Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Конвергенція<.>
Загальна кількість знайдених документів : 48
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-48 
1.


    Stanisic, N.
    Similarity and convergence of export structures of transitional economies and EU15: case of Serbia [Text] / N. Stanisic, N. Jankovic // Актуальні проблеми економіки. - 2013. - № 8. - Р. 432-442 : табл., рис. - Бібліогр.: 13 назв
Рубрики: Економіка торгівлі -- Зовнішня торгівля--Товарна структура експорту--Конвергенція--країни з перехідною економікою--країни ЄС--Сербія
Анотація: У статті проаналізовано міру відповідності між структурою експорту 7 країн Центральної і Східної Європи (ЦСЄ) і країн ЄС-15 у період із 2001 по 2011 рік. Отримані результати показали, що процес структурної конвергенції розтягнутий в часі і що вона відбувається разом із процесом інтеграції, тобто, в основному до вступу країни в ЄС. Крім того, існує значна різниця в рівні, динаміці і тенденціях змін товарної структури експорту Сербії та інших країн ЦСЄ. Ситуація в Сербії характеризується зниженням коефіцієнта відповідності, а також відсутністю тенденцій конвергенції, що вказує на низький рівень і повільний темп структурних змін у Сербії.


Дод.точки доступу:
Jankovic, N.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Пухтецька, А.
    "Європейський адміністративний простір" як новела української адміністративно-правової науки: понятійно-термінологічна характеристика [Текст] / А. Пухтецька // Юридична Україна. - 2006. - № 8. - С. 41-45. - Бібліогр.: 9 назв
Рубрики: Адміністративне право України--ЄВРОПЕЙСЬКИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПРОСТІР
Кл.слова (ненормовані):
КОНВЕРГЕНЦІЯ -- ПУБЛІЧНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Анотація: Метою статті є обгрунтування змісту низки понять і термінів, що безпосередньо пов'язані із використанням в українській адміністративно-правовій науці такої нової категорії як ЄАП.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

3.


    Сенченко, Микола.
    Ідеологічне підґрунтя організаційної війни [Текст] / Микола Сенченко // Вісник Книжкової палати. - 2020. - № 1. - С. 16-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна філософія--Новий світовий порядок--Організаційні війни
Кл.слова (ненормовані):
ідеологія, новий світовий порядок, конвергенція, геополітика, мондіалізм, Римський клуб, глобалізація
Анотація: У статті розглянуто ідеологічне підґрунтя формування нового світового порядку та його головні складники. З'ясовано сутнісні характеристики нового світового порядку, а також механізми трансформації суспільства, що полягають у розхитуванні підвалин державності, культури, релігії, національної самоідентичності населення країни-жертви. Розглянуто концепції "золотого мільярда" та "мондіалізму".

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Газуда, Л. М.
    Активізація транскордонного співробітництва сільських територій у контексті процесів інтеграції [Текст] / Л. М. Газуда // Економіка АПК. - 2015. - № 12. - С. 77-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка АПК--Сільськогосподарські підприємства--Кластеризація
   Транскордонне співробітництво--Прикордонні території

Кл.слова (ненормовані):
Інтеграція -- Конвергенція -- Диверсифікація
Анотація: Наголошено на важливості уравлінської складової в умовах забезпечення результативності інтеграційно-конвергенційних процесів сільських прикордонних територій.


Знайти схожі

5.


    Хорошаєва, Є.
    Бета - конвергенція як один з напрямів дослідження процесу зближення фіскальних моделей у Європейському Союзі [Текст] / Є. Хорошаєва // Україна: аспекти праці. - 2006. - № 6. - С. 44-47 : Табл.: 1; Рис. 1. - Бібліогр.: 3 назв.
Рубрики: Податкова система--Членів ЄС
Анотація: Мета цієї статті є виявлення процесів уніфікації податкових систем усередині ЄС.


Знайти схожі

6.


    Білорус, О. Г.
    Глобальна конвергенція ринків та реекспортні геофінанси світового АПК [Текст] / О. Г. Білорус, В. І. Власов, Г. О. П'ятаченко // Фінанси України. - 2016. - № 8. - С. 24-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ринок світовий--АПК
Анотація: У статті розглянуто актуальні проблеми підвищення фінансової результативності експортно-реекспортних операцій агропромислових комплексів країн світу в умовах фінансової глобалізації та конвергенції товарних ринків.


Дод.точки доступу:
Власов, В. І.; П'ятаченко, Г.О.

Знайти схожі

7.


   
    Дивергенція і конвергенція у регіональному розвитку Словаччини [Текст] / К. Борсекова [та ін.] // Журнал європейської економіки. - 2016. - Т. 15 (№ 1). - С. 57-91. : табл. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Економічний розвиток--Словаччина
Анотація: Проаналізовано концепцію та тенденції регіонального розвитку Словаччини, виокремлено відмінності регіонів країни. Подано еволюційні особливості політики регіонального розвитку, її організаційну основу і механізм здійснення в даній країні.


Дод.точки доступу:
Борсекова, Каміла; Чапкова, Соня; Флашка, Філіп; Колошта, Станіслав

Знайти схожі

8.


    Кубатко, О. В.
    Еколого-економічна конвергенція регіонів як напрям забезпечення сталого розвитку [Текст] / О. В. Кубатко // Економіка та держава. - 2009. - № 9. - С. 45-48. - Бібліогр. с. 48 ( 7 назв)
Рубрики: Сталий розвиток--Екологічні проблеми--Україна
   Економічний розвиток--Екологізація

Анотація: Стаття присвячена питанням екологічної та економічної конвергенції регіонів України. Процес конвергенції передбачає, що регіони, які знаходяться на нижчому рівні економічного розвитку, повинні демонструвати вищі темпи зростання, щоб у майбутньому порівнятися з потенціалом сильніших регіонів. Проведений аналіз підтверджує гіпотезу економічної конвергенції на регіональному рівні в Україні, в той час як екологічна конвергенція не спостерігається. У роботі рекомендується використовувати сходження регіонів у економічній сфері, що співзвучно з позицією сталого розвитку країни.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Колодко, Гжегож В..
    Економіка і політика конверсії золотого на євро [Текст] / Гжегож В. Колодко // Економіка України. - 2017. - № 8. - С. 3-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Валютна політика--Польща
Кл.слова (ненормовані):
інтеграція -- конвергенція валют -- Європейський Союз -- єврозона -- економічна політика -- конкурентоспроможність
Анотація: З 11 постсоціалістичних держав, які вже стали членами ЄС, тільки 5 приєдналися до спільної валюти єврозони. Решта 6, і в тому числі Польща - найбільша економіка регіону, згідно з договорами про вступ до ЄС, можуть і повинні прийняти євро як свою валюту. На даний час вони не спроможні реалізувати це своє право і виконувати відповідне зобов’язання, що має як свої причини, так і наслідки. І причини, і наслідки визначаються економічним і політичним характером, і з огляду на це, немає впевненості в тому, як ситуація розвиватиметься у майбутньому. Але, з точки зору політичної, а особливо - економічної, перспективи, східноєвропейські країни ЄС повинні приєднатися до єврозони, оскільки вигоди від цього кроку, і не тільки для Польщі, значно переважають витрати на таку конверсію. Введення євро у нових країнах ЄС, особливо в Польщі, позитивно впливатиме на процес європейської інтеграції, який переживає серйозну структурну, інституційну і політичну кризу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Вертелєва, О. В.
    Економічна конвергенція країн ЄС та перспективи євроінтеграції України [] / О. В. Вертелєва, О. О. Вертелєва // Економіка та держава. - 2014. - № 11. - С. 97-100. - Бібліогр. с.100 (8 назв)
Рубрики: Євроінтеграція--Зарубіжний досвід--Україна
Анотація: Наведено основні підходи до визначення поняття конвергенції. Проаналізовано динаміку розвитку країн - нових членів ЄС, які мають багато спільних рис з Україною, у порівнянні з найбільш розвиненими країнами.


Дод.точки доступу:
Вертелєва, О.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-48 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)