Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (31)Буковина (17)Бібліотека П.В.Рихла (1)Шевченко Т. Г. (8)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Контекст<.>
Загальна кількість знайдених документів : 310
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Varga, Csaba.
    Comparative Jurisprudence as Scholarship and Profile of Education [Текст] / Csaba Varga // Право України. - 2019. - № 3. - С. 49-64. - Текст англ. мовою. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Порівняльне правознавство--Культурний контекст--Дослідження
Анотація: Наші думки є результатом нашої культури, традицій та уявлення про ідеальний порядок, а отже, їх розуміння та розвиток можуть базуватися тільки на цьому. Однак культури, традиції та ідеали у різні часи та в різних націях є різними, оскільки кожна з них створювалася і розвивалася у відповідь на виклики, що виникали саме в їхніх умовах. Отже, вони є не тільки незалежними одна від одної у своїй генезі, а й не можуть бути порівняні в історичному контексті, і з цієї причини також випадає стверджувати, що вони не піддаються класифікації, а можуть лише бути систематизовані у вузькому розумінні.


Дод.точки доступу:
Варга, Чаба

Знайти схожі

2.


    Yermolenko, S. S.
    Eponymy and discursive-functional context [Текст] / S. S. Yermolenko // Мовознавство. - 2021. - № 2. - С. 19-35. - Текст англ. мовою. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Епонімія--Дискурсивно-функційний різновид
Анотація: Методологічним питанням дослідження епонімії, розглянуто доцільність розширення авторської параметричної моделі опису й аналізу цього класу мовних одиниць шляхом додання до трьох її основних компонентів, пов’язаних відповідно з трьома частинами епонімічного дериваційного зв’язку, четвертого компонента, який стосується дискурсивно-функційного контексту. Автор доводить, що відношення між епонімом і мовним та позамовним когнітивно-комунікативним довкіллям, у якому епонім виникає і/чи функціонує, становить не випадкову і поверхову, а істотну і невід’ємну рису епонімії, яку через це слід ураховувати у поглиблених студіях цього явища.


Дод.точки доступу:
Єрмоленко, С. С.

Знайти схожі

3.


    Dokash, Oksana (Викладач ЧНУ).
    The phenomenon of women's political leadership in Ukraine: the sociological context [Текст] / Oksana Dokash // Релігія та Соціум. - 2018. - № 3/4. - С. 108-116. - англ. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологія політики--Лідерство
   Гендерна політика--Жіноче лідерство



Дод.точки доступу:
Докаш Оксана; чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)

Знайти схожі

4.


    Антофійчук, В.
    Євангельський контекст у творчості Наталени Королевої [Текст] / В.Антофійчук // Слово і час. - 2000. - N8. - С. 36-44
Рубрики: Королева Н.--Українська письменниця


Дод.точки доступу:
Королева, Н. \про нього\

Знайти схожі

5.
63.3(0)323
С50


    Смирнов, І. Г.
    Єврологістика в ретроспективі: дорожня система Давнього Риму (український контекст) [Текст] / І.Г. Смирнов // Зовнішня торгівля: право та економіка. - 2008. - № 4. - С. 38-50 : табл., рис. - Библиогр. в конце ст.: 11 назв.
ББК 63.3(0)323
Рубрики: Всесвітня історія--Стародавній Рим
Кл.слова (ненормовані):
Дороги
Анотація: У статті добре розвинута система доріг Стародавнього Риму розглядається як античний попередник сучасної системи єврологістики, тобто створення єдиної європейської траспортно-логістичної системи. Досліджено дорожню та "логістичну" систему Стародавнього Риму, зокрема її формування та дислокацію головних доріг як у межах Італії, так і в Європі, на Близькому Сході та в Північній Африці, особливості проектування та будівництва доріг, їхню інфраструктуру та управління. Зазначено наявність решток довньоримських "військових доріг" в Україні, зокрема в Криму та Закарпатті


Знайти схожі

6.


    Мовчан, Раїса.
    "Європа і ми": колізії та особливості українського окциденталізму 1920-х років [Текст] / Р. Мовчан // Слово і час. - 2009. - № 1. - С. 3-16. - Бібліогр. : с. 16.
Рубрики: Культура України--Взаємозв'язок з європейською культурою, 20 ст.
   Українська література--Епоха модернізму

Кл.слова (ненормовані):
Модернізм -- Європеїзм -- Діалог -- "Свій" -- "Чужий" -- Перекладацтво -- Типологія -- Контекст
Анотація: У статті розглядається європеїзм як складова частина дискурсу національного самоусвідомлення, одна з основних ідентифікаційних та методологічних проблем українського модернізму 1920-х років.Зокрема, авторка з'ясовує специфіку окциденталізму цього періоду, його основні вектори, пов'язані з тодішнім культурологічним простором, соціумом, політикою, ідеологією, свідомістю, що пролягають на перетині загальнолюдського і національного. Завдяки цьому увиразнюється національна специфіка модернізму в історичному та літературному контекстах.


Знайти схожі

7.


    Пироженко, В.
    європейська інтеграція України як проблема економічної доцільності [Текст] / В.Пироженко // Контекст. - 2002. - № 2. - С. 49-56
Рубрики: Інтеграція України--Європа


Знайти схожі

8.


    Капраль, М. М.
    Європейський атлас історичних міст: концепція, реалізація і український контекст [Текст] / М.М. Капраль // Український історичний журнал. - 2014. - № 4. - С. 147-161
Рубрики: Історія України--Джерелознавство
Анотація: Станом на 2014рік у19 державах Європи науковцями підготовлено понад 500 атласів європейських міст. Опублікувавши міський атлас Львова, наша країна також долучилася до цього престижного картографічного проекту.


Знайти схожі

9.


    Матвієнко, О.
    Європейський контекст соціально-філософських поглядів В. Липинського / О. Матвієнко, В. Сабадуха // Персонал. - 2010. - N 2. - С. 110-119 : фото.кол. - Бібліогр.: 14 назв
Рубрики: Історія української філософії --Соціально-філософські погляди В. Липинського, поч. ХХ ст.
Анотація: У статті досліджується одна з сторін багатогранної творчості В"ячеслава Липинського, а саме соціально-філософський зміст його доробку в контексті європейської філософської та історичної думки.


Дод.точки доступу:
Сабадуха, В.; Липинський, В'ячеслав (Вацлав) Казимирович (укр. політ. діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист, теоретик укр. консерватизму ; 1882-1931) \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі

10.


    Поклад, Наталка.
    І ангели при кожному вікні... [Текст] : [поезії] / Наталка Поклад // Дзвін. - 1991. - № 3. - С. 5-8 : іл. - Зміст: Час ; Контекст ; Пророкування Мотроні Кочубей на Івана Мазепу ; Абетка літа
Рубрики: Художня література--Поезії--Україна, 20 ст.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)