Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (26)Буковина (55)Бібліотека П.В.Рихла (1)Бібліотека О.С.Романця (1)Шевченко Т. Г. (5)Хотинська бібліотека (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Картина<.>
Загальна кількість знайдених документів : 185
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.


    Денисевич, Олена.
    Телебачення як предмет психолінгвістичного аналізу [Текст] / О. Денисевич // Вісник Книжкової палати. - 2019. - № 4. - С. 43-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Психолінгвістика--Асоціативний експеримент--Мовна картина світу--Засоби масової інформації
   Україна
Анотація: З'ясовано роль телебачення через аналіз мовної картини світу українців та вплив цього виду медіа на формування світоглядних моделей і системи цінностей. Проаналізовано асоціативне поле слова-стимулу "телевізор" за результатами вільного асоціативного експеременту, проведеного впродовж 2011–2012 років; визначено семантичні сфери та їх розподіл в асоциативному полі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Гузь, Ольга.
    Орієнтовне поурочне планування для 10 класу. Уроки № 60-69 [Текст] / Ольга Гузь // Зарубіжна література в школах України. - 2019. - № 1. - С. 16-60. - Зміст: Урок № 60. Тема: Шарль Бодлер - пізній романтик і зачинатель модернізму. Збірка "Квіти зла" (загальна характеристика) ; Урок № 61. Тема: Система "відповідностей" у поезії. Аналіз віршів " Відповідності" та "Вечорова гармонія" ; Урок № 62. Тема: Краса як центр філософсько-естетичної концепції Шарля Бодлера. Аналіз вірша "Гімн Красі" ; Урок № 63. Тема:Традиції і новаторство вирішення проблеми "поет і натовп" у поезії "Альбатрос" Шарля Бодлера ; Урок № 64. Тема: Вірш "Поетичне мистецтво" як художній маніфест символізму від Поля Верлена ; Урок № 65. Тема: Зображення пейзажів природи й душі в "Осінній пісні". Сугестивність, музичність, живописність лірики ; Урок № 66. Тема: Художнє новаторство Артюра Рембо. Образ ліричного героя у вірші "Моя циганерія" ; Урок № 67. Тема: Асиціативно-чуттєва картина Всесвіту у вірші Артюра Рембо "Голосівки". Поєднання у творі рис символізму й імпресіонізму ; Урок № 68. Тема: Виразне читання напам’ять улюблених віршів "проклятих поетів" з обгрунтуванням вибору ; Урок № 69. Тема: Контрольна робота з теми "Перехід до модернізму. Взаємодія символізму й імпресіонізму в ліриці" (тести, аналіз вірша або фрагмента поетичного твору у творчості вивчених авторів)
Рубрики: Уроки зарубіжної літератури--Планування
   Письменники французькі, 19 ст.--Поети

   Стилі і напрями літератури--Імпресіонізм

   Стилі і напрями літератури--Модернізм

   Стилі і напрями літератури--Символізм



Дод.точки доступу:
Бодлер, Шарль (французький поет і перекладач ; 1821-1867) \про твір\; Рембо, Жан Ніколя Артюр (фр. поет, представник символізму ; 1854-1891) \про нього\; Верлен, Поль Марі (фр. письм., поет, символіст ; 1844-1896) \про нього\
Є примірники у відділах:
(14.06.2019р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

3.


    Кудінов, Д. В.
    До питання революційних подій у Ніжині 1905 р.: селянський вимір [Текст] / Д.В. Кудінов // Український історичний журнал. - 2010. - № 2. - С. 95-103
Рубрики: Висвітлено події жовтня 1905 р., коли відбулися сутички між селянами Ніжинського повіту та соціалістичною молоддю. Реконструюється картина єврейського погрому. Аналізуються причини консервативної позиції місцевого селянства.


Знайти схожі

4.


    Тараненко, О. О.
    Явище мовного андроцетризму і сучасний рух за гендерну рівність [Текст]. [Ч. 1] / О. О. Тараненко // Мовознавство. - 2020. - № 1. - С. 20-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна картина світу--Андроцентризм--Гендерна рівність
Анотація: У статті розглядаються вияви андроцентизму в умовах патріархальних і постпатріархальних суспільств (до останніх належать і народи сучасної європейської цивілізації) - як одного з орієнтирів у системі мовних координат Я - ТУТ - ТЕПЕР (поряд з антропоцентризмом, принципом "господаря", принципом соціально активної особи та ін.), який становить один з провідних принципів організації граматичного і словотвірного рівнів мов з вираженою категорією роду, а також достатньо помітне явище в структуруванні лексико-семантичного й фразеолого-паремійного рівнів і в побудові текстів, та його неоднозначне сприйняття в сучасному суспільстві.


Знайти схожі

5.


    Богуцький, В. М.
    Мовні моделі простору як національно-культурний феномен [Текст] / В. М. Богуцький, І. О. Голубовська // Мовознавство. - 2018. - № 5. - С. 59-67. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Просторові мовні моделі--Культурний феномен
   Мовна картина світу--Мовні моделі простору

Анотація: У статті розглядаються способи репрезентації просторових реляцій в українській, англійській та іспанській мовних картинах світу. Проведено аналіз специфіки просторових моделей, питомих для "наївної картини світу" кожної з мов; виявлено й докладно розглянуто найхарактерніші вияви просторової ізосемії. Виділено й проаналізовано аспекти аломорфізму просторових уявлень трьох мовних соціумів.


Дод.точки доступу:
Голубовська, І. О.

Знайти схожі

6.
061
Ч-492


    Філіпчук, Марія.
    Концептуальна картина світу в обрядовому контексті [Текст] / М. Філіпчук // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : Рута, 2008. - Вип. 428/429: Слов'янська філологія. - С. 95-99. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Етнолінгвістика
   Етнографія--Обрядова символіка


Є примірники у відділах:
1 Інв.В 71236 - Б.ц. (вільний)

Знайти схожі

7.


    Кресін, Олексій.
    Особливе в праві та класифікація національних правопорядків у другій половині XVIII - першій третині ХІХ ст. (до питання про генезис порівняльно-правової картини світу) [Текст] / Олексій Кресін // Право України. - 2019. - № 3. - С. 107-130. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Порівняльне правознавство--Дослідження--Картина світу, 18-19 ст.
Анотація: У статті надана реконструкція зв'язку між філософськими вченнями, розвитком філософії та теорії різних наук і становленням учення про особливе в праві в контексті становлення теоретичних засад порівняльно-правових досліджень, зокрема, генезою порівняльно-правової наукової картини світу.


Знайти схожі

8.


    Мустафаев, С. М.
    Отношение к болезни и субъективная картина мира больных ишемической болезнью сердца [Текст] / С. М. Мустафаев // Практична психологія та соціальна робота. - 2011. - № 9. - С. 73-78. - Бібліогр. : 17 назв.
Рубрики: Психологічне дослідження--Кардіологічні хворі--ВІдношення до хвороби
Анотація: У статті подається теоретичне та емпіричне обгрунтування актуальності вивчення суб'єктивної картини світу хворих на ішемічну хворобу серця та інфарктом міокарда. Розглядається специфіка змістовних детермінант, що лежить в основі анозогнозичних та похондричних типів ставлення до хворого.


Знайти схожі

9.


    Коваль-Фучило, І. М.
    Номінація локусів та персонажів в оповідях про примусове переселення із зони затоплення [Текст] / І. М. Коваль-Фучило // Мовознавство. - 2020. - № 6. - С. 44-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна картина світу--Номінація--Примусове переселення
Анотація: У статті проаналізовано найменування локусів та персонажів у спогадах про примусове переселення із зон затоплення внаслідок побудови ГЕС. Це продовження студій переселенської лексики, що її використовують переселенці у своїх спогадах і яка репрезентує вербальний образ примусового переселення. Номінація у спогадах розкриває особливості бачення пережитої події її учасниками, класифікує набутий досвід.


Знайти схожі

10.


    Тараненко, О. О.
    Явище мовного андроцентризму і сучасний рух за гендерну рівність [Текст]. [Ч. 3] / О. О. Тараненко // Мовознавство. - 2020. - № 3. - С. 3-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна картина світу--Андроцентризм--Гендерна рівність
Анотація: У статті розглядаються вияви андроцентризму в умовах патріархальних і постпатріархальних суспільств (до останніх належать і народи сучасної європейської цивілізації) - як одного з орієнтирів у системі мовних координат Я - ТУТ - ТЕПЕР (поряд з антропоцентризмом, принципом "господаря", принципом соціально активної особи та ін.), який становить один з провідних принципів організації граматичного і словотвірного рівня мов з вираженою категорією роду, а також достатньо помітне явище в структуруванні лексико-семантичного й фразеолого-паремійного рівня і в побудові текстів, та його неоднозначне сприйняття в сучасному суспільстві.


Знайти схожі

11.


    Єрмоленко, С. Я.
    Мінлива стійкість мовної картини світу [Текст] / С. Я. Єрмоленко // Мовознавство. - 2009. - № 3-4. - С. 94-103
Рубрики: Мовна картина світу
Анотація: У статті зіставлено різні дефініції поняття "мовна картина світу", названо методи, які застосовуються при вивченні мовної культури світу. На прикладі аналізу художніх текстів виявлено ознаки стійкості та змінюваності мовної картини світу.


Знайти схожі

12.


    Швець, Петро.
    Що ми знаємо про українську та інші мови [Текст] / Петро Швець // Наука і суспільство. - 2020. - № 1-2. - С. 28-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна картина світу--Державна політика
   Українська мова--Історичне дослідження--Наукові праці

Анотація: В останні роки науковці попрацювали досить плідно й на тисячах фактів довели давність української мови, що побутувала на території теперішньої України. Вона зафіксована як мовне явище в найстарішій будові - Софійському соборі, Велесовій книзі, Кам'яній Могилі, в літописах, у книгах. Звичайно, вона змінювалася, розвивалася під різними впливами, як внутрішніми, так і зовнішніми, але зберігала свою материнську основу.


Знайти схожі

13.


    Рак, Ганна.
    Фантасмагорична картина безумства натовпу в оповіданні Хуліо Кортасара "Менади" [Текст] / Ганна Рак // Зарубіжна література в школах України. - 2020. - № 4. - С. 56-59. - Зміст: "Менади"
Рубрики: Уроки зарубіжної літератури--Розробки уроків
   Письменники аргентинські, 20 ст.

   Уроки зарубіжної літератури--Форми проведення--Урок-дослідження

Анотація: Розробка уроку за оповіданням Х. Кортасара "Менади".


Дод.точки доступу:
Кортасар, Хуліо (аргентинський письменник ; 1914-1984) \про твір\
Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

14.


    Яковенко, Ю.
    Рефлексія епістемологічних засад сучасної соціології [Текст] / Ю. Яковенко, А. Яковенко // Психологія і суспільство. - 2010. - № 2. - С. 7-18. - Бібліогр.: 18
Рубрики: Соціологія глобальна
Кл.слова (ненормовані):
сучасна соціологія -- епістемологія -- соціальна закономірність -- СУБ’ЄКТ -- метод пізнання -- картина соціального світу -- культура соціологічного теоретизування -- соціальний феномен -- ноумен -- соціологічна рефлексія -- емпіризм -- субстанціоналізм -- суб'єктивізм -- раціоналізм -- сенсуалізм -- позитивізм -- соціальний конструктівізм -- соціалізація -- глобалізація -- соціальне
Анотація: Загострення кризи розвитку будь-якого соціального об'єкта завжди спричиняє актуалізацію більш прискіпливого розгляду його витоків і першооснов. Для соціології - це епістемологічні засади всього масиву напрацьованого знання. У статті висвітлені способи розгляду та критичного переосмислення цих засад. Окремо аргументовано той факт, що пересічний вітчизняний соціолог стикається з проблемою не тільки вибору теоретичної позиції, концепції чи моделі із фактично безлічі теоретичних уявлень, а й із потребою рефлексивного визначення своїх світоглядних та ідеологічних орієнтирів, методологічного обгрунтування епістемологічної презентації об'єкта соціологічного пізнання та з'ясування його соціальної сутності як взаємодоповнення феноменального та ноументального змістових вимірів. У цьому контексті демонструються інтелектуальні картини несамокритичності українських соціологів стосовно визначення епістемологічних передумов-координат пізнавальної творчості соціогуманітарного тематичного спрямування.


Дод.точки доступу:
Яковенко, А.

Знайти схожі

15.


    Синюкова, Л.
    Запорозька Січ очима митців. Картина Рєпіна "Запорожці пишуть листа турецькому султану" в контексті вивчення повісті Гоголя "Тарас Бульба" [Текст] : 7 клас / Л. Синюкова // Зарубіжна література в школах України. - 2009. - № 12. - С. 44-46. - Зміст: "Тарас Бульба" ; "Запорожці пишуть листа турецькому султану"
Рубрики: Письменники російські українського походження, 19 ст.
   Художники російські, 19 ст.



Дод.точки доступу:
Гоголь, Микола Васильович (рос.- укр. прозаїк, драматург, письм. ; 1809-1852) \про твір\; Рєпін, Ілля Юхимович (укр.-рос. художник-живописець ; 1844-1930) \про нього\
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

16.


    Тараненко, О. О.
    Явище мовного андроцентризму і сучасний рух за гендерну рівність [Текст]. [Ч. 2] / О. О. Тараненко // Мовознавство. - 2020. - № 2. - С. 27-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Андроцентризм--Мовна картина світу--Гендер
Анотація: У статті розглядаються вияви андроцентризму в умовах патріархальних і постпатріархальних суспільств (до остонніх належать і народи сучасної європейської цивілізації) - як одного з орієнтирів у системі мовних координат Я - ТУТ - ТЕПЕР (поряд з антропоцентризмом, принципом "господаря", принципом соціально активної особи та ін.), який становить один з провідних принципів організації граматичного і словотвірного рівня мов з вираженою категорією роду, а також достатньо помітне явище в структуруванні лексико-семантичного й фразеолого-паремійного рівня і в побудові текстів, та його неоднозначне сприйняття в сучасному суспільстві.


Знайти схожі

17.


    Іванаускайте, Юрґа.
    "Ода до радості" : вибрані вірші [Текст] / Ю. Іванаускайте; Пер. з литовської В. Тимчук // Всесвіт. - 2018. - № 7-8. - С. 8-16. - Зміст: Вона триває довше аніж вічність : вибране зі збірки "Танок у пустелі" з циклу "Іскорки блакитні" ; Обряд : Чод ; Замовляння самотності ; Милосмертя ; Ода до радості : з циклу "Тут" ; Осінь ; Зима ; День народження ; PERPETUUM MOBILE ; Картина ; Біль ; Тут, ось і я ; Ледь відчинені вікна
Рубрики: Поезія--Литва, 20-21 століття


Дод.точки доступу:
Тимчук, В. \пер. з литовської.\

Знайти схожі

18.


    Дігтяр, Наталія.
    Народна картина на склі на уроках образотворчого мистецтва [Текст] / Н. Дігтяр // Мистецтво та освіта. - 2014. - № 3. - С. 35-38
Рубрики: Методика викладання образотворчого мистецтва
Кл.слова (ненормовані):
СКЛО, КАРТИНА
Анотація: Методичні рекомендації щодо технологічних особливостей створення народної картини на склі


Знайти схожі

19.


    Соколенко, Надія.
    Картина сучасного театру - у 104 виставах [Текст] / Н. Соколенко // Український театр. - 2014. - № 6. - С. 56
Рец. на кн. : Веселовська Г. Сучасне театральне мистецтво : навч. посібник / Г. Веселовська. - К : НАКККІМ, 2014. - 143 с.

Рубрики: Театральне мистецтво--Україна, 90-ті рр. ХХ ст. - початок ХХІ ст.--Учбові видання для вищих учбових закладів

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

20.


    Кудрявцева, Н. С.
    Мовнофілософська картина світу в термінах слов'янських мов: між Заходом і Сходом [Текст] / Н. С. Кудрявцева // Мовознавство. - 2015. - № 4. - С. 68-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна картина світу--Слов'янські мови
Анотація: У статті запропоновано формулювання концепції мовнофілософської картини світу, яка визначається в парадигмі сучасних лінгвокогнітивних досліджень релятивістського спрямування. За допомогою методів теорії прототипів, семантики фреймів і теорії перспектив, безпосередньому аналізу піддається етимологія термінів на позначення онтологічних категорій простору, часу, руху і причини в українській та російській мовах. Застосована методологія дозволяє як вихід у ширшу площину слов'янських мов, так і здійснення цілісної реконструкції світоглядних концептуальних структур у вигляді слов'янської мовнофілософської картини світу, верифікація якої проводиться в контексті російської та української філософських традицій.


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)