Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (1)Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Наратив<.>
Загальна кількість знайдених документів : 50
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50  
1.


    Єфименко, В.
    Співвідношення візуальних і вербальних елементів у казковому наративі [Текст] / В. Єфименко // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. - 2016. - № 1 (49): Іноземна філологія. - С. 34-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Текст--Ілюстрації--Казковий наратив
Анотація: Статтю присвячено аналізу взаємовідношень між текстом та ілюстраціями як двома різними семіотичними модусами в рамках мультимодальних студій. Виявлено логіко-семантичні відношення уточнення, розширення та продовження.


Знайти схожі

2.


    Балдинюк, В.
    "Паралельна агіографія" і авторський наратив: комунікативний аспект у романі Валерія Шевчука "Око прірви" [Текст] / В. Балдинюк // Слово і час. - 2003. - № 2. - С. 63-69
Рубрики: Українська література, XX ст.--Шевчук В.--Романи


Дод.точки доступу:
Шевчук, В. \про нього\

Знайти схожі

3.


    Бацевич, Флорій.
    Елементи "тваринного наративу" в малій прозі Івана Франка: лінгвориторичні аспекти [Текст] / Флорій Бацевич, Вікторія Чернуха // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2016. - № 4. - С. 38-41. - Бібліогр. 12 назв
Рубрики: Художній текст--Тваринний наратив
Кл.слова (ненормовані):
оповідна інстанція -- оповідь від імені тварин -- модальність оповіді
Анотація: З'ясовано, як у своїх оповіданнях "Свиня", "Звірячий бюджет" і "Щука" І. Франко втілив спробу ввести у тканину художнього твору елементи так званого тваринного наративу, тобто оповіді від імені тварин та риби з використанням елементів казкового викладу в перших двох творах. Виявлена наявність реальної модальності в усіх оповіданнях, функціонування її в межах звичного для художньої літератури кінця ХІХ – початку ХХ ст. перцептивно-когнітивного модусу. Це ще не повноцінні розлогі оповіді від імені тварин, оскільки в аналізованих літературних творах "наратив тварин" вплетений у низку мовленнєвих дій інших оповідних інстанцій (людей); він не повною мірою самостійний і функціонально самодостатній. Такою "літературна оповідь тварин" стане пізніше, зокрема в творчості Т. Шевченка.


Дод.точки доступу:
Чернуха, Вікторія; Франко, Іван Якович (1856-1916 ) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Брайко, Олександр.
    Літературна рецепція культурної моди: "Оповідання про Сергія Петровича" Леоніда Андреєва і "Дрібниця" Володимира Винниченка [Текст] / Олександр Брайко // Слово і час. - 2009. - № 10. - С. 50-65. - Бібліогр.: с. 65.
Рубрики: Українська література--Проза, 19-20 ст.
   Російська література--Проза, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Автор -- Наратив -- Натуралізм -- Персонаж
Анотація: У статті в компаративному аспекті аналізується художня рецепція ідей Ф. Ніцше та соціалістичного дискурсу у зразках малої прози російського й українського письменників. Розглядається наративна структура творів та особливості їх сюжету у зв'язку зі стильовими тенденціями в літературі кінця XIX - початку XX ст.


Дод.точки доступу:
Андреєв, Леонід (російський письменник ; 1871-1919) \о произв.\; Винниченко, Володимир Кирилович (укр. політик, держ. діяч, письм. і худож. ; 1880-1951) \про твір\

Знайти схожі

5.


    Брайко, Олександр.
    Про деякі наративні особливості ранніх романів Володимира Винниченка [Текст] / Олександр Брайко // Слово і час. - 2011. - № 6. - С. 33-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України--Діаспора--Франція
Кл.слова (ненормовані):
Аналепсис -- Внутрішня фокалізація -- Вставний наратив -- Перцептивний кут зору
Анотація: У статті аналізуються романи "Рівновага", "Заповіт батьків", "Хочу!", дилогія "По-свій" - "Божки". З'ясовано роль персонажної фокалізації як носія внутрішньосюжетної дії та дискутованих ідеологічних значень. Простежено зв'язок наративних особливостей творів зі стильовим контекстом української літератури початку ХХ ст.


Дод.точки доступу:
Винниченко, Володимир Кирилович (укр. політик, держ. діяч, письм. і худож. ; 1880-1951) \про твір\

Знайти схожі

6.


    Бук, Соломія.
    Форми нарації в романі Іздрика "Подвійний Леон" [Текст] / С. Бук // Слово і час. - 2006. - № 2. - С. 63-67
Рубрики: Українська література --Проза, ХХІ ст.
   Літературознавство--Проблема автора в літературі

Кл.слова (ненормовані):
Наратив
Анотація: Дається визначення "нарації" , відповідно з яким твір - окрема закінчена нарація, яка має свої специфічні форми. Роман Ю. Іздрика є доказом цього твердження.


Дод.точки доступу:
Іздрик, Ю. \про нього\

Знайти схожі

7.


    Голобородько, Я.
    "Бен-романи" Доріс Лессінг [Текст] : есей про дилогію Нобелівської лауреатки 2007 року / Ярослав Голобородько // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2016. - № 3. - С. 37-40.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Англійська література--Лессінг Доріс (1919-2013 рр.)
Кл.слова (ненормовані):
комп'ютерна програма людської цивілізації -- роман "П'ята дитина" -- роман "Бен у світі" -- "проблема Бена" -- наратив -- ракурс -- тотальне відчуження -- Бен і соціум -- колізія -- "доцивілізаційне" начало
Анотація: Літературно-критичний есей присвячено двом романам англійської письменниці Доріс Лессінг "П'ята дитина" та "Бен у світі", які об'єднані спільним героєм Беном Ловеттом. У творах порушується проблема так званої "комп'ютерної програми" людської цивілізації. За концепцією автора дилогії, розум, інтелект протистоїть живій, ментальній природі, розум у своєму найрозвиненішому вигляді є антиподом гуманізму. Доріс Лессінг показує, як тоталітарна й регламенована комп'ютерна програма людської циілізації вичавлює таких, як Бен, тому що не терпить нічого чужеродного і не бажає миритися зі своїми "збоями". Цей конфлікт цивілізаційного і "доцивілізаційного" начал і є найгострішою колізією двох романів письменниці.


Дод.точки доступу:
Лессінг, Доріс (Доріс Мей ; англійська письменниця, лауреат Нобелівської премії з літератури (2007 р.) ; 1919-2013) \о ней\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

8.


    Голобородько, Ярослав.
    Імпреза фемінності (Театр одного поета) [Текст] / Ярослав Голобородько // Слово і час. - 2013. - № 9. - С. 94-96
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
   Українська література--Поезія, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
триптих -- лірична моновистава -- наратив
Анотація: У статті йдеться про поетичні збірки "Соло Свічі", "Тепер або ніколи", "Хочу до тебе" Лілії Золотоноші.


Дод.точки доступу:
Золотоноша, Лілія (українська письменниця) \про неї\

Знайти схожі

9.


    Голобородько, Ярослав.
    Літературна футбольна ліга: текстові особливості тренувального процесу [Текст] : рецензія / Ярослав Голобородько // Слово і час. - 2013. - № 2. - С. 113-121
Рец. на кн. : Письменники про футбол / укл. Сергій Жадан. - Харків, 2011.

Рубрики: Українська література--Проза, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
футбольна історія -- наратив -- автобіографічність
Анотація: Стаття є рецензією на книгу "Письменники про футбол", яка містить есеї, шкіци, оповідання, новели та інші прозові твори сучасних українських письменників. Спортивно спрямована книга становить інтерес, тому що сполучає літературну сферу та футбольну культуру, дає змогу сучасним літературним нравцям виявити себе на футбольно-текстовому полі.


Знайти схожі

10.


    Голобородько, Ярослав.
    Техніка Модіано, або Як вигравати мистецькі перегони [Текст] / Ярослав Голобородько // Слово і час. - 2015. - № 7. - С. 52-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники Франції, 20-21 ст.
   Французька література--Проза--Роман, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
кримінальний мотив -- Я-наратор -- рефлексія -- сповідальний наратив
Анотація: У статті йдеться про романи сучасного французького письменника Патріка Модіано. Його урбаністична проза міфологізує Париж, описуючи міські пейзажі й реалії, а водночас наповнює зображений цивілізаційний простір фабульними загадками та складними колізіями персонажів.


Дод.точки доступу:
Модіано, Патрік (французький письменник) \про нього\

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50  
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)