Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (3)Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Наноматеріали<.>
Загальна кількість знайдених документів : 29
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-29 
1.


    Ченух, Василь Федорович.
    Стан та перспективи впровадження нанотехнологій у біології та медицині [Текст] : за матеріалами наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 29 квітня 2015 року / Василь Федорович Ченух // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 6. - С. 11-19 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медицина--Нанотехнології
   Біологія--Нанотехнології

   Нанотехнології--Наноматеріали--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
нанокомпозити -- пухлинні клітини -- векторна доставка ліків -- лікарська резистентність
Анотація: Наведено основні результати ряду унікальних комплексних досліджень і технологічних розробок, що не лише розкривають механізми взаємодії нанорозмірних систем, а й створюють практичну платформу для впровадження нових підходів діагностики і терапії в клінічну практику.


Знайти схожі

2.


    Дорошенко, Андрій Миколайович.
    Конструктивні і функціональні наноматеріали для медицини [Текст] : засідання секції Наукової ради нових матеріалів при міжнародній асоціації академії наук / Андрій Миколайович Дорошенко // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 8. - С. 80-83 : фот.
Рубрики: Медицина--Нанотехнології
   Наукові форуми--Медицина

Анотація: 25 травня 2015 р. у Києві на базі Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України відбулося п’яте щорічне засідання секції «Конструктивні та функціональні наноматеріали для медицини» Наукової ради з нових матеріалів при Комітеті з природничих наук Міжнародної асоціації академій наук.


Знайти схожі

3.


    Малюкін, Юрій Вікторович.
    Новітні люмінесцентні наноматеріали: фундаментальні властивості, біомедичні та технічні застосування [Текст] : за матеріалами наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 11 жовтня 2017 року / Юрій Вікторович Малюкін // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 12. - С. 28-34 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наномедицина--Фотодинамічна терапія
   Наноматеріали--Нанокристали--Люмінесцентні властивості

Кл.слова (ненормовані):
нанокристали -- антиоксиданти -- фотодинамічна тепрапія
Анотація: У доповіді наведено результати досліджень люмінесцентних властивостей нового класу наноматеріалів - поліфункціональних редокс-активних нанокристалів, які можуть брати активну участь у біологічних процесах, що відбуваються на рівні окремих клітин, і водночас характеризуються наявністю власної люмінесценції, інтенсивність якої корелює з про-/антиоксидантною дією наночастинок. Зокрема, у ролі таких наночастинок проаналізовано нанокристали діоксиду церію та ортованадатів рідкісноземельних елементів, активованих іонами європію, як найбільш перспективні редокс-активні наноматеріали. Дослідження, проведені за допомогою методів стаціонарної та розподіленої у часі спектроскопії в умовах контрольованої зміни редокс-статусу їх оточення, показали, що зазначені наночастинки можуть як безпосередньо демонструвати анти-/прооксидантну дію, так і відігравати роль проміжної ланки в процесах генерації синглетного кисню молекулами-фотосенсибілізаторами. Показано перспективність використання отриманих нанокристалів для біомедичних застосувань - як матеріалів для потреб фотодинамічної терапії і антиоксидантів.


Знайти схожі

4.


    Скороход, Валерій Володимирович.
    Позитивна практика виконання державних науково-технічних програм НАН України [Текст] / Валерій Володимирович Скороход // Вісник Національної академії наук України. - 2014. - № 5. - С. 47-48 : фот.
Рубрики: Науково-технічні програми--Державна підтримка
   Нанотехнології--Наноматеріали--Дослідження

Анотація: В статті йдеться про державні науково-технічні програми, зокрема про ДНТП "Наноматеріали та нанотехнології", яка розпочалася в 2010 р. Автор наводить приклади успішного вирішення інститутами НАН України досить складних завдань цієї програми.


Знайти схожі

5.


    Чекман, Іван Сергійович.
    Оптичні властивості наноматеріалів [Текст] / Іван Сергійович Чекман, Валерій Олександрович Покровський, Дмитро Сергійович Савченко // Вісник Національної академії наук України. - 2014. - № 10. - С. 30-41 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нанотехнології--Наноматеріали
   Фізика--Оптичні та фотоелектричні властивості

   Медицина--Нанотехнології

Кл.слова (ненормовані):
оптичні властивості -- квантові розмірні ефекти -- оптичні мітки -- наночастинки металів -- нановуглець -- нанокомпозити
Анотація: У статті узагальнено дані літератури та результати власних досліджень авторів щодо оптичних властивостей наноматеріалів. Розглянуто квантові розмірні ефекти наночастинок у роботі таких приладів, як резонансні тунельні діоди, лазери на квантових структурах та надчутливі фотодетектори. Описано можливість використання наночастинок металів як нового класу міток у дослідженнях біологічних процесів у різних тканинах, що зумовлено істотно вищою інтенсивністю розсіювання світла нанометалами порівняно з інтенсивністю випромінювання найяскравіших флуоресціюючих молекул. Додатково розглянуто оптичні властивості фулеренів С60 і їх можливе застосування в медичній практиці.


Дод.точки доступу:
Покровський, Валерій Олександрович; Савченко, Дмитро Сергійович

Знайти схожі

6.


    Дорошенко, Андрій Миколайович.
    Конструктивні і функціональні наноматеріали для медицини [Текст] : засідання секції Наукової ради з нових матеріалів при Міжнародній асоціації академій наук / Андрій Миколайович Дорошенко // Вісник Національної академії наук України. - 2014. - № 10. - С. 62-66 : фот.
Рубрики: Медицина--Нанотехнології
   Наномедицина--Наукова співпраця

Анотація: 27 травня 2014 р. на базі Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України відбулося четверте щорічне засідання секції "Конструктивні і функціональні наноматеріали для медицини" Наукової ради з нових матеріалів при Міжнародній асоціації акдемій наук.


Знайти схожі

7.


   
    Безрозплідний період - для лікування аскосферозу у бджіл [Текст] / Т. М. Єфіменко, В. О. Постоєнко, Г. В. Односум, О. А. Воробій // Пасіка. - 2019. - № 8. - С. 12-13. - Бібліогр.: с. 13
Рубрики: Бджоли--Хвороби
Кл.слова (ненормовані):
аскосфероз у бджіл -- грибков ізахворювання бджіл -- наноматеріали -- йодоселен -- безрозплідний період у бджіл
Анотація: Аскосфероз - одне із найбільш поширених грибкових захворювань бджолиних сімей. Пошук безпечних засобів та технологічних прийомів для оздоровлення бджіл за аскосферозу є актуальним завданням. До таких засобів можна віднести наноматеріали. Досліджено протиаскосферозну дію наноаквахелатного комплексу "Йодоселену". До технологічних прийомів оздоровлення бджіл за аскосферозу також можна віднести створення безрозплідного періоду на термін виведення матки в бджолиних сім'ях.


Дод.точки доступу:
Єфіменко, Т. М.; Постоєнко, В. О.; Односум, Г. В.; Воробій, О. А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Рябовол, В. М.
    Особливості будови, фізико-хімічних і токсикологічних властивостей наночастинок діоксиду титану, одержаного за технологією термічного розкладу [літературний огляд і власні дослідження] [Текст] / В. М. Рябовол // Довкілля та здоров'я. - 2020. - № 4. - С. 63-70 : іл. - Бібліогр.: с. 68-70
УДК
Рубрики: Нанотехнології--Наноматеріали--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
нанопорошок -- токсикологія -- гігієна -- три кристалічні форми діоксиду титану -- інформація про токсичність макроформи -- результати дослідження -- результати аналізу літератури
Анотація: Проведено аналіз літературних даних щодо методів отримання, будови та токсичної дії наночастинок діоксиду титану. На підставі даних розробника проаналізовано будову і фізико-хімічні характеристики, досліджено гостру токсичність і місцеву дію наночастинок діоксиду титану.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Єфімова, Світлана Леонідовна.
    Розроблення інноваційних наноматеріалів для біомедичних застосувань [Текст] : стенограма доповіді на засіданні Президії НАН України 11 листопада 2021 року / Світлана Леонідовна Єфімова // Вісник Національної академії наук України. - 2022. - № 1. - С. 23-29 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інновації--Інноваційні наноматеріали--Біомедичні застосування
Кл.слова (ненормовані):
неорганічні наночастинки -- антиоксидант -- активні форми кисню -- тераностика
Анотація: У доповіді наведено найважливіші результати фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок відділу наноструктурних матеріалів ім. Ю.В. Малюкіна Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України зі створення нових багатофункціональних наноструктурованих матеріалів на основі люмінесцентних редокс-активних та сцинтиляційних нанокристалів, які є перспективними для застосування в біомедичній сфері та фармацевтиці. Показано, що наночастинки на основі оксидів рідкісноземельних елементів мають великий потенціал для використання в медичній практиці.


Знайти схожі

10.


    Морозовська, Ганна Миколаївна.
    Про стан та перспективи розвитку фізики фероїків в Україні [Текст] : за матеріаліми наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 13 грудня 2017 року / Ганна Миколаївна Морозовська // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 2. - С. 42-52 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фероїки--Фізичні дослідження
   Фізика--Фізичні властивості--Фероїки

Кл.слова (ненормовані):
фероїки -- мультифероїки -- фазові переходи -- розмірні ефекти -- наноматеріали
Анотація: Доповідь охоплює широке коло питань, що мають важливе значення для вирішення актуальних проблем розвитку фізики фероїків в Україні. Зазначено, що фероїки є унікальними об’єктами для фундаментальних фізичних досліджень складних нелінійних процесів і явищ, які відбуваються в цих речовинах у мікро- і наномасштабі. Завдяки можливості керування фізичними властивостями фероїків за допомогою розмірних ефектів наноструктури на їх основі є одними з найперспективніших для застосувань у наноелектроніці, наноелектромеханіці, оптоелектроніці, нелінійній оптиці та інформаційних технологіях. У НАН України сформувалася наукова школа з фізики фероїків, характерною ознакою якої є глибока інтегрованість у міжнародну наукову спільноту. Українські вчені отримали ряд пріоритетних результатів, які мають фундаментальне значення для розуміння нелінійних фізичних процесів у нанофероїках, а також є важливими для їх новітніх застосувань у наноелектроніці.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-29 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)