Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (2)Буковина (7)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Лісокористування<.>
Загальна кількість знайдених документів : 42
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-42 
1.


    Крутякова, В. І.
    Застосування біологічного методу для захисту лісу і лісових насаджень в Україні [Текст] / В. І. Крутякова, О. І. Гулич, Л. А. Янсе // Вісник аграрної науки. - 2020. - № 1. - С. 39-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ліси--Екологічно безпечне лісокористування--Захист рослин--Втрати лісу--Україна
Анотація: Стаття досліджує динаміку процесів ураження та втрат лісів і лісових насаджень України від шкідників і хвороб лісу, залежності цих процесів від застосування засобів захисту лісу, насамперед, біологічних, а також визначено перспективи біологічного методу захисту в контексті переходу України до сталого лісокористування.


Дод.точки доступу:
Гулич, О. І.; Янсе, Л. А.

Знайти схожі

2.


    Дребот, О. І.
    Концептуальні підходи до збалансованого користування землями лісогосподарського призначення [Текст] / О. І. Дребот, О. І. Боцула, М. Я. Височанська // Вісник аграрної науки. - 2019. - № 12. - С. 66-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісокористування--Земельний фонд--Лісогосподарські підприємства--Лісові ресурси
Анотація: Стаття доводить, що концептуальні підходи до збалансованого лісокористування залежать від чинників інституційного середовища, розкриває офіційні та неофіційні обмеження, що можуть впливати на реалізацію стратегії збалансованого розвитку лісової галузі.


Дод.точки доступу:
Боцула, О. І.; Височанська, М. Я.

Знайти схожі

3.


    Фітісов, А. М.
    Лісокористування на територіях районів Житомирської області, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС [Текст] / А. М. Фітісов // Економіка АПК. - 2019. - № 8. - С. 109-116 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісокористування--Радіоактивне забруднення
   Екологічний менеджмент--Продукція лісового господарства--Житомирська область

Кл.слова (ненормовані):
лісокористування -- продукція лісового господарства -- аварія на ЧАЕС -- радіоактивне забруднення -- екологічний менеджмент
Анотація: Мета статті - проаналізувати стан лісокористування в районах Житомирської області, що зазнали радіоактивного забруднення. Встановлено, що специфіка радіоактивного забруднення лісів ускладнює організацію радіаційного контролю і використання продукції лісового господарства та вимагає особливих підходів до управління діяльністю таких господарств. За одержаними результатами загибель лісових деревостанів у районах, що зазнали радіоактивного забруднення, досягає 60 % від загальних обсягів по області.


Знайти схожі

4.


    Карпук, Анатолій.
    Еколого-економічна ефективність лісокористування: сутність, оцінка, механізм забезпечення [Текст] / Анатолій Карпук, Максим Шестак // Економіст : Науковий та громадсько-політичний журнал. - 2017. - № 9. - С. 19-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісове господарство--Еколого-економічна ефективність
Анотація: Встановлено, що еколого-економічна ефективність лісокористування в ринкових умовах є поняттям, яке передбачає знаходження оптимальних (з позицій збереження якісних та кількісних характеристик екосистем та прагнень лісокористувачів до максимізації прибутку) варіантів господарських рішень, які забезпечать комплексне, раціональне та невиснажливе використання обмежених ресурсів лісу на всіх стадіях відтворювального процесу в лісовому комплексі, що дозволить максимізувати вигоди на основі узгодження національних, регіональних та локальних пріоритетів. Доведено, що в умовах посилення сировинної спрямованості лісогосподарського виробництва, зумовленої відсутністю виваженої державної політики стимулювання поглибленої лісопереробки, вибір системи показників оцінки еколого-економічної ефективності лісокористування має відштовхуватися від необхідності розгляду всіх без винятку компонентів лісоресурсного потенціалу крізь призму генерування ними доданої вартості, тому в системі показників такої оцінки мають зайняти чільне місце індикатори, які відображають комплексність використання лісоресурсного потенціалу, рівень утилізації лісосічних відходів та відходів деревообробного виробництва. Обґрунтовано, що одним із дієвих механізмів підвищення еколого-економічної ефективності лісокористування є укладання угод державно-приватного партнерства, що збереже стратегічно важливі лісові та лісогосподарські активи в державній власності і водночас сприятиме припливу в лісогосподарське виробництво інвестицій вітчизняних та закордонних приватних підприємницьких структур. У короткостроковій перспективі пріоритетною формою встановлення партнерських відносин між державними лісогосподарськими підприємствами та суб’єктами приватного бізнесу визначено формування на їх базі кластерних утворень.


Дод.точки доступу:
Шестак, Максим
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Заверюха, Марина.
    Правове регулювання загального використання лісових ресурсів в Україні та зарубіжних країнах [Текст] / Марина Заверюха // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 6. - С. 96-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісове господарство--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
лісокористування -- лісове законодавство -- лісові відносини -- екологічне право
Анотація: Статтю присвячено аналізу еколого-правових аспектів правового регулювання загального використання лісових ресурсів та виокремленню основних ознак такого права. Визначено особливості реалізації права загального лісокористування в зарубіжних країнах (Республіка Молдова, Республіка Білорусь, Республіка Польща та Російська Федерація).

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Карпук, Анатолій.
    Інституціональні передумови підвищення еколого-економічної ефективності лісокористування [Текст] / Анатолій Карпук, Максим Шестак // Економіст. - 2015. - № 10. - С. 3-7. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісове господарство--Еколого-економічна ефективність--Підвищення--Інституціональні передумови
Кл.слова (ненормовані):
державно-приватне партнерство -- система регулювання
Анотація: У статті обґрунтовано необхідність удосконалення інституціональних передумов підвищення еколого-економічної ефективності лісокористування. Виявлено основні резерви ефективнішого залучення лісоресурсного потенціалу у відтворювальний процес. Розроблено порядок імплементації інститутів державно-приватного партнерства у сферу лісового господарства як базової передумови підвищення ефективності лісокористування на основі розширення сфери застосування партнерських відносин між власниками лісових і лісогосподарських активів та суб'єктами приватного підприємництва, ідентифікації форм партнерських відносин і специфікації державних та приватних партнерів. Сформовано авторський варіант системи регулювання партнерських відносин у лісовому господарстві за умови передачі прав тимчасового користування лісовими й лісогосподарськими активами та входження державних і приватних партнерів у статутні й нестатутні об'єднання.


Дод.точки доступу:
Шестак, Максим; \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Голян, В. А.
    Трансформація системи фінансових відносин у лісовому секторі на засадах бюджетної економії та самоокупності [Текст] / В. А. Голян, О. М. Шубалий // Фінанси України. - 2015. - № 12. - С. 81-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісове господарство--Лісокористування--Україна
Анотація: У статті розкрито основні проблеми в системі фінансових відносин у лісовому секторі, зокрема щодо фіскального регулювання спеціального лісокористування.


Дод.точки доступу:
Шубалий, О. М.

Знайти схожі

8.


    Фурдичко, О. І.
    Лісівництво як вид економічної діяльності в галузі аграрного виробництва України [Текст] / О. І. Фурдичко, А. М. Бобко // Економіка АПК. - 2014. - № 7. - С. 67-75 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісівництво--Державне управління --Реформування
   Лісокористування--Економічна політика--Україна

Кл.слова (ненормовані):
лісовкриті площі -- землеустрій -- лісове господарство
Анотація: Досліджено еколого-економічні чинники у галузі лісівництва, спрямоване на ефективне використання й охорону лісових земель у межах, наданих суб'єктам господарювання за зазначеним цільовим призначенням для здійснення лісівництва, природно-заповідної справи чи інших видів економічної діяльності.


Дод.точки доступу:
Бобко, А. М.

Знайти схожі

9.


    Бобко, Андрій.
    Охорона землі та землекористування в галузі лісництва [Текст] / Андрій Бобко // Віче. - 2014. - № 19. - С. 30-33 : фото.кол., мал. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісове господарство України--Землекористування--Екологічні аспекти
Кл.слова (ненормовані):
лісокористування
Анотація: Досліджено взаємозв’язок сфер охорони землі й землекористування. Обгрунтовано необхідність упровадження обліку землекористування за видами економічної діяльності, оскільки такий облік - основа забезпечення життєдіяльності людини й формування навколишнього середовища, а також він дає змогу проводити моніторинг екологічно-економічних результатів стану земельних ресурсів та їх використання. Аргументовано, що вдосконалення обліку також стосується лісництва. Наголошується, що "лісові ресурси" віднесені вітчизняним законодавством до категорії "природні ресурси" - це продукція лісництва, тому відповідні положення українських нормативно-правових актів мають бути скасовані.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

10.


    Карпук, Анатолій.
    Формування відносин власності у сфері лісокористування: пріоритети та інституціональні обмеження [Текст] / Анатолій Карпук // Економіст. - 2014. - № 2. - С. 37-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісове господарство--Відносини власності
Кл.слова (ненормовані):
державна власність -- комунальна власність -- приватна власність -- оренда -- обмеження -- лісогосподарські послуги
Анотація: Розглядаються форми власності на лісові ресурси та землі лісового фонду, що регламентуються вітчизняним нормативно-правовим полем. Найбільш резонансним питанням реформування відносин власності на ліси є можливість інституціоналізації приватної форми власності та передання окремих земель лісового фонду у комунальну власність. Форсування процесу створення лісів комунальної власності буде доцільним, коли будуть зняті всі протиріччя щодо розмежування земель у межах і поза межами населених пунктів, а також: тоді, коли територіальні громади отримають ширші повноваження щодо наповнення місцевих бюджетів і матимуть можливість укладати угоди із суб'єктами лісогосподарського підприємництва, здатними примножувати лісоресурсний потенціал населених пунктів та прилеглих територій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-42 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)