Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (31)Буковина (18)Бібліотека П.В.Рихла (1)Шевченко Т. Г. (8)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Контекст<.>
Загальна кількість знайдених документів : 310
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Вовканич, С.
    Плекаймо Україну [Текст] : інформ. імперіалізм слова: укр. контекст / С.Вовканич // Дніпро. - N: 7/8. - С. 2-15.
Рубрики: Українська мова--Інформаційний простір


Знайти схожі

2.


    Єфименко, Тетяна.
    Майнове оподаткування: контекст фіскальної децентралізації в Україні [Текст] / Т. І. Єфименко // Фінанси України. - 2022. - № 1. - С. 27-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Децентралізація--Майнове оподаткування--Місцеві органи влади--Україна
Анотація: Фіскальна децентралізація зміцнює потенціал органів управління у фінансуванні та наданні населенню суспільних товарів і послуг. В Україні до повноважень місцевої влади належить розпорядження землями відповідної громади з дотриманням принципу повсюдності, а також участь у справлянні плати за землю. Крім того, запроваджено типові для країн зі спроможним місцевим самоврядуванням місцеві податки на нерухоме майно й транспорт. Глобальні виклики, міжнародні зобов'язання, недостатня результативність сучасних бюджетних інструментів антикризового регулювання зумовлюють потребу у вдосконаленні майнового оподаткування.


Знайти схожі

3.


    Кодлюк, Ярослава.
    Дидактична підготовка майбутніх учителів початкової школи: інноваційний контекст [Текст] / Ярослава Кодлюк // Український педагогічний журнал = Ukrainian educational journal. - 2022. - № 4. - С. 175-183. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Початкова школа--Майбутні учителі--Дидактична підготовка--Нова українська школа
Анотація: У статті окреслено зміст, форми, методи, засоби дидактичної підготовки майбутніх учителів початкової школи у контексті викликів часу.


Знайти схожі

4.


    Липов, В. В.
    Суперечності віртуальної конкуренції як результат алгоритмізації управління на цифрових платформах: інституційний контекст [Текст] / В. В. Липов // Економічна теорія. - 2022. - № 1. - С. 26-44. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Економічний розвиток--Інституціональні проблеми--Дослідження
   Цифрова економіка--Цифрові технологі--Цифрова платформізація--Трансформації

Кл.слова (ненормовані):
алгоритмічне управління -- конкуренція -- протиріччя цифровізації -- цифрові платформи -- платформізація
Анотація: Проаналізовано передумови та механізми алгоритмізації управління на інформаційних (цифрових) платформах (ІП) та їх суперечливий вплив на трансформацію конкуренції. Наведено джерела конкурентних переваг ІП, що сформувалися в результаті цифровізації. Представлено позитивні та негативні наслідки впливу платформізації на розвиток конкурентних відносин для виробників і споживачів. Обґрунтовано відмінності між ІП як інноваційною інституційної форми та ієрархічними, мережевими й ринковими структурами.


Знайти схожі

5.


    Григорчук, Юлія.
    Інтерпретація біблійного прототексту в романі Леоніда Мосендза "Останній пророк" [Текст] / Юлія Григорчук // Слово і час. - 2021. - № 3. - С. 60-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Проза--Роман

Кл.слова (ненормовані):
сюжет -- образ -- прообраз -- контекст
Анотація: У статті здійснено спробу комплексного аналізу біблійної основи роману Л. Мосендза "Останній пророк". Її інтерпретацію розглянуто на трьох рівнях: сюжетному, образному і стилістичному. Висвітлено сюжетний паралелізм роману і біблійного тексту.


Дод.точки доступу:
Мосендз, Леонід (український письменник ; 1897-1948) \про твір\

Знайти схожі

6.


    Палєхова, Людмила.
    Маркетинг органічної продукції = контекст відповідального споживання і виробництва [Текст] / Людмила Палєхова // Маркетинг в Українi. - 2021. - № 3. - С. 26-29 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 29
Рубрики: Маркетингові технології--Органічне виробництво--Споживання
Кл.слова (ненормовані):
продукти харчування -- екосистема -- природні ресурси
Анотація: Органічне виробництво – це модель господарювання, яка сприяє економічному зростанню разом зі збереженням довкілля, природних ресурсів і рівня біологічного різноманіття на основі застосування методів виробництва продукції з використанням речовин і процесів природного походження.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Сіденко, Володимир Романович.
    Глобальний контекст лібералізації земельного ринку в Україні: можливості та ризики для сільського розвитку [Текст] / Володимир Сіденко // Економіка і прогнозування. - 2021. - № 3. - С. 7-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельний ринок--Сільськогосподарський розвиток--Глобалізація--Ризики--Україна
Анотація: У статті розглядаються глобальні чинники впливу на сільський розвиток в умовах лібералізації ринку землі сільськогосподарського призначення в Україні. Визначається вплив глобальних процесів та глобального капіталу на розвиток національних фермерських господарств, розподіл доходів та доступ до земельних ресурсів, процеси виробництва та справедливого розвитку. Обґрунтовується комплекс політичних заходів та інструментів національної політики, необхідних для мінімізації ризиків, пов'язаних із запровадженням в умовах глобалізації вільної купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення, що відповідають принципам регулювання Європейського Союзу.


Знайти схожі

8.


    Антохов, А. А.
    Просторовий контекст розвитку та управління технолого-сингулярних регіональних економічних систем в Україні [Текст] / А. А. Антохов, В. М. Запухляк, Л. Л. Клевчік // Економіка та держава. - 2021. - № 3. - С. 34-39 : табл. - Бібліогр. с. 39 (14 назв)
Рубрики: Регіони України--Технологічні процеси
Анотація: У статті здійснено типологію просторових інноваційних форм та визначено їх вплив на формування технолого-сингулярних регіональних економічних систем. Узагальнено досвід та можливості регіонів України у створенні просторових форм інноваційного розвитку. Визначено пріоритети вдосконалення інституційної основи формування технолого-сингулярних економічних систем в Україні. Вивчено можливості впровадження в Україні моделі "Smart City" як просторової одиниці технолого-сингулярної регіональної економічної системи. Охарактеризовано складові моделі "розумного міста" та вказано на перспективність її впровадження в областях Карпатського регіону України.У статті проаналізовано необхідність вивчення регіональної економіки в контексті інтелектуалізації. Сформовано ієрархію факторної множинності розвитку регіональної економіки. Проаналізовано вплив факторів на розвиток регіональної економіки в своїй сукупності. Обгрунтовано значимість виявлення взаємозв'язків і залежностей між економічними та соціодуховними, моральними процесами. Виявлено специфіку факторних впливів на розвиток регіональної економіки як супровідний процес інтелектуалізації суспільства. Розкрито значення політичного фактора в розвитку регіональних економічних систем.Розглянуто складові інфраструктури міста з сучасних точок зору. Серед пріоритетів удосконалення інституційної основи формування технолого-сингулярних економічних систем в Україні визначено розвиток науково-інноваційних центрів; технопарків і технополісів; бізнес-інкубаторів. Визначено основні риси формування конкурентного середовища між різними інститутами та просторовими утвореннями з технолого-сингулярною спеціалізацією. У статті здійснено характеристику дисонансів науково-технічного прогресу з економічними, політичними, духовними, соціальними, біологічними та екологічними змінами. Виявлено характер детермінацій науково-технічним прогресом розвитку регіональної економіки в площині факторної множинності. Обгрунтовано можливості регіонів визначати вектори науково-технічного прогресу через посилення екстернальних ефектів та практику інтерналізації.


Дод.точки доступу:
Запухляк, В.М.; Клевчік, Л.Л.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Yermolenko, S. S.
    Eponymy and discursive-functional context [Текст] / S. S. Yermolenko // Мовознавство. - 2021. - № 2. - С. 19-35. - Текст англ. мовою. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Епонімія--Дискурсивно-функційний різновид
Анотація: Методологічним питанням дослідження епонімії, розглянуто доцільність розширення авторської параметричної моделі опису й аналізу цього класу мовних одиниць шляхом додання до трьох її основних компонентів, пов’язаних відповідно з трьома частинами епонімічного дериваційного зв’язку, четвертого компонента, який стосується дискурсивно-функційного контексту. Автор доводить, що відношення між епонімом і мовним та позамовним когнітивно-комунікативним довкіллям, у якому епонім виникає і/чи функціонує, становить не випадкову і поверхову, а істотну і невід’ємну рису епонімії, яку через це слід ураховувати у поглиблених студіях цього явища.


Дод.точки доступу:
Єрмоленко, С. С.

Знайти схожі

10.


    Приліпко, Ірина.
    Конфлікт «Свій-Чужий» у драматургії Лесі Українки: етнонаціональний та світоглядний аспекти [Текст] / Ірина Приліпко // Слово і час. - 2021. - № 1. - С. 22-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 19-20 ст.
   Письменники України, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
драматургія -- конфлікт -- ідея -- образ -- контекст -- інокультурні реалії -- світогляд
Анотація: У статті висвітлено особливості розкриття конфлікту «Свій-Чужий» у драматичних творах Лесі Українки. Текстовий аналіз дає змогу простежити специфіку розгортання означеного конфлікту на етноментальному рівні (репрезентований у формі колізії «поневолений-поневолювач») та на світоглядно-релігійному рівні (переважно реалізований у колізії «античність-християнство»).


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (укр. письм., громад.-культур. діячка, перекладач ; 1871-1913) \про твір\

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)