Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (3)Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Наноматеріали<.>
Загальна кількість знайдених документів : 29
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-29 
1.


   
    Хімічні рішення проблем вогнезахисту [Текст] / Л.М. Вахітова // Наука та інновації. - 2015. - № 6. - С. 47-56 : рис. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Інтумесцентна система--наноматеріали
Анотація: Вогнезахисні покриття для будівельних конструкцій з підвищеними експлуатаційними, санітарно-гігієнічними та екологічними характеристиками


Дод.точки доступу:
Вахітова, та ін.

Знайти схожі

2.


    Стрижак, Петро.
    Сучасні проблеми нанокаталізу [Текст] / Петро Стрижак // Вісник Національної Академії наук України. - 2014. - № 7. - С. 16-24. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: Нанорозмірний ефект у каталізі ; Нанореактори ; Аспекти практичного використання нанорозмірного ефекту
Рубрики: Фізична хімія--Наноматеріали--Нанокталізи
Кл.слова (ненормовані):
каталізатор -- наночастинки
Анотація: Роглянуто основні проблеми нанокаталізу - галузі фізичної хімії. Проаналізовано прояви нанорозмірного ефекту в каталізі. Висвітлено основні підходи щодо розроблення нових гетерогенно-каталітичних процесів та каталізаторів на основі сучасних наноматеріалів, зокрема частинок перехідних і благородних металів, оксидних наносистем.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

3.


    Ченух, Василь Федорович.
    Стан та перспективи впровадження нанотехнологій у біології та медицині [Текст] : за матеріалами наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 29 квітня 2015 року / Василь Федорович Ченух // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 6. - С. 11-19 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медицина--Нанотехнології
   Біологія--Нанотехнології

   Нанотехнології--Наноматеріали--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
нанокомпозити -- пухлинні клітини -- векторна доставка ліків -- лікарська резистентність
Анотація: Наведено основні результати ряду унікальних комплексних досліджень і технологічних розробок, що не лише розкривають механізми взаємодії нанорозмірних систем, а й створюють практичну платформу для впровадження нових підходів діагностики і терапії в клінічну практику.


Знайти схожі

4.


    Єфімова, Світлана Леонідовна.
    Розроблення інноваційних наноматеріалів для біомедичних застосувань [Текст] : стенограма доповіді на засіданні Президії НАН України 11 листопада 2021 року / Світлана Леонідовна Єфімова // Вісник Національної академії наук України. - 2022. - № 1. - С. 23-29 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інновації--Інноваційні наноматеріали--Біомедичні застосування
Кл.слова (ненормовані):
неорганічні наночастинки -- антиоксидант -- активні форми кисню -- тераностика
Анотація: У доповіді наведено найважливіші результати фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок відділу наноструктурних матеріалів ім. Ю.В. Малюкіна Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України зі створення нових багатофункціональних наноструктурованих матеріалів на основі люмінесцентних редокс-активних та сцинтиляційних нанокристалів, які є перспективними для застосування в біомедичній сфері та фармацевтиці. Показано, що наночастинки на основі оксидів рідкісноземельних елементів мають великий потенціал для використання в медичній практиці.


Знайти схожі

5.


    Україна. Кабінет Міністрів.
    Про схвалення Концепції Державної цільової науково-технічної програми "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 роки [Текст] : розпорядження від 2 квітня 2009 р. № 331-р / Кабінет Міністрів // Вісник Національної академії наук України. - 2009. - № 6. - С. 27-31.


Знайти схожі

6.


    Морозовська, Ганна Миколаївна.
    Про стан та перспективи розвитку фізики фероїків в Україні [Текст] : за матеріаліми наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 13 грудня 2017 року / Ганна Миколаївна Морозовська // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 2. - С. 42-52 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фероїки--Фізичні дослідження
   Фізика--Фізичні властивості--Фероїки

Кл.слова (ненормовані):
фероїки -- мультифероїки -- фазові переходи -- розмірні ефекти -- наноматеріали
Анотація: Доповідь охоплює широке коло питань, що мають важливе значення для вирішення актуальних проблем розвитку фізики фероїків в Україні. Зазначено, що фероїки є унікальними об’єктами для фундаментальних фізичних досліджень складних нелінійних процесів і явищ, які відбуваються в цих речовинах у мікро- і наномасштабі. Завдяки можливості керування фізичними властивостями фероїків за допомогою розмірних ефектів наноструктури на їх основі є одними з найперспективніших для застосувань у наноелектроніці, наноелектромеханіці, оптоелектроніці, нелінійній оптиці та інформаційних технологіях. У НАН України сформувалася наукова школа з фізики фероїків, характерною ознакою якої є глибока інтегрованість у міжнародну наукову спільноту. Українські вчені отримали ряд пріоритетних результатів, які мають фундаментальне значення для розуміння нелінійних фізичних процесів у нанофероїках, а також є важливими для їх новітніх застосувань у наноелектроніці.


Знайти схожі

7.


   
    Получение углеродного наноматериала из продуктов воздушной конверсии метайа с рециркуляцией отходящих газов [Текст] / В. Г. Котов [и др.] // Энерготехнологии и ресурсосбережение . - 2018. - № 4. - С. 35-46. - Библиогр.: с. 44, 46 (16 назв.)
Рубрики: Метан--Конверсія
   Наноматеріали

Анотація: Розглянуто можливість підвищення питомого виходу вуглецевого наноматериалу з продуктів повітряної конверсії метану за рахунок застосування технології з рециркуляцією газів, що відходять. Виконано аналіз впливу водяної пари та діоксиду вуглецю, що містяться в газі, що рециркулює, на процес конверсії метану. За розробленою методикою розрахунку проведено оцінку зміни основних параметрів синтезу вуглецевого матеріалу в залежності від ступеня рециркуляції газів, що відходять, у перехідному та усталеному періодах процесу. Показано, що застосування рециркуляції газів підвищує питомий вихід вуглецевого матеріалу, проте у цьому випадку через накопичення азоту в газовій фазі відбувається зниження продуктивності процесу по одержуваному продукту. Зроблено оцінку підвищення продуктивності процесу внаслідок збільшення тиску газів у даній системі. Встановлено, що з метою підвищення питомого виходу вуглецевого матеріалу одержувані конвертований газ та повторно використовуваний газ, що рециркулює, доцільно піддавати глибокому очищенню від водяної пари.


Дод.точки доступу:
Котов, В.Г.; Небесный, А.А.; Святенко, А.М.; Ховавко, А.И.; Филоненко, Д.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Скороход, Валерій Володимирович.
    Позитивна практика виконання державних науково-технічних програм НАН України [Текст] / Валерій Володимирович Скороход // Вісник Національної академії наук України. - 2014. - № 5. - С. 47-48 : фот.
Рубрики: Науково-технічні програми--Державна підтримка
   Нанотехнології--Наноматеріали--Дослідження

Анотація: В статті йдеться про державні науково-технічні програми, зокрема про ДНТП "Наноматеріали та нанотехнології", яка розпочалася в 2010 р. Автор наводить приклади успішного вирішення інститутами НАН України досить складних завдань цієї програми.


Знайти схожі

9.


    Стойка, Ростислав Стефанович.
    Перспективи створення наноносіїв для доставки генетичного матеріалу в клітини [Текст] : за матеріалами наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 31 січня 2018 року / Ростислав Стефанович Стойка // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 3. - С. 19-32 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фармакологія--Нанотехнології
   Біотехнологія--Наноматеріали

   Генна терапія--Доставка генетичних матеріалів

Анотація: У доповіді наведено найвагоміші результати багаторічних експериментальних досліджень, проведених науковцями Ін-ту біології клітини НАН України у співпраці з іншими академічними установами, з розроблення та вивчення нанорозмірних носіїв для ефективної доставки нуклеїнових кислот у клітини живих організмів. Отримані результати є важливими для подальшого розвитку генної інженерії та генної терапії і дають змогу розширити сферу застосування їх досягнень у біотехнології та медичній практиці. Наголошено на необхідності подальшого розроблення і глибшого вивчення нових нанорозмірних матеріалів для скерованої доставки як ліків, так і генетичних матеріалів до клітин-мішеней в органах і тканинах.


Знайти схожі

10.


    Головко, А. М.
    Оцінювання та контролювання біологічної безпеки наноматеріалів у ветеринарній медицині [Текст] / А. М. Головко, В. О. Ушкалов [и др.] // Вісник аграрної науки. - 2011. - № 5. - С. 24-28. - Библиогр.: с. 28 (25 назв)
Рубрики: Ветеринарна медицина--Наноматеріали
Анотація: Теоретично та експериментально обгрунтовано методологію оцінювання та контролювання біобезпеки наноматеріалів, перспективних для ветеринарної медицини та біотехнології, на моделі використання системних біомаркерів.


Дод.точки доступу:
Ушкалов, В.О.; Рєзніченко, Л.С.; Романько, Л.С.; Грузіна, Т.Г.; Дибкова, С.М.; Ульберг, З.Р.

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-29 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)