Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=ОРГАНИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ<.>
Загальна кількість знайдених документів : 22
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-22 
1.


    Ємельяненко, Карім.
    Утворення старостинських округів в об’єднаних територіальних громадах [Текст] / Карім Ємельяненко // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 3. - С. 207-211. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Територіальні громади--Старостинські округи--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
органи місцевого самоврядування
Анотація: Розглянуто поняття і сутність старостинських округів в об’єднаних територіальних громадах в аспекті правової науки і законодавчого забезпечення; зроблено висновок щодо ефективності здійснення управлінських функцій об’єднаними територіальними громадами на приєднаних територіях через утворення старостинських округів. Запропоновано визначення та зауваження щодо необхідності встановлення критеріїв в нових законотворчих ініціативах, зокрема в питаннях утворення та формування старостинських округів в новостворених об’єднаних територіальних громадах.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Батанов, О. В.
    Статус столиці України у дзеркалі сучасних законопроєктних ініціатив. Досвід експертного аналізу [Текст] / О. В. Батанов // Юридична Україна. - 2019. - № 11. - С. 10-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Столиці держав--Конституційно-правовий статус--Київ, місто (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
державні адміністрації -- законотворчість -- виконавча влада -- конституційно-правове забезпечення -- органи місцевого самоврядування -- столичні міста -- столичні функції
Анотація: Висвітлено стан конституційно-правового забезпечення реалізації статусу міста Києва як столиці України, а також концептуальні проблеми сучасних законопроект них ініціатив у сфері здійснення місцевого самоврядування та виконавчої влади у місті Києві із використанням досвіду експертного аналізу. Констатується, що протягом усіх років, які пройшли з моменту прийняття законодавчих актів, які визначали особливості та специфіку організації та функціонування місцевого самоврядування та виконавчої влади у місті Києві, відповідні відносини розвивалися доволі суперечливо як в аспекті реалізації столичних функцій, так і в діяльності організаційних структур міської влади, насамперед, Київського міського голови, Київської міської ради. Київської міської державної адміністрації, в здійсненні управління в районах, містах тощо. Розглядаються сукупність об’єктивних та суб’єктивних причин, правових, політичних та соціально-економічних, внутрішніх та зовнішніх факторів, що обумовлюють необхідність удосконалення законодавчого забезпечення організації та функціонування місцевого самоврядування і виконавчої влади у місті Києві.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Вінницька, Оксана Анатоліївна.
    Суть та фундаментальні напрями розвитку бюджетної політики на локальному рівні [Текст] / Оксана Анатоліївна Вінницька, Інна Анатоліївна Бержанір, Наталія Іванівна Гвоздей // Економіка. Фінанси. Право. - 2018. - № 3. - С. 38-41. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Бюджет--Бюджетна система--Бюджетне право--Фінанси--Україна
   Доходи--Капітал--Податкове право--Прибутки--Україна

   Видатки--Витрати--Бюджет

Кл.слова (ненормовані):
бюджетна політика -- доходи бюджету -- видатки бюджету -- державний бюджет -- органи місцевого самоврядування
Анотація: У статті досліджено суть бюджетної політики та обгрунтовано основні напрями її реалізації на місцевому рівні. Розглянуто критерії проведення ефективної бюджетної політики, а також оптимізацію бюджетних витрат.


Дод.точки доступу:
Бержанір, Інна Анатоліївна; Гвоздей, Наталія Іванівна

Знайти схожі

4.


    Возняк, Галина Василівна.
    Фінанси територіальних громад України в умовах поширення пандемії: проблемно орієнтований аналіз з урахуванням поведінкових аспектів [Текст] / Галина Василівна Возняк, Христина Олегівна Патицька // Економіка України. - 2021. - № 6. - С. 78-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеві фінанси--Антикризові заходи--Україна, 2020-2021 рр.
Кл.слова (ненормовані):
органи місцевого самоврядування -- поведінкова економіка -- формування -- використання
Анотація: Проаналізовано процеси формування і використання фінансових ресурсів територіальних громад України в умовах пандемії СОVID-19. Наголошено на особливостях прояву коронакризи на місцевому рівні. Виявлено тенденції впливу пандемії на фінансові індикатори територіальних громад у розрізі обраних груп. Ідентифіковано проблеми, які негативно впливають на зміцнення фінансової спроможності громад. Окреслено напрями мінімізації негативного впливу пандемії на підставі постулатів поведінкової економіки на місцевому рівні.


Дод.точки доступу:
Патицька, Христина Олегівна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Волохова, І. С.
    Місцеве оподаткування: реалізація загальних принципів [Текст] / І. С. Волохова // Економіка України. - 2014. - № 12. - С. 74-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеві податки--Загальні принципи--Реалізація
Кл.слова (ненормовані):
місцеві податки і збори -- органи місцевого самоврядування -- суспільні блага -- доходи населення -- дешевизна стягнення -- розвиток виробництва

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Дульська, І. В.
    Можливості діджиталізації територіальних громад і смарт-спеціалізації їх розвитку в умовах реформи децентралізації в Україні [Текст] / І. В. Дульська // Економіка України. - 2021. - № 4. - С. 68-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Територіальні громади--Діджиталізація--Смарт-спеціалізація--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
органи місцевого самоврядування -- цифрова інфраструктура -- регіональний соціально-економічний розвиток -- адміністрування розвитку
Анотація: Досліджено наявні технологічні, інституційні, фінансові передумови розширення діджиталізації усіх сфер діяльності територіальних громад і органів місцевого самоврядування в Україні в умовах реформ децентралізації та адміністративно-територіального устрою з метою збільшення їх смарт-спеціалізації, ефективності діяльності, розвитку бізнесу та покращення умов життя, що особливо важливо в період пандемії СОУЮ-19, коли в онлайн масово переходять сектори, які задовольняють базові потреби сучасної людини, мінімізуючи необхідність виходити з дому для життєзабезпечення, бізнесу та продуктивної діяльності. Запропоновано напрями розширення діапазону, важелів і сфер упровадження діджиталізації в адмініструванні розвитку територіальних громад.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Духовна, Оксана Василівна.
    Фінансова основа місцевого самоврядування: теоретико-правові проблеми забезпечення [Текст] / О. В. Духовна // Держава і право. - 2011. - Вип. 52. - С. 361-366. - Бібліогр. наприкінці робіт
Рубрики: Фінансова система--Місцеве самоврядування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
місцеві фінанси -- органи місцевого самоврядування -- місцеві запозичення
Анотація: Досліджено правову природу місцевих фінансів.


Знайти схожі

8.


    Заєць, Олена.
    Земельні права як об’єкт захисту / Олена Заєць // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 69-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельне право--Правові категорії
Кл.слова (ненормовані):
територіальна громада -- суб’єкти права -- органи місцевого самоврядування
Анотація: У сучасних умовах категорія земельних прав впевнено займає своє законне місце як об’єкт наукових досліджень. Земельні права та обов’язки – це ті права та обов’язки, які випливають із норм земельного права та земельного законодавства і становлять зміст земельних правовідносин. Але в науці земельного права немає єдності думки щодо змісту категорії «земельні права», їх видів і особливостей судового захисту. Земельне законодавство не оперує поняттям «земельні права». На думку вчених, земельне законодавство пішло шляхом застосування поняття «права на землю», що значно звужує правові можливості суб’єктів земельних правовідносин у тому числі щодо захисту порушених земельних прав. Судова практика намагається надолужити ці прогалини, подекуди не досить вдало. Питання земельних прав та їх захисту досліджували такі вчені, як С.В. Гринько, А.М. Мірошниченко, Ю.В. Мягкоход та інші. У статті викладено авторське бачення поняття та видів земельних прав, а також проаналізовано судову практику захисту їх окремих різновидів. Вважаємо, що категорія «земельні права» повинна включає в себе права на землю.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Закреницький, Анатолій.
    Законодавче та нормативно-правове регулювання діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування в особливий період [Текст] / Анатолій Закреницький // Безпека життєдіяльності. - 2020. - № 10. - С. 20-24 : фот.
Рубрики: Цивільний захист--Законодавство
Кл.слова (ненормовані):
актуальність питання -- визначення терміна "особливий період" -- мобілізація як складова особливого періоду -- повноваження органів державної влади -- органи місцевого самоврядування -- воєнний стан -- частково відбудовний період -- заходи цивільного захисту -- надзвичайний стан
Анотація: Матеріал рекомендовано для осіб керівного складу та фахівців органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування при підготовці та проведенні командно-штабних навчань, штабних тренувань з органами управління та силами цивільного захисту міських (районних) ланок територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту, а також педагогічних працівників навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, які проводять функціональне навчання з питань цивільного захисту.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Качан, В. В.
    Особливості митних формальностей в режимі прикордонної торгівлі [Текст] / В. В. Качан // Митна справа. - 2012. - № 3. - С. 56-64. - Библиогр.: с. 64 (7 назв.)
Рубрики: Митна справа України--Процес законодавчого регулювання
   Митний кодекс України--Аналіз положень

   Міжнародна діяльність України--Місце міжрегіональних зв`язків

Кл.слова (ненормовані):
Органи місцевого самоврядування -- Держвний кордон
Анотація: Розглянуто особливості застосування митних формальностей взаємодії митних органів та інших уповноважених органів, задіяних в регулюванні прикордонної торгівлі. Запропоновані шляхи вдосконалення норм чинного митного законодавства зокрема в частині здійснення митного контролю та митного оформлення.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-22 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)