Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (7)Буковина (23)Шевченко Т. Г. (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Материнство<.>
Загальна кількість знайдених документів : 61
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-61   61-61 
1.


    Antonov, Sergii.
    Methods of Legal Regulation for Surrogacy in Ukraine and Abroad [Text] / S. Antonov // Право України. - 2020. - № 3. - С. 139-153. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сурогатне материнство--Правове регулювання
Анотація: Виявлено та зроблено порівняльний аналіз особливостей правового регулювання методу сурогатного материнства в Україні та інших країнах. Зроблено порівняння із законодавством інших країн, які мають більш досконалу правову регламентацію застосування методу сурогатного материнства.


Знайти схожі

2.


    Литвин, Олена.
    Актуальні питання правового регулювання сурогатного материнства в сучасному законодавстві України [Текст] / Олена Литвин, Катерина Грудєва // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 148-152. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Репродуктивні технології--Сурогатне материнство--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
біологічні батьки -- сурогатна мати -- донори яйцеклітин -- батьки -- дитина -- договір -- сімейне право -- безпліддя
Анотація: Стаття присвячена дослідженню проблем, що виникають на практиці під час втілення програми сурогатного материнства. У роботі проаналізовано сурогатне материнство як метод репродуктивних технологій, проблеми правового регулювання сурогатного материнства в Україні, проведено порівняльну характеристику правового статусу сурогатного материнства у країнах світу, проаналізовано актуальність застосування репродуктивних технологій, запропоновано шляхи вирішення проблеми правових питань сурогатного материнства.


Дод.точки доступу:
Грудєва, Катерина

Знайти схожі

3.


    Аксьонова, С. Ю.
    Вік материнства у контексті цінності часу [Текст] / С. Ю. Аксьонова // Демографія та соціальна економіка. - 2021. - № 2. - С. 56-73
Рубрики: Материнство
Анотація: Швидкі зміни у суспільстві потребують швидкого пристосування до них особистості. Зростає цінність часу й усвідомлення цього процесу стає підґрунтям формування установок на певну послідовність і час / вік настання важливих подій у житті людини, що мусить розвивати часову компетентність особистості не лише на рівні повсякденних практик і виконання професійних завдань, але й на рівні всього життя (життєвого шляху). Мета дослідження — встановити, чи може розвиток часової компетентності особистості і усвідомлення цінності часу впливати на зміни віку материнства. Наукова новизна полягає у тому, що у дослідженні віку матері при народженні дитини як вагомий фактор змін розглядаються цінність часу і розвиток часової компетентності особистості. У роботі використано наукові методи порівняння, аналізу, узагальнення, аналогії, графічний метод. До аналізу були залучені матеріали міжнародного «Європейського соціального обстеження» (ESS) третього (2006—2007 рр.) і дев’ятого (2018 р.) раундів, які включали однаковий модуль із вивчення організації життєвого циклу людини. Теоретичним підґрунтям дослідження стала енергетична концепція психологічного часу, згідно з якою до особистісного часу входить його енергетична складова. У статті проаналізовано зміни, які відбулись за період між 3-м і 9-м раундами ESS в уявленнях респондентів стосовно віку, коли жінку вважають ще занадто молодою, щоб стати матір’ю; віку, коли жінці, на думку респондентів, уже пізно народжу вати (ще одну) дитину; ідеального віку для того, щоб стати матір’ю. Виявлено зміщення зазначених вікових характеристик у бік старших вікових груп майже в усіх країнах-учасницях 3-го і 9-го раундів ESS.Чіткі відповіді більшості опитаних про ідеальний вік для жінки, щоб стати матір’ю, і перейти до нового етапу життя, свідчать про наявність особистісної часової компетентності у масштабі всього життя і пе ренесення на рівень сім’ї або індивіда відповідальності як за вибір часу (віку) для народжен ня дитини / дітей (а це здебільшого стало можливим завдяки розвитку планування сім’ї), так й за використання часу до появи дитини. Такі процеси відображають усвідомлення цінності часу і ще більше посилюють його цінність.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Зіборова, О. О.
    Взаємозв'язок емоційного інтелекту зі стилем материнського ставлення у жінок, які виховують дітей із відхиленнями у психофізичному розвитку [Текст] / О. О. Зіборова // Габітус. - 2021. - Вип. 31. - С. 82-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Материнство--Емоційний інтелект--Діти з відхиленням психологічного розвитку
Анотація: Метою статті є дослідження та аналіз взаємозв'язку складників емоційного інтелекту та особливостей материнсько-дитячої взаємодії у сім'ях, де виховуються діти з особливими потребами. У статті досліджено поняття "материнське ставлення" як інтегральна характеристика прояву материнської поведінки у взаємодії з дитиною та з оточенням.


Знайти схожі

5.


    Біленко, Віталій.
    Види договорів про допоміжні репродуктивні технології [Текст] / Віталій Біленко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 4. - С. 18-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Репродуктивні технології--Договори і угоди
Кл.слова (ненормовані):
сурогатне материнство -- медичний заклад -- пацієнт
Анотація: У статті досліджуються договори про допоміжні репродуктивні технології. Розглядається класифікація цих договорів. Встановлено, що класифікація договорів залежить від особливостей послуг, які є предметом договору. Розглянуто позицію щодо того, що цивільно-правові договори є полісемічним поняттям, тому класифікуються як правочини та як зобов’язання, а сам договір є їх різновидом.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Зелінська, Т.
    Гендер: новий погляд на материнство [Текст] / Т.Зелінська // Початкова школа. - 2002. - № 5. - С. 55-57
Рубрики: Гендерна рівність


Знайти схожі

7.


    Новікова, Е. В.
    Глубинные детерминанты девиантного материнства [Текст] / Е. В. Новікова // Практична психологія та соціальна робота. - 2013. - № 11. - С. 58-63 : табл. - Бібліогр. : 17 назв.
Рубрики: Материнство девіантне
Анотація: В статті розглядається дослідження глубинні детермінанти девіантного материнства. Основою яких є нерозв'язані дитячо-батьківські конфлікти, в першу чергу конфлікт "дочка- мати", неприємна постать батька в житті жінки.


Дод.точки доступу:
Зенцова, В. С.

Знайти схожі

8.


    Білоус, І. В.
    Державне регулювання щодо безпечного материнства на місцевому рівні [] / І. В. Білоус // Економіка та держава. - 2012. - № 2. - С. 125-128. - Бібліогр. с. 128 ( 15 назв)
Рубрики: Материнство--Державне регулювання--ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСТЬ
Анотація: У статті здійснено аналіз підходів до безпечного материнства на світовому, національному та міцевому рівнях.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Майданик, Р.
    Договір про сурогатне материнство за українським правом: питання теорії та практики [Текст] / Р. Майданик // Право України. - 2012. - № 9. - С. 215-225. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Репродуктивні права--Сурогатне материнство--Договір
   Договір--Репродуктивні права--Сурогатне материнство

Анотація: Розглядаються проблеми цивільно-правового регулювання відносин сурогатного материнства в українському праві. Досліджено поняття і правову природу договору про сурогатне материнство, висвітлено елементи та особливості здійснення зазначених договірних відносин.


Знайти схожі

10.


    Генвігай, Віктор.
    Жінка як берегиня українськоо народу і матір його майбуття [Текст] / Віктор Генвігай // Наука і суспільство. - 2022. - № 3. - С. 31-37
Рубрики: Жінка--Українське суспільство--Історія
   Материнство--Українське суспільство



Знайти схожі

11.


    Рубець, Ірина.
    Застосування допоміжних репродуктивних технологій: суб'єктний склад і його законодавчі обмеження / І. Рубець // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2011. - № 8. - С. 68-73
Рубрики: Батьківство--Сурогатне материнство--Штучне запліднення--Допоміжні репродуктивні технології
Кл.слова (ненормовані):
сімейне право

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Скіченко, Альона.
    Захист прав на материнство як складова особистих немайнових прав подружжя / А. Скіченко // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2012. - № 6. - С. 69-72
Рубрики: Материнство--Правовий захист
Анотація: Досліджено проблемні питання захисту прав на материнство як складової особистих немайнових прав подружжя в Україні, висвітлюються основні аспекти сутності права на материнство та правові засади його захисту.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


    Зоц, Ігор.
    Коли повернуться матері та діти [Текст] / матеріал підгот. Ігор Зоц // Слово Просвіти. - 2023. - 18-24 трав. (№ 20). - С. 5
Рубрики: Російсько-українська війна--Материнство--Соціально-культурна підтримка
Анотація: ВУТ "Просвіта" імені Т. Г. Шевченка провело круглий стіл "Українські матері за межами України, проблеми та перспективи. Неоюхідні заходи для консолідації нації з нагоди Дня матері".


Знайти схожі

14.


    Ефимова, И. В.
    Коррекционная программа по активизации смысло-жизненных ценностей и развитию помогающих отношений у женщин, испытывающих трудности с принятием состояния материнства и жизни ребенка [Текст] / И.В. Ефимова // Практична психологія та соціальна робота. - 2004. - № 4. - С. 29-30. - Бібліограф.: 6 назв.
Рубрики: Психологія--Материнство--Корекційна програма


Знайти схожі

15.


    Литвиненко, І.
    Мамину любов хлібом не заміниш [Текст] / І. Литвиненко // Дошкільне виховання. - 2009. - № 5. - С. 9-13.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Дошкільне виховання--Соціальне
   Педагогіка--Сімейне виховання

Кл.слова (ненормовані):
Мати -- Материнство -- Дитина в сім'ї
Анотація: Про роль матері в житті дитини, про готовність сучасної, соціально спрямованої жінки до материнства йдеться в статті.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

16.


    Качурівська, Л.
    Мамо, рідна, хай святиться ім'я твоє : сценарій свята Матері [Текст] / Л. Качурівська // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2008. - № 11. - С. 24-26.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Знаменні дати--День Матері
Кл.слова (ненормовані):
материнство

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

17.


    Кісь, О. Р.
    Материнство за гратами як благословення і прокляття: жіночий досвід ГУЛАГу [Текст] / О. Р. Кісь // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 2(квітень-червень). - С. 32-43
Рубрики: ГУЛАГ--Повсякденна культура
   Повсякденна культура--В'язні

   В'язні--Повсякденна культура

   Материнство--В'язні

   Жінки--В'язні

Кл.слова (ненормовані):
українські жінки-політв'язні, повсякденне життя, жіноча історія
Анотація: У статті розглянуто важливий аспект повсякденного життя українок-політв'язнів у таборах і в'язницях ГУЛАГу в 1940-1950-х роках - досвід материнства в неволі. На основі аналізу особистих спогадів колишніх політв'язнів, а також офіційних документів ГУЛАГу та статистичних даних розкрито умови утримання вагітних жінок і матерів з немовлятами у в'язницях і таборах, показано суперечливість материнських почуттів та особливості зв'язку між матір'ю і дитиною. Висвітлено основні причини й наслідки народження дітей за колючим дротом, наголошено на значенні материнства як стимулу для виживання жіное у таборах.


Знайти схожі

18.


    Чуй, Л. А.
    Материнство у творчості Бориса Олійника [Текст] : 11 клас / Л. А. Чуй // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2015. - № 19-21. - С. 43-48. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Літературна творчість--Уроки--Олійник Б.
Анотація: Стаття надає план проведення уроку з української літератури в 11-му класі за творчістю Б. Олійника.


Дод.точки доступу:
Олійник, Борис Ілліч (укр. поет, пер., дійсний член НАНУ, у 1987-2017 роках голова Укр. фонду культури. Герой України (2005). Почесний академік Акад. мистецтв України ; 1935-2017) \про твір\

Знайти схожі

19.


    Чабан, Олена.
    Материнство, родинність, кохання... [Текст] : урок-презентація учнівських проектів / О. Чабан // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2009. - № 2. - С. 22-34.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Українська література--Методика викладання

Кл.слова (ненормовані):
біографія -- жінки на життєвому шляху Шевченка -- твори, присвячені жінкам
Анотація: Метод проектів розглядають як один із шляхів реалізації особистісно орієнтованого навчання. В основі проектної технології лежить розвиток пізнавальної та дослідницької діяльності учнів, уміння конструювати свої знання, орієнтуватися в інформаційному просторі. В статті представлені учнівські проекти по темі "Роль жінки у житті і творчості Тараса Григоровича Шевченка".


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

20.


    Леонова, Н. А.
    Мати - її величність, у неї в обіймах вічність [Текст] / Н. А. Леонова // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2017. - № 16-18. - С. 89-95. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Виховні заходи--Українська література--Материнство--Сценарії
Анотація: Сценарій виховного заходу, мета якого розкрити багатство образу жінки-матері, любові і відданість матерів дітям на прикладі творів відомих українських поетів та письменників.


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-61   61-61 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)