Л. М.
    Змістові мотиви в оповіданнях-спогадах українців-переселенців про акцію "Вісла" 1947 року [Текст] : наукове повідомлення молодого вченого на засіданні Президії НАН України 15 лютого 2012 року / Л. М. Халюк // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 4. - С. 51-54 : фот.
Рубрики: Історія України--Переселення українців--Польща, 1947 р.
   Фольклор український--Оповідання-спогади

Анотація: У повідомдленні представлено основні змістово-тематичні мотиви усних оповідань-спогадів українців у Польщі, яких внаслідок операції "Вісла" у 1947 році було переселено на північно-західні землі Польщі. Основні увагу приділено оповідям, які розкривають процес переселення українців, життя на північних та західних територіях, міжетнічні стосунки між поляками та українцями та поняття "малої" та "ідеологічної" батьківщини.


Дод.точки доступу:
Халюк, Леся Миколаївна \про неї\

Знайти схожі

10.


    Турков, В. В.
    Політика російського уряду щодо влаштування бессарабських болгар на території Приазов'я (1861-1871 роки) [Текст] / В. В. Турков // Вчені записки Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. - 2021. - Т. 32 (71), № 1. - С. 146-151. - (Серія: Історичні науки)
Рубрики: Болгари--Переселення--Російський уряд--Влаштування--Приазов'я, 19 ст.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)