Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Бібліотека О.С.Романця (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Колізія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 21
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-21   21-21 
1.


    Безуса, Юлія.
    Сучасний науковий дискурс щодо природи правових колізій [Текст] / Юлія Безуса // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 4. - С. 240-244. - Бібліогр. 16 назв
Рубрики: Право--Поняття--Правова колізія--Дослідження
Анотація: Подається аналіз сучасних вітчизняних та зарубіжних наукових інтерпретацій поняття «правова колізія», робиться їх узагальнення. Наголошено, що система права, її розвиток, удосконалення, прийняття нових нормативних актів, внесення в них змін, скасування застарілих норм об’єктивно зумовлюють упорядкування всього комплексу чинних нормативних актів, можливо, їх укрупнення, приведення в певну науково обґрунтовану систему, видання збірників законодавства тощо. З’ясовано, що у юридичній літературі тема колізій традиційно пов’язується з проблемою неузгодженості системи як права, так і законодавства.

Є примірники у відділах:
СПІ (вільний)

Знайти схожі

2.


    Поліщук, Я.
    Становлення українського читача [Текст] / Я. Поліщук // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2008. - № 9. - С. 60-70. - Бібліогр.: 9 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Історія літератури
Кл.слова (ненормовані):
ідеологічна аберація -- реверсивна рецепція -- літературний дискурс -- літературна мова -- колізія елітарного і масового
Анотація: Історія літератури потрактована як історія сприйняття літературних текстів, позаяк її основні суб'єкти так або інакше кваліфікують творчість через безпосередній досвід її сприйняття.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


    Сабодаш, Р.
    Спірні питання визначення правосуб'єктності страхових організацій [Текст] / Р. Сабодаш // Юридична Україна. - 2006. - № 3. - С. 61-65. - Бібліогр.: 6 назв
Рубрики: Страхування в Україні--ПРАВОСУБ'ЄКТНІСТЬ
Кл.слова (ненормовані):
СТАТУС СТРАХОВИКА -- ЗАКОНОДАВЕЦЬ -- КОЛІЗІЯ
Анотація: Автор звертається до питання правосуб'єктності страховика у законодавстві та доктрині цивільного права, нез'ясовність якого привела до створення певних колізій у нормативно-правових актах.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

4.


    Савченко, Аріна.
    Смерть фізичної особи-боржника як підстава для закриття провадження у справі про банкрутство [Текст] / Аріна Савченко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 109-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банкрутство--Закриття провадження--Підстави
Кл.слова (ненормовані):
відновлення платоспроможності -- судовий розгляд -- колізія -- аналогія права
Анотація: У статті проаналізовано, які правові наслідки матиме для кредиторів смерть боржника - фізичної особи. Висвітлено позицію законодавця щодо можливості закриття провадження у справі у зв'язку зі смертю боржника. Обґрунтовано неузгодженість правових норм, які містяться в Господарському процесуальному кодексі України та Кодексі України з процедур банкрутства. Як наслідок, запропоновано та аргументовано їх вирішення, по-перше, шляхом застосування змістових колізій, які випливають з цілей законодавця відбити особливості врегулювання специфічних відносин у спеціальних нормах.


Знайти схожі

5.


    Лушняк, А. І.
    Проблемні питання співвідношення норм ГК та ЦК України [Текст] / А. І. Лушняк // Вісник господарського судочинства. - 2016. - № 2-3. - С. 167-170. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Господарський кодекс--Кодекси--Господарсько-процесуальний кодекс--Україна, 21 ст.
   Цивільний кодекс--Кодекси--Цивільне право--Україна, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
суперечливість, неузгодженість правових норм, колізія, Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, термінологічні неузгодженості
Анотація: У статті проаналізовано неузгодженості та суперечливості правових норм між Цивільним і Господарським кодексами України, визначені основні розбіжності та наведені пропозиції щодо їх усунення.


Знайти схожі

6.


    Глотов, М. О.
    Порівняльно-правовий аналіз порядку звернення стягнення на майно українського неплатоспроможного банку за англійським та українським правом [Текст] / М. О. Глотов // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 64. - С. 284-290. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банківське право--Норми--Порівняльно-правовий аспект--Україна--Великобританія
   Банківське право--Неплатоспроможні банки--Стягнення на майно

Кл.слова (ненормовані):
обтяження -- звернення стягнення -- колізія права
Анотація: Висвітлюється питання неузгодженості між нормами англійського та українського права, які застосовуються до звернення стягнення на майно українського банку, до якого було введено тимчасову адміністрацію та/або стосовно якого було розпочато ліквідацію. Наголошено на неузгодженості, у порівнянні між англійським та українським правом, між договірними правовідносинами щодо звернення стягнення на предмет забезпечення, наданого банком на користь його кредиторів-нерезидентів, та процесуальними нормами, які застосовуються до відповідного банку у випадку його неплатоспроможності. Показано, що в контексті транскордонної неплатоспроможності банку (коли предмет забезпечення знаходиться за кордоном і обтяжувач є нерезидентом), вищезазначений конфлікт важко вирішити лише в рамках англійського та українського права, що застосовується до відповідних правовідносин. Відтак, врегулювання цієї неузгодженості може потребувати застосування спеціального міжнародного договору.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Москалюк , Олександр Володимирович.
    Поняття та ознаки юридичної колізії [Текст] / О. В. Москалюк // Держава і право. - 2010. - Вип. 50. - С. 83-88. - Бібліогр. наприкінці робіт.
Рубрики: Юридичне документознавство--Тлумачення
Кл.слова (ненормовані):
юридична колізія, колізії в законодавстві, тлумачення норм права.
Анотація: Розглядаються основні теоретичні підходи до визначення поняття юридичної колізії.


Знайти схожі

8.


    Тригубенко, Марина.
    Перспективи вдосконалення законодавчого забезпечення функціонування наукових установ в Україні [Текст] / Марина Тригубенко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 10. - С. 165-169. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукові установи--Законодавче забезпечення--Шляхи вдосконалення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
недоліки нормативно-правового регулювання -- недостатність регулювання -- термінологічна колізія -- декларативність положень
Анотація: У статті на основі аналізу результатів наукових досліджень, нормативно-правової бази досліджено проблеми функціонування наукових установ в Україні та визначено перспективи вдосконалення законодавчого забезпечення в цій сфері.


Знайти схожі

9.


    Парусова, Галина.
    Нормотворча колізія у питанні виконання продавцем обов'язку за договором купівлі-продажу майбутнього об'єкта нерухомості щодо передачі у власність покупцеві об'єкта нерухомого майна [Текст] / Галина Парусова // Право України. - 2021. - № 9. - С. 193-203. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Нерухоме майно--Договір купівля-продаж--Набуття права власності
Анотація: Метою статті є проведення аналізу суперечливих положень Проєкту у частині виконання продавцем обов'язку за договором купівлі-продажу майбутнього об'єкта нерухомості щодо забезпечення передачі у власність покупцеві об'єкта нерухомого майна, задля висвітлення проблематики у цьому питанні, визначення оптимального механізму набуття права власності на об'єкти нерухомого майна та запобігання неможливості застосування норм Закону про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому, у разі його ухвалення.


Знайти схожі

10.


    Смоляк, Богдан.
    Майстер-клас письменника в Демидові: погляд на нову прозу В. Палинського [Текст] / Богдан Смоляк // Слово і час. - 2011. - № 12. - С. 103-104
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
   Українська література--Проза

Кл.слова (ненормовані):
проза -- творча ситуація -- оповідач -- сюжетна колізія
Анотація: Стаття присвячена новій книзі В. Палинського "Декілька зимових днів..." (2008). Письменник дедалі глибше входить у прозовий пласт. Він демонструє тут талановите вживання в образ головного персонажа своїх оповідань і повістей. У творах В. Пилинського знаходимо несподівані сюжети, цікавих неординарихі персонажів, атмосферу загадки та містики.


Дод.точки доступу:
Палинський, Віктор Іванович (укр. письм., есеїст, літ. критик, публіцист, мистец. аналітик, культуролог ; 1956-) \про твір\

Знайти схожі

 1-10    11-21   21-21 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)