Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Ліричний герой<.>
Загальна кількість знайдених документів : 42
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-42 
1.


    Горєлова, С.
    Шекспірівські образи у творчій рецепції неокласиків і акмеїстів [Текст] / Світлана Горєлова // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 10. - С. 84-87. - Бібліогр.: 8 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Образи, теми, сюжети, ХХ ст.
   Російська література--Образи, теми, сюжети, ХХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
шекспірівські драми -- прототип -- художній образ -- лірична героїня -- ліричний герой -- А. Ахматова, М. Гумільов, М. Рильський, Ю. Клен, М. Зеров
Анотація: У статті досліджено вплив творчості В. Шекспіра на український неокласицизм і російський акмеїзм. Використовуючи мотиви, сюжети, образи персонажів шекспірівських драм, українська та російська поезія ХХ ст. стала своєрідним підсумком розвитку нової національної поезії і продовжила кращі літературні традиції, зокрема традиції Ренесансу.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

2.


    Будугай, Ольга.
    Художній світ поезії Василя Діденка для дітей [Текст] / Ольга Будугай // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 1/2. - С. 10-16. - Бібліогр.: 17 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Діденко В.
Кл.слова (ненормовані):
поезія для дітей -- художній світ -- поетика -- ліричний герой -- рецептивна естетика -- дитяча література
Анотація: Визначені домінанти самобутнього художнього світу поезії для дітей 1960-1980 рр. Василя Діденка, автора збірок віршів для дітей "Степовичка", "Берізка". Поетикальні особливості віршів виявлені з урахуванням дитячої рецепції ліричного твору.


Дод.точки доступу:
Діденко, Василь Іванович (український поет, журналіст. Автор слів до популярної пісні 1960-х років «На долині туман…» ; 1937 р. н.) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


    Камінчук, Ольга.
    Художні тенденції романтизму і просвітництва в поезії Бориса Грінченка [Текст] / Ольга Камінчук // Слово і час. - 2013. - № 12. - С. 67-73 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Персоналії--Україна, 19-20 ст.
   Українська література--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
світогляд -- ліричний герой -- громадянські мотиви -- лірична сповідь
Анотація: У статті розглянуто процес формування світоглядних і літературно-естетичних поглядів Б. Грінченка у зв'язку з поетичною творчістю письменника.


Дод.точки доступу:
Грінченко, Борис Дмитрович (укр. письм., педагог, лексикограф, літературознавець, етнограф, історик, публіцист, громад.-культур. діяч ; 1863-1910) \про твір\

Знайти схожі

4.


    Гузь, О. О.
    Художні світи вірша Олександра Блока "Незнайома" : [урок] [Текст] / Ольга Гузь // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2013. - № 6. - С. 19-22.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Російська література--Блок Олександр Олександрович (1880-1921 рр.)
   Зарубіжна література--Урок

Кл.слова (ненормовані):
Срібне століття -- естетика й поетика О. Блока -- феномен Прекрасної Дами -- ліричний герой -- аналіз вірша
Анотація: Надано розробку уроку, який має на меті ознайомити учнів з особливостями поетики Олександра Блока, дати загальне уявлення про творчий доробок російського поета-символіста Срібного століття, за допомогою новітніх технологій і методів навчання розвивати навички смислового аналізу поетичного тексту та визначення художньо-естетичних позицій автора.


Дод.точки доступу:
Блок, Олександр Олександрович (російський поет і драматург, представник символізму ; 1880-1921) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

5.


    Вівчарик, Наталія.
    Художні особливості невольничої елегії Шевченка «Хіба самому написать…» [Текст] / Наталія Вівчарик // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2017. - № 3. - С. 38-41. - Библиогр.: с. 41
Рубрики: Письменники українські--Шевченко Т. Г.--Дослідження творчості
Кл.слова (ненормовані):
елегія -- ліричний герой -- ремінісценції -- імагологічні проблеми
Анотація: Поезію Шевченка «Хіба самому написать…» проаналізовано як невольничу елегію, у якій переживання ліричного героя й автора співзвучні. На це вказують суголосні з письменницькою біографією факти: видання у 1840 р. «Кобзаря», заслання, самотність. Розглянуто символіку таких образів, як козак, степ, могила, які породжують історичні ремінісценції і є у творчості Шевченка наскрізними. У статті також проаналізовано імагологічні проблеми.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про твір\
Є примірники у відділах:
(вільний)

Знайти схожі

6.


    Єременко, О. Р.
    "Хай знають тільки всі, що я не вмер..." : Рецепція смерті в житті і творчості Федеріко Гарсіа Лорки [Текст] / О. Р. Єременко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2013. - № 6. - С. 38-40. - Бібліогр.: 4 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Іспанська література--Лорка Федерико Гарсіа (1898-1936 рр.)
Кл.слова (ненормовані):
ліричний герой -- поетичний простір -- творчий доробок -- збірка "Поема канте хондо" -- аналіз віршів
Анотація: У статті подано спробу дослідження самобутнього творчого доробку видатного іспанського поета Федерико Гарсіа Лорки. Зосереджено особливу увагу на проблемі сприйняття і художнього відтворення у його віршах символічного образу смерті.


Дод.точки доступу:
Лорка, Федеріко Гарсіа (іспанський поет ; 1898-1936) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

7.


    Швець, Алла.
    Франків поетичний цикл "Скорбні пісні": аспекти поетики [Текст] / Алла Швець // Слово і час. - 2021. - № 5. - С. 3-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Поезія, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
медитація -- громадянська лірика -- ліричний герой -- образ-символ
Анотація: У статті комплексно проаналізовано Франків поетичний цикл «Скорбні пісні», який увійшов до другого видання збірки «З вершин і низин» (1893). Кожен із дев’яти віршів осмислено з погляду генології, образності, художніх засобів, особливостей версифікації, а також інтертекстуальних паралелей на рівні ремінісценцій та алюзій. Звернено увагу на характер ліричного героя, внутрішній сюжет циклу, хронотопну організацію, лейтмотиви, фольклорні перегуки.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про твір\

Знайти схожі

8.


    Глеб, О.
    Формування навиків інтерпретації під час вивчення ліричних та лірико-епічних творів у старшій школі / О. Глеб // Українська література в загальноосвітній школі. - 2013. - № 2. - С. 39-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Методика викладання
Кл.слова (ненормовані):
Ліро-епічний твір -- ліричний герой
Анотація: У статті автор аналізує найосновніші проблеми, які виникають при вивченні та аналізі ліричних та лірико-епічних творів у старшій школі. Основну увагу акцентує на ролі інтерпретації змісту художнього твору.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Нестеренко, С.
    Формування етнокультурної компетентності старшокласників на матеріалі громадянської лірики поета "карпатського регіону" Івана Малковича [Текст] / Світлана Нестеренко // Українська мова і література в школах України. - 2017. - № 3. - С. 9-16. - Бібліогр.: 10 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Письменники українські--Персналії--Україна, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
самоідентифікація -- етнокультурна компетентність -- ліричний герой -- біографічні матеріали -- поет як вісник свого народу -- громадянська поезія
Анотація: У статті розкриваються основні шляхи формування етнокультурної компетентності старшокласників на матеріалі поезій громадянського звучання Івана Малковича. Самоідентифікація учнів себе як дочок і синів українського народу, вболівання за майбутнє нації, яка й так перетерпіла чимало, веде до появи в старшокласників високої національної свідомості.


Дод.точки доступу:
Малкович, Іван Антонович (укр. поет і видавець, власник і директор вид-ва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" ; 1961-) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

10.


    Янкович, О. В.
    Тип романтичного героя у творчості Дж. Байрона та І. Франка (Дж. Байрон. "Прометей", поема "Паломництво Чайльд Гарольда", поема "Мазепа", І. Франко. Збірка "Зів'яле листя"). [Текст] : матеріали до факультативу "Романтизм у контексті світового літературного процесу" (світова та українська література). Заняття № 4 / О. В. Янкович, І. Д. Ханчук // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2012. - № 2. - С. 5-9. - Бібліогр.: 4 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Англійська література--Байрон Дж. (1788-1824 рр.)
   Українська література--Франко І. (1856-1916 рр.)

   Англія--Література
Кл.слова (ненормовані):
поет-романтик -- романтизм у літературі -- ліричний герой


Дод.точки доступу:
Ханчук, І. Д.; Байрон, Джордж Ноель Гордон (англ. поет, один із основоположників європ. романтизму ; 1788-1824) \про твір\; Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про твір\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-42 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)