Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (28)Буковина (37)Бібліотека О.С.Романця (1)Шевченко Т. Г. (7)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Міф<.>
Загальна кількість знайдених документів : 275
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Лук'янчук, Георгій.
    "Міф не забутий": вечір пам'яті воїна з паризької опери - Василя Сліпака [Текст] / Георгій Лук'янчук // Українське слово. - 2021. - 29 черв. - 12 лип. (№ 25-26). - С. 13
Рубрики: Співаки оперні--Персоналії--Україна, 20-21 ст.


Дод.точки доступу:
Сліпак, Василь Ярославович (укр. та фр. опер. співак, волонтер, військовий ; 1974-2016) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Василенко, Вадим.
    «Сеньйор Ніколо» Юрія Косача і гоголівський текст в українській літературі ХХ століття [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2021. - № 1. - С. 87-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
   Письменники України, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
романізована біографія -- символічна автобіографія -- міф -- образ
Анотація: У статті аналізуються фрагменти з незавершеного роману Юрія Косача «Сеньйор Ніколо», присвяченого історії Миколи Гоголя, у контексті українського гоголівського дискурсу ХХ ст. З’ясовується своєрідність Косачевого розуміння Гоголя, наголошується на світоглядних аналогіях письменників.


Дод.точки доступу:
Косач, Юрій \про нього\; Гоголь, Микола Васильович (рос.-укр. прозаїк, драматург, письм. ; 1809-1852) \про твір\

Знайти схожі

3.


    Мітякіна, Олена.
    Канівський міф Анни Миронової [Текст] / Олена Мітякіна // Образотворче мистецтво. - 2021. - № 1. - С. 80-83 : іл.
Рубрики: Художниці українські--Персоналії--Україна, 20-21 ст.


Дод.точки доступу:
Миронова, Анна (укр. худож.) \про неї\

Знайти схожі

4.


    Лук'янчук, Георгій.
    "Міф не забутий": вечір пам'яті воїна з паризької опери [Текст] / Георгій Лук'янчук // Культура і життя. - 2021. - (№ 13-18). - С. 3
Рубрики: Співаки--Персоналії--Україна, 20-21 ст.
Анотація: 29 червня 2021 р., на п'яті роковини загибелі Героя України, в Арт-сквері імені Василя Сліпака, що на Андріївському узвозі в столиці України, відбувся концерт "МІФ не забутий: Вечір пам'яти Василя Сліпака".


Дод.точки доступу:
Сліпак, Василь Ярославович (укр. та фр. опер. співак, волонтер, військовий ; 1974-2016) \про нього\

Знайти схожі

5.


    Темченко, А. І.
    Семантико-модулятивні конструкції голосних у лікувально-обрядових текстах українців [Текст] / А. І. Темченко // Народна творчість та етнологія. - 2021. - N 1(січень-березень). - С. 31-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лікувальні тексти--Українці
Кл.слова (ненормовані):
міф -- обряд -- лікувальний текст -- голосні фонеми -- прамова -- бінарні опозиції -- мотив
Анотація: У статті досліджено міфологічну семантику голосних фонем у лікувально-обрядових текстах українців. Мета публікації полягає у вивченні способів звукової передачі міфологічних смислів у текстах замовлянь. Методи дослідження акумулюють засоби наукового пізнання, запозичені з фонології, лінгвістики, філософії. Отримані результати. Процеси міфотворення, орієнтовані на verbum audiunt, мають свої особливості, оскільки стосуються лімбічної системи. особливість вербального лікування полягає у превалюванні фонового сприйняття і пояснюється тим, що текст адресовано не лише конкретному слухачу, а й уявним міфологічним персонажам. структура тесту складається з елементів, що формують мелодику мовлення, налаштовуючи звуковий діапазон обряду, амплітуда і частотність якого "налагоджує" зв'язок носія традиції з тотемами і пращурами, коли важливим був не стільки змістовий, скільки емоційно-звуковий компонент обряду.
Звукова структура тексту має бінарні ознаки. Зокрема, смисловими опозитами до звукосполучень з мелодикою "дикої" природи є голосні зі сильною артикуляцією, виголошення яких стверджує присутність "свого" в середовищі "чужого". Звукова організація обрядового тексту відрізняється структурованістю, яка дублює впорядковану наповненість усесвіту. В цьому аспекті актуалізується опозиція "текст - не-текст", що є засобом звукового і смислового впорядкування ушкодженого хворобою тіла.
Звукова архітектоніка лікувального тексту є системною, оскільки на рівні звуку дублює міфологічну картину всесвіту. світ людей (космічний "верх") представлений гучними звуками і висхідними інтонаціями, які протиставлені спадним інтонаціям, що стосуються хвороб (космічного "низу"). Використовуючи наказові форми дієслова, де переважають гучні голосні, здійснюють вигнання хвороби, в імені якої превалюють негучні голосні, демонструючи перевагу верху-життя над низом-смертю. В окресленому аспекті звук є маркером «цього» світу і протистоїть "німому" й "пустому" потойбіччю. Знаковими в цьому плані є мотиви зустрічі братів, спустошення хвороби, благословення.


Знайти схожі

6.


    Василенко, Вадим.
    Про міф на руїнах історії: сімейна сага «Сузір’я Лебедя» Юрія Косача [Текст] / Вадим Василенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 1. - С. 47-55
Рубрики: Проза--Сузір’я Лебедя--Аналіз
Анотація: Розглядається сімейна сага «Сузір’я Лебедя» Юрія Косача. Досліджується автобіографічне підґрунтя, символічний зміст і міфологічний підтекст роману; наголошується на його дуалістичній структурі, категоріях пам’яті та спогаду як основних формально-змістових компонентах авторської поетики. Зосереджується увага на ймовірних прототипах персонажів, аналізується ідеологічний конфлікт роману, який розуміється в соціально-політичному й морально-етичному аспектах.


Дод.точки доступу:
Косач, Юрій Миколайович (1908-1990) \про твір\
Є примірники у відділах:
СЖП (вільний)

Знайти схожі

7.


    Русавська, І. В.
    Квест. Інтелектуальна гра "Віддай своє серце МІФ". 8-11 класи [Текст] / І. В. Русавська // Інформатика в школі. - 2020. - № 4. - С. 23-29
Рубрики: Позакласна робота--Інформатика--Квести
   Ігри--Інтелектуальні--Інформатика

Кл.слова (ненормовані):
математика -- інформатика -- фізика
Анотація: Подається розробка інтелектуальної гри.

Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

8.


    Куссуль, Наталія Миколаївна.
    Моніторинг сільськогосподарських земель в Україні: міф чи реальність? [Текст] / Наталія Миколаївна Куссуль // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 2. - С. 57-63 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ринок землі--Україна
   Сільськогосподарські землі--Землекористування--Моніторинг--Україна

Кл.слова (ненормовані):
прозоре землекористування -- Світовий банк -- супутниковий моніторинг землі -- великі об’єми даних -- аналіз даних
Анотація: Україна стоїть на порозі запровадження ринку землі, відкриття якого заплановане на 2020 р. Для забезпечення прозорості та надійності цього процесу потрібна достовірна інформація про реальне землекористування, його історію, стан сільськогосподарських культур у кожному сезоні та інші показники, які істотно впливають на ринкову вартість землі. Сьогодні в Україні немає відкритої системи з інформацією про реальне землекористування та власників земель, є лише державна кадастрова система, що містить певні помилки та неточності. Тому на часі створення правових, технічних і законодавчих передумов для відкриття ринку землі та розроблення геопросторової інформаційної системи реального землекористування в Україні. Саме на вирішення цих завдань спрямована програма Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», яка виконується за фінансової підтримки ЄС.


Знайти схожі

9.


    Дроздовський, Дмитро.
    "Самотинність Одіссея", або Стус як міф у поемі О. Коротка [Текст] / Дмитро Дроздовський // Літературна Україна. - 2020. - 30 трав. (№ 13-20). - С. 10
Рубрики: Письменники українські--Персоналії--Україна, 20-21 ст.


Дод.точки доступу:
Коротко, Олександр (укр. поет, прозаїк, драматург, громад. діяч) \про твір\

Знайти схожі

10.


    Колодій, Ілько.
    "Міф". Пам'яті Героя України Василя Сліпака [Текст] : [поезії] / Ілько Колодій // Дзвін. - 2020. - № 8. - С. 137-140. - Зміст: "Сліпак в Парижі - двадцять літ!..." ; Міф ; "Бог Василя обдарував..."
Рубрики: Художня література--Поезія--Україна, 21 ст.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)