Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Національна ідея<.>
Загальна кількість знайдених документів : 35
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-35 
1.


    Литвин, Володимир Михайлович.
    Територіальність у гуманітарному просторі: наукові рефлексії [Текст] / Володимир Михайлович Литвин // Вісник Національної академії наук України. - 2021. - № 4. - С. 3-10
Рубрики: Регіональна політика--Україна
   Регіоналістика

Кл.слова (ненормовані):
гуманітарний простір -- територіальна ідентичність -- регіональна політика -- регіоналістика -- національна ідея -- суверенітет
Анотація: Статтю присвячено осмисленню феномена територіальності в контексті формування стратегічних пріоритетів розвитку вітчизняної соціогуманітаристики та реалізації напрямів і завдань державної регіональної політики. Підкреслено, що геополітичні випробування, перед якими опинилася Україна, змушують актуалізувати пошук теоретичних побудов у сфері вирішення конфліктів, а також репрезентацію інформаційно-аналітичного та прогностичного потенціалу сучасної науки. Утвердження нової культури інноваційного мислення потребує від наукової спільноти міждисциплінарного аналізу проблем територіальної ідентичності та ментальності, національної та історичної пам’яті, регіональної свідомості та локальних рівнів самоорганізації соціуму. Доведено, що пошук консолідаційних ідей та інтеграційних механізмів, обстоювання територіальної цілісності та непорушності кордонів мають стати цільовими орієнтирами соціогуманітарних досліджень, потужними чинниками формування національної ідентичності та єдності. Грунтована на такому фундаменті просторова аналітика не лише дасть змогу запобігти різноманітним загрозам та викликам, генерувати моделі динамічного та збалансованого регіонального розвитку України, а й кардинально змінить ставлення суспільства до можливостей соціогуманітарної науки.


Знайти схожі

2.


    Нестеренко, Н. П.
    Українська національна ідея в художньому баченні Тараса Шевченка [Текст] / Н. П. Нестеренко // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2020. - № 7/9. - С. 23-27. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Загальноосвітні школи--Навчальні предмети--Українська література--Українська мова
   Письменники українські--Життя і творчість

Кл.слова (ненормовані):
культура -- національна ідея -- українська література
Анотація: Дослідження творчості Т. Шевченка на сучасному етапі суголосне національним, державницьким процесам, що відбуваються в українському суспільстві.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

3.


    Магера, Сергій.
    Національна ідея як стрижнева основа української культури [Текст] / Сергій Магера // Вища освіта України. - 2020. - № 4. - С. 67-72. - Бібліогр.: 11 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Культура--Українська
Кл.слова (ненормовані):
людина -- культура -- національна ідея -- виховання -- світогляд -- гуманізація освіти
Анотація: Досліджуються сутність та характеристики української національної культури; підкреслюється її унікальність та сумірність і з найбільшими історичними світовими культурами. Автор стверджує, що в основі української культури знаходиться національна ідея, випестувана поколіннями борців за незалежність. Вона несе в собі колосальний людський і державо-творчий потенціал, який через освоєння культури особистістю, завдяки освіті та самоосвіті, вихованню та самовихованню, прилучення до високого світу мистецтва обєктивно входить у духоний світособистості, формує її світогляд, життєдайні цінності. Світоспіврозмірність української культури убезпечує її від вузького націоналізму, орієнтує на сприйняття кращих зразків світової культури, обмін досягненнями, на взаємно вигідну співпрацю народів. Загалом національна ідея є політико-культурним проєктом розвитку української нації, основними елементами якої попри всі дискусійні моменти є орієнтація на побудову демократичної, правової, соціальної держави в Україні.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

4.


    Мафтин, Наталія.
    Енергетика чину як домінанта стильової палітри Євгена Маланюка [Текст] / Наталія Мафтин // Слово і час. - 2018. - № 2. - С. 31-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Україна, 20-21 ст.
   Ювілеї

   Українська література--Поезії, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Екзистенція -- Психіка -- Національна ідея -- Мова символів -- Ритміка -- Фоніка -- Стиль
Анотація: У статті йдеться про національно-екзистенційну зкмовленість функціонування української літератури як "держави слова", яка особливо увиразнилась у період 20-30-х років минулого століття. Автор говорить про наснаженість поетичного слова Є. Маланюка енергетикою героїки та звитяги в умовах загрози національному буттю.


Дод.точки доступу:
Маланюк, Євген Филимонович (укр. письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист, літ. критик, сотник Армії УНР ; 1887-1968) \про нього\

Знайти схожі

5.


    Коломієць, Т.
    Організація патріотичного виховання в закладі освіти за сучасних умов / Т. Коломієць // Виховна робота в школі : наук.-метод. журн. - 2018. - № 10. - С. 2-7
Рубрики: Виховання--Національно-патріотичне
Кл.слова (ненормовані):
національна ідея -- патріотичне виховання -- духовно-моральне виховання -- духовність -- громадянськість
Анотація: Розкрито сутність, складові, напрями, форми та принципи патріотичного виховання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Рафальський, О. О.
    Етнічність в епоху глобалізації [Текст] / О. О. Рафальський // Народна творчість та етнологія. - 2018. - N 6(листопад-грудень). - С. 6-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етнічність--Глобалізація
Кл.слова (ненормовані):
етнічна ідентичність -- примордіалізм -- мегатренди сучасного суспільного розвитку -- національна консолідація -- національна ідея
Анотація: Фактор етнічності має унікальне історично-цивілізаційне значення для кожного суспільства з багатьох причин. По-перше, етнічність віддзеркалює єдність природного і культурного чинників суспільної життєдіяльності; по-друге, вона слугує основою для розвитку більш розвинених форм суспільної ідентичності; по-третє, етнічність постає надійним захисним механізмом у разі суспільно-політичних деструкцій та інших кризових явищ. Однак глобалізація є настільки потужним комплексним фактором функціонування суспільного життя, що регенеративні можливості етнічної сфери опиняються під загрозою.


Знайти схожі

7.


    Вертій, Олексій
    У річищі ідейних противоборств: Тарас Шевченко в національній свідомості українців ХХ-ХХІ століть [Текст] / Олексій Вертій // Українська мова і література в школі. - 2017. - № 3. - С. 44-51. - Бібліогр.: 29 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Шевченко Т. Г. (1814-1861 рр.)
Кл.слова (ненормовані):
національна ідея -- рух інакодумців
Анотація: Динаміка сприйняття та функціонування ідей Т. Шевченка в українському суспільстві досліджується на основі аналізу спогадів його сучасників, листів, матеріалів царської охранки, інших документів, літературознавчих праць та даних анкетного опитування, проведеного автором у 2013 році.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Савчин, Мирослав.
    До сутності української національної ідеї [Текст] / М. Савчин // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2017. - № 3. - С. 133 . - ISSN 1810-2131
Рубрики: Політологія--Нація та національна політика
Кл.слова (ненормовані):
національна ідея
Анотація: У публікації автор наводить змістові компоненти ймовірної української національної ідеї.

Перейти к внешнему ресурсу: http://psm2000.ucoz.ua/load/psikhologija_i_suspilstvo_3_2017/1-1-0-83
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Монастирський, Володимир.
    Обов’язок еліти перед нацією [Текст] / Володимир Монастирський // Дзвін. - 2016. - № 5. - С. 129-135
Рубрики: Національні інтереси України
   Історія України--Націотворення

Кл.слова (ненормовані):
Національна ідея -- Націоналізм -- Націократія -- Політична еліта
Анотація: Автор визначає існуючу політичну ситуацію в Україні як таку, в якій українці вимушені продовжувати національно-визвольну боротьбу вже у "своїй" державі. Стверджує, що ця боротьба триватиме ще довго і закінчиться тільки тоді, коли в Україні запанує націократія як різновид демократії. Також у статті було виокремлено спільні та відмінні ознаки "національної ідеї" та "націоналізму".


Знайти схожі

10.


    Вовканич, С. Й.
    Префекти в системі децентралізації влади: новий інститут, модерна інституція (організація) чи розвиток в Україні неінституціоналізму? [Текст] / С. Й. Вовканич // Регіональна економіка. - 2016. - № 2. - С. 18-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Реформування
   Місцеве самоврядування--Виконавча влада--Територіальна громада

   Інституціональна економіка--Регіональна політика

   Адміністративні реформи--Децентралізація--Проблеми і перспективи--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Національна ідея -- Стратигеми -- Громада -- Національна економіка
Анотація: З соціогуманістичних позицій у контексті очікуваного запровадження суспільного інституту префекта вперше акцентується увага на потребі приведення у відповідність до умов децентралізації влади дефініцій "інститут" і "інституція (організація)".


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-35 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)