Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (105)Каталог газет (1)Буковина (122)Бібліотека М.М.Фатова (2)Бібліотека О.М.Масана (1)Бібліотека О.С.Романця (8)Шевченко Т. Г. (38)Хотинська бібліотека (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Образ<.>
Загальна кількість знайдених документів : 875
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.
Шифр: Н312113/2008/2
2008р.2 (березень-квітень) (Є додат.: Н312113/2008/2)
Зміст:
Скрипник, Ганна. До питання українсько-болгарських наукових зв'язків / Г. Скрипник. - С.6
Сантова, Міла. Ще раз про ідентичність : про ієрархію ідентичності та взаємовідношення між маркерами та функціями / М. Сантова. - С.10
Кауфман, Николай. Про пісні євреїв-сефардів з Балканського півострова / Н. Кауфман. - С.17. - Бібліогр. в кінці ст.
Лозанова, Галина. Ангел смерті Азраїл в традиції болгарських мусульман / Г. Лозанова. - С.28
Анастасова, Катерина. Міф про "літаючі" ікони / К. Анастасова. - С.35. - Бібліогр. в кінці ст.
Нейкова, Ружа. Туръ/Тейри/Тангра / Р. Нейкова. - С.40. - Бібліогр. в кінці ст.
Стойкова, Стефана. Зародження і розвиток болгарської фольклористики XIX ст. / С. Стойкова. - С.52. - Бібліогр. в кінці ст.
Матеєва, Ваня. Архів Інституту фольклору Болгарської Академії Наук - досягнення, проблеми, перспективи / В. Матеєва. - С.59. - Бібліогр. в кінці ст.
Михайлова, Катя. Про сакральність жебрака і жебрака-співця у фольклорній культурі слов'ян / К. Михайлова. - С.65
Коцева, Йордана. Дівчина-світлячок або болгарські жіночі чарівні казки / Й. Коцева. - С.73
Петкова, Светла. Міжжанрові переходи і взаємодії : на матеріалі болгарських народних балад / С. Петкова. - С.81. - Бібліогр. в кінці ст.
Добрева, Доротея. Образ священнослужителя в наративній культурі. До використання словесного тексту / Д. Добрева. - С.87. - Бібліогр. в кінці ст.
Станоєв, Станой. Болгарський політичний анекдот постсоціалістичного періоду / С. Станоєв. - С.95. - Бібліогр. в кінці ст.
Братанова, Радка. Стилі жіночого й чоловічого фольклорного співу / Р. Братанова. - С.102. - Бібліогр. в кінці ст.
Іванова, Міглена. Болгарські хіп-хоп графіті / М. Іванова. - С.106
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Анісімова, Ніна.
    "...Немов крізь пальці, ветекли віки...": есхатологічна модель світу в "Бермудському трикутнику" Ігоря Римарука [Текст] / Ніна Анісімова // Слово і час. - 2010. - № 8. - С. 94-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Збірка "Бермудський трикутник"--Мотиви та образи
   Релігієзнавство--Біблійний Апокаліпсис

   Історіософія

Кл.слова (ненормовані):
Есхатологія -- Апокаліпсис -- Історіософія -- Лірика -- Мотив -- Образ
Анотація: У статті розглядаються есхатологічні мотиви та образи збірки "Бермудський трикутник", пов'язані з біблійним Апокаліпсом. Визначено зміни світоглядного і стильового планів у зіставленні з попередніми поетичними книжками цього автора. Аналізується художня своєрідність поетичних такстів.


Дод.точки доступу:
Римарук, Ігор Миколайович (український поет ; 1958-2008)

Знайти схожі

3.


    Кіраль, Сидір.
    "...Образ чистого, святого... й такого рідного Максима": М. Богданович у літературознавчій рецепції та едиційній практиці Івана Денисюка (за матеріалами неопублікованого листування) [Текст] / Сидір Кіраль // Слово і час. - 2013. - № 2. - С. 23-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники білоруські, 20 ст.
   Білоруська література--Поезія

   Літературознавці України, 20-21 ст.

   Епістолярна спадщина

Кл.слова (ненормовані):
історія літератури -- переклад -- книжкова серія -- книжкова графіка
Анотація: У статті вперше розглянуто питання білорусистики, зокрема рецепцію творчості М. Богдановича, у науковій та неопублікованій епістолярній спадщині І. Денисюка, а також його участь у підготовці збірки "Лірика" в перекладі українською мовою.


Дод.точки доступу:
Богданович, Максим (білоруський поет, публіцист, літературний критик, перекладач ; 1891-1917) \про нього\; Денисюк, Іван (український літературознавець і фольклорист ; 1924-2009) \про нього\

Знайти схожі

4.


    Мележик, В. О.
    "...Торішнім снігом засипана історія" [Текст] : урок компаративного прочитання повісті М. В. Гоголя та новели Р. Акутагави / В. О. Мележик // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2016. - № 3. - С. 24-28. - Бібліогр.: 8 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Російська література--Гоголь Микола Васильович (1809-1852 рр.)
   Японська література --Акутаґава Рюноске (1892-1927 рр.)

Кл.слова (ненормовані):
повість М. Гоголя "Шинель" -- новела Р. Акутагави "Бататова каша" -- доля "маленької людини" -- образ Акакія Акакійовича -- експеримент Р. Акутагави -- правильний Шлях у конфуціанстві
Анотація: Мета запропонованого уроку - використовуючи метод компаративного аналізу творів, акцентувати увагу учнів на проблемі "маленької людини" у світовій літературі, з'ясувати подібності та відмінності творення образів у повісті М. Гоголя "Шинель" та новелі Р. Акутаґави "Бататова каша"; проаналізувати авторську позицію у творах.


Дод.точки доступу:
Гоголь, Микола Васильович (рос.- укр. прозаїк, драматург, письм. ; 1809-1852) \про твір\; Акутаґава, Рюноске (японський письменник періодів Мейдзі і Тайсьо ; 1892-1927) \о нем\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

5.


    Салига, Тарас.
    ...У мене - тільки слово... Образ Івана Світличного в інтер'єрі його сонетів [Текст] / Тарас Салига // Дзвін. - 2009. - № 11/12. - С. 137-140. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поети, 20 ст.
   Шістдесятники--Література--Персоналії--Україна, 20 ст.

Анотація: Автор розповідає про українського поета Івана Світличного. Як більшість людей того покоління, його не обминули тюрма та концентраційні табори. Неприйняття тодішньої хрущовсько-брежнівської дійсності, участь на хвилі політичної відлиги в акціях на захист української інтелігенції визначили його страдницьку долю... Роки, проведені у тюрмах та виселках, підірвали здоров'я поета. Недовго він прожив на свободі, не встиг надивитись на оновлювану незалежну Україну.


Дод.точки доступу:
Світличний, Іван Олексійович (укр. рад. літературознавець, мовознавець, літ. критик, поет, перекладач, діяч укр. руху опору 1960-1970-их років, репресований ; 1929-1992) \про нього\

Знайти схожі

6.


    Гальчук, Оксана.
    "Calendarium" Миколи Філянського як український варіант Овідієвих "Фастів" [Текст] / Оксана Гальчук // Слово і час. - 2012. - № 12. - С. 73-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Поезія

   Антична література--Персоналії--Стародавній Рим

Кл.слова (ненормовані):
інтертекстуальність -- рецепція -- образ-символ
Анотація: У статті проаналізовано поезії збірки М. Філянського "Calendarium" із погляду рецепції античного інтертексту. Синтез античної та української барокової й романтичної традицій, пропущених крізь призму індивідуально-авторського художнього мислення, дав змогу створити оригінальний варіант поетичного місяцеслова.


Дод.точки доступу:
Філянський, Микола (український письменник ; 1873-1937) \про нього\; Овідій (давньоримський поет) \про нього\

Знайти схожі

7.


    Хамедова, Ольга.
    FECI, QUOD POTUI... = Я зробив усе, що міг... : доля і творчість Бориса Антоненка-Давидовича / Ольга Хамедова // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2014. - № 5. - С. 55-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Антоненко-Давидович Б. Д.--Біографія--Творчість
Кл.слова (ненормовані):
образ "лицаря абсурду" -- табірна проза -- наратор -- іронія -- національна ідея -- нарація -- автобіографічний сегмент
Анотація: Розглянуто життєвий шлях Б. Антоненка-Давидовича, проаналізовано його творчість, зокрема акцентована увага на характері нарації та наратора. Обгрунтовано специфіку автобіографічного сегмента у творах письменника.


Дод.точки доступу:
Антоненко-Давидович, Борис Дмитрович (український письменник, перекладач; член літературної організації Ланка-МАРС; дослідник проблем розвитку й культури української мови. Репресований у 1935 р., на волі - з 1957 р ; 1899-1984) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.
801
П 352


    Ничко, Оксана.
    Imago України та українців у журналістській та фікційній свідомості Джона Стейнбека [Текст] / Оксана Ничко // Питання літературознавства : наук. зб. - Чернівці : ЧНУ, 2009. - Вип. 78. - С. 80-88. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: "A Russion Journal" (1948)
УДК
Рубрики: Письменники Америки, 20 ст.
   Американська література--Публіцистика--Образи і теми

Кл.слова (ненормовані):
імагологія -- автостереотип -- гетеростереотип -- нетелеологічний світ -- образ-персонаж -- образ-стереотип -- образ-троп


Дод.точки доступу:
Стейнбек, Джон \о нем\
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 518995 - Б.ц. (вільний)

Знайти схожі

9.


    Василенко, Вадим.
    «Сеньйор Ніколо» Юрія Косача і гоголівський текст в українській літературі ХХ століття [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2021. - № 1. - С. 87-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
   Письменники України, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
романізована біографія -- символічна автобіографія -- міф -- образ
Анотація: У статті аналізуються фрагменти з незавершеного роману Юрія Косача «Сеньйор Ніколо», присвяченого історії Миколи Гоголя, у контексті українського гоголівського дискурсу ХХ ст. З’ясовується своєрідність Косачевого розуміння Гоголя, наголошується на світоглядних аналогіях письменників.


Дод.точки доступу:
Косач, Юрій \про нього\; Гоголь, Микола Васильович (рос.-укр. прозаїк, драматург, письм. ; 1809-1852) \про твір\

Знайти схожі

10.


    Роздольська, Ірина.
    «Тим, що впали»: у світі поезії Українських Січових Стрільців [Текст] / Ірина Роздольська // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 3. - С. 58-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українські Січові Стрільці--Літературна творчість, 1917 р.
Кл.слова (ненормовані):
покоління -- образ світу -- межова ситуація -- життя – смерть -- військове покоління -- трагічний оптимізм
Анотація: У статті представлено образ світу Українських Січових Стрільців на матеріалі літературно-меморіального збірника «Тим, що впали», підготованого в середовищі січового стрілецтва 1917 р. Стверджується, що образ світу є творчою проєкцією генераційного екзистенційного автопортрета, відповідною соціально-історичному часові Визвольної війни.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)