Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (7)Буковина (23)Шевченко Т. Г. (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Материнство<.>
Загальна кількість знайдених документів : 61
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-61   61-61 
1.


    Antonov, Sergii.
    Methods of Legal Regulation for Surrogacy in Ukraine and Abroad [Text] / S. Antonov // Право України. - 2020. - № 3. - С. 139-153. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сурогатне материнство--Правове регулювання
Анотація: Виявлено та зроблено порівняльний аналіз особливостей правового регулювання методу сурогатного материнства в Україні та інших країнах. Зроблено порівняння із законодавством інших країн, які мають більш досконалу правову регламентацію застосування методу сурогатного материнства.


Знайти схожі

2.


    Аксьонова, С. Ю.
    Вік материнства у контексті цінності часу [Текст] / С. Ю. Аксьонова // Демографія та соціальна економіка. - 2021. - № 2. - С. 56-73
Рубрики: Материнство
Анотація: Швидкі зміни у суспільстві потребують швидкого пристосування до них особистості. Зростає цінність часу й усвідомлення цього процесу стає підґрунтям формування установок на певну послідовність і час / вік настання важливих подій у житті людини, що мусить розвивати часову компетентність особистості не лише на рівні повсякденних практик і виконання професійних завдань, але й на рівні всього життя (життєвого шляху). Мета дослідження — встановити, чи може розвиток часової компетентності особистості і усвідомлення цінності часу впливати на зміни віку материнства. Наукова новизна полягає у тому, що у дослідженні віку матері при народженні дитини як вагомий фактор змін розглядаються цінність часу і розвиток часової компетентності особистості. У роботі використано наукові методи порівняння, аналізу, узагальнення, аналогії, графічний метод. До аналізу були залучені матеріали міжнародного «Європейського соціального обстеження» (ESS) третього (2006—2007 рр.) і дев’ятого (2018 р.) раундів, які включали однаковий модуль із вивчення організації життєвого циклу людини. Теоретичним підґрунтям дослідження стала енергетична концепція психологічного часу, згідно з якою до особистісного часу входить його енергетична складова. У статті проаналізовано зміни, які відбулись за період між 3-м і 9-м раундами ESS в уявленнях респондентів стосовно віку, коли жінку вважають ще занадто молодою, щоб стати матір’ю; віку, коли жінці, на думку респондентів, уже пізно народжу вати (ще одну) дитину; ідеального віку для того, щоб стати матір’ю. Виявлено зміщення зазначених вікових характеристик у бік старших вікових груп майже в усіх країнах-учасницях 3-го і 9-го раундів ESS.Чіткі відповіді більшості опитаних про ідеальний вік для жінки, щоб стати матір’ю, і перейти до нового етапу життя, свідчать про наявність особистісної часової компетентності у масштабі всього життя і пе ренесення на рівень сім’ї або індивіда відповідальності як за вибір часу (віку) для народжен ня дитини / дітей (а це здебільшого стало можливим завдяки розвитку планування сім’ї), так й за використання часу до появи дитини. Такі процеси відображають усвідомлення цінності часу і ще більше посилюють його цінність.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Аксьонова, С. Ю.
    Середній вік матері при народженні дитини: чи можлива реверсія? [Текст] / С. Ю. Аксьонова // Демографія та соціальна економіка. - 2018. - № 2. - С. 53-66. - Бібліогр.: с. 64-66 (17 назв)
Рубрики: Материнство
Анотація: Метою статті є дослідження середнього віку матері при народженні дитини в Україні в умовних і реальних поколіннях та з'ясування можливості реверсії у найближчі десятиліття загальної тенденції до підвищення віку материнства, що має місце в нашій країні починаючи з 1997 р. Метод когортного аналізу дає змогу уникнути невірних висновків і припущень щодо особливостей демографічних змін, тому значна увага була приділена трансформаційним процесам у реальних поколіннях. У роботі використано матеріали міжнародної бази даних Human Fertility Database. Уперше досліджено особливості змін середнього віку матері при народженні дитини у реальних когортах жінок, в яких тенденція "омолодження" материнства змінилася його "постарінням". З'ясовано відмінності змін віку материнства в Україні та розвинутих європейських країнах. Найнижчий показник середнього віку матері при народженні дитини для реальних когорт у розвинутих країнах Європи був притаманний жінкам, народженим у воєнні та перші післявоєнні роки. У всіх наступних молодших когортах він поступово збільшувався. Підвищення середнього віку матері при народженні дитини в Україні розпочалося на два десятиріччя пізніше. Незважаючи на істотне зростання показника (для умовних поколінь з 24,4 років (усі черговості народження) у 1996 р. до 27,4 років у 2016 р.) серед європейських держав Україна характеризується як країна із найнижчим його значенням. Підвищення віку материнства є однією з ключових ознак другого демографічного переходу. Істотне "відставання" України від розвинутих європейських країн за значенням середнього віку матері при народжені дитини, пізній початок другого демографічного переходу, досвід країн, де такий перехід відбувся значно раніше, ніж у нашій країні, вказують на подовження загальної тенденції до підвищення віку материнства у наступні десятиріччя. Водночас, не виключені відхилення від основного напряму змін під впливом екстраординарних подій, котрі здатні порушити на певний період демографічний розвиток. Запропоновано виконати дослідження особливостей тенденції відкладання народження дитини в умовах України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Аніш В., Піллаї.
    Репродуктивні права жінок: міжнародні правові межі [Текст] / Піллаї Аніш В., Анатолій Коструба // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 8. - С. 18-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медичне право--Репродуктивні права--Правове врегулювання--Вивчення стану--Україна--Індія
Кл.слова (ненормовані):
право на приватне життя -- стерилізація -- аборт -- репродуктивні технології -- сурогатне материнство -- штучне запліднення -- медичний туризм
Анотація: Статтю присвячено проблемі природи та ролі репродуктивних прав особи в системі особистих немайнових прав. Метою публікації є вивчення стану правового регулювання репродуктивних прав жінок в Індії та Україні, аналіз особливостей деяких репродуктивних прав, які здійснюються за допомогою допоміжних репродуктивних технологій, з акцентом на сурогатному материнстві, а також розгляд прецедентної практики із цього питання.


Дод.точки доступу:
Коструба, Анатолій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.
74.268.3(4Укр)
Б11


    Білан, Л. В.
    Т.Шевченко "Катерина": проблема материнства [Текст] / Л.В. Білан // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2007. - №5. - С. 11-13
ББК 74.268.3(4Укр) + 83, лит.т.
Рубрики: Українська література--Методика викладання
   Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.

   Теми і образи в літературі--Материнство



Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \о произв.\

Знайти схожі

6.


    Біленко, В. І.
    Поняття договору про допоміжні репродуктивні технології [Текст] / В. І. Біленко // Юридична Україна. - 2018. - № 1/2. - С. 15-19. - Бібліогр. 13 назв
Рубрики: Цивільне право--Договір--Визначення поняття--Україна
Кл.слова (ненормовані):
сурогатне материнство -- правочин -- медичні послуги -- непоіменовані договори -- наукова спільнота
Анотація: У статті досліджується поняття договору як одного з головних інститутів цивільного права. Проаналізовано думки вітчизняних вчених щодо визначення поняття «договір». Встановлено, що договір про застосування допоміжних репродуктивних технологій слід відносити до системи цивільних договорів. Договір із надання різних видів допоміжних репродуктивних технологій є різновидом договору про надання послуг, а саме медичних послуг. Окреслено поняття та особливості договору про надання медичних послуг. Доведено, що договір про допоміжні репродуктивні технології є підставою для виникнення правовідносин із застосуванням, допоміжних репродуктивних технологій.

Є примірники у відділах:
ВЗБФ (03.07.2018р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

7.


    Біленко, Віталій.
    Види договорів про допоміжні репродуктивні технології [Текст] / Віталій Біленко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 4. - С. 18-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Репродуктивні технології--Договори і угоди
Кл.слова (ненормовані):
сурогатне материнство -- медичний заклад -- пацієнт
Анотація: У статті досліджуються договори про допоміжні репродуктивні технології. Розглядається класифікація цих договорів. Встановлено, що класифікація договорів залежить від особливостей послуг, які є предметом договору. Розглянуто позицію щодо того, що цивільно-правові договори є полісемічним поняттям, тому класифікуються як правочини та як зобов’язання, а сам договір є їх різновидом.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Біленко, Віталій.
    Поняття договору про допоміжні репродуктивні технології [Текст] / Віталій Біленко // Юридична Україна. - 2017. - № 2/3. - С. 34-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Репродуктивні технології--Договори і угоди
Кл.слова (ненормовані):
сурогатне материнство -- правочин -- медичні послуги -- непоіменовані
Анотація: У статті досліджується поняття договору як одного з головних інститутів цивільного права. Проаналізовано думки вітчизняних вчених щодо визначення поняття «договір». Встановлено, що договір про застосування допоміжних репродуктивних технологій слід відносити до системи цивільних договорів. Договір із надання різних видів допоміжних репродуктивних технологій є різновидом, договору про надання послуг, а саме медичних послуг. Окреслено поняття та особливості договору про надання медичних послуг. Доведено, що договір про допоміжні репродуктивні технології є підставою для виникнення правовідносин із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Біленко, Віталій.
    Правові наслідки невиконання та неналежного виконання умов договору про застосування допоміжних репродуктивних технологій [Текст] / Віталій Біленко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 5. - С. 5-8. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Репродуктивні технології--Договори і угоди--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
зобов'язання -- правочин -- сурогатне материнство -- медичний заклад -- пацієнт
Анотація: У статті досліджуються договори про допоміжні репродуктивні технології (ДРТ). Розглядаються правові наслідки їх невиконання та неналежного виконання. Досліджується цивільно-правова відповідальність, відшкодування збитків та моральної шкоди, сплата неустойки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Білоус, І. В.
    Державне регулювання щодо безпечного материнства на місцевому рівні [] / І. В. Білоус // Економіка та держава. - 2012. - № 2. - С. 125-128. - Бібліогр. с. 128 ( 15 назв)
Рубрики: Материнство--Державне регулювання--ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСТЬ
Анотація: У статті здійснено аналіз підходів до безпечного материнства на світовому, національному та міцевому рівнях.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


    Білоус, І. В.
    Основні етапи розвитку державного регулювання системи безпечного материнства в Україні та світі [] / І. В. Білоус // Економіка та держава. - 2012. - № 5. - С. 134-137. - Бібліогр. с.137 (12 назв)
Рубрики: Материнство
Анотація: У статті здійснено аналіз підходів до безпечного материнства в світі та в Україні.Окреслені проблемні питання галузі охорони здоров'я щодо безпечного метеринства та запропоновано шляхи їх вирішення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Бірюкова, Інна.
    Ярослав Сухий: "Молодість, материнство і зрілість не будуть приводами відмов у прийомі на роботу" [Текст] / Інна Бірюкова // Віче. - 2012. - № 15-16. - С. 48-49
Рубрики: Зайнятість населення--Правовий аспект--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціальна політика
Анотація: Про новий законопроект "Про зайнятість населення", що був ухвалений у першому читанні розповідає заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці Ярослав Сухий.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

13.


    Багряна, Анна.
    Сьогодні і завтра : поезія [Текст] / А. Багряна // Київ. - 2016. - № 11-12. - С. 77-92 : портр. - Зміст: Перша ; Лист додому ; Сараєво, 2012 ; Захід ; Випадок ; Кульбаба ; Морські медитації ; Криниця ; Щось ; Насінина ; Дід Омелян ; Донечці ; Жуки ; Нове народження ; Сьогодні і завтра ; По-літ-о ; Депо ; Страйк двірників ; Десь там ; Опади ; Купальське-2013 ; Всенебесний потоп ; Тінь ; Літнє ; Імлисте ; Материнство ; Вимір ; Круглий стіл ; Казка
Рубрики: Поезія--Україна, 21 століття


Знайти схожі

14.


    Гаража, Н. Д.
    Соціально-психологічні чинники ставлення сучасних жінок до материнства [Текст] / Н. Д. Гаража, О. П. Таран // Габітус. - 2021. - Вип. 30. - С. 91-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Материнство--Ставлення жінок--Соціально-психологічні чинники


Дод.точки доступу:
Таран, О. П.

Знайти схожі

15.


    Генвігай, Віктор.
    Жінка як берегиня українськоо народу і матір його майбуття [Текст] / Віктор Генвігай // Наука і суспільство. - 2022. - № 3. - С. 31-37
Рубрики: Жінка--Українське суспільство--Історія
   Материнство--Українське суспільство



Знайти схожі

16.


    Дьяченко, Э. В.
    Тренинговое занятие адаптации к состоянию материнства [Текст] / Э.В. Дьяченко // Практична психологія та соціальна робота. - 2004. - № 4. - С. 27-28. - Бібліограф.: 7 назв
Рубрики: Тренінги--Материнство


Знайти схожі

17.


    Ефимова, И. В.
    Коррекционная программа по активизации смысло-жизненных ценностей и развитию помогающих отношений у женщин, испытывающих трудности с принятием состояния материнства и жизни ребенка [Текст] / И.В. Ефимова // Практична психологія та соціальна робота. - 2004. - № 4. - С. 29-30. - Бібліограф.: 6 назв.
Рубрики: Психологія--Материнство--Корекційна програма


Знайти схожі

18.


    Жеребной, І.
    Особливості захисту прав дітей у ході розгляду цивільних справ щодо батьківства та матринства [Текст] / І. Жеребной // Підприємництво, господарство і право. - 2010. - № 8. - С. 117-120. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Правовий захист--Батьківство--Материнство--Походження дитини
Кл.слова (ненормовані):
цивільний процес
Анотація: У статті досліджено особливості захисту прав дітей при розгляді судом цивільних справ щодо батьківства та материнства.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

19.


    Зіборова, О. О.
    Взаємозв'язок емоційного інтелекту зі стилем материнського ставлення у жінок, які виховують дітей із відхиленнями у психофізичному розвитку [Текст] / О. О. Зіборова // Габітус. - 2021. - Вип. 31. - С. 82-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Материнство--Емоційний інтелект--Діти з відхиленням психологічного розвитку
Анотація: Метою статті є дослідження та аналіз взаємозв'язку складників емоційного інтелекту та особливостей материнсько-дитячої взаємодії у сім'ях, де виховуються діти з особливими потребами. У статті досліджено поняття "материнське ставлення" як інтегральна характеристика прояву материнської поведінки у взаємодії з дитиною та з оточенням.


Знайти схожі

20.


    Зелінська, Т.
    Гендер: новий погляд на материнство [Текст] / Т.Зелінська // Початкова школа. - 2002. - № 5. - С. 55-57
Рубрики: Гендерна рівність


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-61   61-61 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)